· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie 2009(68)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie 2009(68)     
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 11 ani, 4 luni

28.05.2009 9:10     citat 

Neata!
ICEMOON multumim pt listuta, este super! sarut sarut sarut sarut
urschuletz ma bucur ca esti mai bine azi sarut , sa vezi ca o sa fi bine si in continuare pt ca intri in prenatal trag cu ochiul
Adiana daca ai timp azi imi areti cum sa fac coleajul?
rome nu mai avem mult timp asa va va trebui sa profitam la maxim, sa ii exploatam pe barbati rad rad rad
Eu m-am trezit acuma, a avut grija fetita mea de asta trag cu ochiul , si am sarit direct pe telefon sa sun la leasing sa rezolv o problema....fiica-mea tine cu taticutul ei ...el m-a rugat ca dimineata asta devreme sa sun la leasing si fata a avut grija sa ma trezeasca devreme rad rad
Pupici pt toate burticile sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii

28.05.2009 9:12     citat 

aici la maternitate trebuie sa ma duc eu cu trusa de epidurala gata cumparata, iar dr nu apare decat in momentul expulziei. tot timpul sta o moasa cu gravida.

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 11 ani, 5 luni

28.05.2009 9:13     citat 

Lore..chiar am timp azi trag cu ochiul .Iti trimit un pm cu adresa mea de mess ca e mai usor de explicat acolo,da?

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 9 luni
Zuza: 11 ani, 5 luni

28.05.2009 9:14     citat 

Inca o data saluti!

Urschuletz ma bucur ca esti bine! si am vazut filmuletele: o dulceata printesa lu' mama! sarut sarut sarut

Elena cum te mai simti? ce-i cu gandurile astea? cum sa nasti acum? tu crezi ca te lasam sa ne-o iei inainte? scot limba Hai intra si da-ne vesti bune!

Mirumatii diferenta respectiva arata ca bb e mai mic decat varsta sarcinii, dar se poate foarte bine ca masuratorile sa nu fie exacte sau bb sa recupereze pana la urmatoarea vizita. Poate e din cauza ca nu ti-a fost prea bine in ultima vreme, ai multa grija de tine, papa bine si odihna!

Smiri imediat il vezi pe bb! ce emotii! abia te astept cu vesti!

Adina si la noi e cald, dar azi e ceva mai cetos si bate briza, oricum pt mine e prea cald.

Crysy cand ai urmatoarea vizita?

Fetele eu stiu ca trebuie vb cu ginecologul dinainte daca doriti epidurala, unii medici pun cateterul de la inceput, altii doar cand ajungi la dilatatie 4 si de cumva depasesti nu mai pun deloc epidurala- trebuie o supraveghere a evolutiei travaliului mult mai atenta. La cezariana la fel degeaba ceri tu cezariana ca nu mai poti de durere daca bb e deja prea jos nu se mai poate interveni. Vb din timp si stabiliti exact ce si cum pt linistea voastra sa aveti siguranta ca se poate interveni la timp.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 9 luni
Zuza: 11 ani, 5 luni

28.05.2009 9:19     citat 

Fetele in tara e cam asa: esti in salonul de travaliu cu 1-2 sau mai multe alte gravidute, fiecare reactionand diferit la durere exclamatie , medicul vine te controleaza si in functie de cum stau treburile cu dilatatia da instructiuni moasei si asistentei si el mai vine cand e chemat de ele. Depinde de ce moasa dati: sunt care stau pe langa tine, te mai maseaza pe spate, te mai linisteste, altele vin si se uita la perfuzie si merg la cafea in separe.
Asta daca nu se intervine cu ceva sau e vreo cunostinta sau efectiv sunt persoane care isi fac meseria asa cum trebuie. Voi trebuie sa fiti pregatite pt orice.
Si aici il lasa pe sot si in travaliu si la nastere, moasa vine cam la 10 min si te verifica atat dilatatia cat si monitorizarea contractiilor.

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

28.05.2009 9:34     citat 

Neatzaaaaaaaaaa!!!!!!! Hristos s-a inaltat !!!!!!!!!!!!!!!

Aveti grija ca astazi e Inaltarea !!!!!!!!!!!! eu sunt calendarul ortodox rad rad rad

sus

Denunta
lorellayy

Copii

28.05.2009 9:39     citat 

adica azi nu pot spala foarte fericit ? chiar vroiam sa bag o masina de rufe la spalat

sus

Denunta
ankkka

Copii

28.05.2009 9:41     citat 

NUUUUUUUU spalati ,nu aspirati ,e la fel ca in ziua de Paste !!!!!!!!!!!!!! Iar noi ca suntem gravi ar fi bine sa tinem trag cu ochiul macar acum !!!

sus

Denunta
ankkka

Copii

28.05.2009 9:49     citat 

Fetelor ,astazi am sa fac pozici la ce a mai lucrat soacra mea pt fata ,dar stati sa ma trezesc scot limba

Aseara abia am adormit si eu i-au si diazepam seara !! cred ca s-a obisnuit organismul cu el scot limba

sus

Denunta
lorellayy

Copii

28.05.2009 9:52     citat 

e posibil sa se fi obisnuit organismul cu diazepamul trist
Ankka sa iti faci si tie poza sa imi trimiti pt colaj

sus

Denunta
lorellayy

Copii

28.05.2009 9:56     citat 

Saptamana viitoare vreau sa termin colajul, dar mai sunt multe gravidute care nu mi-au trimis poza.

Pana acum am poze de la : Adina, Elena, ICEMOON, Loredana, Urschuletz, SSimona, Smiri

Le rog si pe celalate gravidute sa imi trimita pozele

sus

Denunta
ankkka

Copii

28.05.2009 9:56     citat 

Cam greu cu pozica pt colaj ,nu prea are cine sa imi faca foarte fericit ........dar vad eu !!

sus

Denunta
lorellayy

Copii

28.05.2009 9:58     citat 

eu mai programez aparatul sa faca singur si il pun pe vreun dulapior foarte fericit

sus

Denunta
ankkka

Copii

28.05.2009 10:00     citat 

Da buna idee ,dar cum ?? habar nu am ,stiu ca are aceasta functie ,dar sunt eu mai ............. trebuie sa vad cum nervos

sus

Denunta
lorellayy

Copii

28.05.2009 10:03     citat 

pe butonul meu de programare apare un crec intrerupt un pic in partea stanga sus si cu o liniuta in el ca o limba de ceas foarte fericit

asta e simbolul :

Ultima modificare efectuata de catre lorellayy la 28.05.2009 10:07, modificat de 1 data in total

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: