· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie 2009(68)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie 2009(68)     
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 6 luni

28.05.2009 9:51     citat 

Maine te duci? Pai asa de repede?

Scuze de oboseala am citit aiurea.

Ma duc la patutz ca vad ca numai pot.
Vb maine poate intri si tu mai des.
Somn usor! sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

28.05.2009 10:03     citat 

noapte buna !!!!!!!!!!!!

sus

Denunta
urschuletz

Copii

29.05.2009 8:32     citat 

Neata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Trezireaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Ce de mai dormiti foarte fericit
Ce fac fetele azi?

Lorelay ai grija cu oboseala ca te asteapta un drum mai lung sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 11 ani, 5 luni

29.05.2009 9:28     citat 

Neata si de la noi sarut
Mai..vorba lui Urschuletz..ce mult mai dormiti..trezireaaa scot limba
Urschuletz..tu mai ai azi si gata cu serv?
Anka..sunt superbe socat ...vreau si eu asa frumoase si rosii scot limba sarut
Legat de deodorant...eu stiu ca parfumul e contraindicat...si ar fi chiar culmea sa fie contraindicat si deo ochi peste cap ..
Elena,Icemoon,Lore,Rome,Smiri... sarut sarut sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 5 luni

29.05.2009 10:05     citat 

Good morning sarut
Mai fetelor ce mult am dormit surprins , sa nu fie de deochi, Doamne ajuta tot asa scot limba
Voi ce faceti? sarut sarut La noi e innorat si destul de racoare, bine ca in casa tot cald e ochi peste cap

Ankkka imi plac foarte mult rochitelele, chiar soacra ta ar putea sa-i faca Alesiei si un bolero asa cochet, eu am vazut unu; si era roz si se lega cu o panglicutza tot rozosina foarte fericit , superb, si sti cat costa, 40 lei prostit , umpicut de material; ce noroc ai ca macar astea crosetate, (tricotate) nu trebuie sa le mai cumperi sarut

sus

Denunta
rome

Copii
11 ani, 5 luni

29.05.2009 10:10     citat 

Urschuletz , faci chef azi, ultima zi, cred ca esti bucuroasa sarut
Adina, ce mai pregatesti azi? ce mai faci bun?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

29.05.2009 10:17     citat 

Am fost pe afara sa iau un tort pt colegi sa ne rasfatam in ultima zi. Eu tin la ei si ei la mine suntem un colectiv mic si ne intelegem. Va dati seama ca daca era altfel pt toti banii din lume nu am mai duceam.
Da sunt bucuroasa ca e ultima zi si in acelasi timp un pic melancolica ca imi iubesc meseria si pacientii dar acum incepe o noua etapa din viata mea si ams a iubesc de numai pot o brosctza.
Am sa plang probabil de 2 ori azi ca prind schimbul de ture si ne luam la revedere.

CE bine ca s-a mai racorit. Pana la urma m-am dus sa cumpara ratetele pt baie ca nu mai dormeam noaptea de ele.

Voi ce mai faceti azi?

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

29.05.2009 10:18     citat 

Neata Rome sarut
Lasa ca e bine ca ai putut sa te odihnesti trag cu ochiul .Astazi vreau sa fac paste ca nu prea am chef de gatit.Aseara mi-a adus iubi 2kg de spanac (proaspat,nu congelat) si eu habar nu am sa il gatesc jenat rad .Poate ma invatati si pe mine rad ...orice numai cu spanac sa fie...in afara de reteta aia de spanac cu lapte ca ala nu imi place scot limba

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

29.05.2009 10:20     citat 

Urschuletz..chiar esti atasata de colegi si serv tau zambet ...sigur o sa plangi azi..ca ai inceput de acum sa fii melancolica scot limba .Dar asa cum ai spus tu..vei incepe o noua perioada din viata ta trag cu ochiul ..si altcineva are mai mare nevoie de tine sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

29.05.2009 10:33     citat 

Pai fi atenta, il iei si il speli foaie cu foaie il pui in apa vezi si tu dupa ochi. Si il lasi sa fiarba pana ia o culoare de verde cachi. Eu ii fac separat si niste cepa calita ca vine mai bine la gust. Dupa ce le combini poti sa-i pui si niste usturoi maruntit si bulion sau suc de rosii. Eu asa il fac dar am vazut ca fetele il fac cu lapte .Exista si alte retete dar asta e cea mai simpla.

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

29.05.2009 10:36     citat 

Urschuletz...multumesc,e chiar simplu...dar zi-mi cand tai frunzele alea?dupa ce le spal le tai mai marunt inainte sa le pun la fiert?Sau le las intregi confuz

sus

Denunta
rome

Copii
11 ani, 5 luni

29.05.2009 10:36     citat 

Adina altfel nu stiu sa-l fac decat cu lapte , intra pe net poate gasesti si altfel de retete trag cu ochiul

Daca va intelegeti bine te cred ca o sa-ti fie greu, dar lasa ca mai prinzi tu zile racoroase si te mai duci in vizita trag cu ochiul , apoi dupa ce vine broscutza iesi la plimbare cu ea si le mai faci cate o vizita rad , imediat trec 2 ani si te intorci la lucru scot limba

sus

Denunta
urschuletz

Copii

29.05.2009 10:38     citat 

A, Rome crezi ca invatu n-are si dezvatza cand oi sta acasa o sa-mi fie bine. Nu plang eu dupa serviciu. Normal ca am sa ma duc cu ea , abia o asteapata. Sunt mai multi baietei nascuti la cabinet.

Nu taie-le dupa ce mai fierb ca e mai usor.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 10 luni
Zuza: 11 ani, 5 luni

29.05.2009 10:41     citat 

Buna fetele!

Urschuletz inchinam si noi cu tine si colegii azi sarut
Superbe sandalutele!

Ankkka super rochitele! chiar imi amintesc ca am avut si eu un poncho cand eram mica, cu ciucurei pe margini, nu cred ca e greu de facut trag cu ochiul

Rome cum a fost ca musafir ieri?

Adina poti face si pizza cu spanac si ricotta, placinta tot asa cu spanac si ricotta, quiche. Spor!

Lore cum esti?

Noi ieri dupa-masa am iesit si ne-am intalnit cu romancutele mele si cu copiii, tare frumos, dar totdeauna trece asa repede.

sus

Denunta
AdinaGr

Copii

29.05.2009 10:41     citat 

Aha..am inteles Urschuletz.Mersi mult sarut
Rome..nu prea imi place sa iau retete de pe net..par mult prea complicate ochi peste cap .Cred ca fac acum paste pentru pranz si diseara fac spanac.
Urschuletz..lasa ca o sa vezi ce bine e sa stai acasa sa te odihnesti.cu toate ca nu mai prinzi tu mult de stat acasa scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: