· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de toamna-iarna2008 (114)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de toamna-iarna2008 (114)     
adytza_84

Copii
MARIA ANDREEA: 13 ani
am nascut deja!

29.05.2009 6:06   Bebelusi de toamna-iarna2008 (114)  citat 

2.09.2008................Youssef,pui de Tasnim
3.09.2008.................Melisa-Elena, pui de mymy2008 4 dintisori
5.09.2008.................Razvan Alexandru,pui de sanda291283
9.09.2008.................Mihai, pui de Michaelaa
16.09.2008...............Darius-Andrei,pui de cris23
19.09.2008 ...............Emma-Sofia,pui de Alina28
23.09.2008.................Maia-Sofia,pui de andreea_andreea 1 dintisori
25.09.2008.................Denisa-Alina,pui de mare_melisa 1 dintisori
25.09.2008................Denis-Andrei,pui de Alinutza22
29.09.2008.................Ana-Sinziana,pui de pingudina
30.09.2008................Rebeca-Maria,pui de VasiJoy

1.10.2008...................Maria-Andreea,pui de adytza_84
2.10.2008...................Radu-Stefan,pui de Liana76
3.10.2008...................Andrei,pui de andreiutza_luci
6.10.2008...................Ingrid,pui de Rabia 4 dintisori
6.10.2008...................Maria-Letitia,pui de mamistef 2 dintisori
6.10.2008....................Yasmina-Maria,pui de mamiyasmi
7.10.2008...................Andrei-Gabriel,pui de Monatamas
9.10.2008..................Taheira-Aija,pui de bumburel
10.10.2008.................Remus,pui de anness
12.10.2008..............Bianca Elena,pui de petra_ela
17.10.2008.................Ana-Raisa,pui de Vachi
20.10.2008...............Cristian Viorel , pui de crisalina31
21.10.2008.................Daria-Gabriela,pui de ireen 2 dintisori
21.10.2008................Toma ,pui de Motania
22.10.2008.................Maria, pui de bursucitza 4 dintisori
22.10.2008................Tudor-Constantin,pui de mimilyca
26.10.2008.................Teodora-Stefania,pui de CLAUDYA-MARIA 2 dintisori
29.10.2008..................Mihai-Olivian,pui de Devon
30.10.2008.................Letitia-Elena,pui de Lilimarlene
30.10.2008.................Mihai,pui de kike83

3.11.2008.................Samy , pui de lucky_amy 2 dintisori
5.11.2008..................Mario-Stefan,pui de mirelix
6.11.2008...................Christiana-Maria,pui de Christa_Maria
6.11.2008...................Amira-Iulia,pui de lauramaria
08.11.2008..............Adam Anas,pui de Anaisa
13.11.2008………….Lavinia-Maria,pui de lori4u
19.11.2008.................Rares-Adrian,pui de gypsy 1 dintisori

3.12.2008...................Selim Ayan,pui de ReBeIIa
7.12.2008..................Briana,pui de ssanca
10.12.2008................Stefan-Cristian pui de Tei
12.12.2008.................Adela pui de Drutza
18.12.2008................Krisztina,pui de Okidli
19.12.2008..................Vlad,pui de Adim
21.12.2008................Gabriel Laurentiu pui de diana-alina 2 dintisori
21.12.2008................Ioana Alexandra,pui de Olgavart
22.12.2008................Elena Maria,pui de diana_maria
23.12.2008.................Darius , pui de cosima

FRIENDS
26.03.2009..............Vlad , pui de yazmine
17.02.2009...............Elisa,pui de elidia_st

avem 48 de bebelusi, 24 fetitze si 24 baietzei! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba scot limba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!
trag cu ochiul

asa am inceput, 2 ,3, 4 ,5 ,6, 7 ,8 ,9, 10 ,11 ,12, 13, 14 ,15, 16, 17 ,18 ,19 ,20 ,21 ,22 ,23, 24 ,25 ,26 ,27 ,28 ,29 ,30 ,31, 32 ,33 ,34 ,35 ,36 ,37 ,38 ,39 ,40 ,41 ,42, 43 ,44, 45 ,46, 47, 48, 49 ,50, 51 ,52, 53 ,54 ,55 ,56 ,57 ,58, 59 ,60, 61 ,62 ,63 ,64, 65 ,66, 67 ,68, 69 ,70, 71 ,72 ,73 ,74 , 75 ,76 ,77, 78 ,79, 80 ,81 ,82, 83 ,84 ,85 , 86 , 87, 88 ,89 ,90 ,91 ,92 , 93 , 94 ,95 , 96 , 97 , 98 , 99 , 100 , 101 ,102 ,103, 104, 105 ,106,107,108 , 109 , 110 , 111 , 112,113

Te rugam Doamne, vindeca durerea acestui copil(Denisa). Alunga de la el toata boala si toata neputinta. Tu, care esti doctor al sufletelor si al trupurilor, arata si acum puterea milostivirii Tale.
Vindeca-l pe el, Preasfanta Nascatoare de Dumnezeu, cu rugaciunile pe care le inalti inaintea Fiului Tau si Dumnezeului nostru.
O, Doamne Iisuse Hristoase, primeste putina noastra rugaciune pentru copilul acesta(Denisa), stinge-i focul ce l-a cuprins, inceteaza-i boala, ridica-l din patul durerii, intru marirea Ta. Ca Tu esti Cel Care vindeci neputintele, Hristoase Dumnezeule si Tie marire inaltam in vecii vecilor. Amin.

AICI STRANGEM BANI PT OPERATIA DENISEI

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 16 ani, 6 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 11 luni

29.05.2009 6:40     citat 

Adytzo mi-o facusi......cat am scris eu mesajul tu ai schimbat capitolul si era cat pe ce sa-l scriu din nou.Multumim pt foi si asteptam vestiile.
Iaca mesajul pe care am reusit sa-l recuperez
Eeeee fetelor nu credeam ca voi ajunge sa iau aceasta hotarare dar unele incidente m-au determinat sa fac acest lucru.
Totul a inceput acum 2 luni cand aflu ca puiul meu a stat la bebelusi(gradinita are doua sedii),aflu de la educatoare ca este adevarat dar cerandu-i explicatii directoarei imi spune ca n-am inteles eu bine.....cu alte cuvinte minte copilul nervos Am zis ca trec cu vederea cu toate ca nu-mi place cand sunt dusa cu presu......bunnnn......
acum doua saptamani mergand la nasi in jurul orei 9 ma intalnesc cu masina gradinitei si stupoare copilul meu era inauntru surprins ,astepta sa ia un alt copilas de acasa.Pai bine mai nene mi-l ia de acasa la ora 8 si el pana la 10 se plimba prin Bucuresti nervos
Saptamana trecuta imi vine c-o vanataie in frunte il intreb ce-a patit si aflu ca a cazut pe scari plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ,nimeni din gradinita nu stie cand s-a intamplat(educatoarea lui plecase mai devreme si ramasese cu altcineva) si ca paharul sa fie plin zilele astea sunand-o pe directoare sa-i spun ca pe perioada verii noi nu venim aflu ca tre sa platesc 70 ron cursul de dans sportiv.Cine l-a inscris la acest curs ca eu nu prostit(cica trebuia sa invete un dans pt serbare si d'aia a bagat cursul) .......nu trebuia sa fiu si eu anuntata confuz
Directoarea de cate ori ii cer explicatii se eschiveaza asa ca mi-am pus intrebarea pt ce dau atatia bani intrebare Credeti-ma ca de doi ani fac un sacrificiu destul de mare pt ai plati gradinita,am zis ca imi rup mie de la gura ca sa-i fie bine copilului dar cand vezi ca esti calcata in picioare zau daca mai merita.
Imi pare rau ca nu stiu daca voi mai intalni o astfel de educatoare,Robert o iubeste tare mult si ea la fel,m-a rugat s-o las sa mai tina legatura cu noi si sa ne mai intalnim din cand in cand.
Asta e orice sut in fund e un pas inainte.Am hotarat sa-l bag la stat si sa-l inscriu la un sport,am depus dosarul la 3 gradinite iar la una am pile scot limba ,acum asteptam raspunsurile si pana la toamna il voi pregati pt schimbarea ce va avea loc.
Ups cat am scris jenat

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 13 ani

29.05.2009 6:56     citat 

Si la o gradi de stat dar nai ales la una privata, optionalele sunt alese de catre parinti.Educatoarea poate da o sugestie in legatura cu aptitudinile, inclinatiile si preocuparile copilului.Adica poate spune ca parerea mea e sa il dati la x,y,z,....Deci ai dreptate ca trebuia sa te consulte.
Punctul 2, chiar nu mi se pare ok sa petreaca 2 ore in masina, timp in care colinda tot orasul.
Despre vanataie iarasi nervos Adicam intr.adevar unui copil ii poate lua o fractiune de secunda sa se loveasca, se poate lovi si cu tine de mana, dar macar dupa si tot trebuia ca cineva sa stie intamplarea. surprins
Se va acomoda repede caci va avea colegi noi, draguti.Probabil ca va aminti o vreme de vechea gradinita si educatoare dar in timp va uita.
Scriu de pe alt calc si nu sunt obisnuita cu tastaturam nu gasesc diacriticele,etc

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 24 ani, 5 luni
Christian: 12 ani, 10 luni

29.05.2009 7:24     citat 

Salutare,
Liana, super frumos decorul din peisaje foarte fericit De asta imi place mie la tara trag cu ochiul recunosc, doar pt perioade scurte, mini-vacante jenat
Raducu e un dulce, am observat ca a facut si el bulanasele mari scot limba
Raluca, imi amintesc de intamplari ochi peste cap Doamne cate se mai intampla plang sau sunt foarte trist si cand te gandesti ca dai o carutza de bani mai mult pt ca sa il stii in siguranta si nu pt ca ar fi diferita programa ochi peste cap
Adytza, multumim pt cap nou sarut , nu ne incanti si astazi cu o Mariuca !?!?

Eu acum astept niste prieteni iar maine dimineatza plec la tara la socrela ( scoate actele cumnatul meu ) asa ca nu stiu cand /daca voi mai intra pana duminica jenat
App....e un timp naspa de petreceri la noi, toata ziua a plouat prostit si se anunta si maine ploaie nervos

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 16 ani, 2 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 11 luni

29.05.2009 8:09     citat 

Adytza sarut sarut sarut pt capitol trag cu ochiul
Ralu trist asta e.....poate o sa fie mai bine la stat, desi nu vor fi aceleasi conditii si nici nu ti-l va lua de acasa si nici educatoarele (poate) nu-si vor da acelasi interes.....dar......lasa ca va fi bine sarut sarut sarut
Tei, distractie placuta maine si....sa nu va ploua zambet
Fetele sunt prostit prostit prostit prostit imi tremura mainile si picioarele foarte fericit am pus gelatina la inmuiat si mi-am pregatit oala si platoul....Doamne ajuta sa nu iasa o maare.....mamaliga jenat prostit

sus

Denunta
liana76

Copii
Radu Stefan: 13 ani

29.05.2009 8:29     citat 

----------
CLAUDYA-MARIA a scris:
Adytza sarut sarut sarut pt capitol trag cu ochiul
[bzambet
Fetele sunt prostit prostit prostit prostit imi tremura mainile si picioarele rad am pus gelatina la inmuiat si mi-am pregatit oala si platoul....Doamne ajuta sa nu iasa o maare.....mamaliga jenat prostit

----------

Succesuri sarut
Sunt convinsa ca maine ne uimesti cu pozele tortului tau! sarut
Ce liniste si pace aici... ochi peste cap
Unde sunteti mai fetelor cochetelor intrebare

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 16 ani, 6 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 12 ani, 11 luni

29.05.2009 8:42     citat 

Liana sunt p'aci.Am culcat broscuta,am spalat dintisorii lui Robert si acum il bag la culcus.
Cuscra abia astept sa vad tortul

sus

Denunta
adytza_84

Copii
am nascut deja!

29.05.2009 8:48     citat 

Buna seara sarut
Maia esti o frumusete sarut si ce bine mergi in 4 labe sarut sarut sarut
Liana foarte frumos ai scris sarut sarut sarut Frumoase poze sarut dar mai ales Raducu sarut sarut sarut
Raluca poate o sa fie bine si la stat sarut si Robert o sa se obisnuiasca repede sarut o sa i placa ai sa vezi sarut sarut
Alina bafta sa ti iasa tortul sarut sarut sarut
Tei sarut poze cu Mariuca nu mai am dar o sa i mai fac scot limba
Va pup sarut sarut sarut

sus

Denunta
adytza_84

Copii
am nascut deja!

29.05.2009 8:51     citat 

Acum sa va spun ce am facut la spital trist Sunt ingrijorata dar ma rog la DD si Maica Domnului sa fie bine
Am fost la Focsani si de acolo i a dat trimitere la Bucuresti la Spitalul Militar ca sa l opereze plang sau sunt foarte trist Si dupa operatie o sa trimita la biopsie sa vada ce e trist Ma rog sa fie totul bine si sa ne apere Dumnezeu
Luni dimineata pleaca la Bucuresti trist
Va multumesc din suflet ca v ati gandit la noi sarut sarut sarut sarut Va iubesc sarut sarut sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 16 ani, 5 luni
Maria: 13 ani

29.05.2009 9:34     citat 

fetele dragele,nu mai pot
sunt frinta de oboseala,dupa o zi plina de stres in care M nu a supt deloc la sin pina la 15:30 trist asa ca periplul meu prin tara fermecata a torturilor a fost tulburat de plinsetele ei,plinsetele mele,frustrarile mele si foamea ei...in fine,nu stiu ce a avut,acum e ok
iata monstrul.....scuzati vraistea din bucatarie trist
atita am putut,atita am facut,sper sa fie apreciate si gestul,si munca.
va pup,va rog sa ma iertati ca nu am apucat sa citesc din urma,trebuie sa merg sa culc copiii apoi intru sa fac si eu o baie si sa ma aranjez,caci miine la 11 e botezul la biserica.
noapte buna!!!!

sus

Denunta
adytza_84

Copii
am nascut deja!

29.05.2009 9:39     citat 

surprins surprins surprins Bravo Mami sarut Arata minuna tortul sarut imi dau seama cum o fi si la gust sarut sarut sarut Petrecere frumoasa maine sarut Asteptam poze sarut

sus

Denunta
mimilyca

Copii
Micul razboinic

29.05.2009 9:41     citat 

Aloha,
Pupici Maia plimbacioasa mica...ati tuns fata? surprins Parca are parul mai scurt. confuz Orium frumoasa e sarut
Liana sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut Si eu mi-am petrecut primii ani din viata la tara la bunici si acolo mi-a ramas inima! Frumoase ganduri, frumoase imagini! Frumos-frumos-frumos Raducu sarut sarut sarut
Adytza sanatate multa sotului! Sa dea Dumnezeu sa nu fie nimic grav! sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Gypsilica(imi place mult sa-ti zic asa scot limba ) si eu as fi luat aceeasi decizie! Este inadmisibil sa fie atata nepasare din partea unor cared intr-oi institutir privata...unde ei isi iau salarul pentru ca TU platesti! Iar treaba cu plimbatul 2 ore pana aduna toti copiii surprins surprins surprins Pupam pe R cel mijlociu sa treaca supararea. El, ca un adevarat Spider man o sa fie puternic, o sa se adapteze la noua gradinita si o sa-si faca muuuuulti prieteni sarut sarut sarut
Alinoaca tare mi-e dor sa ne plimbam prin Copou. Duminica termin sesiunea, ma odihesc o saptamana si incep sa ma pregatesc pentru licenta. prostit prostit prostit Asa ca...poate ne vedem saptamana viitoare! trag cu ochiul
Tei sedere placuta la socrela si lasa draga pletele sa le fluture briza scot limba sarut sarut sarut
Eu sunt super epuizata ca Mofturicescu-Obraznicescu e tare scartait noaptea asa ca....cine stie cand m-oi mai intalni cu somnul dulce ochi peste cap
Amy sarut sarut sarut sarut sarut Nu va permiteti o menajera ochi peste cap . La o asemnea gospodarie si cu un bebelus energic si mofturos.... musai ai nevoie de ajutor! Eu am 3 camere de vanzolit si n-am timp de ele dar tu... sarut sarut sarut
Va pup si va doresc un week-end minunat! sarut sarut sarut

sus

Denunta
CLAUDYA-MARIA

Copii
Claudia Maria: 16 ani, 2 luni
Teodora Stefania: 12 ani, 11 luni

29.05.2009 9:56     citat 

Mamiii surprins surprins surprins surprins surprins surprins surprins asa am ramas noi, asa vor ramane si invitatii, sunt sigura trag cu ochiul arata bestial cool Distractie maxima maine, sa iasa asa cum va doriti, ba mai bine trag cu ochiul Voua, nasilor, sa va fie de bine, sa va traiasca finutul, iar puiului de om ce va fi crestinat ii dorim o viata lunga si fericita si multa sanatate sarut
Noapte buna tuturor sarut

sus

Denunta
alina28

Copii
EMMA SOFIA - iubirea mea
13 ani, 1 luna

29.05.2009 11:47     citat 

Buna fetele...
Liana postarea ta m-a emotionat foarte tare... si ma face sa ma simt si mai vinovata pentru schimbarea radicala ce am facut-o eu la casa bunicilor mei si a copilariei mele... Am distrus totul plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Nimic nu a mai ramas la fel... in afara de shura care de altfel si ea era noua... trist Ii promisesem bunicii mele inca de cand eram micutza, ca voi avea grija de ea, si ca atunci cand voi fi mare voi fi doctoritza... si ii voi construi o casa mare si confortabila doar pentru ea...in scopul de ai oferii "conditii"( bunicul meu nu mai era de cand eu aveam 10 ani)... Cand am crescut mare am luat promisiunea in serios si cu acordul ei, am demolat "casa bunicilor"- cea mai calda si mai primitoare si mai frumoasa si mai plina de amintiri... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist si am construit una mare cu etaj si cu terasa- care acum este goala, rece si prafuita... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Bunica a apucat sa locuiasca in ea doar 3 ani... trist trist trist Acum nu ma mai leaga absolut nimic de aceasta casa "noua" ... trist trist trist Iar de cand bunica s-a dus... doar de 2 ori am pus piciorul acolo... trist ... Am tot sperat ca parintii mei (care locuiesc in Craiova) se vor muta aici si vor locui in casa de la tara... unde poate Sofia va copilari... Dar nu le pot cere asta... ei au o viata acolo...un trecut...si inca doi baietii-fratii mei care inca nu-s casatoriti... De fapt unul a fost casatorit ... Imi este tare dor de bunica si de casa ei batrana... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Asa sa revin cu picioarele pe pamant...
Gypsy eu as fi facut la fel in locul tau... lasa ca Robert e un baietel vesel si sociabil... isi va face prieteni oriunde va merge trag cu ochiul
Aditza sa dea DD sa fie totul bine... cu alunitza asta... trist
Liana ce ginerel frumos am eu ... foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit asa l-as smotoci putin... ce bulanashe gustoase are... prostit prostit prostit prostit foarte fericit sarut
Maiutza cea cu pampersul pe cap te puuuuuuuuuuup frumoasa mica .. sarut sarut sarut sarut sarut
Mamistef surprins surprins surprins surprins surprins surprins super tortul... Felicitari...si stai linistita ca o sa le placa cu sigurantza... sarut sarut sarut

Azi dimineatza m-am trezit hotarata sa merg la dostor cu Sofi... dupa inca o noapte de agitatie si temperatura de 39,5... Am mers la doctoritza de familie care e cam "surda-oarba-schioapa"(vb lui Rudi)... Am mers apoi la pediatra noastra de la spital si ne-a zis ca are o infectie in gat ochi peste cap si la analizele facute sapt trecuta... i-a iesit iar infectie urinara cu e-coli... ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap avem iar injectii cu gentamicin si pufuri antiviral dr.geske, aciclon, si isopinosine... ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap Iar dupa tratament mergem iar in Cluj sa vedem daca aceasta infectie urinara este cauzata de vreo malformatie... ochi peste cap ...Offf saracutza prin cate mai trece... DE trei zile de cand s-a racit vremea nici nu am scoso afara din casa... Nu stiu ce sa mai fac.... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
adytza_84

Copii
am nascut deja!

30.05.2009 8:42     citat 

Buna dimineata sarut
LA multe lunite sarbatoritilor sarut sarut sarut

Haideti la cafeluta sarut sarut sarut

Alina trist imi pare rau pentru Sofi Sanatate multa sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: