· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > Discutam pe marginea suspiciunilor II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor Discutam pe marginea suspiciunilor II     
roxmaryn

01.06.2009 7:00   Discutam pe marginea suspiciunilor II  citat 

Prima parte :

http://www.parinti.com//Discutampemargi...32216.html

----------
Gawain a scris:
In ultima vreme au aparut tot mai multe suspiciuni legate de useri ce solicita ajutoare de la membrii forumului.
Mamici cu suflet mare ajuta din putinul lor mamici care solicita hainute sau mancare si sunt puse in situatia de a constata ca poate ajutorul nu a ajuns acolo unde si-ar fi dorit.
Din pacate acesta este unul dintre riscurile spatiului virtual.
Pentru a contracara intr-o oarecare masura acest efect initiez acest subiect unde se discuta orice suspiciune in ceea ce priveste aceste solicitari.

Nu se va limita accesul acest membri in forum dar macar cine va decide sa ajute o va face in cunostinta de cauza.

Am incredere ca cei ce vor posta aici o vor face cu responsabilitate.

Multumesc.
----------

In primul rand..nu este un subiect de ajutoare...dar nici de paruieli..se presupune ca "discutam" civilizat. Cu toate astea uneori iti vine sa zici ce n-ai zis si parca uiti si buna crestere cand vezi cate si cum se spun.
Ma intreb ce vrea sa insemne..".Nu team jignit,nu team inselat pe tine" Dar atunci pe cine? Cine ar trebui sa aibe tupeul sa se "bage in seama" cu cei care prostesc pe acest site???
"Fiecare din noi are clanuri pe site si fiecare isi apara interesele."
Serios? Eu nu am nici un clan si ma intreb care or fi "interesele"? trist Eu credeam ca suntem aici sa facem fapte bune si sa-i ajutam pe cei mai putin norocosi.Probabil ca ma insel amarnic.

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 12 ani, 8 luni
Paula-Maria: 11 ani, 4 luni

02.06.2009 6:48     citat 

Iaca-ta ca mi se nazari sa o intreb ceva pe Ramona!

de unde vinzi tu hainute de-ale fetei daca pe tine te-a dat barbatu afara doar cu hainele de pe voi rad pai io una sa fi ramas cu 3 hainute pt copil oricat de mici ar fi fost, le-as fi taiat, le-as fi modificat sa mai incapa in ele inca un an de-acu incolo ca ce sa fac cu banii daca copilul meu n-are cu ce sa se imbrace (si apropo asta am si facut de multe ori: body-uri care i-au ramas mici de le mai puteam inchide intre picioare le-am taiat si le-am facut tiv asa au devenit tricouri iar pantalonasi de acum un an in vara au devenit pantalonasi 3/4 de purtat prin casa scot limba )

Aceeasi intrebare mi-o pun si eu! trist Si revenirea asta in cateva luni, dintr-un salariu..... surprins surprins surprins surprins surprins :twisted:Hmmmm!!!!

sus

Denunta
admin

02.06.2009 7:07     citat 

Doamnelor eu va propun sa concluzionati ca exista suspiciuni in privinta corectitudinii Ramonei, nu exista dovezi clare, astfel incat cine doreste sa ii raspunda la solicitari o va face in cunostinta de cauza tinand cont sau nu de cele postate in capitolul anterior.

Din punct de vedere al administratiei putem spune ca am primit colete de ajutor din partea user-ului ramona_prv in campaniile oficiale anterioare pentru care ii multumim dar in acelasi timp in baza de date ii apare un cont dublu pentru care nu exista o justificare, cont insa ramas inactiv de un an si jumatate.

Subiectul ramane deschis pentru a putea discuta despre alte suspiciuni insa in privinta user-ului ramona_prv cred ca discutiile au fost suficiente, cine a dorit sa isi faca o opinie favorabila sau nu are destule argumente in capitolul anterior.

Parinti. com NU poate garanta pentru corectitudinea solicitarilor postate in aceasta rubrica a forumului cu exceptia campaniilor oficiale initiate de catre administratie.

Multumesc.

sus

Denunta
mare_melisa

Copii
Denisa: 11 ani, 8 luni
Calin: 5 ani, 11 luni

02.06.2009 12:07     citat 

----------
admin a scris:
Doamnelor eu va propun sa concluzionati ca exista suspiciuni in privinta corectitudinii Ramonei, nu exista dovezi clare, astfel incat cine doreste sa ii raspunda la solicitari o va face in cunostinta de cauza tinand cont sau nu de cele postate in capitolul anterior.

Din punct de vedere al administratiei putem spune ca am primit colete de ajutor din partea user-ului ramona_prv in campaniile oficiale anterioare pentru care ii multumim dar in acelasi timp in baza de date ii apare un cont dublu pentru care nu exista o justificare, cont insa ramas inactiv de un an si jumatate.

Subiectul ramane deschis pentru a putea discuta despre alte suspiciuni insa in privinta user-ului ramona_prv cred ca discutiile au fost suficiente, cine a dorit sa isi faca o opinie favorabila sau nu are destule argumente in capitolul anterior.

Parinti. com NU poate garanta pentru corectitudinea solicitarilor postate in aceasta rubrica a forumului cu exceptia campaniilor oficiale initiate de catre administratie.

Multumesc.
----------

Sunt de parere cu adminul

sus

Denunta
Gawain

13.08.2009 12:42     citat 

----------
gazutza29 a scris:
fetelor vreau sa rog pe cineva(sau mai multe mamici) din iasi sa vina la noi sa se demonstreze care e situatia mea pt ca vreau sa fiu scoasa de pe lista.
foarte fericit
----------

----------
dakar a scris:
nu inteleg de ce se intampla asta trist
sunt atataea mamici care intr-adevar au nevoie de ajutor
eu zic ca daca vrem sa ajutam ar fi bine sa cautam in cartier mamici care au nevoie de ajutor
de exemplu mi-au ramas o gramada de haine de nou nascut si am intrebat in stanga si in dreapta pana la urma am gasit o mamica care urmeaza sa nasca la inceput de septembrie si singurul lucru pe care in avea pregatit era un body cumparat cu 20 de lei (tot ce isi putea permite) sa aiba cu ea la maternitate.
imi vine sa plang cand imi amintesc bucuria de pe chipul ei cand a vazut hainutele de la mine, acea femeie are intr-adevar nevoie de ajutor si i-am promis ca va primi tot ce imi ramane de la bebe
----------

sus

Denunta
ade_

11.09.2009 6:03     citat 

Buna seara! Sunt Ade si sunt noua pe acest forum.Situatia aceasta am mai intalnit-o si pe alte forumuri.Exista intr-adevar persoane care profita de bunatatea celorlalti si fac din asta o afacere.Din pacate asta nu se va schimba.Intotdeauna vor exista si profitori.Ceea ce e cel mai rau este faptul ca actiunile lor rauvoitoare ii afecteaza si pe cei care au reala nevoie de ajutor fiindca cei inselati devin reticenti atunci cand li se mai solicita ajutorul.

sus

Denunta
elias

20.09.2009 8:20     citat 

sus

Denunta
ramona_prv

Copii
LARISA AURELIA: 13 ani, 6 luni

21.09.2009 3:09     citat 

----------
elias a scris:

----------
\

spunemi si mie de ce redeschizi subiectul iara?nu ai ce scrie?citeste ce a scris adminul sus si uita-te si la data anuntului.Sunt o gramada de mamici care vand si au cerut ce e rau in -mi castiga painea.

sus

Denunta
ramona_prv

Copii
LARISA AURELIA: 13 ani, 6 luni

21.09.2009 3:30     citat 

un exemplu nu vreau sa fiu rautacioasa ca nu mai intereseaza de nimeni dar nu va mai legati de mine,o mamica care cere ajutor vinde si in acelasi timp cumpara
http://www.avertisment pentru reclama/forum/viewto...=4&t=14971
Daca vand eu sau alta mamica sau care am vandut si am avut probleme neam castigat prin vanzare hainutelor banuti pt copil,doar nu ma duc sa dau in cap .

sus

Denunta
Percival

16.10.2009 11:55     citat 

http://www.parinti.com/modules.php?name...highlight=

sus

Denunta
alinagr31

Copii
razvan-mihai-catalin: 12 ani
roxana elena sorana: 8 ani, 10 luni

06.12.2009 9:03     citat 

Buna dimineata mamici.
Nu-i stiu nick-ul de aici,doar numele adevarat.O cheama Georgeta Neacsu (asa e si id-ul de YM ).I-am vandut ceva hainute (mi-a gasit anuntul aici,la talcioc) si nici acum nu stiu daca l-a primit sau imi va veni inapoi.Dupa ce l-am pus la posta,nu mai raspunde pe YM.Nu am tel ei,ci doar adresa din Focsani ochi peste cap

sus

Denunta
Gawain

06.12.2009 11:24     citat 

----------
AdrianaSimion a scris:
dar banii i-ai primit? banuiesc ca nu, daca coletul a fost pus cu ramburs...
ideea e ca e un pic devreme s-o pui pe lista, poate are o problema si nu a putut raspunde. coletul daca e pus ramburs si nu plateste nu-l poate ridica deci probabil iti va veni retur.
cand ai trimis hainele?

PS: n-o cunosc si nu stiu cine e socat
----------

----------
alinagr31 a scris:

Buna dimi
Hainele au fost puse la posta saptamana trecuta,are sotul chitanta
A fost ramburs,dar nici coletul si nici banii nu au ajuns pana acum
Ma uimeste ca ea era zilnic pe mess si acum a disparut(o fi ceata la focsani)

Nici eu nu o cunosc,ii stiu doar adresa de trimitere a coletului rad

uite o transcriere sumara a ceea ce am vorbit pe YM

buna.nu au ajuns fata hainutele?
NEACSU GEORGETA: nu
NEACSU GEORGETA: si am fost la posta sa intreb si m-am facut de ras
NEACSU GEORGETA: caci nu am stiut numele destinat
NEACSU GEORGETA: mi-a ajuns alt colet insa
luciana alina: numele destinat?adik al destinatarului?
luciana alina: tu esti
luciana alina: ce inseamna,la tine,numele destinat?
----------

----------
AdrianaSimion a scris:
deci daca nu l-a ridicat, e inca la posta. coletele neridicate de catre destinatar stau acolo 10 zile lucratoare dupa care se intorc la expeditor, deci probbail saptamana viitoare o sa il primesti inapoi.
poate n-a mai avut fata bani si de aia nu l-a mai ridicat.
iar faptul ca nu e pe mess..poate nu mai are internet, cine stie trag cu ochiul

ideea e ca daca lua coletul si tu nu primeai banii, atunci DA, puteai sa spui ca e o persoana care "da tzepe", dar asa......cred ca mai bine astepti si te lamuresti si dupa aia mai postezi aici....parerea mea.
----------

sus

Denunta
alinagr31

Copii
razvan-mihai-catalin: 12 ani
roxana elena sorana: 8 ani, 10 luni

06.12.2009 12:10     citat 

Pt adriana..coletul a fost trimis pe 25 noiembrie;crede-ma,fie ca il ridica,fie nu,avea timp sa ajunga inapoi.Cat despre net...hai sa lasam asta...pana acum cateva zile avea net nonstop si dintr-o data nu mai are?
Ma rog,vad ca nu sunt binevenite anumite persoane in aceasta "lista",asa ca nu mai postez nimic.Vroiam doar sa va arat ce se poate intampla.....si am crezut ca va si intereseaza.dar m-am inselat.O zi buna

sus

Denunta
Onush

06.12.2009 12:17     citat 

----------
alinagr31 a scris:
Pt adriana..coletul a fost trimis pe 25 noiembrie;crede-ma,fie ca il ridica,fie nu,avea timp sa ajunga inapoi.Cat despre net...hai sa lasam asta...pana acum cateva zile avea net nonstop si dintr-o data nu mai are?
Ma rog,vad ca nu sunt binevenite anumite persoane in aceasta "lista",asa ca nu mai postez nimic.Vroiam doar sa va arat ce se poate intampla.....si am crezut ca va si intereseaza.dar m-am inselat.O zi buna
----------

Ideea ta e buna sa previi insa Posta Romana nu ii dadea pachetul daca nu platea asa ca sunt 2 explicatii posibile... pachetul nu a ajuns la ea deloc, sau banii nu au ajuns la tine. In oricare dintre situatii, sfatul meu este sa te duci cu chitanta de depundere la posta si sa afli unde e pachetul tau.

sus

Denunta
Onush

06.12.2009 12:21     citat 

----------
alinagr31 a scris:
Pt adriana..coletul a fost trimis pe 25 noiembrie
----------

Din 25 noiembrie sunt 7 zile lucratoare si 10 calendaristice din care coletul a facut 3-4 zile pe drum daca este in alta localitate decat tine, asa ca el este inca la Oficiul Postal de destinatie.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: