· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Ajutoare > Discutam pe marginea suspiciunilor II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3  »
subiect nou  raspunde
autor Discutam pe marginea suspiciunilor II     
alinagr31

Copii
razvan-mihai-catalin: 12 ani, 8 luni
roxana elena sorana: 9 ani, 6 luni

06.12.2009 12:22     citat 

----------
Onush a scris:
----------
alinagr31 a scris:
Pt adriana..coletul a fost trimis pe 25 noiembrie;crede-ma,fie ca il ridica,fie nu,avea timp sa ajunga inapoi.Cat despre net...hai sa lasam asta...pana acum cateva zile avea net nonstop si dintr-o data nu mai are?
Ma rog,vad ca nu sunt binevenite anumite persoane in aceasta "lista",asa ca nu mai postez nimic.Vroiam doar sa va arat ce se poate intampla.....si am crezut ca va si intereseaza.dar m-am inselat.O zi buna
----------

Ideea ta e buna sa previi insa Posta Romana nu ii dadea pachetul daca nu platea asa ca sunt 2 explicatii posibile... pachetul nu a ajuns la ea deloc, sau banii nu au ajuns la tine. In oricare dintre situatii, sfatul meu este sa te duci cu chitanta de depundere la posta si sa afli unde e pachetul tau.
----------

Da,onush asa o sa fac.Coletul era cu plata la ridicarea lui,asa ca ori nu l-a luat,ori vine mai greu avizul.
Dar ma "deranja"ca pana sa trimit vorbeam zilnic pe mess iar acum "nu mai are net"

Ms pt sfat :*

sus

Denunta
somebodynice

08.12.2009 11:01     citat 

Buna fetelor,
Eu sunt Geta, despre care a indraznit sa scrie aici Alina Luciana.
Vreau sa va spun povestea adevarata.
In primul rand va multumesc din suflet celor care mi-au luat apararea.
Sa va spun adevarul.
Speram sa intre si sa spuna macar ca acel colet a fost ridicat,daca nu indraznea sa spuna si restul adevarului.
Deci coletul a fost ridicat,dar spre marea mea surprindere am fost profund dezamagita de ceea ce era in el.
Niste body-uri intr-adevar,dar nu asa cum mi le-a descris ea,purtate doar o singura data de baietelul meu Razvan,baiat care e mai mic decat al meu,care tocmai a implinit 2 ani de Sf Andrei,cel mult unul singur putea fiin purtat de Razvan,baiatul ei,caci este mic,pt maxim 1 an.
Desi eu in discutiile avute cu ea ,am intrebat-o cat masoara,i-am spus ce masura ma intereseaza,in cm,de la gat jos intre picioruse,latime etc.
In colet erau doar 6 buc ,si nu 7 asa cum vorbiseram,
si oribile,sincer va spun.
Lucruri luate de la sh,cu acel miros specific,oribil ,miros pe care eu una nu-l suport pur si simplu.
In discutiile avute cu ea pe mess,
id LUCIANAALINAIRINA, am rugat-o sa fie de acord sa i le trimit inapoi,fiindca ma simt inselata,nu sunt masurile de care am vorbit ,ba mai mult ,nu arata impecabil asa cum mi le-a descris ,purtate doar o singura data de baietelul ei.
Bineinteles ca nu a fost de acord,lucru la care nu ma asteptam,dar asta este .
I-am spus ca daca se bucura la niste bani proveniti din minciuna si inselatorie,DD ne da palme,si din pacate ii loveste pe aceia care ne sunt mai dragi.
Nr ei de telefon este [...], si coletul l-a trimis pe numele sotului [...]
SA VA FIE RUSINE LA AMANDOI CA INSELATI OAMENII.
Asta este fata care v-a scris speriata aici si asta sunt eu.
Pe 30 am sarbatorit ziua copilului meu, iar pe 1 am plecat la Galati la Mitropolie,pt a aduce recunostinta si multumire Sf Andrei,la moastele lui,datorita faptului ca ni l-a trimis pe prichindelul nostru in ziua lui Sfanta,atunci cand medicii nu ne dadeau nici o sansa.
Las la latitudinea voastra sa credeti absolut ce vreti despre noi,despre mine si despre LUCIANA ALINA IRINA, nu stiu care-i este numele.
O zi minunata tuturor

sus

micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 4 luni
Paula-Maria: 11 ani, 11 luni

08.12.2009 11:12     citat 

Cam asta se intampla pe net...Nu.mi vine sa cred... surprins surprins surprins
Si eu am cumparat de pe net....chiar de pe acest site...un singur obiect,,,dar nam fost dezamagita...chiar f multumita....
Sunt oameni si oameni...

sus

Denunta
alinagr31

Copii

08.12.2009 11:18     citat 

----------
somebodynice a scris:
Buna fetelor,
Sa va spun adevarul.
Speram sa intre si sa spuna macar ca acel colet a fost ridicat,daca nu indraznea sa spuna si restul adevarului.
Deci coletul a fost ridicat,dar spre marea mea surprindere am fost profund dezamagita de ceea ce era in el.
Niste body-uri intr-adevar,dar nu asa cum mi le-a descris ea,purtate doar o singura data de baietelul meu Razvan,baiat care e mai mic decat al meu,care tocmai a implinit 2 ani de Sf Andrei,cel mult unul singur putea fiin purtat de Razvan,baiatul ei,caci este mic,pt maxim 1 an.
Desi eu in discutiile avute cu ea ,am intrebat-o cat masoara,i-am spus ce masura ma intereseaza,in cm,de la gat jos intre picioruse,latime etc.
si oribile,sincer va spun
.
Lucruri luate de la sh,cu acel miros specific,oribil ,miros pe care eu una nu-l suport pur si simplu.
id LUCIANAALINAIRINA, am rugat-o sa fie de acord sa i le trimit inapoi,fiindca ma simt inselata,nu sunt masurile de care am vorbit ,ba mai mult ,nu arata impecabil asa cum mi le-a descris ,purtate doar o singura data de baietelul ei.
I-am spus ca daca se bucura la niste bani proveniti din minciuna si inselatorie,DD ne da palme,si din pacate ii loveste pe aceia care ne sunt mai dragi.
Pe 30 am sarbatorit ziua copilului meu, iar pe 1 am plecat la Galati la Mitropolie,pt a aduce recunostinta si multumire Sf Andrei,la moastele lui,datorita faptului ca ni l-a trimis pe prichindelul nostru in ziua lui Sfanta,atunci cand medicii nu ne dadeau nici o sansa.
Las la latitudinea voastra sa credeti absolut ce vreti despre noi,despre mine si despre LUCIANA ALINA IRINA, nu stiu care-i este numele.
O zi minunata tuturor
----------

1.restul l-am aflat azi,asa ca nu aveam ce sa postez
2.am sa postez si discutiile purtate pe mess,cand am masurat hainele si a fost de acord cu masurile

luciana alina (11/13/2009 12:43:37 PM): stai k ma duc sa masor......
NEACSU GEORGETA (11/13/2009 12:43:40 PM): si voua la fel
NEACSU GEORGETA (11/13/2009 12:43:43 PM): ok
luciana alina (11/13/2009 12:45:52 PM): ce mi-ai dat tu de munca
luciana alina (11/13/2009 12:45:52 PM):
NEACSU GEORGETA (11/13/2009 12:46:03 PM): sc
luciana alina (11/13/2009 12:46:28 PM): masurate in lungime,de la capsa de pe umar,pana la cele dintre picioare,au intre 47 si 51 cm......le-am masurat pe toate,pt ca nu am retinut exact modelele dorite
luciana alina (11/13/2009 12:46:33 PM): si la umeri au 23-24
luciana alina (11/13/2009 12:46:51 PM): de la o margine ce delimiteaza umarul pana la cealalta
luciana alina (11/13/2009 12:47:10 PM): sper sa fi inteles,k nu ma pricep sa explic
NEACSU GEORGETA (11/13/2009 12:47:47 PM): ok
NEACSU GEORGETA (11/13/2009 12:47:50 PM): sper sa-i vina
luciana alina (11/13/2009 12:48:32 PM): ma interesez cum ti le trimit?
NEACSU GEORGETA (11/13/2009 12:48:45 PM): ok
luciana alina (11/13/2009 12:48:48 PM): sa stii ca nu ma deranjeaza daca nu esti sigura si nu le iei

asa ca nu inteleg de ce anume te plangi.Cum am scris si azi,am facut poze hainelor,am masurat,ai fost de acord

Cat despre numarul meu de telefon,se rezolva si cu al tau..nu imi place sa amenint,dar cand sunt amenintata,raspund.Acum dna georgeta vrea sa le trimita inapoi.Bun,sa o faca......cealalta mamica ce a cumparat restul hainutelor nu a avut nimic de obiectat,a fost super incantata

Asa ca o sa am grija cu ce "doamna" o sa mai am de-a face in viitor.Multumesc pt replica

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 3 luni

08.12.2009 11:20     citat 

ce bine e domle sa astepti si opinia acuzatului surprins

sus

Denunta
alinagr31

Copii

08.12.2009 11:21     citat 

----------
somebodynice a scris:
Buna fetelor,
Sa va spun adevarul.
si oribile,sincer va spun.
O zi minunata tuturor
----------

Ca sa nu uit: uite "comanda"

NEACSU GEORGETA (11/11/2009 3:09:41 PM): acestea:
NEACSU GEORGETA (11/11/2009 3:10:08 PM): http://s281.photobucket.com/albums/kk23...110021.jpg
NEACSU GEORGETA (11/11/2009 3:10:10 PM): http://s281.photobucket.com/albums/kk23...110024.jpg
NEACSU GEORGETA (11/11/2009 3:10:33 PM): http://s281.photobucket.com/albums/kk23...110031.jpg
NEACSU GEORGETA (11/11/2009 3:11:57 PM): http://s281.photobucket.com/albums/kk23...110035.jpg
NEACSU GEORGETA (11/11/2009 3:12:20 PM): http://s281.photobucket.com/albums/kk23...110038.jpg
NEACSU GEORGETA (11/11/2009 3:13:00 PM): http://s281.photobucket.com/albums/kk23...110027.jpg
sunt 6

sus

Denunta
alinagr31

Copii

08.12.2009 11:22     citat 

----------
AdrianaSimion a scris:
----------

eu nu ma simt "acuzat",doar vorbeam cu georgeta acelasi lucru pe YM si mi s-a parut normal aducandu-mi-se acuzatii,sa raspund........
doamna sa faca ce doreste,sa trimita hainele inapoi,e treaba dumneai......eu stiu ca am facut ce mi-a zis(masurat + poze)

atat am avut de spus

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii

08.12.2009 11:25     citat 

----------
alinagr31 a scris:
----------
AdrianaSimion a scris:
----------

eu nu ma simt "acuzat",doar vorbeam cu georgeta acelasi lucru pe YM si mi s-a parut normal aducandu-mi-se acuzatii,sa raspund........
doamna sa faca ce doreste,sa trimita hainele inapoi,e treaba dumneai......eu stiu ca am facut ce mi-a zis(masurat + poze)

atat am avut de spus
----------

pai nu, acuzata era Georgeta cool

si tu ai mintit cand ai spus ca coletul nu s-a ridicat. uite ca l-a ridicat si nu i-a convenit. si? care-i pb? e dreptul ei sa le refuze si sa le trimita inapoi

sus

Denunta
alinagr31

Copii

08.12.2009 11:27     citat 

----------
AdrianaSimion a scris:
----------
alinagr31 a scris:
----------
AdrianaSimion a scris:
----------

atat am avut de spus
----------

pai nu, acuzata era Georgeta cool

si tu ai mintit cand ai spus ca coletul nu s-a ridicat. uite ca l-a ridicat si nu i-a convenit. si? care-i pb? e dreptul ei sa le refuze si sa le trimita inapoi
----------

NEACSU GEORGETA (12/7/2009 1:19:26 PM): astazi am ridicat coletul trimis de tine

mesajele mele au fost scrise cu cateva zile in urma(nu imi apare data pe google chrome,ca o postam) ochi peste cap
Nu am mintit cu nimic

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii

08.12.2009 11:32     citat 

din punctul meu de vedere, toata treaba e o nimica toata si nu-si are locul aici.
fata nu aridicat coletul pentru ca a fost plecata si tu te-ai repezit s-o dai la suspiciuni. URAT din partea ta socat
trebuia sa astepti sa vezi daca ia coletul sau nu si dupa aia, era ok sa postezi.
si ca sa inchei, NU avea cum sa te traga in tzeapa daca coletul a fost pus cu plata ramburs. deci nu-l putea lua fara sa plateasca. PUNCT.

si daca nu-l ridica in timp util era problema ei si EU cred ca nu are ce cauta aici pe lista de suspiciuni.

poate moderatorii vor avea aceeasi parere cu mine. zambet

sus

Denunta
alinagr31

Copii

08.12.2009 11:35     citat 

----------
AdrianaSimion a scris:
din punctul meu de vedere, toata treaba e o nimica toata si nu-si are locul aici.
fata nu aridicat coletul pentru ca a fost plecata si tu te-ai repezit s-o dai la suspiciuni. URAT din partea ta socat
trebuia sa astepti sa vezi daca ia coletul sau nu si dupa aia, era ok sa postezi.
si ca sa inchei, NU avea cum sa te traga in tzeapa daca coletul a fost pus cu plata ramburs. deci nu-l putea lua fara sa plateasca. PUNCT.

si daca nu-l ridica in timp util era problema ei si EU cred ca nu are ce cauta aici pe lista de suspiciuni.

poate moderatorii vor avea aceeasi parere cu mine. zambet
----------

sper..asta discut eu cu ea,pe YM

Ba era treaba mea daca il ridica sau nu,pt ca de la giurgiu la focsani e cale lunga si 2 body din alea le aeam rezervate.Asta ca sa fiu o adevarata scorpie.

Bun,ai dreptate,trebuia sa astept sa vad ce se intampla cu coletul,dar din 26 noiembrie pana in 7 dec nu am aflat nimic nici de la ea,nici de la posta. ochi peste cap ochi peste cap ochi peste cap Whatever.....sa faca ce doreste

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 4 luni
Paula-Maria: 11 ani, 11 luni

08.12.2009 11:42     citat 

OOO, Doamne!
Esti cronometrat si cand mergi la posta...! exclamatie exclamatie
Cu ce,o fi gresit fata asta ca n.a ajuns la posta atunci cand doreai tu...nu.mi dau seama...si daca nu.i este pe plac ce i.ai trimis... nush ce te agiti atata...!
Vrei sa bagi pe gat cu forta ceea ce e imposibil!
Stiu ca timpurile.s grele...dar nici chiar asa ochi peste cap
Ce sa faca fata cu ele daca nu.i sunt de folos? CArpe in loc de mop si laveta sau...?

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 8 luni
Maria: 12 ani, 3 luni

08.12.2009 11:55     citat 

eu cred ca lumea s-a cam lamurit cum stau lucrurile de fapt cool

sa zicem ipotetic ca eu ma inteleg cu o tanti pe net sa cumpar niste hainute de la ea, vorbim si stabilim pe mess, si cind ridic pachetul ma trezesc cu niste cioarse pe care nu concep sa le pun pe fiica-mea si care nu-s deloc de calitatea descrisa pe mess.ce fac? platesc ca deh,asta e,mi-am furat-o,si cind ii cer socoteala tanticii, ma scoate ea pe mine vinovata,neserioasa si ma trece "pe toaca" pe forum.

pai treaba e asta?
Eu zic ca discutia isi are locul aici,pt ca cine citeste se lamureste pe parcurs cum stau lucrurile,si se invata,mai bine sa mearga pur si simplu la un second hand si sa vada clar ce cumpara, decit sa-si ia tzeapa pe net si tot ea sa pice de vinovata.

sus

Denunta
alinagr31

Copii

08.12.2009 12:04     citat 

----------
mamistef a scris:
eu cred ca lumea s-a cam lamurit cum stau lucrurile de fapt cool

sa zicem ipotetic ca eu ma inteleg cu o tanti pe net sa cumpar niste hainute de la ea, vorbim si stabilim pe mess, si cind ridic pachetul ma trezesc cu niste cioarse pe care nu concep sa le pun pe fiica-mea si care nu-s deloc de calitatea descrisa pe mess.ce fac? platesc ca deh,asta e,mi-am furat-o,si cind ii cer socoteala tanticii, ma scoate ea pe mine vinovata,neserioasa si ma trece "pe toaca" pe forum.

pai treaba e asta?
Eu zic ca discutia isi are locul aici,pt ca cine citeste se lamureste pe parcurs cum stau lucrurile,si se invata,mai bine sa mearga pur si simplu la un second hand si sa vada clar ce cumpara, decit sa-si ia tzeapa pe net si tot ea sa pice de vinovata.
----------

- calitatea nu a fost descrisa pe mess,ci se vede in poze http://s281.photobucket.com/albums/kk23...20vanzare/

- nu am trecut "pe toaca"ci am scris ca de atatea zile nu am primit nici o veste de la ea

- cum am mai scris,eu sunt vinovata ca am avut incredere.Daca cealalta nu s-a plans,inseamna ca am eu ceva.
Si nu cred ca hainele din poza par second hand,asa ca mai usor cu jignirile.Si nici gioarse(nu cioarse) nu sunt,pt ca pe fimiu nu-l imbrac in asa ceva.

Am vb cu dna pe YM si sa faca cum doreste

sus

Denunta
alinagr31

Copii

08.12.2009 12:06     citat 

----------
micutza_25 a scris:
OOO, Doamne!
Esti cronometrat si cand mergi la posta...! exclamatie exclamatie
Cu ce,o fi gresit fata asta ca n.a ajuns la posta atunci cand doreai tu...nu.mi dau seama...si daca nu.i este pe plac ce i.ai trimis... nush ce te agiti atata...!
Vrei sa bagi pe gat cu forta ceea ce e imposibil!
Stiu ca timpurile.s grele...dar nici chiar asa ochi peste cap
Ce sa faca fata cu ele daca nu.i sunt de folos? CArpe in loc de mop si laveta sau...?
----------

nu bag pe gat nimic,nimanui.Nu am obligat pe nimeni sa intre pe anuntul meu si sa comande.Nu ma bucur la banii ei si nici la ai altcuiva.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: