· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(71)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(71)     
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

05.06.2009 9:02     citat 

Fetele va pup! sarut sarut sarut
Sunt foarte obosita va povestesc eu.
Ma duc sa beau o bere si revin, va citesc dupa...

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 10 luni

05.06.2009 9:18     citat 

BERE surprins surprins surprins surprins ,fara mine rad rad rad rad ,

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 9 luni

05.06.2009 9:44     citat 

am calcat de acuma ma doare spatele si bebelusa s-a adunat toata in partea stanga de ma doare, nu stiu ce imi apasa pe acolo scot limba
ma duc la culcare ca dimineata ma trezesc devreme;
va doresc in weekend placut !
pupici sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
12 ani, 6 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
9 ani, 3 luni

05.06.2009 9:52     citat 

Buna seara fetelor!
Ieri nu am intrat , ca am avut musafiri dupa ce am ajuns acasa si au plecat la 4 dimineata. ochi peste cap
Azi am fost cam ametita de oboseala si nici la pranz nu am dormit ca am fost sa iau rez. la triplu test , care din fericire , a iesit foarte bine! zambet

Sunt bucuroasa ca am gasit pediatru sa-l inscriu pe BB si sunt multumita ca vine acasa din trei in trei zile si iti arata tot ce trebuie sa-i faci , de la ingrijirea buricului , la baita si toate alea si iti da si nr. de tel . sa o suni la orice ora , in caz de probleme. Am rezolvat ceva din ce trebuie sa fac inainte de nastere! trag cu ochiul trag cu ochiul

ANKKA ce-i cu vorbele astea ca nastI?! Trebuie sa mai stai pe aici sa mai imi dai si mie niste sfaturi , ca eu sunt mai mica ( Ca si burtica) ! sarut sarut sarut
ICEMOON eu sunt la prima sarcina si sunt foarte viteaza , spun ca imediat il fac si pe al doilea , dar dupa nastere nu stiu daca mai vreau! jenat . Imi inchipui ca e foarte solicitant cu 2 copii , dar si satisfactiile sunt pe masura! sarut sarut
URSCHULETZ arati foarte bine si ai o burtica foarte frumoasa . Sa ai grija de ea in continuare!! sarut sarut
ROME , ELENA , LORELLAY, MIRUMATI va pup pe toate si aveti grija de voi! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 16 ani, 2 luni
Zuza: 12 ani, 9 luni

05.06.2009 10:05     citat 

Urschuletz pe unde ai umblat?

LOre somnic linistit!

Crysy nu e neaparat sa fie ca la noi foarte fericit , sunt copii care dorm toata noaptea de la varsta de cateva luni- K in schimb s-a trezit pana cam pe la 3 ani cel putin de 2 ori pe noapte, cand era pana in 2 ani de mai multe ori. Dar te obisnuiesti. E drept ca uneori imi vine sa ma tot duc jenat , dar imi trece repede. Noi nici nu am avut nici un ajutor, pana acum cateva luni nu mergeam absolut nicaieri fara el, acum fiind mai marisor se mai incumeta socrul sa stea cu el cat sa iesim si noi la o cina o data la cateva luni. Inainte sa-l avem pe el ieseam saptamanal de cateva ori, in week-enduri la un hotel la piscina ne intorceam duminica seara doar, dupa ce l-am avut pe el am incercat sa nu renuntam chiar la toate dar nu s-a putut: unul era afara se plimba cu copilul celalalt manca in restaurant de ex. Pana am zis: gata! ne chinuim toti 3 si nu ne e de nici un folos, ne-am facut programul in functie de el si e bine si asa, cand vor fi mai marisori altfel va fi situatia. Acum vor fi ei pe primul plan si nu o simtim ca pe o povara, nimic din ce faci pt copilul tau nu e greu, ba mai mult iti dau forta sa razbesti oricat ar parea de greu.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

05.06.2009 10:16     citat 

Nu am paucat sa citesc nimic dar am inceput de dim cu calcat aranjat pe aici, am plecat la serv si m-am dus degeaba ca i s-a pus pata sefului si ne-a trimis pe toti acasa, nu mai intru in detalii. Dupa asta am plecat in cora la cumparaturile lunare. Am venit acasa si am gasit iar dezastru ca sotul s-a apucat sa monteze o lustra si a dat gauri si a facut praf... nervos nervos Am pus=o pe mama sa dea cu aspiratorul si cu mopul timp in care sotul se plimba prin casa si va da-ti seama. Si sunt varza. In rest bine.

Va pup si mai povestim maine! sarut sarut

sus

Denunta
crysy_m

Copii
12 ani, 6 luni
9 ani, 3 luni

05.06.2009 11:00     citat 

ICE eu nsunt o fericita pt. ca are cine sa ma ajute: si mama si soacra , asa ca nu va fi o problema! Problema o sa fiu eu cred , ca nu o sa le las jenat . o sa vreau sa fac eu totul , ca ma cunosc prea bine! rad rad

sus

Denunta
crysy_m

Copii
12 ani, 6 luni
9 ani, 3 luni

05.06.2009 11:02     citat 

Nu stiu sigur dar cred ca misca BB! de ieri am simtit ca niste impunsaturi dar am zis ca mi se pare! Dar vad ca acum au inceput iar! Oare asta sa fie!!? Deja m-am emotionat!! prostit Oare e prea devreme?

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

06.06.2009 6:53     citat 

Neata fetele!
Ia poftiti!

Crysy la mine mama nu a putut sa vina cand am nascut, iar in ce o priveste pe soacra mai bine nu ma gandesc ca e prea de dimineata scot limba

Urschuletz ce zi plina ai avut, dar azi te vei relaxa, promiti?

K s-a trezit la 6 ca vrea kk, deja stiam ce urmeaza: diaree. Iar a pescuit ceva de la scoala, sper sa fie vreun virus de 24h si sa scapam usor.

O zi frumoasa tuturor! sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

06.06.2009 7:46     citat 

Multa sanatate lui K! trist

Sa ma treceti si pe mine in listuta...25.012.2009. Asta e dnp meu dar din pacate o sa nasc mai devreme... trist Sper sa nu fie nastere provocata caci am vazut si am auzit ca de-asta e atat de dureroasa.
De ce mai devreme? Pt ca dr mi-a zis ca e singura perioada din an cand pleaca in concediu si pleaca departe rau si ca atare ca va trebui sa nasc un pic mai devreme dar sa nu-mi fac griji ca de regula la a doua sarcina se naste in mod natural mai devreme. trist Nu-i port pica si ii sunt recunoscatoare ca e cinstit cu mine si mi-a zis de-acum. Are si el dreptul la concediu ca noi toti. Si stiu ca la o prietena de-a unei prietene de-a mele ca a venit si in ziua de Pasti. Deci nu se eschiveaza de sarbatori.
Dar dupa cat munceste (si chiar e un om dedicat) merita si el concediu si e dreptul lui sa-i aleaga perioada. Oricum voi naste doar cu cateva zile mai devreme. Sper sa ma apuce pe mine nastere, sa nu tb sa o provoace...Intr-un fel ma bucu ca nu ma incanta ideea sa nasc de sarbatori caci la cum am vazut ca e o parte din personalul in acest spital in mod sigur de sarbatori vor fi mai avide dupa bani si mai fara chef de munca...

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

06.06.2009 8:32     citat 

Ligia bine ai venit!

Nu-ti face asa ganduri negre despre nasterea provocata, se poate foarte bine sa treaca repede si fara mari probleme, de obicei travaliul e mai scurt si fiind si la a doua nastere poate va ajuta si mai mult.

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 9 luni

06.06.2009 9:05     citat 

Buna dimineata sarut
Icemoon multumim de micul dejun, ce mai faceti in week-endul asta? sarut

Biencut, sarcina usoara si la termen sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 9 luni

06.06.2009 9:18     citat 

Neata sarut
Crysy..la mine a miscat prima oara la 16 s..dupa care nu l-am mai simtit ceva timp..a fost mai lenes scot limba ..deci poate fi bebe trag cu ochiul sarut
Biencut...bine ai venit la noi si o sarcina usoara sarut .Nu iti face griji,poate o sa vrea si bebe sa iasa afara putin mai repede si nu o sa fie nevoie sa iti provoace nasterea sarut
Ice..cum se simte K? sarut
Elena,Rome,Urschuletz,Anka,Lore... sarut sarut sarut
Aseara am visat ca am nascut si dr. mi-a zi ca totul e ok...in schimb la cateva minute a venit tata si mi-a zis ca bebe e tare urat plang sau sunt foarte trist ...si ca are dintisorii rosii prostit .Abia dupa ce m-am trezit ca lumea am realizat ca nou-nascutii nu au dintisori scot limba

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

06.06.2009 9:22     citat 

Rome noi nu stiu ce facem- mers la vot sigur, man a venit abia la 4 dimineata de la munca si de la 16 intra iar, inca nu l-am trezit.

Adina ce vise! sa stii ca si eu am patit trist , incerc sa nu ma gandesc.
K se joaca deocamdata e bine, i-am dat doar ceva paine prajita de papa pana acum, sa vedem.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

06.06.2009 9:41     citat 

Neata fetele! sarut

Crisy, e posibil sa fie bebe!

Ice multimim de tratatie! sarut

Biencutz bine ai venit si pe la noi! Da a fost corect ca ti-a zis.

M-am trezit cu gandul sa sterg praful, sa spal la bucatarie....Si am enervez ca mi se pare ca tot nesters e. sa fie cumva perioada de dinainte? La voi tot atata praf pe metru patrat e?

Pup toate fetele! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: