· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(75)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(75)     
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 4 luni

15.06.2009 11:35     citat 

Ce print grasun are fimea..na na na na sarut sarut sarut rad rad rad La mai mare Adina Va pupam mult mult mult sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 10 ani, 3 luni

15.06.2009 11:42     citat 

Adina ma bucur ca sunteti bine si tu si bebe sarut dar chiar nu inteleg de ce dr vrea sa te convinga sa nasti fara epidurala confuz
Elena ce ghinion poti sa ai cu o asa o soacra trist te cred ca cateodata te saturi sa ii tot auzi prostiile si ca trebuie sa ii zic vreo 2, dar bine ca te linitesti cand te gandesti la bebelina ta sarut

eu am mancat un castron de fruct (nu zic de care ca sa nu va fac pofta rad ) si acuma mai ca nu ma mai pot ridica de pe scaun rad ...si trebuie sa ma duc sa gatesc...poate ajunge vio de la bucuresti inapoi si eu nici nu termin mancarea rad rad rad
mi-a promis ca daca ajunge pana la ora 4 mergem la cumparaturi pt fetita...abia astept! sarut
aaaa, uitasem sa va spun: avem patut pt fetita noastra draga....ni-l da nasa noastra de la pitesti; e atat de fain si nu prea am vazut asa model la noi prin magazine. dupa ce zugravim ne aduc patutul si o sa va pun poze cu el zambet .

sambata ma suna unul din fratii mei si imi zice ca mi-a adus o scoica si eu sar de bucurie ca vai am scoica pt bebe!...dar ma potoleste el repede..era vorba de scoica de la mare !!!! prostit rad rad rad rad

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 10 ani, 4 luni

15.06.2009 11:43     citat 

Elena,mie tot micut mi se pare scot limba ...bine ca imi zice dr. tot timpul ca e ok si e in grafic...daca ar fi dupa mine as vrea sa aiba 3 kg de pe acum cool rad
Eu am mai pus 2 kg..dar de acum am zis ca le impart cu bebe rad scot limba
Si noi va pupam pe amandoua jenat sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 10 ani, 4 luni

15.06.2009 11:46     citat 

Lore..nu stiu ce are impotriva epiduralei..dar imi tot zice ca vom incerca fara si o sa fie bine..ca epi are si efecte negative ochi peste cap ...m-a ametit de tot scot limba
Asteptam pozici foarte fericit sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 8 luni
Zuza: 10 ani, 4 luni

15.06.2009 11:51     citat 

Adina felicitari pt putzulica grasunel! bine ca sunteti bine amandoi! sarut

Lore abia astept poze cu patutul ce bine e cand ai de unde mai primi una-alta!

Elena te cred ca uneori iti ajunge, off! lasa ca vine printesa si iti va lumina ea fiecare clipa nu te mai ajunge soacra cu nimic si apoi inca un pic si puneti si voi de casuta voastra si toate se randuiesc! sarut

Am spalat si eu hainele bubulinei ce le-am cumparat pana acum, am zis sa nu le am de calcat toate odata scot limba si am facut varza a la Cluj: mie imi era pofta de sarmale si cum frunze de varza murata nu gasesc ci doar gata taiata am facut asa.

sus

Denunta
lorellayy

Copii

15.06.2009 11:52     citat 

pana la pozele cu patutul va pun niste poze cu burtoiul facute in weekend scot limba

http://i26.photobucket.com/albums/c122/...i6zile.jpg
http://i26.photobucket.com/albums/c122/...zile-1.jpg

sus

Denunta
lorellayy

Copii

15.06.2009 11:53     citat 

ICEMOON mi-ai dat o idee f buna cu ce sa gatesc saptamana asta trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 13 ani, 2 luni
mara: 10 ani, 4 luni

15.06.2009 12:09     citat 

lore, pupam burtica!
urschuletz, m-ai speriat un pic!, dar bine ca mai sta printesa putin... pupici
si eu is cu sperieturile. dupa ce urinez, nu totdeauna, am o durere care iradiaza spre ombilic, asa ca... astept rezultatul de la ex. de urina... si cum am dureri... cum fleosc in pat... jenat inca 2 saptamani macar...
adina, si eu zic ca si medicul tau, dar tu stii. singurul lucru pe care nu-l pricep e cezariana, la cerere, de parca ar fi un epilat... dar asta-i alta poveste. personal nu as vrea epidurala si pentru ca vreau sa-mi simt tot corpul si cum iese bb! durerea o uiti... imediat! felicitari printisorului...cum sa fie mic? apropos. tare sexi esti asa cum nu te-ai facut mare de loc...sarut
ICE, n-ai pastrat hainutele lui keane? oricum trebuiesc si noi, si de printesa, nu? la mine stau cladite in pungi de la pampers si nici pe alea nu mai am unde sa le pun rad
elena, tare bine-i sa poti lasa totul la o parte... rau e cu soacrele ca nu le poti spune tot timpul ce te supara. tare bine ar fi sa reusim sa ripostam...

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 13 ani, 2 luni
mara: 10 ani, 4 luni

15.06.2009 12:13     citat 

bubu, smiri, traiasca concediul! sa va bucurati de el. si eu pot sa zic ca a venit concediul desi mai am de mers de vreo 2 ori...
miru?ai reusit sa te odihnesti?

scuzati incoererenta, dar....

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

15.06.2009 1:14     citat 

Mai fetelor cred ca de maine intru in concediu rad de dimineata tot fac ordine ,spal....
Adina bine ca e bebele ok sarut esti o momoasa la plaja sarut sarut
Eu am scos din cutii lucrusoarele Stefaniei sa le sortez si o sa mai cumpar vreo 2,3 costumase sa fie noi trag cu ochiul .

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

15.06.2009 1:20     citat 

Azi fac 35 sapt ...dupa ultimul eco!!!! Ma uit asa la toate si vad ca mai avem asa de putin.....parca vad asa morcovei cu tot cu frunze rad rad rad rad
urschuletz vb cu meli sa stea cumintica la mami in burtica ca mai are putin de crescut!!!
Ma duc sa bag o ciorbita ca ma cam cearta fimea!!! foarte fericit

sus

Denunta
lorellayy

Copii

15.06.2009 1:20     citat 

ralus sarut
bubu esti o harnicuta sarut

gata, am pus si eu mancarea la foc si ma duc sa ma spal pe cap; am vb adineauri cu vio si trecuse de breaza, asa ca o sa ajunga la timp acasa sa mergem si la cumparaturi trag cu ochiul

sus

Denunta
lorellayy

Copii

15.06.2009 1:21     citat 

pofta buna elena sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

15.06.2009 1:23     citat 

A am uitat sa iti zic Adina!!! La vara am zic ca vream sa mergem in concediu in Grecia...si ti-am trecut pe lista asa.....bors, muraturi, varza murata, sa imi mai zici daca mai e ceva..stiu ca mai e mult pana la anul dar acu acu bem un cico pe plaja!!!

Poate o sa ajungem si la Ice, ca am auzit ca e foarte frumoasa Malta.
Chiar ne-am propus sa ne facem concediile numai afara din tara, ptr ca chiar daca poate dau putin mai mult macar serviciile sunt ok, fata de la noi sincer!!!

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 2 luni

15.06.2009 1:48     citat 

[b]Adina,[/b] eu stiu ce are dr tau impotriva epiduralei...si eu vroiam sa nasc cu epidurala si dupa ce am citit pe net efectele negative posibile m-am razgandit imediat. Acu' nu inseamna ca nu stiu persoane care au nascut cu epidurala si a fost f bine, dar sincer eu chiar nu vreau sa risc sa imi scoata copilasul afara cu forcepsul..acesta fiind doar unul dintre riscurile epiduralei...Doamne fereste...nu am auzit sa se intample nimanui nimic, dar pt bebe al meu nu vreau sa risc absolut nimic din ceea ce tine de mine. Restul ramane in grija lui Doamne Doamne zambet Daca dai pe google cautari despre epidurala ai sa vezi cate avantaje si dezavantaje sunt...eu le-am pus in balanta si am hotarat fara. E clar ca nu stiu in ce ma bag, fiind prima sarcina rad rad Dar tot parerea mea e ca lucrurile mari (casatoria, copilul, etc) se fac cu un anumit gram de inconstientza rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: