· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara (12)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara (12)     
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 1 luna

15.06.2009 1:08   Bebelusi de iarna-primavara (12)  citat 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------ sarut --------------------------- Ianuarie 2009 ----------------------------- sarut ---------------------------
05.01 - Dayana-Ioana- pui de 75ella
08.01 - Timeea Maria- pui de Vioelena

10.01 - Sebastian- pui de Criscros
16.01 - Imam- pui de Rabiatiron

24.01 - Bianca Ioana- pui de Nicols
24.01 - Paula Maria- pui de Micutza_25
28.01 - Raluca Maria- pui de Naty_1974

------------------------ sarut -------------------------- Februarie 2009----------------------------- sarut ---------------------------
08.02 - Maia Liana- pui de Mtl
08.02 - Dorothea Maria- pui de Dianabv
12.02 - Ioana Teodora- pui de Ruxu
13.02 - Hannelore- pui de Mirene
17.02 - Elisa- pui de Elidia_st

17.02 - Eduard-Andrei- pui de Alinutza_s
22.02 - Matei- pui de Ruxi_Mici

23.02 - Ana Maria- pui de Blackspell
25.02 - Timeea Alexandra- pui de Ambraa
26.02 - Maria-Denisa Ariana- pui de Ingeras-dolce

------------------------ sarut --------------------------- Martie 2009 --------------------------------- sarut ---------------------------
03.03 - Lucas- pui de Diutza
26.03 - Vlad- pui de Yazmine

28.03 - Alexia Maria- pui de Mitaloli
29.03 - Iulia Teodora- pui de Danimo

------------------------ sarut ---------------------------Aprilie 2009 --------------------------------- sarut ---------------------------
06.04 - Denis-Florin - pui de Bianca_90
24.04 - Eduard-Gabriel- pui de Georgy26
29.04 - Mihnea Andrei- pui de Golden_daffodil

------------------------ sarut ------------------------------Mai 2009 ------------------------------------ sarut ---------------------------
02.05 - Deniz-Andrei- pui de Dakar
05.05 - Diana Maria- pui de Mihaela12
07.05 - Teodora- pui de Tamy
07.05 - Maya Crisiana- pui de Sim0n3l
15.05 – Ema – pui de Sunshineme
19.05 - Carla Alexia- pui de Ourbaby

29.05 - Dinu-Iancu - pui de Cristianka

Avem 30 bebelusi, 19 fetitze si 11 baietzei ! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!

Capitolul 1 ,2, 3,4,5,6,7,8,9,10,11

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 10 ani, 10 luni
Al mic: 7 ani, 3 luni

15.06.2009 1:37     citat 

ce colaje frumoase aveti. am sa mai fac si eu pozici printesei mele sa o treceti si pe ea. rad
si noi am fost zilele trecute asa de agitate ca deja cred ca mi se ridicase tensiunea de nervi si oboseala..nopti nedormite etc.. ma rog ma intelegeti. rad una peste alta ma obisnuisc si cu somnul complet sucit al bebitei mele, iar noaptea ma trezesc cu cateva minute inaintea ei. ma apropii de ceasul atomic ca exactitate. rad

eu stau in pipera si cel mai apropiat parc de mine este herastrau. ma simt izolata in casa intre 4 pereti si simt nevoia sa ies, sa mai vad si eu oameni si sa mai respire si bebelul meu aer curat (cat de cat).

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 1 luna

15.06.2009 1:53     citat 

elidia e foarte frumos multumim

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani

15.06.2009 1:54     citat 

Elidia nu mi-ai schimbat poza in colaj.....cred ca nu ai stiut!Nu-i nik..o schimba poate mirene

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 1 luna
Andrada Bianca : 8 ani, 11 luni

15.06.2009 3:16     citat 

Multumim mamici
    Elidia te-ai descurcat foarte bine cu listuta,multumim.Si pe mine ma bate gandul sa-i fac pasaport micutei,poate plecam si noi pe undeva in luna august
      Diutza ,Lucas e un scump si ce a mai crescut,ce zici mi-l dai de ginere scot limba
        Yazmine se pare ca noi 2 suntem in aceiasi oala,stam singurele cu bebei o sa vezi ca pana la urma te obisnuiesti
          Fetele nu vreau sa va debusolez dar si a mea pana la 3 luni nu mi-a dormit nimic,sper ca la voi sa nu dureze asa mult
            Eu acum sunt disperata ca Timeea vrea numai in brate,nici in carut nu-i mai place si nu stiu cum sa o dezobisnuiesc ca mi sau lungit mainile

sus

Denunta
            yazmine

Copii
            Vlad - sufletul nostru
            11 ani

15.06.2009 3:50     citat 

Ambraa dar nici tu nu ai nici un ajutor??O mama, o soacra ceva???Ca eu asa sunt...mica si neajutorata rad Rad eu dar nu prea-i de ras....

sus

Denunta
            sunshineme

Copii
            A mare: 10 ani, 10 luni
            Al mic: 7 ani, 3 luni

15.06.2009 5:45     citat 

Hehee intru si eu in clubul vostru. Si eu sunt singurica cu bebica. Mai vine mama o data la 2 saptamani cate o zi la mine, dar cam atat. In rest doar eu si ce mai primesc mici ajutoare pe la baita de la tati, but that's all. M-am obisnuit, insa uneori parca-mi vine sa ma urc pe pereti. As mai sta si eu cu cineva de vorba, as mai pleca si eu de acasa o ora, 2 undeva nu stiu, sa evadez, sa vad lumea. Dar in curand o sa-mi iau odrasla si o sa mergem amandoua la agatat rad rad rad

sus

Denunta
            sim0n3l

am nascut deja!

15.06.2009 7:36     citat 

Buna mamici (era sa zic burtici scot limba )
            Va citesc in fiecare zi, mai greu cu postatul.
            Noi suntem bine, crestem si incepem sa descoperim lumea zambet
            va pun si niste pozici cu broscuta mea

cu tati

cu mami meu

urmarind-o pe mami prin casa zambet

sus

Denunta
            mtl

15.06.2009 10:54     citat 

Elidia frumoasa listuta! sarut Nu cred ca are Mirene motiv sa se supere!
            Frumosi bebe-ii! sarut sarut sarut Si deja marisori! De acum cred ca va incepe distractia! rad Sa ne fie numai bebe-ii sanatosi, ca ne vom descurca noi cu ei.
            Si noi suntem mai mult singure: tati e mai mult plecat, mama mea ce ne mai ajuta, cand poate si ea. Asa ca intram si noi in clubul mamicilor fara prea mare ajutor. Eu m-am cam obisnuit, o iau pe Maia cu mine oriunde, si deja ne descurcam de minune. La inceput a fost mai greu, dar a trecut.
            Mitaloli mami, esti ok? Mi-e dor de voi! Ce face Mariuca mea? sarut sarut sarut sarut sarut sarut
            sarut sarut sarut mamicilor si minunilor lor

exersam statul pe burtica

la plimbare

cu fratele meu

sus

Denunta
            blackspell

Copii
            Ana Maria - o printesa dulce!
            11 ani, 1 luna

16.06.2009 8:48     citat 

fetele...nu stiu ce sa-i mai fac anei...de ieri dupa amiaza e maraita ...nu plange...doar maraie...e agitata ..cand se trezeste se trezeste direct maraita...nu cum era pana acum toata un zambet...e toata ziua cu manuta in gura iar punctul alb de pe gingie se tot mareste....doctora zicea ca nu ar fi dinte..ca se formeaza gingia doar...dar eu nu stiu ce sa zic.... cred ca dau o fuga la farmacie sa iau un spray calmant pentru gingii. voi aveti probleme dastea?

sus

Denunta
            yazmine

Copii
            Vlad - sufletul nostru
            11 ani

16.06.2009 10:44     citat 

Mtl e o dulcica printesa ta!Vladutz nu vrea nicicum pe burtica!Nu-i place dar mai insistam!
            rad la mami!

sus

Denunta
            Tamy

Copii
            Teea: 10 ani, 11 luni
            David : 9 ani, 3 luni

16.06.2009 11:31     citat 

Buna sarut
            Pupici la mamici si bebeii lor frumosi sarut
            Bun venit noilor mamici sarut
            Nu prea apuc sa scriu ca sunt cu bebe in brate mai toata ziua. Patutul ei are maracini foarte fericit asa ca mai bine doarme la mami in brate. Aseara i-a facut tati masaj si a dormit de pe la 10-11 pana pe la 4 jumate!!! Ii fac fetei abonament la masaj la tati daca e pe-asa scot limba
            Poza cu mami si bebe mica:

sus

Denunta
            blackspell

Copii
            Ana Maria - o printesa dulce!
            11 ani, 1 luna

16.06.2009 12:32     citat 

tamy, ce dulceata!! cum te simti?
            Ana s-a mai linistit..a dormit ceva...si acum se joaca!

sus

Denunta
            mtl

16.06.2009 1:21     citat 

yazmine ce a crescut Vlad! sarut si ce smechereste sta el in balansoar! foarte fericit nici noua nu ne-a iesit din prima statul pe burtica, mai ales ca noi am inceput tarziu.
            ce zambareata e Teodora! sarut Tamy ce bine seamana cu tine.
            dakar, micutza, mitaloli si restul mamicilor sarut sarut si asteptam foto cu bebe-ii.

sus

Denunta
            mtl

16.06.2009 1:22     citat 

black, ai primit reteta de nuggets?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
            Data este GMT + 2 Ore
            subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
            mergi la: