· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara (12)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara (12)     
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 11 ani, 6 luni
am nascut deja!

22.06.2009 12:39     citat 

am promis cateva poze de la botez

cu nasii

in altar:

baita dupa botez
[IMG]http://i638.photobucket.com/albums/uu109/georgy26_ana/54.jpg
[/IMG]

cu tati si nasu

cu mami,tati si Andreea:

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
am nascut deja!

22.06.2009 12:40     citat 

baita dupa botez

sus

Denunta
vioelena

22.06.2009 1:52     citat 

----------
criscros a scris:
am revenit si noi si suntem la zi cu cititul .
ce mai fac mamicile cu 2 copii? la mine singurul lucru greu e sa o tin pe terorista la distanta de Sebi cand o apuca iubirea prea mare, il sufoca pe frate su, cred ca saracu nu o sa suporte mare nici o pupatura foarte fericit

----------

Cris, cat de frumosi sunt copilasii tai. Adorabili. Pupam dulce micutul Spiderman sarut sarut
Si la noi e iubire mare intre frati, o pupaceste Edmond toata ziua pe piticutza. Mai nou, e tare fericit Edmond ca are cine sa se amuze de nazdravaniile pe care le face prin casa....are un spectator de nadejde....e atat de dulce Tia cand o aud razand asa cu voce tare scot limba

Georgy, foarte frumoase pozele de la botez. Ce mamica frumoasa zambet

Noi am ales sa facem baita zilnic, asa am procedat si cu Edmond. Dar nu o spal zi de zi cu gel de dus...o zi doar cu apa...o las acolo sa se balaceasca...a doua zi cu gel de dus....apoi masajul care este nelipsit.
La cel mare nici nu se mai pune problema asta...lui ii fac doua dusuri pe zi....vine ca un mic porcusor din parc ochi peste cap

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 7 luni

22.06.2009 6:30     citat 

Sal mamici!Am si eu o curiozitate....Vladutz tot sta cu limbutza afara!E normal?De vreo 3 zile tot ce prinde linge si sta cu limbuta afara din gurita cam tot timpul!

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 8 luni

22.06.2009 9:38     citat 

OurBaby, incearca sa faci in apa de baita infuzie de tarata si sa o speli in acea infuzie. Eu asa am spalat-o pana pe la 2 luni si nu a fost iritata niciodata. In plus are B-uri si vitaminizeaza pielea. La clatit fa infuzie de ceai de galbenele care e cicatrizant. Eu si acum o mai clatesc din cand in cand cu ceai de galbenele.

sus

Denunta
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 11 ani, 5 luni

23.06.2009 9:48     citat 

Buna mamici, imi pare rau ca nu reusesc sa intru in fiecare zi, sper sa am mai mult timp pe viitor.
Am avut botezul sambata dar inca nu am pozele. In cel mai scurt timp o sa [postez cateva.
va pupacesc sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mtl

23.06.2009 10:40     citat 

referitor la baita, intervin si eu, ce-i drept, cam tarziu. mitaloli sa stii ca nu e vorba de imaginatia ta, si Maia face la fel. sambata seara am ramas la buni peste noapte. si nu am facut baita (de la 1 luna eu ii fac baie in fiecare seara, aproximativ la aceeasi ora), doar am sters-o cu un prosopel umed. dupa ce a mancat, nici vorba sa adoarma ca alta data, ea parca astepta ceva. intr-un final a adormit, resemnata ca nu face baie foarte fericit noua ni s-a mai intamplat asta de cateva ori. daca lui bebe i se face un program, eu cred ca trebuie respectat, pentru confortul lui zilnic.
ourBaby, in primul rand incearca sa pastrezi uscate si cat mai curate zonele cu pliuri (picioruse si manute), zona de la subrat, zona gatului si zona din spatele urechiuselor. cu ce creme ai putea-o da acum, ca sa-i treaca, nu stiu?! noi nu am avut probleme. de cand s-a incalzit, seara, dupa baita, dupa ce o sterg bine sa nu ramana umezeala, o dau cateodata cu putina, foarte putina, crema de galbenele. si nimic altceva. deocamdata nu am avut probleme.
yazmine cred ca e normal. Maia face la fel, in plus de asta, saliveaza excesiv. in parc mamicile copiilor de varsta Maiei se plang de acelasi lucru.

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 11 ani, 5 luni
Alexandra-Iulia: 8 ani, 6 luni

23.06.2009 3:28     citat 

Salve sarut
Revenim si noi dupa 3 zile de lipsa de net trist Imi venea sa-i bubui pe nesimtitii astia nervos
Si noi facem baita in fiecare seara...nu chiar la aceeasi ora scot limba Oricum nu dormim pana la 11, orice ar fi. Si facem exact ca vioelena o seara doar balaceala si o seara cu gel.
Ourbaby referitor la problema ta...eu pun si acum in baitza si ceai de musetel si galbenele. Si sfatul meu e sa ii dai si in timpul zilei cu ceiutz d-asta pe acolo. E foarte bun cicatrizant si cred ca o sa-i faca bine. Avem si noi ceva probleme cu niste cute din spatele urechii si o da mama cu putina crema de galbenele asa ca mtl.
Yazmine si Bubu scoate limbutza des. Nu trebuie sa-ti faci probleme. AM intrebat-o si pe pediatra si mi-a zis ca e absolut normal si nu inseamna ca ar fi bebele deshidratat sau mai stiu eu ce altceva.

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 5 luni

23.06.2009 5:13     citat 

salutam si noi mamicile si piticii
venim cu informatiile cum ca noi facem baitza zilnic, seara cam cand se trezeste, dar pe caput il spalam la 2 zile, si intr-adevar foarte bine doarme dupa baita si papica... si chiar doarme la el in patut foarte fericit ceea ce rar se intampla, in general doarme ziua in port bebe sa il pot cara dupa mine prin casa, seara in patutul lui si noaptea dupa 3-4 la noi in pat ca nu mai am rabdare sa stau sa-l mangai in patut pana adoarme

rugam si noi sa fim in colajul urmator cu o pozutza, o postez aici

si inca o rugaminte, noi inca nu am apucat sa cumparam carucior... ma puteti sfatui... ceva pana in 1000 de lei. pana una alta am zis ca nu mai iau 3 in 1, pt ca landoul deja nu mi se mai pare util, nu ca ar sta bebica in fund prostit dar si asta 2 in 1 se inclina pentru grupa 0+ si inclin spre modelul acesta
http://www.bestkids.ro/pc-55-114-caruci...-auto.aspx

il are cineva?

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 7 luni

23.06.2009 9:15     citat 

buna sera
eu am tot citit dar nu am reusit sa scriu
despre baita noi facem in fiecare seara dar nu si pe cap el transpira foarte tare si daca nu il spal se cam foieste iar asa dorme pana la ora 6 fara nici o trezire

cristianka e un scump piciul tau ce sa zic despre carucior ceva de genul am si eu nu stiu pe unde te plimbi tu dar sa vezi la roti ori sa fie cate 2 sau sa fie mai marii ca eu am luat cu roti mai mici si ma descurc destul de greu cu gropile din asfalt

noapte buna sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut la mamici si la bebei

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 10 luni

24.06.2009 4:59     citat 

Buna sarut
Scriu si eu acum ca nu mai apuc: in weekend avem botezul si plecam din Bucuresti. O botezam in Buzau, de unde e sotul meu.
Si eu ii cam fac baita in fiecare seara. Sunt de acord ca poate i-ar fi mai bine la cateva zile, dar asa ne-am obisnuit. Acum 2 seri nu i-am mai facut baita si s-a trezit la 2 noaptea si s-a foit pana dimineata. Aseara i-am facut baita si a dormit de la 23 la 5 zambet
Cu lapticul ne-am cam reglat: cred ca au inceput sanii mei sa produca mai mult. Tare bine mi-au prins sfaturile voastre sarut
Cu mancatul in timpul alaptarii, am inceput si eu sa mai adaug cate o fructa, leguma.
Vroiam sa va intreb despre obiceiul baitei de dupa botez. Ce stiti ca se pune in apa? Eu am inteles ca se pun ou, zahar, sare, petale de flori si bani. Cu ou, zahar si sare nu sunt de acord si probabil nu voi pune. Banuti poate pun, dupa ce-i dezinfectez bine.
Pupici sarut

sus

Denunta
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 11 ani, 5 luni

24.06.2009 11:02     citat 

Buna mamici, intervin si eu cu baita zambet
sper ca fac bine ce fac dar eu nu am nici un program fix cu bebele, oricum ar fi e linistit, ii fac baita o data la doua zile sau in fiecare zi depinde cat e de cald in ziua respectiva, dar oricum il sterg cu carpa umeda in fiecare dimineata. Sper ca nu gresesc ce fac confuz

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 4 luni

24.06.2009 11:04     citat 

Buna ziua mamici !
Azi avem si noi un pic de timp liber ca Bogdanel a fost mai binisor cu colicii cred ca a inceput infacolul sa-si faca efectul . Multi sarut sarut sarut sarut sarut sarut
pt. cine n-i la dat ca ne ajuta mult . Mai avem si noi o problema daca s-a mai confruntat cineva si ne poate ajuta , suntem ffffffff constipati nu reusim sa facem decat stimulat cu supozitor sau termometru . Dr. ne-a dat ceai de musetel dar nu ai place si nu vrea sa bea . I-am dat si baby calm si baby drink dar nu vrea sa bea deloc . La inceput am reusit sa-l fac sa bea 10 ml insa acum cand simte gustul inchide gurita iar daca reusesc sa-i dau il scuipa . Sa specific ca noi mancam doar Lp Humana si ne trebuie ceva sa facem kk. Exista vreun siropel ceva sa nu-i mai pun supozitor ca nu vreau sa-l stimulez eu tot timpul dar cand il vad ca se chinuie si il doare burtika nu-l pot lasa asa .

sus

Denunta
lara_ro

Copii
Teodor Luca: 11 ani, 5 luni

24.06.2009 11:07     citat 

Buna ziua mamici,

Multumesc Mihaela pentru raspunsul prompt legat de ce mananci. Recunosc ca m-ai uimit cu fructele: mie pediatra mi-a zis pentru prima luna sa nu mananc nici o fructa. Azi am fost insa si noi la controlul de o luna si mi-a zis ca pot sa incep sa introduc in alimentatia mea fructe si legume, si sa incep cu o jumatate de mar (desi eu parca stiam ca marul fermenteaza prostit ). In fine, vad eu cu ce incep, dar de-abia acum incep.

Referitor la baita, si noi facem zilnic, inclusiv pe cap, desi nu mereu sapunim capul. Ideea e ca la noi e foarte cald in casa, si nu stiu daca bebe transpira sau nu, dar il transpir eu cand il tin la piept asa ca baia zilnica e binevenita. Despre obiceiuri ale baitei dupa botez, nu stiu nimic, dar bunica i-a pus nepotelului un banut de argint si petale de trandafiri in apa la prima baita din viata lui, dupa ce i-a cazut buricul trag cu ochiul .

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
am nascut deja!

24.06.2009 11:23     citat 

GIMILOASA si eu am avut ceva probleme cu Eduard legat de constipatie,(eu iL alimentez cu Nan1) dar s-a rezolvat cu ceaiul de musetel intre mesele de lapte...la inceput nici el nu-l vrea deloc dar am insistat si acum il bea fara sa se mai strambe sau sa-l dea afara.Cu baby drink mie dr mi-a zis sa nu-i mai dau ptr k contine menta si asta il constipa mai rau.Eu ii mai dau si Espumisan si nu am avut deloc probleme cu colicii..

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: