· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara (12)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara (12)     
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 6 luni

24.06.2009 2:04     citat 

cu ceaiu ai dreptate si mai sunt alti bebelusi care isi schimba laptele cu ceaiu ...era sa o patesc si eu

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 12 ani, 9 luni

24.06.2009 2:09     citat 

bianca, nu trb sa te superi! nici o mama nu-ti poate dori raul tie sau copilului tau!
n-am apucat sa citesc decat vreo 2 pag. din topicul vostru si constat cu mare durere ca sunt pline de greseli. nu DOAR intre voi trb sa va puneti intrebari ci si celor care au trecut deja prin zbuciumul, tremurul si intrebarile pe care vi le puneti voi acum in privinta cresterii si ingrijirii bebelusului. e posibil ca intrebandu-va doar intre voi sa taraganati si sa duceti mai departe aceleasi greseli.
a gresi e omeneste si normal, dar a nu te informa, mai ales in vremurile astea, e de neiertat aproape, mai ales de catre copiii nostri.

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 11 ani, 5 luni
Alexandra-Iulia: 8 ani, 6 luni

24.06.2009 2:16     citat 

Bianca nu vreau sa ma bag si eu....dar in absolut toate cartile si revistele pe care le-am citit (si sincer nu sunt genul care face totul ca la carte) se interzice laptele de vaca pana la varsta de un an. Acuma nu stiu ce sa zic...decizia iti apartine in totalitate...insa eu una m-as gandi mai bine inainte sa o iau. E foarte important sa cunosti bine ce implica asta. Sincer nu cred ca e vreun medic pediatru care sa recomande laptele de vaca la 2 luni.
Parerea mea este ca e mai bine sa previi unele chestii, daca acest lucru iti sta in putere.
Te rog sa nu te superi pe noi. zambet

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 9 luni

24.06.2009 2:20     citat 

Schimba cineva capitolul? Daca nu, il schimb eu dar nu stiu sa adaug/schimb poze in colaj. sarut

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 5 luni
Maria: 12 ani

24.06.2009 2:21     citat 

Fetelor,forumul e f bogat in informatii,e de ajuns sa puneti intrebari sau sa cititi subiectele despre Alaptare,despre Hranirea artificiala a sugarului, sa intrebati mamele deja trecute prin asta!
A va informa ,a cere ajutor nu e o rusine,ci un privilegiu in conditiile in care suntem probabil unul din cele mai serioase si bogate in informatii forumuri!

Bianca,vad ca ai 19 ani... draga mea,nimeni nu vrea sa te certe si sa te faca sa te simti aiurea! Lumea e mirata si speriata de efectele pe care le va avea laptele de vaca asupra copilului tau la o virsta atit de frageda! Ok,tu l-ai nascut,tu il cresti,dar asta inseamna ca ai si obligatia sa ii oferi o hrana adecvata virstei,nu ceea ce ai primit si tu,si mama ta etc....lumea mai si evolueaza,iar aici suntem mame,care ne ajutam sau incercam sa ajutam si alte mame sa nu greseasca!

sus

Denunta
mtl

24.06.2009 3:09     citat 

----------
bianca_90 a scris:
cu ceaiu ai dreptate si mai sunt alti bebelusi care isi schimba laptele cu ceaiu ...era sa o patesc si eu
----------

are dreptate si in ceea ce priveste ceaiul si in ceea ce priveste laptele! scot limba
ce era "pe vremea noastra" era atunci! acum e alta vreme!
si nu trebuie sa te superi! nu iti vrea nimeni raul! nici tie si nici copilului tau!
un simplu "search" pe google si poti sa afli de ce nu e bun laptele de vaca. iar daca nu ai timp, solicita ajutor si cred ca sunt o gramada de mamici care ti-ar sari in ajutor.

ella_rari intra mai des atunci sa ne corectezi, daca is atat de multe greseli! scot limba problemele specifice sunt tratate in alte capitole ale forumului, nu aici la intersectii, nu?! foarte fericit trag cu ochiul

sus

Denunta
ella_rari

Copii

24.06.2009 3:36     citat 

----------
mtl a scris:

ella_rari intra mai des atunci sa ne corectezi, daca is atat de multe greseli! scot limba problemele specifice sunt tratate in alte capitole ale forumului, nu aici la intersectii, nu?! foarte fericit trag cu ochiul
----------

as intra mai des sa-mi spun opinia, nu sa corectez exclamatie , daca problemele specifice s-ar adresa in capitolele speciale ale forumului si poate mai multe mamici ar face-o. insa cand ele sunt postate in interiorul topicului dedicat varstei respective si pot fi observate mai greu de restul, e cam dificil. oricum, n-aveti nevoie de sfaturile mele, cele mai multe dintre voi sunteti suficient de informate ca sa le fiti de ajutor si colegelor voastre si poate cand sfaturile vin de la voi, care va cunoasteti deja, sunt mai simplu de ''acceptat'' .
dar daca o sa mai am asa timp la dispozitie cum s-a intamplat azi, poate mai intru ! scot limba
n-am vrut sa supar pe nimeni, sunt bine intentionata!

sus

Denunta
mtl

24.06.2009 4:08     citat 

nu ai suparat pe nimeni! cel putin pe mine nu! dar cred ca e cam exagerat sa faci afirmatii de genul celei pe care ai facut-o: topicul nostru este plin de greseli! nervos
sfaturile, consider eu, sunt oricand bine venite! asa ca, mamici cu experienta, va mai asteptam pe la noi! scot limba

Tamy din punctul meu de vedere, poate ar trebui sa te bagi la schimbat capitolul! sarut Cat despre colaj, sa speram ca nu se va supara nimeni! zambet Sau daca e vreo alta mamica prin zona si se stie .... let's do it! Eu nu ma bag! jenat

sus

Denunta
ella_rari

Copii

24.06.2009 4:19     citat 

mtl, m-ai inteles gresit. am spus ca cele 2 pagini din topic pe care apucasem eu sa le citesc erau pline de greseli exclamatie m-am nimerit eu intr-o zona mai ''denivelata''.
asta nu inseamna ca toate mamicile fac greseli sau ca tot topicul este plin de greseli.
ma bucur ca macar tu nu te-ai suparat si ca putem avea dialoguri, care nu pot fi altfel decat constructive!

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 9 luni

24.06.2009 4:33     citat 

Avem capitol nou: 13 sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: