· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara (12)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara (12)     
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 11 ani, 5 luni

16.06.2009 1:24     citat 

Buna fetelor! sarut sarut sarut sarut sarut
nici eu nu am intrat de mult sunt cam ocupata cu botezul dar pun o poza mai recenta cu bebe imediat

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 11 ani, 5 luni
Emma Lara: 9 ani, 4 luni

16.06.2009 1:35     citat 

vai ce bebei frumosi am vazut!!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut
noi nu mai apucam sa scriem zambet doar sa citim, ptr ca domnisoara doarme intre mami si laptop! papam destul de des si nu mai avem timp de nimic zambet

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 11 ani, 5 luni
Emma Lara: 9 ani, 4 luni

16.06.2009 1:37     citat 

mai eu am prostit rad rad rad nu mai stiu sa-mi pun poza la avatar!!
o micsorez in photobucket si dupa aia???ce fac?ca nu mai stiu mai departe rad rad help!!

sus

Denunta
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 11 ani, 5 luni

16.06.2009 1:41     citat 

sus

Denunta
blackspell

Copii
Ana Maria - o printesa dulce!
11 ani, 8 luni

16.06.2009 2:39     citat 

mtl sa stii ca nu am primit-o , dar am gasit o reteta pe net...si au iesit tare bune!

sus

Denunta
mtl

16.06.2009 9:46     citat 

black, trimite-mi te rog si mie reteta!
sarut sarut sarut pentru Deniz-Andrei! E un scumpitel!
ourBaby pentru foto la avatar, nu ai treaba cu photobucket. Pur si simplu dai "browse" (incarci fotografia pe care o vrei in avatar, sa aiba extensia jpg. si sa nu fie mai mare de 200 kb) in sectiunea "date personale".

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 8 luni
Andrada Bianca : 9 ani, 6 luni

17.06.2009 9:34     citat 

Neata
    Pupam bebelusi frumosi pe care i-am vazut in poze sarut sarut sarut
      La multe lunite Elisa!!!
        La multe lunite Eduard!!!

sus

Denunta
          yazmine

Copii
          Vlad - sufletul nostru
          11 ani, 7 luni

17.06.2009 10:50     citat 

sarut sarut sarut sarut sarut Dakar si Deniz!Mi-era dor de voi!
          La multe lunitze Elisa si Eduard!
          Mitaloli ce faci??Cum a fost botezul??
          De azi sunt oficial singura pt 16 zile trist trist trist Daca nu era asa de cald in Braila fugeam repejor la mama mea...dar daca aici inca mai fac putin foc in camera baiatului la 2-3 zile nu stiu zau cum as sta acolo cu peste 30 de grade in casa!Nu de mine ca acolo am crescut ci de Vladutz imi e...
          Fetelor voi ati montat aer conditionat?E ok?Si daca ati montat unde?adik in camera copilului sau undeva pe un hol??Ca dc e sa plece iar al meu as pune la mama sa pot merge acolo!Ms!

sus

Denunta
          Tamy

Copii
          Teea: 11 ani, 5 luni
          David : 9 ani, 10 luni

17.06.2009 10:57     citat 

Blackspell, Mtl sarut
          Dakar tare scumpic e Deniz sarut
          Eu sunt un pic debusolata si nu stiu ce sa fac, poate ma ajutati cu un sfat: ii dau doar san, la cerere. Bebe creste bine in greutate, are destui pampersi uzi cu kk si pp daaar are mese cand nu se satura: adica dupa ce mananca o perioada incepe sa planga la san si sa se agite. O mut la celalalt san si mananca linistita pana incepe sa faca la fel. Daca storc cu mana iese cate putin. Aseara la 2h dupa ce golise amandoi sanii am incercat cu pompa sa mulg si am scos f putin din ambii: max 20 ml total trist Imi doresc tare mult s-o alaptez exclusiv dar mi se rupe sufletul cand plange de foame si-si baga pumnii in gurita. Bebe papa f des, chiar mai des de 2h... deci o tin destul de mult la san. Are unele mese cand e destul de adormita, papa putin si adoarme. Azi noapte a facut asa si am folosit pompa sa golesc sanul dar nu am scos mai mult de 20 ml. Beau ceai de lactatie, iau si un supliment naturist de stimularea lactatiei, nu mai stiu ce sa fac sa cresc productia trist Sanii rar mi-au curs, cateva picaturi. Aveti vreo idee? Colici vad ca nu prea mai are, nu plange decat de foame, mancacioasa mea mica. Incerc si sa-i scot aerul cand se agita dar mi-e destul de clar ca nu se satura trist

sus

Denunta
          GEORGY26

Copii
          EDUARD GABRIEL: 11 ani, 6 luni
          am nascut deja!

17.06.2009 11:31     citat 

Buna ziua mamici!!
          Am vazut bebei fffoarte scumpi in pozele precedente sarut sarut sarut sarut sarut si m-am gandit sa mai pun si eu cateva poze cu Eduard

...si 2 poze de la botez(inca nu le-am primit pe toate)

sus

Denunta
          yazmine

Copii
          Vlad - sufletul nostru
          11 ani, 7 luni

17.06.2009 11:31     citat 

Tamy poti sa-i faci o proba a cantarului!O cantaresti inainte si dupa alaptat sa vezi cat papa!Dar dc ia in greutate nu cred ca e vreo problema!Vladutz imi manca doar 10 min si plangea desi sanul era plin dar si-a schimbat periodicitatea....adik papa din 2 in 2 ore!Vb si cu un medic si daca intr-adevar asa e poti sa-i adaugi un supliment delapte praf!Si ca sa stimulezi lactatia nu mai mulge cu pompa!Incearca cu mana pt ca eu am vazut diferenta!De la pompa nu se producea mai mult lapte dar de la muls cu mana.....pocneau sanii!Bafta!

sus

Denunta
          mamistef

Copii
          Tudor: 15 ani, 5 luni
          Maria: 12 ani

17.06.2009 11:38     citat 

Tamy....mie sinii nu mi-au curs,iar lapte am avut la amindoi copiii...n-are legatura cursul sinilor cu cantitatea de lapte...
          Puiuta ta e inca mica,nici productia ta de lapte nu s-a reglat.....ai rabdare,incearca sa nu cedezi,pune-o la sin de cite ori vrea,chiar daca iti pare nemultumita....va mai dura putin pina va veti armoniza!
          Si eu am avut momente in care imi venea sa cedez (mai ales la Tudor,pt ca la Maria deja stiam ca sunt niste cumpene,pietre de incercare hotaritoare,pusee de crestere si reglari ale cantitatii de lapte)

Sfatul meu(daca il accepti) este sa te inarmezi cu rabdare si incapatinare, sa pui fata la sin cit mai des,fara sa tii cont de intervalul de timp dintre mese, sa bei supa fierbinte de pui cu legume,ceaiuri de stimulare a lactatiei,sa maninci multe lactate,bere fara alcool(deci lichide,lichide,lichide),sa faci dusuri calde,sa iti pui comprese calde pe sini si sa NU te mai mulgi....cu pompa nu vei scoate niciodata atit de mult lapte pe cit ai in sini,si intotdeauna va parea mai putin si tot ce reusesti va fi sa te demoralizezi..... incearca sa adopti o asa-zisa naivitate,mergi inainte cu alaptatul si ai incredere in tine si in fetita ta!

yazmine,nici macar proba cintarului nu e indicata,atita timp cit mama e stresata....in general,cintaririle dese nu fac altceva decit sa streseze si mai tare o mamica speriata.....asta e parerea mea....

sus

Denunta
          blackspell

Copii
          Ana Maria - o printesa dulce!
          11 ani, 8 luni

17.06.2009 11:48     citat 

tamy, stai linistita..cred ca toate mamicile trec prin asta....dar nu te necaji prea tare ca sa nu afecteze...
          nici eu nu scot cu pompa prea mult...pompa nu e ca puterea cu care trage bebe...
          sanii chiar daca sunt moi...au lapte...

sus

Denunta
          Tamy

Copii
          Teea: 11 ani, 5 luni
          David : 9 ani, 10 luni

17.06.2009 12:27     citat 

Problema mea e ca imi pare bebe flamanda. In prima luna chiar ne-a certat pediatra ca a luat prea mult: 1250 g. Ne-a sfatuit sa-i dau sa manance la 3h dar nu am ascultat-o. Am avut si o tentativa sa-i dau sa pape la 2h, sfatuita de mai multe persoane (ca sa nu se amestece laptele si sa faca colici). Pana la urma am decis sa-i dau sa pape cand vrea ea, oricat de des ar fi. Ieri a mancat mai toata ziua. Pompa am folosit-o aseara prima data cu gandul sa mulg noaptea cand doarme si sa-i dau ziua cand plange de foame. Dar n-am avut ce strange... Am incercat sa fac si proba suptului, dar nu pe 24h, nu m-au tinut nervii. Am vazut ca la o masa mananca in jur de 100 ml. Ceea ce nu-i putin, dar ea tot ar manca. Lichide beau cam 4 litri pe zi. Singurul lucru pe care nu l-am incercat sunt compresele calde pe san. O sa incerc. Multumesc de sprijin, sper sa se regleze productia de lapte sa nu-mi mai vad copila plangand de foame.
          Yazmine cel mai bine ar fi sa nu fie aerul cond in camera cu bebe. Daca nu se poate, macar sa nu bata pe el. Eu am aerul in sufragerie si vine ceva racoare in dormitor, unde dormim. Cand o sa se faca insuportabil de cald o sa ne mutam in sufragerie cu tot cu bebe dar o sa-i punem patutul cat mai departe de aerul cond.
          Georgy pupici pt Eduard si mami frumoasa sarut

sus

Denunta
          ambraa

Copii
          Timeea Alexandra: 11 ani, 8 luni
          Andrada Bianca : 9 ani, 6 luni

17.06.2009 1:05     citat 

Tamy pt a creste productia de lapte mie mi sa recomandat Galafor ,e ceva pe baza de plante dar din pacate eu nu am mai apucat sa-l folosesc trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
          Data este GMT + 2 Ore
          subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
          mergi la: