· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara (12)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara (12)     
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 9 luni

17.06.2009 1:21     citat 

Ambraa iau Galafor. Am luat intai Galactogil si mi s-a parut bun dar am zis sa incerc mai bine ceva natural (Galactogilul era plin de zahar). Nu prea vad efect la Galafor, cred ca ma intorc la Galactogil.
Tu de ce nu ai mai apucat sa-l folosesti?

sus

Denunta
blackspell

Copii
Ana Maria - o printesa dulce!
11 ani, 8 luni

17.06.2009 1:22     citat 

tamy...stiu ca nu pare multumita ...ca plange dupa masa...e agitata...dar..gandeste-te ca nu le este usor...totul e nou...sunt atatea sentimente si senzatii pe care le simt ..care sunt noi...sunt firavi adik obosesc repede...
de multe ori plange la san din alte motive..nu ca nu ajunge laptele...ca daca trage tot iese ceva...imca nu ti s-a reglat sanul..poate curge prea mult pentru bebe si se enerveaza...sunt o groaza de frustrari si la ei...lucruri noi...dar trebuie sa itii mentii calmul...ca sa nu pierzi lapticul...si sa-ti mai spun ceva! e testat de mine...si eu prin asta am reusit sa trec peste toate necazurileȘ starea ta e cea mai importanta...fii vesela si zambeste mult...o sa treaca mai usor, si ajuti si bebe mai mult!

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 7 luni

17.06.2009 4:02     citat 

et/disco/l.gif" border="0" />

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 5 luni
David : 9 ani, 9 luni

17.06.2009 7:05     citat 

Blackspell ai dreptate sarut Am fost la farmacie si-am luat Galactogil si incerc sa gandesc pozitiv pentru piticutza mea sarut

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 11 ani, 2 luni

17.06.2009 8:46     citat 

Salut burtici,

Am intrat sa va salut, sa va tzuc bebelinii. Tamy dulceata ta este o...dulceatza! Pupici multi!!
Georgy si Yazmine nici flacaii vostri nu sunt mai prejos. Pupici si pentru ei.
Mtl, Maya este absolut senzatioanala, ochi atat de frumosi n-am vazut in viata mea. E un copil atat de frumos si atat de vesel sarut sarut sarut sarut sarut sarut multi pupici pentru ea. Andreiutzu meu s-a indragostit de ea foarte fericit , la fel cum s-a indragostit si de Teea lui Tamy si Mariuca lui Mitaloli.
Oare ce o face Mitaloli? Nu a mai intrat de ceva zile. Mitaloli, un semn te rugam sarut sarut

sus

Denunta
mtl

17.06.2009 10:16     citat 

La multe lunite Elisa si Eduard! sarut sarut sarut Sa cresteti mari si sa fiti sanatosi!

Tamy, incearca sa ramai calma! Si pune-o pe fetita cat de des, atunci cand consideri tu ca ii e foame. Si eu am trecut prin asa ceva, cand Maia avea o luna si un pic. Era cat pe ce sa-i bag completare, dar m-am "desteptat" la timp. Au dreptate fetele in ceea ce ti-au spus. Mai multe nu stiu nici eu ce as putea sa-ti spun! Multa rabdare si optimism! Vei vedea ca va fi bine! Nu renunta la alaptat si nu te gandi la LP! sarut sarut sarut
Anthu multumim, multumim! sarut Il asteptam pe Andrei cu nerabdare, poate o punem de incuscreala scot limba foarte fericit Noi nu mai suntem "burtici" trag cu ochiul sarut (eu una, sunt o mamica cu burtica, ca nu reusesc sa scap de ea) nervos scot limba
Georgy sarut sarut sarut pentru Eduard si mamica lui frumoasa!
yazmine la noi aerul conditionat e in hol, de acolo bate in cam peste tot. Nu stiu cat de bine e cu aerul asta conditionat in camera copilului?! Sanatos nu este nici pentru ei (nu e sanatos pentru noi, astia mari)!
ambraa, diutza voi si bebe-ii vostri, ce faceti? sarut sarut
mitaloli unde sunteti???
Noi maine mergem la vaccin! trist Mi-e asa mila de ea, atat de rau a plans la cel de 2 luni! Bine macar ca nu a facut reactie dupa, sper sa nu faca nici de data asta!
sarut sarut sarut pt pitici si mamicile lor!

sus

Denunta
diutza

Copii
Lucas - ingerasul meu
11 ani, 7 luni

18.06.2009 8:25     citat 

buma dimineta

am vazut bebei frumosi pe aici

fetelor vam tot citit dar nu am apucat sa postez pt ca Lucas daca nu il bag in eama nu trebuie sa il iau in brate dor sa vb cu el ca altfel face o gura

mtl noi suntem bine dar destul de agitat e Lucas

Tamy ]si eu am avut de 2 ori problema asta si de exemplu duminica si luni nu pre a vrut sa mance apoi ieri n am facut alceva dacat sa stau cu tatica dupa el asa ca mai sunt perioade si perioade

va pup sarut sarut sarut sarut sarut va doresc o zi buna

sus

Denunta
mtl

18.06.2009 9:00     citat 

multumim de cafea! sarut
o zi buna!

sus

Denunta
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 11 ani, 5 luni

18.06.2009 11:13     citat 

salut mamici, ce bebei frumosi am vazut pe aici sarut sarut sarut sarut

LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR!

sus

Denunta
yazmine

Copii
Vlad - sufletul nostru
11 ani, 6 luni

18.06.2009 11:29     citat 

Buna ziua!Mamici voi folositi pastile pt tantari???
si inca o dilema:bebeii vostri sunt speriosi??Al meu sare la orice zgomot brusc sau puternic!Ieri s-a speriat asa de tare ca am stranutat ca a si plans mititelul!Cel mai rau e ca in bloc se tot fac renovari si il termina astia cu bormasinile si cu spartul la pereti!

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 8 luni

18.06.2009 11:41     citat 

multumim tare mult mamici, sa va traiasca si voua copilasii si sa fie sanatosi!!

buna ziua, am intrat sa ma pling si eu oleak trist
ieri am fost la vaccin, nu a plins decit 1-2 minute, dar dupa 4 ore de la vaccin mi-a facut reactie, i s-a inrosit putin locul, dar nu asta e faza ci mi-a plins de si-a rupt vocea plang sau sunt foarte trist nu mai stiam ce sa-i fac, abia la 2 noaptea s-a linistit si a adormit. in continuare stam la tzitzi din ora in ora practic, eu nu mai rezist plang sau sunt foarte trist

in rest sintem bine, avem 6860 gr (asta fara 200 gr de hainute foarte fericit ), 64 cm (data trecuta avea 65 rad ), hernia e ok, a mai ramas pielea care e putin groasa din cauza cordonului ombilical care a fost si el cam gros ochi peste cap fontanela arata foarte bine, m-a speriat degeaba data trecuta nervos

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 8 luni

18.06.2009 11:55     citat 

yazmine eu nu folosesc pastile, ci solutie lichida, nici nu vreau sa o stiu piscata de tantari ochi peste cap Elisa se sperie si ea, dar cam rarut, e si normal sa reactioneze la zgomot brusc si puternic
diutza multumim de cafeluta, il pupam pe Lucas cel frumos, si la noi e aceeasi situatie, nu vrea purtata, ci vorbita foarte fericit asta e, toata atentia asupra lor
Mtl bafta maine la vaccin, va doresc din tot sufletul sa nu ajungeti ca noi trist Maia e o dulceata de fetita si are niste ochi prostit un albastru impresionant prostit pupam obrajorii sarut
Tamy mamico rabdare, altceva nu pot sa-ti spun pt ca mamicile deja te-au sfatuit ff bine, si eu am trecut prin aceeasi perioada, e greu tare trist dar trece, va pupam sarut
Anthurium sarut ne bucuram ca treci pe la noi, te asteptam cu drag sarut
nu cred ca e nevoie sa comentez toate pozele cu bebelusii pe care i-am vazut, toti sinteti frumosi si va iubesc pe fiecare in parte sarut
Ambraa sarut cum mai sinteti?
Mitaloliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 1 luna
Paula-Maria: 11 ani, 9 luni

18.06.2009 12:06     citat 

Buna ziua!
Ne mai tineti minte?
N/am citit nimic...asa ca nush ce s/a mai intamplat!trist
Am fost ocupata cu una alta pe la casa si cu botezul...
Sper ca toti bb/lusii sunt bine!

Va pupam si va dorim o zi minunata! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 3 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 8 luni

18.06.2009 12:41     citat 

Tamy, scuze ca intervin cu sfaturi, dar ma gandesc ca poate nu ai incercat. Eu am folosit inca din maternitate ceai de fenicul+chimen+anason si mi-a mers foarte bine. Trebuie s aincerci sa bei cam 2 l pe zi.

Pupam toti bebelusii si piticii! sarut

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 4 luni

18.06.2009 2:14     citat 

Buna ziua mamici ! Ne primiti si pe noi ? Am venit pe lume pe 09.06.09 si ma cheama BOGDAN - GABRIEL . Sunt un copilas tare cuminte si mama e multumita ca mai poate intra si ea pe net si sa mai si faca ceva prin casa ca a stat destul 6 luni in pat iar acum trebuie sa recupereze .
Atasam si o poza pt. colaj :

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: