· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara (12)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara (12)     
vioelena

19.06.2009 2:51     citat 

La multe lunite, Carla!!!

sus

Denunta
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 11 ani, 7 luni
am nascut deja!

19.06.2009 2:59     citat 

felicitari vio!
Mihaela, sa stii ca am tras cu ochiul si ti-am vazut dulcineea. e super draguta si-i asa de dulce in jocul ei cu tati...mai astept sa creasca ca sa pot pune verdictul. acum zic ca-i 50% mami, 50% tati.

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 11 ani, 5 luni
Alexandra-Iulia: 8 ani, 6 luni

19.06.2009 3:25     citat 

Asa e mitaloli sarut sarut sarut Bine ai revenit sarut sarut sarut
Tot mai multa lume spune ca seamana cu tati mai mult. Noi inca nu ne dam seama. De exemplu asta micul al lui gimi aduce clar cu ea de pe acum foarte fericit Tu zici ca Mariuca ta seamana cu tati clar. A noastra inca se lasa greu scot limba
Si acum niste poze pentru fete cu Bubu in diverse ipostaze foarte fericit
Cu tati cat pe ce sa ne arate un ras in hohote

Aici e prima rochitza cu care ne-am etalat in parc foarte fericit

Ne place la tati in brate

Si la mami ne place dar parca tot mai tare iubim tzatza mamei foarte fericit

A doua rochitza imbracata

Si a treia rochitza care-i place lui mami mult

sus

Denunta
mika_22

Copii
Robert Alexandru - sufletelul nostru
11 ani, 5 luni

19.06.2009 5:03     citat 

Buna ziua dragi mamici si pitici ! La multe lunite Carla! sarut Am dori sa facem si noi parte din listutza voastra daca se poate. Grasunul meu se numeste Robert Alexandru si data nasterii este 20/05/2009. El este sufletelul nostru: Multi sarut sarut sarut pt toate mamicile si pt comorile voastre!

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 11 ani, 5 luni
Emma Lara: 9 ani, 4 luni

19.06.2009 5:04     citat 

ce scumpa e Diana , miha zambet sarut sarut sarut
fetele, voi cu ce a-ti dat piticii pe la gat pe unde fac bubite de caldura -sau ca sunt mai grasuti - ca la noi s-au facut rani si nu stiu cu ce sa o dau!!!

sus

Denunta
sim0n3l

am nascut deja!

19.06.2009 5:31     citat 

Fetelor, ajutati-ma si pe mine cu un sfat. Fetitei mele i se cojesc sprancenele si nu stiu ce sa fac!In cap nu se cojeste numai la sprancene.
Si vroiam sa va mai intreb daca la bebeii vostri li s-a facut coaja de la vaccin!? La noi a aparut asa ca un puroi galben uscat si ieri la baita a cazut si a ramas ca o gaurica mica. E normal?!
pup bebeii si mamicile lor frumoase :*

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 5 luni
Al mic: 7 ani, 9 luni

19.06.2009 5:52     citat 

Multumesc fetelor pentru sustinere. Asta am tot facut cu fetita, i-am dat san la cerere. Sta si cate 3/4h - 1h la san, dupa care peste 10-15 minute vrea iar, si dai iar san si tot asa, pana cand oboseste si mai adoarme cate 1-2 ore. E asa de obositor, dar nu ma las, desi si pe mine ma mai trecea gandul diabolic sa-i bag un supliment. Rezist tentatiei.. sper pana la capat. Singura mea grija e... poate sunt cam naiva ( jenat )... sa se produca laptic in san, sa nu ramana fetita fara, daca tot mananca asa de des. jenat jenat
In rest, cu Dumnezeu inainte! zambet

sus

Denunta
elidia_st

Copii
ELISA: 11 ani, 8 luni

19.06.2009 7:08     citat 

fetelor ma scuzati ca nu am mai intrat, dar sint in criza de timp.... am intrat sa va pupacesc copilasii si sa spun ca plecam pe vreo 10 zile din tara.
poate schimba cineva capitolul daca nu-si rezolva problema Mirene, va rog

va doresc sanatate, sa ne auzim de bine cind ma intorc
pa pa sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
mtl

19.06.2009 9:13     citat 

vioelena felicitari mami licentiata! esti de admirat! tot respectul meu! sarut
sunshineme sa stai linistita ca laptele nu se termina! zambet se produce altul, iar in timp lactatia se va regla dupa cerintele bebe-ului.
elidia sa aveti drum bun si o vacanta cat mai placuta! sarut poate se gaseste vreo mamica pe aici sa schimbe capitolul, eu nu ma pricep! jenat
sim0n3l din cate stiu eu, nu ai ce sa-i faci cu "cojitele" de la spancene. si Maia a avut pana pe la 3 luni.
mihaela12 sarut ce scumpica ai! sarut sarut si ce de toalete, una si una!
mika22 sarut sarut sarut credeam ca nu mai apari pe aici! sarut sarut sarut sarut sarut sarut de la Maia pentru Robert! sa va traiasca, e un scump!

sus

Denunta
blackspell

Copii
Ana Maria - o printesa dulce!
11 ani, 8 luni

19.06.2009 9:54     citat 

sim0n3l ..e normal cu vaccinul..si anei pe la 2 luni a facut puroi...si s-a spart punguta de puroi..a ramas asa..ca si cum ar fi fost un cos care s-a spart si se vindeca...inca mai este semnul rosu..dar incetul cu incetul...se duce!

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 11 ani, 5 luni
Alexandra-Iulia: 8 ani, 6 luni

19.06.2009 10:02     citat 

Multumim sarut sarut sarut
Toti sunt scumpi. Si pe falcoasele lui mtl si ale lui mitaloli iti vine sa le mananci nu alta (cu privirea evident) sarut sarut sarut
Mika bun venit. Cavalerii sunt la mare cautare foarte fericit Sau voi sunteti adjudecati pt Alesia lui mitaloli scot limba
Simon13 si noi am avut reactie la vaccin. S-a inrosit, era un dul tare si apoi s-a copt. Acum vreo 4 zile s-a spart si eu i-am sters puroiul cu pansamente sterile. Acum vad ca arata mai bine, dar tot mai are un punct alb care sigur va mai sparge o data. Ideea e sa-l las in pace sa se vindece de la sine.
Si noua ni se cojesc sprancenele. Stiu ca golden, sfatuita de pediatra, a dat cu o crema de la mustela si Mihnu a scapat. Mie mi-a zis doctora pediatru ca dupa baitza, cand se inmoaie ele mai bine sa rasucesc dupa deget un tampon steril uscat si sa o sterg pe la sprancene.
Mai avem un pic dar sunt sigura ca ne vor trece.
Pupici multi multi voua si minunilor voastre sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 5 luni

19.06.2009 10:31     citat 

da ce seamana Carla cu tati foarte fericit si ce frumos e imbracata!! la multe lunite si din partea noastra scot limba
noua impotriva cojitelor, care au aparut pe manute si pe piciorus ne-a zis doca inainte de baita sa fierbem putina tarata de grau in apa si apa aia, dupa ce scurgi tarata sa o bagam in vanita. de 2 zile aplicam tratamentul si sa vedem ce se intampla. cica ar ajuta la exfoliat foarte fericit
noi.. am descoperit o pozitie noua de somnic de voie zambet

si mami nebuna care sta cu pozatul pe mine la orice miscare foarte fericit

sus

Denunta
mtl

19.06.2009 11:31     citat 

rad rad Carla a fost sarbatorita, intr-adevar! Dar in poze, cu taticul ei, e Diana, pui de mihaela12. Sau incurc eu borcanele?! jenat

ce brotacel micut si dragutel! sarut sa va traiasca cristianka!

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 8 luni
Andrada Bianca : 9 ani, 6 luni

20.06.2009 9:52     citat 

Mitaloli felicitari pt.crestinare,ma bucur ca Alexia o lasa pe mami sa se odihneasca
    Vioele felicitari pt.licenta
      Mihaela ce scumpica e Diana si intradevar seamana bine cu tati
        Ourbaby ,La multe lunite pt Carla,sa fie sanatoasa si cuminte
          Mika bine ati venit,Robert e tare frumusel
            Elidia sa aveti drum bun si un concediu placut
              Cristianca ce scump e Dinu cum doarme pe burtica
                pupici pt.toti bebei si mamicile sarut

sus

Denunta
                cristianka

Copii
                Dinu-Iancu: 11 ani, 5 luni

20.06.2009 10:18     citat 

intr-adevar s-au incurcat borcanele cu pozele.. ourbaby si mihaela jenat
                oricum piciulina e de vis!! foarte fericit si chiar seamana cu tati foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
                Data este GMT + 2 Ore
                subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
                mergi la: