· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara (12)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara (12)     
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 13 ani, 2 luni
Paula-Maria: 11 ani, 10 luni

18.06.2009 4:05     citat 

Poze ...ca sa nu ne uitati....

Alinuta...printesica...

Nasa, nasica si printesele mele!

Lala cu nasii

Cu nasa

Asa admir tortul rad rad jenat jenat

Cu nasii!

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 6 luni
Al mic: 7 ani, 11 luni

18.06.2009 4:27     citat 

Ce bebici frumosi! sarut sarut sarut
Tamy hai sa ma alatur si eu tie cu lapticul. Eu am mancat ieri prajeala plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist si azi noapte am facut poteca la baie si am varsat intr-una vreo 4 ore. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Asa de rau ce mi-a fost, ca mi s-au molicit si sanii. plang sau sunt foarte trist Azi n-am baut decat ceai si am mancat o supica, iar bebelina mea a supt intr-una, ea care de obicei papa din 3 in 3 ore.. sa fi fost de la lapte, ca n-am mancat.. sa fie si puseu de crestere... nu mai stiu plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Acum nu fac decat sa stau cu ea la san cat vrea. Ma simt extrem de slabita si nu mananc nimic altceva de teama sa nu mai trec prin ce-am trecut azi noapte. plang sau sunt foarte trist
Doamne ajuta sa ramana lapticul acolo muuult. trist
Yazmine, ieri stateam cu fetita in brate si la un moment dat a latrat catelul odata ca a inceput si ea saracuta sa planga. Se sperie de zgomote puternice si se sperie de propriile ei zgomote uneori. prostit

sus

Denunta
ambraa

Copii
Timeea Alexandra: 11 ani, 9 luni
Andrada Bianca : 9 ani, 7 luni

18.06.2009 5:51     citat 

Buna
    Mtl bafta la vaccin ,of si mie mi-e o groaza de vaccinul asta ca nu gasesc infarix penta
      Diutza asa patesc si eu cu Timeea doar ca ei ai trebuie si in brate
        Yazmine eu folosesc pastile pt. tantari si la noi in bloc e la fel asa ca incerc sa stau pe afara cat mai mult cand nu e calura asa mare
          Elidia ami pare rau ca a plans asa mult Elisa dar ma bucur mult ca ia trecut hernia ,a luat bine in greutate sa facut fetita mare zambet
            Gimiloasa bine ati venit! al pupam pe Bogdan,e un scump
              Micutza frumoase pozele ,ai doua fetite frumoase .Felicitari cu ocazia botezului!

sus

Denunta
              mirene

Copii
              Hannelore: 11 ani, 9 luni
              Adelheid: 9 ani, 5 luni

18.06.2009 8:58     citat 

Elidia mersi mult de tot ca ai schimbat capitolul
              si sorry mamici la care nu s-au schimbat pozele
              si bine a-ti venit proaspetelor mamici

Ni sa stricat ceva la transmisia netul
              si in toata tara asta nu gasim sa cumparam altele
              asa ca imi pare rau dar ma revansez.
              pupici

sus

Denunta
              Tamy

Copii
              Teea: 11 ani, 6 luni
              David : 9 ani, 11 luni

19.06.2009 7:46     citat 

Anthu sarut mai ai putin si ni te alaturi sarut
              Yazmine si fi-mea e sperioasa, se speria la zgomote mari de cand era in burta mea!
              Gimi welcome! sarut
              Micutza pupici pentru crestina voastra mica sarut
              Sunshine cum mai e? V-ati revenit? Si mie tot de la o indigestie mi s-a tras, in ultimele zile trist
              Mtl cum a fost la vaccin?
              Elidia cum mai e Elisa? sarut
              Gonzonica beau ceai de lactatie din maternitate. Nu cred ca a trecut vreo zi fara sa beau macar 1litru. sarut
              Multumesc mamici pentru ajutor sarut Capat curaj cand citesc cuvintele voastre sarut Am gasit ceva pe net legat de problema mea, cred ca e vorba de "let down reflex too low". Va pun si linkul, poate ajuta daca mai e cineva in situatia asta: http://www.kellymom.com/bf/supply/letdown.html
              O zi frumoasa tuturor! sarut

sus

Denunta
              diutza

Copii
              Lucas - ingerasul meu
              11 ani, 8 luni

19.06.2009 7:47     citat 

buna dimineta si cafeluta

la multe lunite Carla Alexia
              o zii buna
              pupici la toata lumea sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
              Tamy

Copii
              Teea: 11 ani, 6 luni
              David : 9 ani, 11 luni

19.06.2009 7:51     citat 

Diutza multumim pt cafeluta sarut

sus

Denunta
              cristianka

Copii
              Dinu-Iancu: 11 ani, 6 luni

19.06.2009 9:25     citat 

buna dimineata si de la noi
              azi a fost medicul pentru a treia oara sa ne vada, aratam bine, am luat cam 400 g in greutate, in lungime nu l-am masurat dar e timp, cert este ca deja ne raman hainute mici foarte fericit
              avem ceva bubite de la caldura pe fata si pe caput dar incercam sa evitam statul prea mult in caldura
              cu colicii am mai rarit-o si noi si ne-am obisnuit sa stam pe burtica si acum nu ni se mai pare ca patutul are maracini foarte fericit

in rest am cam stabilit data botezului, 20 august prostit doamne cat mai e!!!
              si... am depus actele la asistenta sociala in 2 iunie si deja ne-a venit instiintare pentru banii de trusou, zilele astea trebuie sa sun sa vad daca au si primit bani pentru dinutu

lamuriti-ma si pe mine cu o chestie: alocatia la copil 200 de lei stiu ca vine la posta dar cam prin ce data? oricum noi depunand actele in iunie or sa vina probabil in iulie banii pentru iunie / adica pentru luna in urma niciodata pentru luna in curs sau in avans

sus

Denunta
              mtl

19.06.2009 9:27     citat 

Buna dimineata! sarut
              Multumesc de cafeluta! Arata foarte bine, parca ii si simt mirosul zambet Sper sa nu ma mai apuc de "sportul" asta niciodata, daca nu beau cafea nu vreau nici tigara foarte fericit Asa ca ma multumesc cu cate un frappe din cand in cand scot limba
              Ieri dimineata am fost la vaccin. Maia nici nu a apucat sa planga, rapid a luat-o doctora in brate si i-a distras atentia. I-am pus compresa cateva ore si intentionam sa stam in parc. Dar a fost cam maraita, asa ca am facut nani-nani in casa si am iesit dupa-amiaza pana seara.
              Micutza ati aparut si voi! sarut sarut sarut ce frumoase sunt printesele tale! Felicitari pentru mica crestina!
              Diutza sarut sarut sarut lui Lucas! Ce faceti?
              Elidia cum sunteti? sarut sarut sarut pentru Elisa!
              Gimi bine ati venit! sarut sarut sarut pentru minunea ta, e un scump! Sa va traiasca!
              Tamy, Sunshineme puneti bebe-ii cat mai mult la san! Ieri m-am intalnit cu o prietena care la 1 luna de la nastere vroia sa introduca LP pe motiv ca fetita nu se satura, ca nu ia in greutate. Am insistat atunci sa nu renunte la alaptat, sa tina fetita la san ..... si tot restul indicatiilor! jenat Mi-a spus ieri ca fetita mananca numai de la san, ca a inceput sa ia in greutate si ca a fost destul de greu cateva zile, atunci la inceput. Cand ma uit la Maia, care e alaptata exclusiv la san, nu regret nici o clipa! Chiar daca asta inseamna si sa mananc mai bine decat as manca eu (am pus 3 kg de cand am nascut)! scot limba Sunshineme incearca sa mananci ceva usor, trebuie sa mananci pentru lactatie si vesnicile lichide! zambet
              Mihaeeelelooooor!!!!! unde v-ati ascuns? sarut
              Nicols, Vioelena ce faceti? Ce fac bebe-ii? sarut
              M-am cam intins ... sorry

La multe lunite Carla!
              jenat

sus

Denunta
              mtl

19.06.2009 9:34     citat 

cristianka puteai sa optezi pentru alocatie si pe card. in cazul nostru: am depus dosarul in martie si am primit alocatia pe card in 13 mai, aferenta lunilor martie si aprilie. pentru luna in care s-a nascut copilul, nu se face plata alocatiei.

cat despre indemnizatie, dosarl meu e inregistrat cu data de 3 aprilie si ieri cand am fost sa intreb de bani, mi s-a spus ca probabil voi primi spre sfarsitul lunii viitoare! un "probabil" care suna mai asteptati! prostit surprins nervos de aseara studiez problema, ma gandesc sa-i dau in judecata, deja e bataie de joc!

sus

Denunta
              ourBaby

Copii
              Carla Alexia: 11 ani, 6 luni
              Emma Lara: 9 ani, 5 luni

19.06.2009 10:41     citat 

multumim de urari!!! sarut sarut sarut
              cristianka ce rapida ai fost cu actele!!la noi s-a complicat ptr ca am nascut la Deva, buletinul era pe Timisoara si flotantul pe Brad....si hartii trebuiau de peste tot...am fost sa ne schumban buletinele -luni sunt gata, mai tre sa mearga al meu pana la Deva dupa o negatie ptr trusou si dupa aia le bagam si noi...

sus

Denunta
              mitaloli

Copii
              Alexia Maria: 11 ani, 8 luni
              am nascut deja!

19.06.2009 11:31     citat 

salutare si de la noi!
              la multi ani tuturor bebeilor care si-au serbat lunitele in ultima perioada!
              gimi bine ati venit!
              pupam toti bebeii frumosi pe care i-am vazut si pe frumoasele lor mamici! sarut sarut sarut sarut
              mtl sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut Maia este o scumpete frumoasa si duuuuuuuuuuuuulceeeeeeeeeeeeee... sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
              elidia sarut sarut sarut sarut
              eu am fost data peste cap! inmormantarea, suferinta enorma a mamei, apoi botezul, cateva zile si nopti de agitatie a fetei...in fine, acum suntem crestine, avem 3 nopti de cand nu ne mai trezim deloc peste noapte, papam muuuult mai bine, acum vreo 4 zile aveam deja 5 kg. asa ca Doamne ajuta sa o tinem tot asa!
              inca nu am poze de la botez, dar abia astept sa vina ca sa va arat cat de frumoasa am fost eu..... trag cu ochiul
              va pupam si va dorim un sfarsit de saptamana minunat!

sus

Denunta
              mtl

19.06.2009 11:51     citat 

sarut sarut sarut sarut sarut sarut bine ati "re-aparut"! sarut sarut sarut sarut sarut sarut
              astept pozele de la botez sa te vad cat de frumoasa ai fost si cat de mult te-a eclipsat Alexia (Mariuca mea sarut sarut sarut) scot limbascot limba trag cu ochiul

sus

Denunta
              mihaela12

Copii
              Diana - Maria: 11 ani, 6 luni
              Alexandra-Iulia: 8 ani, 7 luni

19.06.2009 1:36     citat 

Prezent mtl sarut sarut sarut
              Ne-am cam dat la fund e adevarat. Azi noapte de pe la 4 am dormit reprize de nici juma de ora. Asa ca eram chiauna de dimineatza. Efectiv eram terminata. Si ea n-avea nicio treaba cu somnul.
              Pe la 10 jumate am reusit si eu sa adorm si juma de ora am fst blana... rad Nu i-am auzit sunand la usa pe baietii cu caloriferele rad rad rad.
              Acuma Bubu doarme de rupe. se trezeste, o schimba mami, mananca si iar somn de voie foarte fericit
              O sa punem si noi pozici ca sa ne etalam toaletele trag cu ochiul

La multe lunite bebicilor care s-au sarbatorit in ultima vreme.
              La multe lunite Carla - Alexia!
              Bun venit Gimi sarut sarut sarut
              Am vazut niste bebici tare tare scumpici. Sa creasca mari si sa fie sanatosi sarut sarut sarut

sus

Denunta
              vioelena

19.06.2009 2:49     citat 

Buna, fetelor!

Micutza, ma bucur ca ne-ai mai scris. Ai doua fete minunate. Frumoase si ochioase sarut sarut

Gimi, bine ai venit zambet

Tamy si Sunshieneme, si eu spun acelasi lucru. Puneti bebeii cat mai des la san. Si eu am avut aceeasi problema cu Tia, veti vedea ca isi vor reveni in cateva zile. Va spun din proprie experienta sa nu le introduceti LP. Asa am facut eu cu Edmond, iar pe la 4 luni am ramas pur si simplu fara lapte...asta pentru ca, dupa san tot aveam impresia ca nu se satura si ii dadeam supliment. Pana intr-o zi cand nu am mai avut.
              La Timeea am stiut ce trebuie sa fac si papa san acum cu spor. La diversificare nu ne gandim decat dupa sase luni.

Aaaaa, va spun si voua ca sunt fff fericita. Am luat licenta. Dupa o saptamana de tocit non stop, uite ca am reusit (am incercat si anul trecut si nu a fost sa fie, dar macar mi-a fost mai usor anul acesta pt ca a trebuit doar sa repet). In fine, am scapat si de facultatea asta....tare ma mai seca...oricum e greu sa inveti cand ai copii....tare greu....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
              Data este GMT + 2 Ore
              subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
              mergi la: