· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(76)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(76)     
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

18.06.2009 11:34     citat 

Gata am sosit trag cu ochiul am luat pepene si alte legume foarte fericit
Urshuletz dc nasti normal dc dai bani si la medic? confuz cel putin la noi medicul nici nu vine la nasterea normal ....
Ice te inveti de-acum cu rozul sarut iti ta tare bine
Abramburica felicitari pt baietel sarut sarut e totul ok .nu?
M-as culca putin acum

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
13 ani, 5 luni

18.06.2009 11:50     citat 

Abramburica sa-ti traiasca baietelul, sa fiti amandoi sanatosi foarte fericit

Bubu, cum asa? nu vine nici un medic sa te vada, nici in momentul expulziei, deloc?
S-aveti pofta la pepenita sarut

Pe la noi cica se da 500 ron la nastere normala si 1000 ron la cezariana + moasa + anestezist, dar nu stiu cat
Aaaa si daca vine dr ta de-acasa, daca nu e de garda, prietenei mele i-a cafeluta!!! Arati fantastic, nu mai zice ca ai pus ca nu se vede si ai un burtoi asa de frumos...la mai mare!!!
abramburica felicitari ptr putzoi!!! Ce frumos Danutza si Danutz!!!! Asa sunt fratii mei foarte fericit sarut sarut sarut
Cat despre banii ptr nastere, eu o sa dau la fel ca urschuletz, chiar daca sunt persoane care dau mai mult dar sa fie sanatoase....eu atat dau si sper sa nu fie nevoie de mai mult. In cazul in care ma baga la cezariana sa zicem asa o sa am pregatit plicul de cezariana 1200 ron.
ma duc sa pap ca face fimea tumbe rad rad

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

18.06.2009 1:05     citat 

rome medicul nu vine deloc ....bine si isi schimba atitudinea decum afla ca nasti normal ...daca e vreo complicatie ceva intervine medicul de garda .
Oricum suntem "renumiti"pentru cadrele noastre ..dar ce sa facem defilam cu ele ochi peste cap
Elena pofta mare sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 13 ani, 5 luni

18.06.2009 1:50     citat 

Neata!
Icemoon multumim pt cafeluta sarut ; esti o graviduta f rumoasa, imi place tare mult cum arati sarut ; daca zilele trecute am fost in priza de dimineata devreme, azi am dormit pana la ora 12 jenat si cred ca mai dormeam daca nu suna telefonul.
asa devreme dimineata tu calcai? nu ai mai putut sa dormi?

urschuletz f frumoase lucrusoarele lui Meli. Sa le poarte sanatoasa sarut ; imi place balansoarul, ce bine ca iti da nasa banii pt el trag cu ochiul ; si ca de obicei motanul tau e de milioane rad

abramburica felicitari pt baietel sarut

Rome, Bubu, Elena, Ankkka, Adina, Biencut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

La noi doctorul cica vine numai la expulzie, in rest moasa e cea care te ajuta tot timpul travaliului. Eu cred ca o sa dau in jur de 600 lei la dr, 150-200 lei la moasa, si bineinteles ceva marunt pt asistente (ma gandesc ca la asistente nu o sa dau prea multi bani pt ca am 2 prietene asistente la nou nascuti foarte fericit )

Azi nu am apa asa ca nu pot sa spal nici vase, nici aragazul, nici sa gatesc, asa ca in sfarsit o sa calc...nu de alta dar trebuie sa fac bagajul ca maine plecam la tara scot limba

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 20 ani, 4 luni
Mathias Andrei: 16 ani, 10 luni
Patrick Elias: 13 ani, 6 luni

18.06.2009 1:56     citat 

Buna fetelor
Dar ce harnicute sunteti toate!
Icemoon, arati tare bine! zambet
Urschuletz, sa le poarte sanatoasa! Sunt foaret frumoase si ieftine...la noi rar gasesti asa preturi!
Abramburica, felicitari! O sa ai pereche!
Eu o sa dau 500 la dr., 100 anestezistului, 50 asistentei...si cred ca inca vreo 200 se vor duce pe neonatolog, asistentele de la copii...etc. Nu stiu daca e mult sau putin, dar mai mult chiar nu am acum.
Eu am niste nervi...din cauza soacrei...M-am certat aseara si cu sotul din cauza ei si, dupa ce i-am demonstrat ca eu am dreptate si nu ea, a enerveaza ca toate se sparg in capul meu, cu toate ca eu n-am nici o vina. Aseara ma enervasem asa tare ca ma durea in piept, nu mai puteam respira si imi tiuiau urechile. Eu sunt fraiera...
ma duc sa le fac papa kinderilor si poate dupa aia iesim putin la o plimbarein parculet, ca ma mai aerisesc si eu...
Va pupic!

sus

Denunta
lorellayy

Copii

18.06.2009 2:00     citat 

mirumati imi pare rau ca te-ai enerat asa tare aseara, bine ca s-a linistita sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 13 ani, 5 luni

18.06.2009 2:08     citat 

Mie nu mi-a?? sarut
Urschuletz..nu imi plac deloc pisicile dar al tau are ceva aparte...e un smecher scot limba sarut
Ambramburica..felicitari ptr baby boy sarut
Aici,din cate am auzit se da la dr. in jur de 200e ptr o nastere normala.La asist. nu stiu cat,na...depinde de fiecare.
Elena,Lore,Anka,Rome,Smiri sarut sarut sarut

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

18.06.2009 2:11     citat 

Lore ce bine ca poti dormi pana mai tarziu ..eu nu pot ,ma simt rau daca trec de ora 8 trist
si noi plecam maine la tara ,dar fac bagajul maine ca pana vine sotul am tot timplu trag cu ochiul

sus

Denunta
lorellayy

Copii

18.06.2009 2:20     citat 

pana acuma nu am avut probleme cu somnul. ma trezesc doar obisnuitele ture de mers la baie si cand trebuie sa ma intorc de o parte pe alta scot limba . trebuie sa profit acuma cat mai pot foarte fericit
drept e ca m-am mirat cand am vazut ca e 12 ceasul rad
fac de azi bagajul ca maine vreau sa ma dedic in totalitate persoanei mele scot limba : baita, epilat, manichiura trag cu ochiul

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 13 ani, 6 luni

18.06.2009 3:11     citat 

Bubu , ingeneral aici dr se ocupa de nastere. Cel putin al meu.

Miru, imi pare rau ca-ti faci nervi! Dar ce tot are soacra ta? de ce se tot baga?

Abramburica felicitari pt baietel! sarut

Adina dar la voi sed a ma duk peste 2 sapt la alt test care se poate face acolo...
BB e bine , creste, are 9.6 cm si greutatea nu o stiu...aveti idee ce inseamna prescurtarile BDP,HC,,AC<FL?
sarut sarut sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii

18.06.2009 3:18     citat 

e o emisiune intersanta legata de nastere naturala si cezariana pe antena 2

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 13 ani, 5 luni

18.06.2009 3:29     citat 

Urschuletz..te asteptai ca aici sa fie altfel? scot limba .La fiecare control ii dam 50e ochi peste cap ...sunt altii care dau mai mult dar mie mi se pare deja destul!!!Nu am auzit pe nimeni sa nu fi dat nici un ban...deci nu stiu daca nu le dai cum se poarta...si nici nu as vrea sa incerc pe mine scot limba

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 13 ani, 6 luni

18.06.2009 3:45     citat 

ma mira ca nu am auzit dincolo sa dai spaga la spital
Ice, povestea ca asa poate o felicitare sa accepte...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: