· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(76)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(76)     
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 13 ani, 6 luni

18.06.2009 3:53     citat 

Probabil depinde de tara,de educatie...dar aici se da,si nu refuza deloc scot limba ..chiar asteapta sa le dai ochi peste cap .

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 13 ani, 4 luni

18.06.2009 3:53     citat 

si eu auzisem niste sume astronomice de la alte mamici...dar parerea mea e ca exagerau..adica 500 euro doar la doctor acum 2 ani nasterea naturala...mi se pare enorm. Intre timp, mergand in spital la drita mea am auzit cu totul alte preturi...ceea ce m-a 8 mil cezariana...asta doar drul. In rest, fiecare cum poate pt restul "personalului".

Eu cred ca dau in candida si sunt suparici trist Am terminat tratamentul cu antibiotic si peste 2 sapt repet analizele sa vedem daca totul e ok.....dar pare ca am o secretie mai albicioasa putin...nu mai am mancarimi decat f rar de cand fac spalaturi cu ceai de musetel...cred ca va trebui sa ma duc la dr mai devreme trist alti bani trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 13 ani, 6 luni

18.06.2009 3:56     citat 

Smiri nu te impancenta ca scurgeri mai abundente o sa ai de acum in colo e normal in sarcina si la o adica poti luaa ovule MACMIROR.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

18.06.2009 3:58     citat 

Iar cu banii chiar sunt exagerati astia. Pana la urma e vina noastra nu adr ca noi ii invatam asa. si 700 la dr mi se pare mult avand in vedere ca vine taie scoate coase si gata.Dar asta e...Dr meu s-a mi-a fiecare data ca mi-a asisitente....si i-am dat cam la 2 intrevederi 50 de lei.

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 13 ani, 4 luni

18.06.2009 4:09     citat 

Eu ii dau dritei mele de fiecare data cand ma duc 50 de lei. dar mi-a morfofetala in acelasi pret. Mie mi se pare bine, la cabinet morfofetala e 2-3 mil. Eu sincer ma pregatisem sa strang multi bani pt nastere...ma pregatisem mai mult psihic evident rad Dar sotul meu m-a m-a 5 pt o nastere naturala...avand in vedere ca vine doar la sfarsit...iar este absolut destul zic eu.

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 13 ani, 6 luni

18.06.2009 4:19     citat 

Ursuletz .parca ziceai ca nasti normal ,te-ai razgandit ????????

sus

Denunta
urschuletz

Copii

18.06.2009 4:30     citat 

Da normal, nu m-am razgandit. dar de taiat jos tot ma taie trist Preventiv se face. Tu vrei normal nu?

sus

Denunta
ankkka

Copii

18.06.2009 4:35     citat 

Pai la normal ,daca nu faci nici epidulara ,nu ai nevoie de anestezist foarte fericit

Eu ,parca m-am razgandit scot limba ,imi e frica ca nu ajung si nasc pe drum ,ca al meu nu vrea sa ma interneze mai inainte prostit sa mai vorbesc cu el ,plus ca nu imi garanteaza ca poate veni la orice ora ,are pe maicasa paralizata ,si m-a nu as vrea sa o folosesc dar mai stii in durerile alea si atunci am pus deoparte si pt anestezist sa fie. Cu atat mai bine daca nu-i folosim trag cu ochiul Da nu stiu ce sa zic cu dr tau cam nasol daca nu e acolo. dar ai zis ca la o adica e Tzaka...

sus

Denunta
ankkka

Copii

18.06.2009 4:37     citat 

Pai si vrei sa ii dai 700 la nastere normala ?? eu ma gandeam la suma asta pt cezariana ,eu i-am tot dat cate 50 la fiecare control plus 50 la dr. care imi facea eco ochi peste cap ,cat vor ?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

18.06.2009 4:38     citat 

Prietena mea care a ,el a ma trimete la cel mai bun care e de garda ,dar stii eu i-am carat lui bani toata sarcina ,e alceva sa fie el ,NU ?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

18.06.2009 4:40     citat 

Atunci stabileste cu el ceza si gata. Mi se pare cel mai simplu. si asa te-ai chinuit de 2 ori, daca nu te deranjeaza cez fa-o asa si gata. Ai zis ca mergi pe 28 la control sau cand? Cand iei analizele?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

18.06.2009 4:42     citat 

Tu crezi ca pe ei ii intereseaza ca le-ai dat in timpul sarcinii? fac f bine dif intre una si alta. asta e....Noi i-am dus si sticla de Jack Daniels de 3 l care nu se gaseste pe piata, crezi ca mai stie?

sus

Denunta
ankkka

Copii

18.06.2009 4:43     citat 

Pe 23 merg sa imi i-a pe 28 la spital la eco ,cred ca vorbesc ,de fapt insist pt cezariana ,ramane sa il si conving prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: