· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(76)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(76)     
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

17.06.2009 7:20     citat 

Ursuletz sigur nu greseste. eu am mare incredere in el!
Cat despre ovulatie...Eu am invata sa nu ma mai incred in simptome pt ca de exmplu cand l-am conceput pe bebe asta, in luna aia avusesem toate simptomele clasice cu 2 zile inainte. Pt ca n-am avut timp de prestat am crezut ca am mai ratat o luna. totusi am avut un feeling ca mi se pregateste ceva caci ma simteam cam cu temperatura... ochi peste cap In rest nu tu secretii, nu tu sani cine stie cum, nici un simptom! Aveam cm la 25 de zile si eram in ziua a curiozitate un test de ovulatie care n-a pozitiv! Adica linia de test era cu mult mai rosie decat cea de control! si noi tot seara am prestat. si la o ora dupa ce am prestat din senin m-a m-a ziceai ca ma taie! socat Sunt sigura ca atunci s-a 20% in care sunt sanse sa fie fetita sau ai avut ovulatia o zi mai devreme.
si dupa cum am mai zis s-a iasa asa!
O alta posibilitate care mai e, este sa nu fi ovulat totusi in ziua aia ci mai tarziu 1-2 zile. Deci sa fi ovulat ori mai devreme nitel ori mai tarziu.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 13 ani, 4 luni

17.06.2009 7:27     citat 

Gata am revenit si eu printre voi!!! Acum m-am trezit..am dormit ceva ceva....si am dormit asa de bine ca a e asa racoare afara...Imi place asa, decat ca ieri de nu puteai respira nici noaptea!!!

Acte necesare:

Trusou (150ron)
1. certificat de nastere copil (copie si original)
2. acte de identitate ale parintilor (copie si original)
3. cerere si declaratie pe propie raspundere ptr acordarea trusoului ptr nou-nascuti (este un formular tip, poate voi il gasiti pe situl aferent sectorului vostru, la mine nu este nici un formular online).

Indemnizatie de nastere (230 ron)
1. Certificat de nastere ptr toti copiii (original si copie)
2. Acte de identitate mama (original si copie)
3.livret de familie (original si copie) completat la zi
4. declaratie de propia raspundere cu mentiunea al catelea copil nascut viu este.
5. negatie de la sectorul in care a stat ptr copii (200 ron)
1.certificat de nastere copil (original si copie)
2. acte de identitate ambii parintii (copie si original)
3. certificat de casatorie (dupa caz)
4. livret de familie completat la zi (copie si original)
5. cerere ptr acordarea alocatiei de stat ptr copii (cerere tip)
6.alte acte dupa caz
7.dosar cu sina
8. extras de cont B.C.R., B.R.D., B. Transilvania, B. PRO. Credit, Alpha Bank (in cazul in care doresti sa primesti alocatia in contul personal sau cardul personal).

Faza tare..cat imi notam eu toate astea acolo, venise un tatic care depusese dosarul ptr trusou acum 2 luni si pauza, si normal ca eu am intrebat daca exista posibilitatea de a am primit un raspuns foarte calm : DA. si am intrebat din ce cauza? Ptr ca nu sunt introduse la timp in sistem dosarele..si gata m-am calmat mi-am amintit imediat ca ma aflu in Romania, Bucuresti sector 4 rad rad rad rad rad rad

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
13 ani, 3 luni

17.06.2009 7:52     citat 

Multumim Elena pentru informatii sarut sarut sarut

Eu am fost la terasa, la plimbare cu prietena mea scot limba ne-am facut de cap azi, a plimbat foarte fericit

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 13 ani, 3 luni

17.06.2009 8:15     citat 

Am terminat cu treaba si am intrat si eu pe calc. Zici ca am baterii duracel atata energie am , iepurasii din reclama de la baterii sunt pui mici pe langa mine rad rad rad
Imi e f foame si vio inca nu a lovesc in burta foarte fericit

rome bine ca ai profitat de vremea mai racoroasa si ti-ai facut de cap azi sarut

elena multumim pt informatii sarut ; pe la inceputul lui iulie o sa ma duc si eu pe la primarie sa vad ce formulare imi dau si sa imi scot livretul de familie. acum 6 ani cand am facut noi nunta nu dadeau si livretul.

bubu multa sanatate Stefaniei si sa iasa ok analizele sarut

ankkka si eu am visat ca am nascut, odata chiar ii dadeam san fetitei; dar a vio sa viseze ca nasc trag cu ochiul

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 13 ani, 4 luni

17.06.2009 9:21     citat 

Elena, multumesc mult! sarut

Rome sa-ti fie de bine! sarut

Lorelay! sarut

Biencutz, si eu am folosit test de ovulatie!

Am luat balansoar! Am vb cu nasa si m-am dus eu sa iau si imi da banii in week end. O sa pun poze, si daca eram in cora am luat cu cate 10 lei paturica dde iarna care arata ca un costumas si cateva costumase. Le-am luat pt 6 luni ca sunt gorase dar la 10 lei m-am gandit ca merita!

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 13 ani, 3 luni

17.06.2009 9:31     citat 

urschuletz abia astept sa vad ce ai cumparat

sunt fericita: am papat foarte fericit
ma duc sa ma intind in pat si sa butonez telecomanda.
Va pupic!
Somn usor sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

17.06.2009 9:38     citat 

Le bag acum!

sus

Denunta
urschuletz

Copii

17.06.2009 9:48     citat 

una bucata balansoar cu Max care nu se paote fara el!

sus

Denunta
urschuletz

Copii

17.06.2009 9:49     citat 

sus

Denunta
urschuletz

Copii

17.06.2009 9:51     citat 

cateva lucrusoare de iarna cu 10 lei

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

17.06.2009 9:54     citat 

Super balansoarul si hainuta..chiar se merita la 10 ron...poate ajung si eu ca e chiar misto rau!!!
Motanul e mortal..imi aduce aminte de pisicul meu pe care l-am iubit asa de mult trist

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

17.06.2009 9:55     citat 

super toate!!!Uauuuu sarut sarut sarut sarut sarut Sa le poarte sanatoasa Meli sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

17.06.2009 9:56     citat 

Pai de aia m-am dus si eu ca la 10 lei chiar mi s-a mai erau lucrusoare de iarna o gramada!

Biencutz sa traiasca ca ea a eu cate ceva, dar s-au cam dus finantele....pastrez ptr nastere momentan ca na Traim in Romania prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: