· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Buburuzele verii 2007-cap.25
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
subiect nou  raspunde
autor Buburuzele verii 2007-cap.25     
benedekanca5

Copii
Eric: 13 ani, 6 luni

12.07.2009 1:58     citat 

Vad ca sfarsitul de saptamana nu prea e miscare pe aici, noi ne-am mai revenit, I-a scazut febra lui Eric
gaguta locuim la 30 km de Madrid in Mostoles,iar cu criza...e criza zambet ce sa zic deocamdata suntem bine, sotul acum e in somaj, cu constructiile e rau si eu incerc sa-mi caut de munca, problema e ca nu gasesc dar nu-mi pierd speranta, la voi cum e?

sus

Denunta
antoniav

Copii
VICTOR ANDREI: 13 ani, 5 luni
DRAGOS IOAN: 10 ani, 7 luni

12.07.2009 3:20     citat 

Mai, mai, care mai de care mai frumos si mai jucaus! sarut sarut sarut Super!
Dar si ce de tortulete! zambet mmmm! rad
Nico, merci mult. rad

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 5 luni
stefania elisabeta: 13 ani, 3 luni
Sofia Elena: 5 ani, 4 luni

12.07.2009 7:01     citat 

benedekanca5noi momentan suntem in tara...am stat in san fernando de henares...nu i.mi pierd speranta de a ne intoarce trag cu ochiul va doresc noroc si succes...si s agasiti de lucru..ca fara munca egal cu 0 trist

sus

Denunta
nicolici3

Copii
Raluca-Ioana: 23 ani, 7 luni
Vlad-Ionut: 13 ani, 6 luni

12.07.2009 8:50     citat 

Alessia esti o papusica tare frumusica. sarut sarut sarut Chiar imi era dor sa te mai vad.
Mami Anema arati tare bine. Ai o silueta de invidiat. Tu esti in poze ,nu?
Erik , cred ca ai sarbatorit tare frumos.Tortul a fost super. Ce cadou frumos ai primit!!! E si normal sa nu te mai intereseze altceva.Ma bucur sa aflu ca esti mai bine. Sanatate multa in continuare sarut

Noi mare lucru nu am mai facut. A plouat cum demult nu am mai vazut. Fulgere si tunete la greu. Parca imi era si teama. Cerul avea o culoare ciudata ...sinistra...brrrrr. Vin zilele calduroase si mergem iar la plaja. Sa ne mai bronzam putin.Eu sunt neagra de la mama natura scot limba

Va pup sarut sarut

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 13 ani, 6 luni
Denis Gabriel: 11 ani, 3 luni

13.07.2009 7:35     citat 

ce mai fac buburuzele mele dulci? ce de poze faine am vazut si ce mari au crescut puisorii
hai ca va pun si eu niste poze de la plaja

am stat cu burtica acoperita foarte fericit foarte fericit desi toata lumea ma incuraja sa ma dezbrac...nu am avut curaj rad
pozele sunt facute duminica trecuta, cand raisa s-a pricopsit cu o raceala urata de la atata stat prin casa
despre noi ce sa va mai zic...am scapat de pampersi, ii punem doar noaptea sau cand plecam pe undeva, in rest cere singura la olita
eu ma simt binisor, cu exceptia faptului ca analizele mi-au iesit foarte nasoale, cu calciul si fierul sunt la pamant, asa ca pe langa centrum materna trebuie sa mai iau un supliment de Ca si fe. nu am ascultat dr si pana acum nu am luat vitaminele recomandate si organismul meu a inceput sa dea semne ....intr-o dimineata de la 5-7 am zis ca mor,....m-au tinut carceii la picioare 2 ore cu pauze de 5-6 secunde, mi se puneau la ambele picioare deodata , chiar si cand mergeam, atunci m-am speriat fff rau si am inceput sa-mi iau vitaminele+ ca au inceput ametelile.....m-am cam jucat cu focul, am zis ca sunt mare si tare dar uite ca dupa o sarcina + 1 an jumate de alaptat, saracul a inceput sa cedeze trist .
eu in cele din urma voi naste la clinica particulara....in apa daca totul va fi bine, cu medicul meu ginecolog ma inteleg excelent, imi face reduceri considerabile, atat la nastere cat si la consultatii, e un tip de nota 20, organizeaza simpozioane, intalniri cu gravidutele lui, sta la taclale cu noi, la ultima intalnire cu gravidutele eu nu am putut sa ajung, si mi-au spus fetele ca imi pregatise o surpriza, un tort pentru Raisa(fusese ziua ei) . m-am simtit oribil pt faptul ca nu am fost acolo.asta e...au inteles situatia, Raisa era bolnavioara, era sub tratament, ma voi revansa pe viitor.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

13.07.2009 7:39     citat 

buna fetele
vreau sa va spun ca toate pozele sunt minunate, copiii superbi sarut sarut nu va suparati ca nu va enumar dar sunt cu o buburuza maraita in brate si nu as vrea sa uit pe cineva!
anema, ati fost cumva in nessebar? scot limba
la noi nimic nou, nu prea reusesc eu sa scriu pe cat as vrea, am ceva probleme de sanatate asa ca toata ziua imi bat capul cu mancaruri de regim care sa fie si comestibile daca se poate chiar bune rad mai ales ca gatesc pt toata familia (ca oricum e mai sanatos asa cu fierturi decat cu prajeli).
Cata simte ca sunt bolnava asa ca e lipita ca scaiul de mine, nici singura nu mai vrea sa doarma, dcaa am pus-o in patut s-a trezit noaptea plangand ca vrea la mami, asa ca am luat-o iar in pat cu noi o vreme si asa dormim cu totii linistiti.ea ma pupa si ma imbratiseaza toata ziua si imi face declaratii de dragoste. sarut
va pupam pe toti si pe toateee sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

13.07.2009 7:44     citat 

ramo, ce graviduta frumoasa! sarut fa bine si ia-ti vitaminele, gandeste-te la tine si la bb ca dupa nastere ai nevoie de energie pt el, trebuie sa te simti bine!si in plus, gandeste-te ca bb din burtica iti ia toate vitaminele si tu ramai fara, tb sa ai grija de tine!
ai facut bine ca ai stat cu burtica acoperita la plaja, asa faceam si cand eram gravi, fiindca am auzit ca e f periculos sa stai cu burta descoperita la plaja.

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 13 ani, 6 luni
Denis Gabriel: 11 ani, 3 luni

13.07.2009 7:47     citat 

sa va pun si niste poze de la simpozioanele organizate de dr. meu ginecolog
la care io am fost invitata sa iau cuvantul in fata atator gravidute....ca deh...sunt o mamica cu experienta foarte fericit foarte fericit foarte fericit , am avut ceva emotii dar m-am descurcat de minune, mi s-a luat si interviu de la o televiziune locala rad rad rad sunt ditamai vedeta prostit prostit
gata cu lauda , pun poze

primul simpozion ce a avut ca tema"promovarea alaptarii la san" In timpul discursului am fost rugata sa-mi pun un tricou lalai pe mine(pe care era scris tema simpozionului) asa ca scuzati tinuta

aici imi repetam disperata discursul foarte fericit

cu dl. dr. mohamed Zaher, ma imbarbata ca aveam mari emotii

discursul despre alaptare

iar cel de-al doilea simpozion a avut ca tema: Sanatatea copilului tau incepe inainte de nastere, la fel, am luat cuvantul si am vb despre sarcina , nastere, ingrijirea pe timpul sarcinii etc

cu Zaher , si gravidutele lui....ba chiar e si o mamica cu bebelusul.

la primul simpozion eram gravi in 6 luni , la al 2-lea 7 luni
va pup si promit ca voi incerca sa intru mai des zambet , pupici la buburuze

sus

Denunta
stelutzza

Copii
Radu: 13 ani, 5 luni
Alexandra-Elena

13.07.2009 8:12     citat 

Capitol nou

sus

Denunta