· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(77)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(77)     
ralus

Copii
anna: 14 ani
mara: 11 ani, 3 luni

22.06.2009 11:13     citat 

aici o poza de acum 10 min:

sus

Denunta
ralus

Copii

22.06.2009 11:17     citat 

aici alta, cu tricoul cu care voi naste sarut :

in sfarsit am reusit sa ma pozez!

sus

Denunta
ralus

Copii

22.06.2009 11:32     citat 

scuzati nr mesajelor dar nu vreau boacane, la cat sunt de imprastiata!
inainte am pus poze cu anna, ca nu aveam de acum, doar la cumnata si nu apuc sa le copiez:oops:
Ice, las' ca trece vremea! cred ca ti-e greu cu casa intoarsa, dar socrul face cu drag, precis!
bubu, bine zici! BINE CA FACE LUCRU BUN! si cu mancarea... eu am facut doar vinete. mai am paprikas de pui de ieri, si amu mi-a venit ideea ca o sa fioerb niste macaroane, nu de alta, dar pe copii nu-i putem lasa cu salate si paine unsa!... asa-i?
abramburica, pe la 16 sapt am inceput si eu sa ma ingrijorez de contractii care erau, uneori dureroase. la a 2-a sarcina fiind, dr a zis ca e normal sa am colul mai scurt, dar mi-a dat tratament si s-a ameliorat. cand simt ca-i bai... pauza, faca-se bors toate!. probabil simti contractiile braxton- hicks, care-s normale!, cel mai bine te lamureste medicul.
adina, esti draguta, dar nu stiu cate kg aveam peste 75, ca de la 75 nu m-am mai cantarit jenat oricum aveam si retentii de apa, ceea ce acum nu prea mi se intampla!
urschuletz, stai tu numai linistita ca restul se rezolva. si eu traiam cu impresia ca la 38 sapt o sa nasc, iar printesa nu s-a grabit pana la 2 zile inainte de 40.
oricum, sa dea DD sa fie intr-un ceas bun!

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

22.06.2009 12:07     citat 

Ralus esti o mamica frumoasa sarut
asa'i trebuie copiilor papa trag cu ochiul ..gata am terminat cu mancarica ,a papa si cred ca acum trecem la nani ca imi este cam somnic sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 11 ani, 3 luni

22.06.2009 12:14     citat 

Neata fetelor!!!
Am ajuns si eu pe acasa, ca de dimineata umblu sa platesc darile!!!
Ralus arati mortal surprins surprins surprins sarut sarut sarut sarut

Pe mine fetelor ma cam doare, ustuta niste crapaturi din jurul buricului si stau cu uleiul dupa mine...sper sa nu mai creasca mult burta ca ma cam dor!!!
Ma bag putin la somn ca m-am trezit de dimineata rau!!!
Pupici sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 3 luni

22.06.2009 12:20     citat 

Ralus, arati tare bine! sarut Ah vinete dar ce enervante sunt ca treb sa le coci foarte fericit

Elena iar lasi bani pe la banci? Ai inceput de luni.....

Bubu ce mancarica e aia cu sos de ardei?

Ice, stiu cum e cand ai casa vraiste nu am suferit niciodata, dar ce sa faci....macar daca te-ar ajuta sa si strangi ca se face murdar in fiecare zi.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

22.06.2009 12:26     citat 

Ce sa fac urschuletz daca trebuie, si bate leasingul la usa!!! trist dar ma incalzeste macar gandul ca mai avem 2 ani jumatate si gata!!!

Fetelor voi nu aveti probleme cu vergeturile, ca v-am spus pe mine ma dor astea de la buric...si daca nici eu nu m-am cremuit... trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii

22.06.2009 12:30     citat 

Elena, vad ca la mine nu si-au facut aparitia. Dar in schimb am celulita pe pulpe si pe fund cat si pt voi.Ai multe? Eu am folosit sanosan cred ca nu ar fi tarziu sa te dai si acum. Am s amai continui si dupa macar o luna

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

22.06.2009 12:33     citat 

PAi si eu tot sanosan folosesc si ma dau de 2 ori pe zi...acum mai des!!! Au aparut... trist in jurul buricului am doar 2 dar mari si rosiatice asa vinete....cred cum se intinde pielea. Da si eu am zis ca o sa continui si dupa ce nasc.

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 2 luni

22.06.2009 12:51     citat 

Salutare fetele
Urschuletz nu-i nimic ca ai zis bafta ca n-am fost eu, doar sotul la pescuit, de regula se zice "rahat pe bat" sau chestii de genu rad rad rad

Ralus arati foarte bine, felicitari trag cu ochiul

Smiri si eu am baut cafea , in fiecare zi, eu am intrebat dr. la primul control si a zis ca am voie, am intrebat si de vopsit parul, iti dai seama ce ma durea pe mine scot limba foarte fericit

Elena eu am doar pe sani, pt ca au crescut fff mullt la inceput cand nu ma cremuiam trist , pe burta multumesc lui DD inca nu au aparut; cele de pe sani si pe mine ma mananca cateodata, eu am creme de vergeturi de la Chicco.
Am tot citit pe net despre asta si majoritatea zic ca daca asa e pielea, poti sa te ungi si cu mama cremelor ca tot se fac, depinde de cat de elastica e pielea ochi peste cap

Icemoon ia bine-dispune-te, gandeste pozitiv si fi happy; lasa-le pe toate deoparte si gandeste-te numa ca imediat vine baby girl trag cu ochiul

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 1 luna
Mathias Andrei: 14 ani, 7 luni
Patrick Elias: 11 ani, 3 luni

22.06.2009 12:57     citat 

Buna fetelor
Eu am niste dureri de cap de 2 zile de mor...Simt cum parca urmeaza sa imi explodeze capul. Si nici nu am ce sa iau...ca paracetamolul e frectie la picior de lemn la mine. Eu am hidrocefalie si cred ca iar mi-au revenit crizele...acum si-au gasit. plang sau sunt foarte trist Am tratament pe care il fac din clasa a 4-a dar nu e recomandat in sarcina. trist
Ralus, arati super! Eu am pus pana acum 10 kg...nu stiu daca e mult sau putin...oricum mai pun vreo 4-5 pana nasc, ca acum creste cel mai mult bebe.
Vergeturi nu am, nu am avut la nici unul. M-am dat cu crema, de prin luna a 4-a, preventiv, la fiecare sarcina. Nu stiu daca asta a ajutat sau e pielea mea mai elastica.
Urschuletz, chiar vroiam sa te intreb de motan...tu cum ai de gand sa faci dupa ce vine bebe? Nu ti-e frica ca se va urca in patutul lui bebe? Ca sotul tot ma bate la cap sa dau pisica, dar mie mi-e mila sa o dau afara si copiii au inceput sa planga numai cat au auzit. A mea se urca peste tot (acum 2 zile mi-a dat perdeaua jos la sufragerie ca urmarea o musca) si mi-e frica sa nu se urce in patutul lui...Ca acum sta numai in carut...si mereu o dau jos, poate-poate se invata ca nu e voie acolo.
Ice...mie mi-e groaza de chestii din astea...De cate ori a trebuit sa varuim ma apucau toti dracii. Numai sa terminati la timp, pana sa vina bebe.
Chiar, Bubu, cum e papa cu ardei? Ca eu nu mai stiu ce sa le mai fac astora de mancare...
Acum ma duc sa fac niste cartofi prajiti, ca nu am mai mancat de mult si chiar mi-e pofta. De ceva timp, as manca ceapa si usturoi la greu, cu orice...nu stiu de ce...Cu greu ma abtin sa nu mananc in timpul zilei ca, na, mai ies din casa...
Pupici sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 2 luni

22.06.2009 1:00     citat 

rad rad vai Mirumati ce figura esti, eu zic sa mananci daca ti-e pofta, las-o incolo, stai cu guma de mestecat si gata s-a rezolvat problema
Cu algocalmin nu-ti trece, cred ca e voie sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 3 luni

22.06.2009 1:03     citat 

Buna fetelor foarte fericit mai apar si eu asa pe aici ,v-am spus eu ca atunci cand vine vara ne evaporam foarte fericit

Eu sunt bine ,si fimea la fel ,numai ca prefer sa stau afara in curte decat in casa ,si de aceea intru mai rar jenat

Maine merg sa-mi fac si eu analiza la secretie ,iar duminica iar la eco foarte fericit
Fimea cred ca nu mai are loc pt ca tot impinge cu picioarele in coastele mele ,chiar ajunge intre sani cu talpile foarte fericit ,se tot strange cand pe stanga cand pe dreapta ,asa incat burta mea e numai stramba ochi peste cap ,oricum eu sper sa stea pana la 37 s ,apoi cum o vrea ea foarte fericit

Ursuletz ,ma gandeam la tine ,cred ca ti se accentueaza emotiile tot mai mult prostit

Pupici pt toate burticile sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

22.06.2009 1:53     citat 

Rome rad daca nu am stiut. Si a prins ceva in final? Sau am tinut cas?

Miru, noi nu o dam si de aia am monta tot mai din timp sa se obisnuiasca cu ele. S-a suit in fiecare acum dar daca le vede mereu isi pierde interesul . Sotul striga la el ca pe el il stie de jupan. Asa e un motan cuminte ce e drept. Il mai apuca saritul de jos direct in pat si cand am vazut mi s-a facut rau ca ma gandeam cand o fi fata acolo....Dar nu o sa-i las nesupravegheati sg. Dar de dat nu-l dam. Il avem de 5 ani.De cand ne-am mutat impreuna.

Anka ce bine ca stai la aer. Cu emotiile ce sa zic trec vin.

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

22.06.2009 2:06     citat 

Mai asta e reteta moldoveneasca trag cu ochiul
Se caleste ceapa ,apoi e adauga bulion(suc de rosii sau rosii ce aveti)se fierbe pana se fac rosiile dupa caz se pun ardei copti fasii (ea ii pune cu cotor ..mie imi place fara) se clocotesc de cateva ori si se adauga smantana si sare dupa gust scot limba .E buna si fara smantana si merge si cu ardei necopti dar tre sa-i puneti odata cu ceapa .
eu am dormit putin ..vai ce cald s-a facut in casa ..as da drumu la ac rad .
Sa vedeti ce-am facut am luat si eu niste benzi epilatoare pt axila... era la oferta ...e vorba aia dai 3 lei si 3 fire smulge asa ce m-am enervat ca a mai ramas si ceara aia pe mine si degeaba .
Elena si eu am vergeturi si la bubu am avut si observ ca au inceput sa-si faca aparitia altele acum...si m-am dat cu fel si fel de creme ,degeaba ,medicul mi-a spus ca dc pielea e predispusa sa crape crapa indiferent de ce folosesti.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: