· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(77)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(77)     
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

18.06.2009 7:59     citat 

Pai mi-a facut Ursuletz imediat ce m-au internat dar cred ca se incapatana colul meu sa nu se dilate repede si acum ma gandesc ca poate de-asta mi s-a parut apa de ploaie ce injectie mi-a mai bagat in perfuzie...poate era de fapt pt grabirea dilatarii si eu am crezut ca imi face calmant ceva...Dar nu stiu sigur ce a fost chestia aia care mi-a bagat-o pe la dilatatie 5 pe perfuzie..Eu pe-atunci imi imaginasem ca si-a facut mila dr de mine cand m-a vazut cat sufar... rad
Iti vine sa crezi ca la cati morcovei am avut la prima nastere si la cat am suferit de nasterea asta chiar nu mi-e frica si nici nu cred ca voi cere epidurala... socat Chiar nu inteleg cei cu mine! In mod normal ar tb sa dardai de frica de pe-acum dar uite ca n-am nici o treaba...Poate de unde stiu ca mult mai multe fete ca sa nu zic toate prietenele mele au avut o nastere usoara sau cu dureri suportabile? ochi peste cap
Chiar ai vb cu B de epidurala? Ti-ar accepta sa o faci? prostit

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 3 luni

18.06.2009 8:05     citat 

Am vb doar in principiu. Si mi-a zis ca vedem la fata locului si mi-am dat seama ca nu prea e adeptul. Sincera sa fiu nici eu nu prea sunt pt, dar mi-a dat-o cineva care nu a folosit-o si atunci na......Mi-e teama de intepatura in spate sa nu imi incetineasca contractiile si tot felul....

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

18.06.2009 8:12     citat 

Tocmai de-asta te-am intrebat. si de-asta si ti-a dat raspunsul evaziv...Cred ca spera sa uiti de ea. foarte fericit rad Dar daca vei face ca totis dracii ca mine dar sa fie din start cred ca ti-o va face numai sa taci! rad
Hai acum sa nu te sperii ca stiu ca am mania de a da atatea detalii incat numai liniste nu are omul. Si stiu ca oricat ti-ar zice cineva ca trece, ca de ce la tine sa nu fie usor, tot vei avea indoiala in suflet...
Amintindu-mi ce terorizata eram eu inainte de nastere realizaz ca cea mai buna terapie pt asta este ignoranta. Sa nu ma fi gandit la cum va fi nasterea si sa u ascul povesti d enici un fel. Caci si cele de bine te fac sa te intrebi daca sigur va fi la fel si la tine...
In concluzie consider ca nu tb sa te gandesti la acest aspect ca sa n-ai motive de framantari, iar cand pleci la spital sa-ti iei ceva care sa-ti ocupe timpul...
Eu de data asta voi cere telefonul sotului de pe care voi putea intra pe net sa va terorizez foarte fericit si cd-playerul sa-mi distraga atentia si sa ma binedispuna.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

18.06.2009 8:26     citat 

Fetelor eu va las caci Bia nu se culca fara mine si maine iar suntem amandoua lesinate de somn.
Noapte buna! sarut sarut sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 11 ani, 2 luni

18.06.2009 8:30     citat 

somn usor biencut sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

18.06.2009 8:34     citat 

Merci la fel. sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

18.06.2009 8:41     citat 

Nopate buna Biencutz! sarut
Nu mi se face teama ca povestesti chiar mai bine sa mai imi spui avand in vedere ca avem acealsi dr. Vreau sa iau MP3 cu mine acum daca si reusesc sa ascult ramane de vazut.Am sa incerc sa fiu cat de calma am sa pot desi stiu ca ultima ora e cea mai rea. dar daca ar fi doar o ora as zice merci

sus

Denunta
urschuletz

Copii

18.06.2009 9:34     citat 

Am plecat si eu la patutz ca nu mai pot de oase si restul ca de somn....nu am nici o sansa!

Noapte buna! sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 11 ani, 2 luni

18.06.2009 9:37     citat 

somn usor urschuletz sarut
eu inca ma mai lupt cu ceva haine de calcat foarte fericit

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 1 luna
Mathias Andrei: 14 ani, 7 luni
Patrick Elias: 11 ani, 3 luni

18.06.2009 11:20     citat 

Noapte buna! Ma duc in pat ca ma doare spatele de mor si, in plus, bebe joaca fotbal cu coastele mele. Poate daca stau intinsa ii piere cheful de joaca.
Lorellayy, mai lasa calcatul ca n-au intrat zilele in sac! Odihneste-te si tu putin!
O noapte frumoasa! sarut

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

19.06.2009 7:44     citat 

Buna dimineata !
Fetelor haide-ti la o cafea trag cu ochiul

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

19.06.2009 8:22     citat 

Mai da mult mai dormiti scot limba

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 11 ani, 2 luni

19.06.2009 9:18     citat 

Neata burtici sarut
Bubu,ce matinala esti sarut .Ce mai faci?
Elena..te-ai descurcat sa instalezi programul ptr colaj?Sa imi spui daca e ceva ce nu stii sa faci sarut
Urschuletz..vad ca nici dr. tau nu prea e de acord cu epi.Apropo..cum stai cu emotiile?Iti e frica?
Eu m-am trezit pe la 5 dim. cu ceva lovituri in coste...dar mai mult m-am speriat ...ca nu stiam de ce ma doare scot limba .Inca nu s-a cumintit..tot spactacol avem...nici nu stiu in ce pozitie sa mai stau,poate il ia si pe el somnul putin scot limba sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

19.06.2009 9:19     citat 

Buna dimineatza!
Multumim de cafelutza sarut chiar cum beau!

Vai dar chiar ca am dormit! M-am culcat pe la 12 si ceva si cu intreruperile de rigoare la pisu am dormit pana la 10. Ce bine!

Voi ce faceti azi?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

19.06.2009 9:21     citat 

Adina, uimitor nu mi-e frica desi am obs ca burtica s-a mai lasat un pic. Am facut poze aseara si am sa le pun mai tarziu sa ziceti si voi..

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: