· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(77)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(77)     
ralus

Copii
anna: 14 ani
mara: 11 ani, 3 luni

21.06.2009 8:37     citat 

am aici o poza, de acum trei ani, cu 3 zile inainte de nastere jenat eram... cat china, la parinti acasa

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 3 luni

21.06.2009 8:51     citat 

Ralus si eu mai am niste hainute de spalat si cateva mai multe de calcat. Ca am ami primit de la colegi s i de la soacra!
Dar nu erai tu mare, burtica da si e si normal sa fie cu 3 zile inainte de nastere! Aratai f bine! Dar o pozica cu tine acum?

Smiri, eu am baut cafea toata sarcina pt ac mi se pare ca e cel mai frumos moment al zilei-atunci cand sorb adormita dintr-o cafea dulce si tare trag cu ochiul Ca sa nu mai zic de TA. nU stiu daca mai avem voie dupa aia la alaptat. cat despre mancare am cautat sa fiu atenta la ce cumpar dar am mancat de toate. Am tot auzit ca ar trebs a ne ferim de ficat. Acum D stie ce e bun si ce nu. fa asa cum simti si cum poftesti! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

21.06.2009 8:57     citat 

Fetele am inceput sa simt niste dureri nelalocul lor. Motanul toata noaptea a stat lipit de mine desi l-am tot alungat. Nu cred ca mai apuc multe zile cu voi. Am o stare ciudata.

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

22.06.2009 7:18     citat 

Buna dimineata!
Urshuletz cum esti iubita?
Hai la o cafea trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 11 ani, 2 luni

22.06.2009 8:18     citat 

Neata sarut
Bubu..multumim de cafea sarut .Ce fac fetele foarte fericit ?
Ralus...haide mai ca nu erai asa mare trag cu ochiul ...doar burtica sarut .Nu ne arati poza si de acum? foarte fericit
Urschuletz...ce faci?esti bine? sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

22.06.2009 9:40     citat 

Neata fetele!
Multumim de tratatie! sarut Chiar as manca din ce e acolo!

Eu sunt bine vad nu s-a mai intamplat nimic, burtica mi se pare lasata. Am sa-l rog pe sotz diseara sa mai faca o poza. Oricum cred ca se pregateste. Asteptam....

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 15 ani, 10 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 10 ani, 11 luni

22.06.2009 9:52     citat 

Neata,

Ursulet nu te speria, plansul e pe baza emotionala...asta e cresc emotiile la maxim mai ales cand te gandesti ca mai ai putin si vine bb...
Fetelor e posibil la 15 sapt sa ai contractii?...e bine ca sunt la a doua sarcina si am mai multe intrebari decat dc as fii la prima sarcina....am momente cand mi-se intareste burta...nu ma doare, ma jeneaza...
Cred ca ai mei sefi se asteapta sa cam lipsesc ca vad ca au angajat o noua fata ...mai bine sa nu mai am pb dc anunt ca nu pot sa vin prostit
sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

22.06.2009 9:55     citat 

Abramburica, eu am avut la 28 de s primele contractii. Cred ca nu eprea indicat. Ia un nospa macar si suna dr si spune-i nu lasa asa

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

22.06.2009 9:59     citat 

Mai de vreo 2 zile mi se cam intareste burta asa din cand in cand ...nu stiu cat de normal e si medicul e in concediu ochi peste cap .
Urshuletz pup fata ..la tine se apropie cu pasi repezi sarut
Abramburica mergi la un medic ca el stie mai bine ce e si ce nu e normal trag cu ochiul

sus

Denunta
urschuletz

Copii

22.06.2009 10:01     citat 

Bubu nu te speria ca mereru s-a intarit la mine din luna 7. Si de fiecare data cand am fost la control era colul lung si inchis si nici cu nospa nu m-am omorat.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 7 luni
Zuza: 11 ani, 2 luni

22.06.2009 10:12     citat 

Buna fetele!

Nu am reusit sa va citesc zilele astea deloc plang sau sunt foarte trist

Ralus fii sigura ca de venim in tara dau de veste dinainte. Anul asta nu cred ca vom veni: vine mama cand nasc si apoi tata la botez- nu pot veni impreuna din cauza animalelor si gospodariei trist , dar tare mi-as dori sa putem anul viitor de Sfintele Paste. Oricum e cale lunga pana atunci.

Urschuletz eu plang din orice, nu mai zic de nervi si ratzoieli jenat , dar stiu ca asa am fost si cu prima sarcina, ba cred ca mai rau- trece.
Probabil ai obosit prea mult cu gatelili de asta nu ti-a fost bine.
Esti superba! nu stiu unde ai pus kg-mele ca ai niste picioare sexoase! sarut Si eu am burta lasata deja si inca mai e cale lunga, nu-ti fa griji.

Bubu ai rezultatele de la analize? cum e Stefi?
Eu am contractii de pe la 20 si ceva de saptamani- sunt nedureroase si desi sunt de cateva ori pe zi nu am luat nimic pana acum.

Smiri eu nu beau cafea de felul meu, dar poti bea 1-2 pe zi cu conditia sa nu fie tare, eventual si cu lapte.

Lore, Adina, Rome, Ankkka, Ambramburica, Jojo, Elena, Mirumati si la toate burticile sarut sarut sarut

Eu zilele astea am cam definitivat cumparaturile pt bagajul de spital, trebuie sa le pun exact sa vad cat de mari trebuie sa iau valizele foarte fericit , de saptamana viitoare incepem cu zugravitul si apoi sa aducem mobila asa ca timp de relax nu stiu cand mai prind, e si K in ultima saptamana de scoala asa ca de acum avem program artistic impreuna zi de zi.

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

22.06.2009 10:19     citat 

Ice buna dimineata sarut te asteapta zile lungi cu zugraveala ...
Mai numai o parte au iesit ,urocultura care ne interesa cel mai mult a trebuit s-o repetam miercuri luam analizele si vedem daca are vreo infectie ceva .
Nu stiu ce sa mai fac de papi ..si nici chef nu am trist

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 7 luni
Zuza: 11 ani, 2 luni

22.06.2009 10:23     citat 

Da Bubu asa e, mai ales ca zugraveste socru si o face in viteza melcului plang sau sunt foarte trist , dar na! se supara daca nu-l lasam sa ne ajute. O trece cumva...

Eu fac azi orez cu curry si o ciorba rapida de cartofi ca de mai mult nu ma tin puterile jenat

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

22.06.2009 10:58     citat 

Ice te apuca groaza cand vezi ca nu mai termina ..am avut un meserias care i-a luat 1 luna si ceva sa zugraveasca un hol si sufragerie (cu glet....,pus parchet ) ,aveam nervii intinsi la maxim ma mai consolam cu faptul ca face lucru buna foarte fericit .
Eu fac niste sos de ardei cu carnita....ciorbita nu fac azi foarte fericit mi lene .

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

22.06.2009 11:00     citat 

Mai dar ankka ce-o face?ca nu a mai intrat de ceva timp.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: