· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii 2008 Cap.5
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii 2008 Cap.5     
CrazyMommy

23.06.2009 1:11     citat 

Eu pentru zana cand o dor gingiile fac asa:bag un mar intreg la frigider,cand o vad ca e agitata rau scot marul,il curat de coaja si i l dau asa intreg sa molfaie.Si se face liniste.... foarte fericit trag cu ochiul

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
12 ani, 6 luni

23.06.2009 2:18     citat 

Crazy la fel fac si eu ; si cand se plictiseste de mar , ii curat un morcov si il molfaie si pe ala zambet .

sus

Denunta
bucatzica

23.06.2009 2:42     citat 

Buna fetelor!
Vai dar ce spor aveti la scris.... prostit eu abia daca mai apuc sa va citesc jenat
Vad ca avem deja bebei care au facut 1 anisor sarut sarut sarut ......uram si noi cu intarziere LA MULTI ANISORI SANATOSI SI FRUMOSI sarut sarut sarut sarut sarut
Sailor ai incercat pampersii aceia de vara???daca da spune`mi cum ti se par,esti multumita de ei?
Fetelor eu nu stiu prea multe despre turta.....nu stiu cum se procedeaza si ce se face....care sunt traditiile trist .....habar nu am....sunt praf jenat .....spuneti`mi si mie daca stiti ce trebuie sa cumpar,ce cadouri sa fac....etc.....Noi ne`am hotarat si facem in curte....avem o curte foarte mare si pavilioane.....asa ca masa va fi servita sub pavilion....ca sa nu tinem lumea in soare zambet ....sper sa fie ok....nu am vrut sa ne inhamam la un restaurant.....vom avea cam 40-45 de persoane....familia,prieteni si colegi de munca
Erica este din ce in ce mai obraznica.....mai nou bolboroseste toata ziua....nu`i tace gura toata ziua.....se ridica singurica in picioare,merge tinuta doar de o manuta si isi plimba singurica tricicleta rad .....avem tricicleta si carut nu ptr a o plimba pe ea....le avem ca sa le impinga Erica.....si daca nu o las face criza de nervi rad rad rad .....iar la carut....eu trebuie sa o tin in brate iar ea apuca carutul de manere si il impinge.....e asa comica zambet

Vai fetelor am citit ceva foarte neplacut trist despre Catalin .....mi`au dat lacrimile plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ....pacat ca un sufletel mic si nevinovat a trebuit sa plece dintre noi,mare pacat....nu vreau sa`mi inchipui ce e in sufletul parintilor plang sau sunt foarte trist

Va pupam sarut sarut sarut

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

23.06.2009 2:45     citat 

Poate va este dor de fata noastra foarte fericit
uite asa stau in sezlong

ce bine este in leagan

incerc si noua piscinuta

si colacul doar ma pregatesc pentru mare

sus

Denunta
GRASANA

23.06.2009 9:46     citat 

Sara ce mare ai crescut surprins si ce frumusica esti sarut
pupam si pe briosel care este frumos ca o fetita sarut
crazy buna ideea cu marul..mai spunea cineva de spray tantum rosa pt dintisori.

sus

Denunta
cricricri

Copii
Matei: 12 ani, 5 luni
Raluca: 12 ani, 5 luni

24.06.2009 7:18     citat 

Waaaw, Sara deja e pregatita bine de plaja si mare!...

sarut

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 12 ani, 6 luni

24.06.2009 8:23     citat 

fetele...bubu are febra axial 37.7 si rectal 38.3....i-am dat nurofen...si jumatate de supozitor de noocalmin...in rest nu are nimic...nu are mucisori....nu tuseste..0.nimic
sa fie oare de la dinti?

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 12 ani, 5 luni

24.06.2009 8:30     citat 

buna dimineata mamici,
Naisha,febra de la dinti e pana la 38.5 rectal...dar sa nu fie ceva in gat...vezi cum se comporta la mancare...sa ne ti la curent..

pupici la Sara care s-a pregatit la de concediu....
sarut
si pe Briosel cu toate ca-l vedem cam rar.. zambet zambet

sus

Denunta
cricricri

Copii
Matei: 12 ani, 5 luni
Raluca: 12 ani, 5 luni

24.06.2009 8:47     citat 

Si eu zic tot de la dinti sa fie. Daca e vesela si nu e maraita atunci asta pare sa fie. Doamne ajuta!... sarut

sus

Denunta
Mary_love

Copii
12 ani, 6 luni

24.06.2009 9:15     citat 

Neatza mamici! Bem o cafelutza?

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 5 luni

24.06.2009 9:15     citat 

neatza tuturor,

Fetelor, sailor si chris sunt bine doar ca nu le merge netul, va pupa pe toate sarut sarut

Am avut ceva de recuperat, ma bucur ca toata lumea e bine:
- pupam bubu cu piscinuta....ce frumos se joaca ea, lui Davidutz ii e cam frica de ea...sa vedem dupa ce punem apa
- gemenii sunt mortali, asa bronzati....iar marinerul e bestial sarut
- mupam mirunici care a implinit un anisor.....ce tortulet frumos a avut...abia asteptam si noi.Cred ca tot in curte la viitoarea casuta...asta daca reusim sa nivelam pamantul pana atunci
- oana, eu totusi cred ca iti va prinde bine acel sanatoriu...sa vezi ca nu esti singura care lupti, poate suna meschin, dar pe mine ma ajuta si cu siguranta nick va fi mult mai bine sarut sarut

Si pe noi ne chinuie vreo 3 dintisori...unul a strapuns gingiuta ieri...deci avem 3....dar noptile sunt horor.Ieri seara am cedeat si l-am luat in pat cu noi si a dormit pana la 10.Aseara pe la 2 i-am dat 3 ml nurofen....oricum trebuie sa gasesc alta modalitate ca nu prea asi vrea sa-i dau seara de seara nurofenul. A dormit de la 2 la 7, papa si somn pana la 9.....oare puiul meu isi schimba programul???? de 4 nopti doarme mai mult de ora 7...sunt asa fericita

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

24.06.2009 9:26     citat 

Multumim Mary sarut , vad ca poti intra pe net mai des

sus

Denunta
Mary_love

Copii
12 ani, 6 luni

24.06.2009 10:06     citat 

Da ,ma bucur ca pot intra si eu cateva zile la rand pe forum; dar asta inseamna ca , cateva saptamani nu o sa pot iar prostit nu stiu ce se tot intampla ochi peste cap

sus

Denunta
GRASANA

24.06.2009 10:10     citat 

neatza
naisha daca nu mai face febra dupa nurofen si supozitor inseamna ca e de la dintisori.
Miruna mea a racit trist are nasul superinfundat, toata noaptea s-a foit si nu a putut sa doarma din cauza asta, acum m-am luptat cu ea sa il desfund dar a avut o adevarata criza de plans dupa plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 12 ani, 6 luni

24.06.2009 10:18     citat 

i-a scazut febra...la 37 ...am gasit undeva pe net asta :" Temperatura normala medie a copilului poate sa fie intre 36,1 - 37,7°"
a papat branzica de vaci si laptic zambet
37.7 a avut ea la axila...sper sa nu ii creasca la loc ....m-am cam speriat, avand in vedere ca e a 2-a oara cand face febra trist
a mai facut o data dupa vaccinul de 6 luni

miruna mititica trist imi pare foarte rau

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: