· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii 2008 Cap.5
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii 2008 Cap.5     
oana-oana

Copii
Nicholas Gabriel - Piticul de gradina
12 ani, 6 luni

24.06.2009 10:30     citat 

si nic se incinge si ii trece repede nu prea apuc sa ii iau temperatura cand arde 37,5 rectal, dar il tin pe nurofen, or fi dintii, papa mai putin e marait dar in rest nu sunt semne de boala

azi am fost la o fundatie pt copii cu dezabilitati unde estew venita din sua o negresa experta in astfel de probleme.............uf va povestes mai tarziu prin ce vom trece in viitorul apropiat

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 5 luni
Luca Daniel: 10 ani, 7 luni

24.06.2009 10:46     citat 

Naisha, sper ca nu amandoua odata? Are nevoie si de multe lichide. Imi pare tare rau, ajunge sa ii da i nurofen la 8 ore cate 3 ml, dar numai la nevoie , adica numai daca are febra. O pupam pe Bubulina cu febra sarut sarut

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 12 ani, 6 luni

24.06.2009 10:51     citat 

amandoua ce Danonino?

sus

Denunta
Naisha

Copii
bubu frumos, Bianca Maria: 12 ani, 6 luni

24.06.2009 2:34     citat 

a facut si caca moale de 3 ori si am sunat la dr...si ne-a dat smecta, hidrasect si lapte fara lactoza...of trist

sus

Denunta
cricricri

Copii
Matei: 12 ani, 5 luni
Raluca: 12 ani, 5 luni

24.06.2009 3:53     citat 

Naisha de 3 sapt facem kk moale (nu diaree) si 3 scaune pe zi (spre disperarea mea). Si dupa tot Smecta, ceai menta, calciu carbonic, biotics baby si meniu de orez si la pranz si seara si lapte Humana HN suntem cam in aceleasi coordonate.
Amandoi -fix la fel. Unul cu dinti (explozie nu alta -inclusiv 2 premolari), unul fara (doar gingii umflate rau). Parerile tuturor = de la dinti plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
DANONINO

Copii

24.06.2009 7:08     citat 

Si nurofen si supozitor . Scuze dar nu am mai putut intra pana acum jenat
Si Sara a avut o perioada cu febra cam tot asa 37.7-38.3 si cam 6 scaune de diaree. Am presupus ca este de la dintisori, avea gingiuta umflata, dar a trecut si dintisorul a iesit dupa 3 saptamani.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 3 luni

25.06.2009 12:02     citat 

Sara buna! Pup absolut pe toata lumea!
Multumesc , Gaby, pentru ajutor! trag cu ochiul
E o mare varza in capul meu dupa ce am incercat sa va ajung din urma cu lectura, asa ca ma limitez la pupici pentru mamici si pitici!
Imi pare rau sa citesc ca iar ni s-au imbolnavit fluturasii... trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Sanatate multa le doresc din toata inima!

Noi ne "laudam" cu 2 cazaturi, una din pat (supraveghetor tati), una pe spate (mami era cu olita la baie si bebe pe jos, asa ca nu stiu cum a ajuns pe spate confuz ).Vai de noi!
Se pare ca bebe Chris tolereaza glutenul, desi a primit doar produse din faina de grau, dar cred ca e ok.
Maine papa un picut de banana pentru prima data in viata ei!Sunt asa de stresata de toate testele acestea... Dar sigur merita!

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

25.06.2009 12:05     citat 

Am hotarat sa ii fac vaccinul de la stat pentru 1 an din cauza banilor. Sincer, cei 380 lei (cat plateam la Medlife) imi stau bine in buzunar, mai bine spus, imi lipsesc din buzunar.
Problema e ca la 13 luni mai e o doza de rapel de Infarix Hib care trebuie facuta daca vrem ca vaccinul sa imunizeze corect. Deci in august sigur nu scapam de cei 380 lei plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

25.06.2009 12:07     citat 

Daca Chris nu accepta sa se mai urce in masina, cred ca noi vom fi printre cei care NU vor ajunge la mare sau la munte anul acesta. Cand o vad cum reactioneaza imi vin 1000 de nervos
Offffffffffffffffffffffff

sus

Denunta
sailor_moon

Copii

25.06.2009 12:08     citat 

Noapte buna, mamici si pitici!

sus

Denunta
Mary_love

Copii
Alexandru Gabriel - D-l Goe
12 ani, 6 luni

25.06.2009 8:43     citat 

Neatza mamici ! Sailor ce coincidenta, si eu la fel m-am gandit sa fac luna viitoare vaccinul de stat tot din aceleasi motiv ca si tine foarte fericit .

sus

Denunta
GRASANA

25.06.2009 8:47     citat 

neatza
pupam pe chris care a cazut sarut si care are rau de masina.Sailor pune-i si tu in masina ceea cei place ei mult mult, poate poate.
Miruna cand avea 1 an si o zi a cazut din pat , a cazut de pe tricicleta in barba pe gresie si a dat si cu capul de marginea patulu-toate in aceeasi zi surprins iar dupa vreo 2 zile a racit surprins .acum mai nou mai si tuseste trist

sus

Denunta
CrazyMommy

25.06.2009 9:13     citat 

Neata
Pupam toti bebeii bolnaviori si pe mamicile lor.
Si noi facem vaccinul de stat.L am facut si la 6 luni si n a fost chiar rau.Si la 4.Practic am facut numai primul vaccin cu Infanrix si apoi am trecut la cel de stat.Le as fi facut pe toate de stat numai ca tocmai venisem din It si nu au vrut sa mi dea vaccinul gratis asa ca a trebuit sa cumparam Infanrix ul.Apoi am trecut la schema de stat.Zana n a avut reactii adverse la nici unul pana acum.
Poop u all

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

25.06.2009 9:43     citat 

Neata si de la noi! Ne-am intors si noi acasa, intrevederea a fost speciala. Primele 5 minute s-a uitat urat la mami, cu repros si apoi s-a cerut in brate si sia lipit capusorul de umarul meu sinu a mai putut nimeni sa o ia de acolo. M-a topit toata, iar privirea suparata din alea 5 minute, cred ca o sa o tin minte forever.

Pupam Chris mititica, care se pare ca inca mai testeaza duritatea solului sarut Pupam pe Sara care e o adevarata domnisoara, gata de decolat pe litoral scot limba Sa o rogi pe mami sa ne spuna si noua de unde a achizitionat minunile.
Pupam si pe Bubu si speram sa ii treaca febra repede. SI noi facem maine priorix-ul si ramane pe la 1 an si 1-2 luni s amai face o doza de Pentaxim. Off, ce m-am saturat de vaccinurile astea, bine ca se termina!

sus

Denunta
DANONINO

Copii

25.06.2009 10:46     citat 

Buna dimineata!
Noi facem tot Infarixul cu el am inceput si tot cu el o sa termin asta e.
Gonzo, colacul si piscinuta o am de la o colega si prietena totodata.

Sailor Chris sta tot in scoica? Noi am schimbat scaunul, am luat unul de la Inglesina 9-36 luni, vede pe geam si nu mai plange.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: