· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Ghioceii primaverii 2008 (3)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ghioceii primaverii 2008 (3)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

24.06.2009 10:28   Ghioceii primaverii 2008 (3)  citat 

eli78.............................................domnisoara Alexia Ioana...............1.03.2008
the_pretty_nurse.......................domnisoara Iulia Alexandra..........3.03.2008
apalada......................................domnisorul Mihnea Gabriel.........4.03.2008
elena83......................................domnisoara Carla Maria................8.03.2008
Emilia2006................................domnisorul Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................domnisorul Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................domnisoara Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................domnisorul Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................domnisorul Paul Razvan..............17.03.2008
fanuca.........................................domnisorul Radu.........................19.03.2008
Biencutza...................................domnisoara Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................domnisoara Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................domnisoara Bianca Antonia...............03.04.2008
blondeana24...........................domnisorul Stefan Ioan......................04.04.2008
Ilicutz..........................................domnisorul Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................domnisoara Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................domnisorul Akos..................................12.04.2008
gatlanalina...............................domnisorul Rares Alexandru.............12.04.2008
Relly..........................................domnisorul Eric Alexandru.................13.04.2008
gina_d......................................domnisorul Robert Constantin..........13.04.2008
Bebe_lusi................................domnisoara Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................domnisorul Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................domnisorul Marius...............................14.04.2008
mishk........................................domnisoara Irina..................................15.04.2008
roxy27.......................................domnisoara Natalia Nicoleta..............16.04.2008
Bjmaryo...................................domnisoara Bianca Maria.....................18.04.2008
alp.............................................domnisoara Anna...................................22.04.2008
Cotuca......................................domnisorul Cristian.............................23.04.2008
ari_adna...................................domnisoara Mara..................................29.04.2008

dflavia.......................................domnisoara Stefania..............................11.05.2008
jakueline..................................domnisorul Darius-Andrei....................11.05.2008
ioanab81.................................domnisoara Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................domnisorul Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
mamik_monik........................domnisorul Raul-Adrian ......................16.05.2008
Sorinadaniela........................domnisoara Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................domnisorul Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................domnisorul Eric Andrei...........................20.05.2008
redroserou.............................domnisoara Delia.....................................22.05.2008
bitzulache...............................domnisorul Gabriel..................................23.05.2008
ari05........................................domnisorul Darius..................................26.05.2008
Tania3.....................................domnisoara Claudia-Teodora...............28.05.2008
Danutza07..............................domnisorul Mark Andreas.....................29.05.2008

Avem 42 de copilasi, 23 si 19!! Sa ne traiasca!!!!!

Si mai avem si 2 burticute, Ildi (12 saptamani) si Ileana (12 saptamani).Felicitari si Sarcina usoara!!!!!

Aici am fost bebelusi:
Capitolul 77,(76),(75),(74),(73),(72),(71),(70),(69),(68 ),(67),(66),(65),(64),(63),(62),(61),(60),(59),(58 ),(57),(56),(55),(54),(53),(52),(51),(50),(49),(48 ),(47),(46),(45),(44),(43),(42),(41),(40),(39),(38 ),(37),(33),(32),(31),(30),(29),(28 ),(27),(26),(25),(24),(23),(22),(21),(20),(19),(18 ),(17),(16),(15),(14),(13),(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5),(4),(3),(2),(1)

Aici suntem ghiocei:
Capitolul 2,(1)

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

24.06.2009 11:45     citat 

cuscra multumesc jenat esti tu dragutza scot limba ff frumos colajul, ca intotdeauna sarut
dar eric nu vrea sa stea pe picioarele lui sau in scaunul de masa?? e greu sa-l mai tii in brate trist nasol ca tot asa e, si bianca de vreo doua nopti are un somn agitat, se rostogoleste de la un capat la altu' al patului trist nu stiu ce-o avea ochi peste cap

sus

Denunta
gina_d

Copii
Robert Constantin: 12 ani, 9 luni

24.06.2009 12:14     citat 

buna fetelor

si robert s-a facut un rau si un bazait ... daca nu l lasi sa faca ce vrea el incepe sa tipe .. azi de dimineata a cazut din canapea si s-a lovit la spate .. are o julitura de toata frumusetea
de brate nici nu mai zic ... face ce face si vine sa ceara brate..
si e foooarte usurel saracutul prostit
si mai are prostul obicei sa se muste de manuta ... se musca pana se invineteste

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

24.06.2009 1:03     citat 

imi place tare mult sa ma joc cu apa foarte fericit

acum sunt fleasca...

un "ranjet" dragutz foarte fericit

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

24.06.2009 1:11     citat 

Connie, avem piscinuta la fel! zambet si noi vroiam sa mergem cu cortul, dar ne-am razgandit? ce i-ai dat fetei sa pape, borcanele? sau ai gatit zilnic, sau cum v-ati descurcat?...eu cred ca merg pe borcanele cateva zile cat stau la mare, e mai simplu....mi-o ajunge cat gatesc p-acasa, zic..si sper ca ne miscam mai repede cu borcanelele...

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
am nascut deja!

24.06.2009 1:15     citat 

aaaa borcanele anca, singura gateala a fost gratarul foarte fericit , in rest i-am dat iaurtele, fructe, biscuiti, laptele praf, branza si carne de pui la gratar...., da ff faina piscinica asta, la mare i-am pus apa in ea si s-a balacit, i-a fost teama de apa marii, cred ca valurile au speriat-o... sau zgomotul lor....

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

24.06.2009 1:54     citat 

Salutare fetele foarte fericit
Connie, cu ce poze faine ne delectezi sarut ce frumoasa e mandra in alb...momente faine sarut
Gina, si marius cere in brate de cateva zile si daca il pun jos (dupa ce nu mai imi simt mainile si spatele de durere) de intinde pe jos si sta asa rad nu face scandal dar sta intins pe jos rad Chestia e ca l-am tot tinut in brate la bucatarie cat mergea cuptorul si s-o invatat sa traga de manere, sa deschida dulapurile socat si din cauza asta cere in brate (in special in bucatarie)
Anca, mergeti si voi la mare? ce faaaaaaaaain. pai de la buc sunteti acolo in 2 ore, nu? io tot la drum ma gandesc prostit cand e vorba de mers in concediu prostit

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

24.06.2009 3:00     citat 

Ana, da, vrem sa tragem si noi o tura saptamana viitoare, la 2 Mai..

sus

Denunta
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

24.06.2009 6:25     citat 

Opaaa ce norutza frumoasa am. sarut sarut sarut sarut Ce s-a balacit ea la piscina. D'aia avem si noi. foarte fericit
Referitor la Eric, are momente cand il apuca urlatu ca vrea la mine in brate. Orice as face nu-l potolesc, doar daca il iau in brate asa cum vrea el. Scaunul de masa il am la mama, ca nu a mai avut loc in masina cand am venit inapoi in Buc.
Vreau si eu la mare, trist dar nu avem finante. plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ilicutz

Copii
Alexandre Tiberiu: 12 ani, 9 luni
Jonathan Bogdan: 11 ani, 1 luna

24.06.2009 8:36     citat 

Fetelor, am vesti noi! prostit
Azi am fost la echo. Faza naspa e ca se pare ca am facut-o cam tarziu pt ca triplul test sa fie f fiabil... dar acu nu mai am ce face.
Bebe e bine! Bomba zilei e ca sunt 80% sanse sa fie.... BAIAT ochi peste cap prostit socat surprins . Barbati-miu mi-a tot zis ca el simte ca tot baiat e...
Va pup! Ma duc sa-i fac baica lui Tibi!

sus

Denunta
manam

Copii

24.06.2009 10:10     citat 

Ileana, poate se mai schimba rad si e fata la urmatorul eco. oricum Doamne da sa fie bine, sanatos si sa nu fie probleme. ma bucur ca e bine.
Relly, dar nu puteti merge cu cortul? ca nu costa atat probabil. mai ales daca aveti cort. poate mai reusiti sa convingeti si niste prieteni.
Hehe Roxi ce murdarici e Sofia rad chiar vroiam sa va intreb cu visinele..ii lasati sa manance singuri? eu scot samburele afara si apoi ii dau cealalta jumatate de visina. nu-l las singur prostit sunt exagerata, nu? rad (ma streseaza cuvantul asta ca mi-a fost aruncat intr-o descriere facuta de niste prieteni, impreuna cu alte cuvinte desigur prostit legate de cresterea copilului rad )

sus

Denunta
jakueline

Copii
Darius-Andrei - E o comoara!!!
12 ani, 8 luni

24.06.2009 10:39     citat 

Buna fetele,
Noi am lipsit din peisaj citeva zile , dar din motive intemeiate...am ajuns la urgente si pina la urma am si stat in spital internati 2 zile.

Puiutul meu ,Darius a inceput de vineri sa faca diaree , apoi a inceput si sa vomeze , plus a a refuzat si sa mai manince.Ii iese o maseluta si am pus astea pe seama ei .Dar simbata noaptea a facut temperatura 39,5
,duminica a continuat cu diareea si voma.Lua doar lichide si lapte dar si pe alea le voma.Am mers la urgente cu el si mi-au dat ceva tratament, i-au facut o injectie, analize se singe sa vada daca e deshidratat .Mi-au spus sa ramin , dar am zis ca nu .Insa dupa ce i-am tot dat de toate si nimic,din contra a inceput sa arate palid, slabit, diareea contiunua, voma la fel , temperatura mare , m-am dus cu el si m-am internat .
Diagnosticul :Deshidratare ,enterocolita acuta .L-au si bagat pe perfuzii.
Acum sintem acasa, e ceva mai bine, dar tot refuza mincarea si e un pic slabit.
Nu stiu cum a reusit sa contacteze boala asta , ca eu una il tin curat si ii dau sa pape ca la carte .Cica umbla microbii peste tot , mai ales acum ca e vara si cald.PLus ca baga tot ce vede in gura , asta cu toata grija mea sa n-o faca.

In spital cind l-am vazut cu perfuzii , mi s-a rupt inima , plingea saracul si erau 4 asistente pe el care ii luau singe si il intepau pe toate partile.Nici nu te lasa sa stai acolo cind fac toate astea, te dau afara din cabinet, cica sa nu-l stresezi si mai tare pe copil ,ca nu mai coopereaza.Ce sa coopereze un copil la 1 an?????

Conditiile din spital sint jalnice si personalul te trateaza ca pe ultimul om ............numai acolo sa nu ajungeti.

Pozute cu bolnaviorul meu :

[/b]

sus

Denunta
jakueline

Copii
Darius-Andrei - E o comoara!!!
12 ani, 8 luni

24.06.2009 10:44     citat 

Ma rog la D-zeu sa nu mai ajung niciodata in spital , ca e groaznic.
Dariutu tot nu papa cum trebuie, inca face moale, dar e pe drumul cel bun si e la regim alimentar pina isi revine.

Ma tot laudam ca nu am avut nici o problema cu el decind l-am nascut , nici dinti nu stiu cind i-au iesit , papa bine, somn la fel , vesel ,vaccinuri fara nici o reactie ...si acum asta .Zilele astea am fost ca un zombi ....si sincer m-am speriat rau , plus ca am plins non stop .
Va doresc numai bine si sanatate multa , ca-i mai buna decit orice.
Va pup

sus

Denunta
manam

Copii

24.06.2009 10:52     citat 

Saracul Darius trist trist trist Doamne ce conditii acolo, prin ce ati trecut socat
Sper din suflet sa fie bine si sanatate multa!!!

sus

Denunta
rorabebeloi

Copii
Sara Sofia: 12 ani, 9 luni

24.06.2009 10:54     citat 

Vai saracul Darius! Dragul de el! Va dorim multa sanatate si sa va reveniti repede! Multa putere mamico pentru puiul tau!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: