· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara (13)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara (13)     
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 4 luni
David : 9 ani, 8 luni

24.06.2009 4:32   Bebelusi de iarna-primavara (13)  citat 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------ sarut --------------------------- Ianuarie 2009 ----------------------------- sarut ---------------------------
05.01 - Dayana-Ioana- pui de 75ella
08.01 - Timeea Maria- pui de Vioelena

10.01 - Sebastian- pui de Criscros
16.01 - Imam- pui de Rabiatiron

24.01 - Bianca Ioana- pui de Nicols
24.01 - Paula Maria- pui de Micutza_25
28.01 - Raluca Maria- pui de Naty_1974

------------------------ sarut -------------------------- Februarie 2009----------------------------- sarut ---------------------------
08.02 - Maia Liana- pui de Mtl
08.02 - Dorothea Maria- pui de Dianabv
12.02 - Ioana Teodora- pui de Ruxu
13.02 - Hannelore- pui de Mirene
17.02 - Elisa- pui de Elidia_st

17.02 - Eduard-Andrei- pui de Alinutza_s
22.02 - Matei- pui de Ruxi_Mici

23.02 - Ana Maria- pui de Blackspell
25.02 - Timeea Alexandra- pui de Ambraa
26.02 - Maria-Denisa Ariana- pui de Ingeras-dolce

------------------------ sarut --------------------------- Martie 2009 --------------------------------- sarut ---------------------------
03.03 - Lucas- pui de Diutza
26.03 - Vlad- pui de Yazmine

28.03 - Alexia Maria- pui de Mitaloli
29.03 - Iulia Teodora- pui de Danimo

------------------------ sarut ---------------------------Aprilie 2009 --------------------------------- sarut ---------------------------
06.04 - Denis-Florin - pui de Bianca_90
24.04 - Eduard-Gabriel- pui de Georgy26
29.04 - Mihnea Andrei- pui de Golden_daffodil

------------------------ sarut ------------------------------Mai 2009 ------------------------------------ sarut ---------------------------
02.05 - Deniz-Andrei- pui de Dakar
05.05 - Diana Maria- pui de Mihaela12
07.05 - Teodora- pui de Tamy
07.05 - Maya Crisiana- pui de Sim0n3l
15.05 – Ema – pui de Sunshineme
19.05 - Carla Alexia- pui de Ourbaby

29.05 - Dinu-Iancu - pui de Cristianka

Avem 30 bebelusi, 19 fetitze si 11 baietzei ! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!

Capitolul 1 ,2, 3,4,5,6,7,8,9,10,11, 12

sus

Denunta
mtl

24.06.2009 4:35     citat 

sarut multumim!

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 11 ani, 4 luni
Emma Lara: 9 ani, 2 luni

24.06.2009 4:51     citat 

zambet multumim si noi de listuta!
fetele stiti ce vroiam sa va intreb? - care aveti fetite - daca le scoateti cand e cald in rochite, mainile le lasati goale?daca da le dati cu ceva crema inainte sa iesiti afara?i-am luat si eu cateva rochite la Carla dar nu stiu, nu e prea putin doar in rochita?sa0i dau si ciorapei lungi sau doar sosetute?

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 7 luni
Adelheid: 9 ani, 2 luni

24.06.2009 4:54     citat 

multumesc Tamy
sper ca de azi sa am si eu netul functional
asa ca ma apuc sa schimb la colaje , fundalul si sa punem poze noi

va pupam
mai intai sa citim din urma

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 11 ani, 4 luni
Emma Lara: 9 ani, 2 luni

24.06.2009 4:57     citat 

mirene sarut
sa nu ne uiti nici pe noi ca am dat si noi alta poza ptr colaj zambet

sus

Denunta
alexandraS

24.06.2009 5:16     citat 

ourBaby ce faci? sarut
in sfarsit am reusit sa pun povestea nasterii.. e lunga cat o zi de post zambet cine vrea sa o citeasca o gaseste la topicul "nasterea"

am si o intrebare, poate sunt mamici care au patit la fel cu bebelusi lor. Lia are o basicuta pe buza de sus, nu pare ca o doare dar tot apare, se umfla, se usuca (face cojita) si cade.. apoi o ia de la capat. oare sa dau cu ceva pe ea?

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 3 luni

24.06.2009 5:29     citat 

Tamy mulţumim pentru listuţa, cât despre colaj o să le aşteptăm de la mirene pe data viitoare!

Ourbaby apropo de rochitele si cum să o îmbraci pe Carla eu îţi spun ce mi-a zis medicul nostru:
1. s-a bucurat din start ca la 22 de grade in casa nu îi punem căciuliţă
2. s-a bucurat că îl ţinem în mânecă scurtă şi pantaloni scurţi când îl scoatem afară când e cald.
3. în principiu când e cald pe bebe îl îmbraci cum te îmbraci şi tu
bebeii nu se pot încălzi dacă le e frig, dar dacă le e cald ei îşi păstrează temperatura corpului
în cel mai rău caz să ii punem şosetuţe, daca i se răcesc piciorusele, dar nu tot timpul
noi afară avem un pătuţ de călătorie şi după amiaza el acolo doarme rad
cam aşa îl ţinem noi când e cald

sus

Denunta
mika_22

Copii
Robert Alexandru - sufletelul nostru
11 ani, 3 luni

24.06.2009 5:42     citat 

Buna seara fetelor! Tamy multumimpt listutza! sarut sarut Nu am mai avut timp sa intru ptr ca Alex a fost tare agitat in ultimele doua zile plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ,dar spre norocul meu azi a dormit aproape tot timpul !
Fetelor am si eu o intrebare(sper sa nu radeti scot limba ) voi de la cate luni ati inceput sa puneti bebeii in "scoica"?
    AlexandraS si Alex are acea basicuta,la cateva zile se sparge si apare alta si din cate stiu eu este din cauza suptului sarut sarut sa-i imparti cu pitica ta! .
Mtl,Mitaloli,Tamy,Dakar,Ourbaby ,Mihaela ptr minunile voastre sarut sarut sarut sarut sarut sarut si ptr restul mamicilor si piticilor sarut sarut sarut

sus

Denunta
alexandraS

24.06.2009 5:48     citat 

mika, mersi.. m-am gandit si eu e de la supt dar nu stiam daca se trataza cumva. oare ar ajuta garmastanul? alta crema "comestibila" nu stiu sa existe.. confuz

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 3 luni

24.06.2009 5:52     citat 

mika noi încă nu l-am pus în scoică, depinde pentru ce vârstă e scoica, pentru că sunt şi pentru grupa de vârstă 0+ care nu îl ţine pe bebe în fund foarte fericit

sus

Denunta
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 11 ani, 5 luni
am nascut deja!

24.06.2009 5:56     citat 

ourbaby, eu scot fetita cu rochite. da, ii dau cu crema cu factor mare de protectie. fara ciorapi, decat daca e cazul, dar cu sosetute. insa am grija sa nu o scot la plimbare decat pe seara, cand se mai racoreste si soarele nu mai e atat de nociv.
nu stiu daca ar trebui sa ma bag, sa nu deranjez, dar acea besicuta de pe buza superioara e de la supt, asa cum a spus si mika si nu se trateaza, dispare de la sine, apare alta si tot asa pana cand nu mai face.
mika, back to you sarut sarut sarut
pupici la mamici, bebelusi si toate urarile de bine, celor 3 sarbatoriti ai zilei. sarut

sus

Denunta
alexandraS

24.06.2009 6:21     citat 

multumesc pentru raspuns mitaloli
gata m-am lamurit zambet

sus

Denunta
mika_22

Copii
Robert Alexandru - sufletelul nostru
11 ani, 3 luni

24.06.2009 6:22     citat 

Eu nu-i dau cu nimic ,am intrebat si pediatrul si mi-a zis ca e normal sa-i apara. sarut
    Cristianka scoica e de grupa 0+ dar nu stiu daca e bine ptr coloana sa-l pun de acum in ea sau sa mai astept confuz multi sarut sarut sarut sarut ptr tine si Dinutzu!
    Felicitari si la multe lunitze, micutilor sarbatoriti de astazi sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
    Mitaloli multi sarut sarut sarut sarut de la Alex ptr Alexia!

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 11 ani, 4 luni
Alexandra-Iulia: 8 ani, 5 luni

24.06.2009 6:31     citat 

Multumim tamy sarut sarut sarut
Ourbaby si eu o scot in rochitica pe Bubu, doar cu sosetele in picioare. Si de obicei dimineatza si seara cand nu mai e soarele asa de puternic.
Cristianka eu am pus-o in scoica de la inceput...dar numai dupa ce am ajustat-o. A pus doua pernute in groapa (ca sa zic asa scot limba ) si am adus-o la un unghi care sa nu-i solicite coloana. Am pus o paturica si un scutecel peste. A vazut-o si pediatra cum sta acolo si a zis ca e foarte bine.

sus

Denunta
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 11 ani, 5 luni
am nascut deja!

24.06.2009 6:33     citat 

mika sfatul meu ar fi sa mai astepti. asa ca il tii cate putin, ca sa se calmeze sau sa adoarma, cred ca e ok, ca o fac si eu, insa perioadele sunt foarte scurte. iar pentru transportul in masina eu inca folosesc landoul auto si sta ca in patut. Alexia a primit pupicii cavalerului, dar ii este rusine sa zica ca i-au placut. scot limba
Tamy, multumim de listuta. sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: