· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Stelutele iernii 2007*2008 (9)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Stelutele iernii 2007*2008 (9)     
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani
o mana de barbatel! : 10 ani

10.07.2009 4:11     citat 

gaby, multa sanatate.....

fetele a mea colpila de vreo cateva zile musca, si parca nu mai reusesc sa o linistesc nici cum. am ziz ca o fi vreun dinte/masea, dar astept...

marle, eu incerc pe cat posibil sa nu ma gandesc la daci cand sunt la munca, vb despre ea, cu colegi mei si asa imi mai ales dorul...dar sincer dupa ce trece ora 3...abia astept sa plec, sa ma duc sa o i-au in brate...si cand o i-au in brate ma respinge plang sau sunt foarte trist , adica are treaba, se joaca, si nu ma prea baga in seama....bine ca pana seara se alinta de numa, numa....

eu in august ma duc la cresa sa cer toate informatiile si sa vad unde/la ce cresa o bag....nu imi mai permit pe tanti.....ma ajunge la aproape 6 mil pe luna, plus 2 mil benzina...cam mult..pana al urma degeaba m-am intors la munca

un we placut

simi, felicitari! sa fie sanatos si tu la fel.

sus

Denunta
SiminaB

Copii
Bettina Maria: 13 ani, 1 luna
Elisa Anna: 11 ani, 1 luna
Abel Nikolas: 9 ani, 1 luna
am nascut deja!

10.07.2009 7:28     citat 

Am reusit sa fac modificari la lista...din ce am citit printre randuri, sper sa nu fi omis pe cineva si daca da ma anuntati voi oricum scot limba
Va mai pun niste poze recente...

Cu verisorii ei, pui de bdelmari...

sus

Denunta
marle

Copii
printisorul nostru: 13 ani, 1 luna
print 2: 7 ani, 1 luna
am nascut deja!

10.07.2009 9:33     citat 

claudia cand papa fructe nu le papa goale ci cu biscuiti, iar pe langa asta mai mananca rondele sau covrigi!!! apa bea f multa, uneori mi se pare ca prea multa....isi pune biberonul la gura si pana nu da gata o sticla de 300 ml nu se lasa....si ii umplu cam de 2-3 ori pe zi sticluta...deci....!!!
zilele astea ne-am obisnuit sa papam cate un borcanel de fructe in oras la plimbare, dupa papa un covrig sau biscuiti si cand ajungem acasa papa supica sau ciorbica....de fapt ajungem pe la 12.30 acasa si doar pe la 13.30 mancam supica!!! apoi face nani si pe la 17-17.30 mananca felul 2!!!! dimineata si seara laptic...cate 300 ml!!! intre mese, cate o banana, mar, pufuleti si multa, multa apa!!!! seara mai mergem la plimbare de pe la 20 la 21.30 cand venim la baie si apoi la 22.00 nani!!! se intampla sa mai pape si pe la 19.30, inainte de plimbare un gris cu lapte sau lapte cu taitei sau cereale!!!!
in ziua cu pricina cand i-am stricat eu somnul, a adormit pe la 16.30 si pana la 19 nu s-a trezit....dar dupa somn a papat f bine...a recuperat el pentru toata ziua!!!
nu ca vrea numai fructe, nu ai inteles bine, dar pentru ca la 13.30 a refuzat supica ai apoi s-a dus la nani, nu am mai avut cand sa ii mai dau sa manance....eu somnul i l-am stricat pe la 14.30...dormise jumate de ora....si bineinteles ca dupa m-am chinuit sa-l culc iara nu sa-i dau sa pape!!! si uite asa am decalat mesele!!!! ar fi bine sa ceara fructe...dar ....!!!!!!

simina sa iti traiasca putzosul!!! eu in timpul sarcinii eram cum zici tu ca erai la betty, ten frumos, par super, unghii rezistente, fara pete pe fata....insa dupa ce am nascut ...mai bine zis dupa un an......mi-au aparut niste pete maronii pe pometi, deasupra gurii si pistrui pe nas.....e ciudat ca totusi au aparut asa tarziu!!!
ce frumosi sunt verisorii lui betty!!! pupici sarut

sus

Denunta
lnlaura

Copii
alexandra: 28 ani, 6 luni
veronica: 25 ani, 2 luni
STEFAN-ingerasul nostru frumos: 12 ani, 11 luni

11.07.2009 12:21     citat 

buna fetelor,se poate un vot aici? numai daca se poate jenat
[...]
LA MULTI ANI SI LA MULTE LUNITE INAINTE PUIUL MEU SCUMP-STEF sarut sarut sarut tie si la toti puii din lume cu sanatate

sus

Denunta
gabytzapop

Copii
gabriela...Pisoc: 17 ani, 1 luna
Ana-Maria...Bitza: 12 ani, 11 luni

11.07.2009 1:54     citat 

va pupic pe toate
va multumesc fetele pt gandurile bune
Bitza este bine acum ..doar ca mai tuseste din cand in cand .
Simi faine pozicile . cum sta Bety cu cordelutza ? a mea sa nu le vada , abia o fac sa imi tina motul prins .pupici
Marle cuscra pupici . a mea nu vrea fructe sub nici o forma trist ....nici alea la borcan nu le mai papa . azi a mancat o feliutza de mar
Clau , Aviatoarea , Ela , Laura si restul fetelor va pupic dulce sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
EmmaT

Copii
Nepotica: Maria Alexia: 13 ani
Nepotica: Iris Miruna: 11 ani

11.07.2009 7:05     citat 

Buna seara sarut

Am venit si noi de la mare .. unde ne-am distrat...ne-am balacit in apa... Mariei i-a placut in valuri ...radea si arata ca vrea in apa...apa linistita nu prea a incantat-o ...in curte facea scandal ca vrea sa stea doar in pampers rad .. a invatat o groaza de cuvinte noi.. repeta dupa noi cand numaram pana la 10..si dupa 7 zice singura 8; daca ii dai ceva si ii spui poftim imediat spune "mesi"
A fost o fetita f cuminte.. tot ce ii aratam sa-i cumparam spunea NO NO... a vrut doar o minge , o carte si o papusa verde in rest daca ii luam ceva trebuia mingi..si o motocicleta.

Marle nici noi n-am stat mult la soare ..dar ea la 10 maxim era plecata de pe plaja...se plictisea si cerea singura sa plece...mai mult statea seara dupa 17.
Noi avem noroc cu ea ca tine palaria pe cap..daca nu are palarie iti arata sa-i pui...iar pe plaja a stat uneori cu tricou ( a stat si goala , dar data din cap pana in picioare cu crema Mustela 50+ )

Melu felicitari pentru licenta si pupa bucalatul mic sarut

Simina felicitari pentru baietel, lasa ca Bety o sa fie surioara mai mare si o sa aiba grija de el sarut cate un pupic pentru fiecare sarut

gabytzapop ce mamica si ce fete pup eu pe ele sarut sarut sarut

Corina ne inscriem si noi in clubul de incapatanare maxima rad ..ca daca nu faci ca ea ..ai pus-o rad un pupic de la Maria pentru sefa sarut trag cu ochiul

Pup toate mamicile si stelultele sarut sarut sarut

La listuta anuntam si noi 8 dinti si 2 masele...si revenim cu poze noi sarut

sus

Denunta
EmmaT

Copii

11.07.2009 7:16     citat 

Ce mare e apa asta! si ce-mi place!

Ma joc si ma ud..ce bine este

II arat lui mami cum inot trag cu ochiul

Pa pa apa..plec acasa

sus

Denunta
lnlaura

Copii

12.07.2009 7:49     citat 

gaby,claudia,marle simina,aviatoarea,ella si restul fetelor sarut sarut sarut iar cine ne-a marit voturile sarut sarut sarut eu am uitat ca nu ai voie sa ceri voturi in lista prostit rad rad

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 13 ani

12.07.2009 1:28     citat 

fetelor si stelutelor, eu va poop si va imbratisez cu drag, ca noi maine plecam si nu mai intru. poate intru de acolo daca am timp.
nu pot sta ca am o multime de treaba si acush se trezestre Rares.
va sarut pe toate si pe voi si pe stelute ! aveti grija de voi! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gabytzapop

Copii
gabriela...Pisoc: 17 ani, 1 luna
Ana-Maria...Bitza: 12 ani, 11 luni

12.07.2009 10:25     citat 

Buna seara dragutelor
Ema pupam si noi frumoasele sarut sarut sarut sarut
Ela , cuscra concediu placut iubita !! pupici si distractie placuta
Pupici la toata lumea si noapte buna

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani
o mana de barbatel! : 10 ani

13.07.2009 8:37     citat 

----------
marle a scris:
[nu ca vrea numai fructe, nu ai inteles bine, dar pentru ca la 13.30 a refuzat supica ai apoi s-a dus la nani, nu am mai avut cand sa ii mai dau sa manance....eu somnul i l-am stricat pe la 14.30...dormise jumate de ora....si bineinteles ca dupa m-am chinuit sa-l culc iara nu sa-i dau sa pape!!! si uite asa am decalat mesele!!!! ar fi bine sa ceara fructe...dar ....!!!!!!

simina sa iti traiasca putzosul!!! eu in timpul sarcinii eram cum zici tu ca erai la betty, ten frumos, par super, unghii rezistente, fara pete pe fata....insa dupa ce am nascut ...mai bine zis dupa un an......mi-au aparut niste pete maronii pe pometi, deasupra gurii si pistrui pe nas.....e ciudat ca totusi au aparut asa tarziu!!!
ce frumosi sunt verisorii lui betty!!! pupici sarut
----------

ok nu am inteles eu cum trebe....mi-am imaginat ca face greva foamei si papa doar fructe...de aia am zis asa.....scuze

cat despre pete, eu ma lupt cu ele de cand am ramas insarcinata..am zis ca dupa un an o sa imi revin..da de unde...mai nou am incercat o masca cu argila si suc de lamaie(am ten mixt)/si un tonic de la loreal si am vazut ca mai dispar....adica devina fata mai luminoasa...dat trebe sa te tii de tratament...

simi, inca o data felicitari pentru baietelul din buritca...o sa ai pereche, ce frumos.....ai curaj cemai....eu nu am curajul tau. jenat de fapt cred ca toate mamicile care fac copii la distante mici eu curaj.....acum chiar ma gandeam zilele trecute..parca nu as mai lua-o de la capat.......pot sa il nasc direct mare asa...pe la un an jumate jenat scot limba ?

emma ma bucur ca v-ati distrat la mare.

o zi superba..macar la voi..la noi ploua, ploua, ploua...va pupic

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

13.07.2009 11:56     citat 

Fetelor am citit ce s-a mai scris pana acum dar n-am timp sa stau,stiti ca nu folosesc calc meu asa ca...data viitoare povestesc mai pe larg.Am intrat sa vad stelute una mai frumoasa ca alta,avem niste copii superbi si sa va pupam dulce-dulce! sarut sarut
Sanatate la toata lumea si felicitari Simina pt printisor! sarut

sus

Denunta
lnlaura

Copii

13.07.2009 7:34     citat 

poze de la tara pacat ca n-am facut pe la toate animalutele foarte fericit

fetelor pupici sarut sarut sarut

sus

Denunta
EmmaT

Copii

13.07.2009 9:08     citat 

Gaby sarut ,Claudia sarut , Corina sarut si restul mamicilor sarut si pupici la pitici sarut sarut sarut

La multi ani Alexandrei sarut , Inlaura!

Ella concediu placut! va asteptam cu poze sarut sigur o sa-i placa lui Rares sarut

sus

Denunta
lnlaura

Copii

14.07.2009 10:34     citat 

multumesc emma sarut
fetelor ,stelutelor sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: