· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(80)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(80)     
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 3 luni

27.06.2009 9:35     citat 

Neataaaaaaaaaaa! Am dormit pana la 10!

Multumim de tratatie! sarut Ice ai grija de tine! Nu azi incepe balamucul cu zugravitul?

Adina spor la cumparaturi!Abia astept sa vad ce ai luat! sarut

Ralus, acum ca vad ca deja e sf lunii si nimic ma gandesc ca va sta aproape de termen, maine avem control sa vedem cum stam.
Tu cum te simti? sarut

Somnoroasele, trezireaaaaaaaaa! sarut sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 2 luni

27.06.2009 9:43     citat 

Neata!
am intrat mai devreme pe forum, dar pana am citit tot ce ati scris azi noapte a trecut juma de ora rad

Icemoon multumim pt tratatie sarut incearca sa te mai odihnesti un pic ca daca incepe nebunia cu zugravitul clar nu mai apuci.

Rome f frumoase hainitele si f frumoasa si maricica burtica sarut

urschuletz nu imi dau seama daca burtica e lasata, dar e o burtica super; ce fain ca nu ai probleme cu vergeturile sarut

Ankkka cum te mai simti?

Adina spor la cumparaturi sarut

Elena chiar maripreturi la voi pt meniul de botez; de fapt nu ar trebui sa ma mire ca fratele meu face nunta in bucuresti in octombrie si meniul e in jur de 350 lei .

Eu stiiu ca nu e obligatoriu sa faci botezul dupa 6 sapt. Stiu o familie preoti care au facut botezul la 1 sapt (copilul fiind perfect sanatos).

Ma duc sa pap ca asa foame imi e rad

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 2 luni

27.06.2009 9:46     citat 

Buna dimineata fetelor
Va multumesc mult la toate sarut sarut sarut
Icemoon ai grija , de ce exagerezi confuz vrei si tu bataita cred sarut , ca si Ralus de asemenea
Adina spor la cumparaturi sarut
Urschuletz ma bucur ca te-ai odihnit , cum esti azi, ce stare ai? ca eu sunt mai rau ca ieri prostit , deja am tras 2 ture de plans asa fara motiv concret
Elena inca nu te-ai trezit ?
Anka ce faci , cum te simti?

sus

Denunta
lorellayy

Copii

27.06.2009 9:47     citat 

rome sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

27.06.2009 9:50     citat 

Rome, sarut azi parca e un pic de soare, dar stai sa vezi mai incolo. I-am zis sotului ca azi nu vreau sa stau in casa deloc ca cine stie o fi ultimul week end, dar e asa de urat afara si sta sa ploua.

Lorelay, tu ce ai mai facut! sarut

Elena cred ca e la vizionari pt botez.

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 2 luni

27.06.2009 9:53     citat 

Lorellayy pupici sarut sarut , ce faci , cum de sunteti pe-acasa week-endul asta?

Urschuletz azi e toata ziua acasa ? foarte bine ca te-ai mobilizat, fa-ti de cap zilele astea sarut sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii

27.06.2009 9:55     citat 

ieri m-am cam muncit si eu; am stat mult in fund de am facut actele sa le ducem la contabila si apoi m-ama pucat de gatit, nucai ca de la statul in fund asa dureri m-au luat (ca atunci cand eram la servici) de abia ma mai tineam pe picioare aseara. iar pe la 8.30 am fost in vizita pe la niste prieteni (care mi-au facut cadou o pijamaluta tare draguta si care o sa imi prinda bine la maternitate trag cu ochiul ) si ne-am si plimbat un pic.

eu am chef de iesit la gratar, dar nu prea e vreme faina; sa vedem cum o fi maine. diseara vreau sa iesim la plimbare si sa stam la o terasa la o bericica foarte fericit

sus

Denunta
lorellayy

Copii

27.06.2009 9:57     citat 

rome ieri niste prieteni chiar ne intrebau ca weekendul asta in ce colt de tara o luam rad rad
am zis ca sa facem o pauza mica la plimbari. daca maine nu e vreme de gratar poate o sa mergem la Manastirea Sambata...deci o plimbarica poate tot facem trag cu ochiul

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 2 luni

27.06.2009 9:59     citat 

Foarte bine Lorellayy cine stie dupa ce vine bebe cat timp o sa mai aveti pentru iesirile astea, profitati sarut

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 2 luni

27.06.2009 10:15     citat 

Fetelor ce mai gatiti azi? eu am inceput sa dau pe google "ce gatim azi?" rad rad rad asa lipsita de inspiratie sunt

sus

Denunta
lorellayy

Copii

27.06.2009 10:22     citat 

eu pt azi am facut tocanita de cartofi cu carnita prajita. maine vreau sa fac o ciorba de fasole uscata si friptura de miel.
saptamana asta am mai gatit salata de cartofi cu friptura de pui.

sus

Denunta
lorellayy

Copii

27.06.2009 10:23     citat 

saptamana viitoare vreau sa fac vreo reteta din revista "practic in bucatarie"...va anunt ca reteta interesanta am gasit

sus

Denunta
urschuletz

Copii

27.06.2009 10:44     citat 

Ce va admir cu gatitul. Imi place sa fac dar asa fara sa treb , daca intelegeti.
Azi e meniu de sambata, omleta cremwusti rosii d-stea.

sus

Denunta
rome

Copii
12 ani, 2 luni

27.06.2009 10:54     citat 

Eu as vrea sa fac dovlecel pane si vinete daca gasesc si nu sunt prea scumpe foarte fericit
Am plecat la cumparaturi si sa ma apuc si eu de gatit ca nu am chiar nimic scot limba

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 19 ani, 1 luna
Mathias Andrei: 15 ani, 7 luni
Patrick Elias: 12 ani, 3 luni

27.06.2009 11:33     citat 

Neatza fetelor
Vad ca deja vb de botez...noi inca nu ne-am hotarat cand il facem. Unde, stim, ca sotul lucreaza la un restaurant destul de select aici in oras si patronul ne pune la dispozitie spatiul pentru o seara. Dar acum depinde si de nasi la noi, ca la inceputul lunii septembrie, cand as vrea eu, ei sunt plecati. trist Pe Miruna am botezat-o la 41 zile si pe Mathias la 42, ca am vrut sa fie dupa 40 zile, sa pot intra si eu in biserica sa vad botezul.
Eu azi o sa fac o salata orientala cu muuuulte masline (imi plac la nebunie de cand am ramas gravida) si o tarta cu visine.
Urschuletz, mie mi se pare ca e cam lasata burtica...si a mea s-a lasat cam de 2 saptamani si ma apasa din ce in ce mai tare jos...sper sa mai stea macar 2 saptamani. Aseara mi se parea ca iese nu alta si ma dureau tare oasele de la incheietura picioarelor de sus. Abia puteam merge. Oare vrea bebe sa facem cunostinta mai devreme? Luni am programare la dr., sa vad ce zice...
Am zis ca stau cuminte de acum...dar ce, pot? Nu ma lasa ghiaurii mei...ieri m-au scos in parc si apoi au vrut pepene...asa ca am carat si pepenele de 6 kg pana la et. 3... prostit
Ma duc sa fac piata si apoi sa fac mancare.
Va pupic si sa aveti un week-end placut!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: