· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(81)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(81)     
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 19 ani, 8 luni
Mathias Andrei: 16 ani, 2 luni
Patrick Elias: 12 ani, 10 luni

29.06.2009 10:15     citat 

Urschuletz, si eu as manca non-stop! Acum am mancat un castron de cereale cu lapte, 2 nectarine si mai cotrobai prin frigider sa vad ce mai gasesc. scot limba Parca nu ma mai satur!
Smiri, daca mai mananc in stilul asta il fac de 5 kg. rad
Stie careva ce inseamna DBP mai mare cu 3 saptamani decat varsta sarcinii? E doar mai capos sau...Dr. nu a zis nimic de rau...dar ma uitam in seara asta pe ce mi-a scris si am vazut ca la DBP e trecut 38 sapt.+5 zile, iar eu am acum 35 sapt. +5 zile.
Ma duc sa ma intind ca ma doare spatele ingrozitor. M-am vopsit si am stat aplecata la cada sa ma spal si acum...Chiar, voi va vopsiti cu vopsea normala sau cu nuantator? Eu m-am facut doar cu nuantator pana acum, mi-a fost frica de cealalta ca are amoniac...
Noapte buna, somnic usor si vise frumoase! sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 10 luni

29.06.2009 10:26     citat 

Eu ma vopsesc cu vopsea fara amoniac !!!
Au scos astia de la loncolor ,si e doar 12 lei surprins

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 15 ani, 7 luni
mara: 12 ani, 10 luni

30.06.2009 5:36     citat 

neataaa!
vine, vine cafeluta:

si o gustarica:

sus

Denunta
ralus

Copii

30.06.2009 5:48     citat 

vad c-au iesit asa...micute. sa nu ne ingrasam!
miru, nu toti copiii sunt la fel. poate data conceptiei a fost mai repede si atunci e normal sa fie asa mare. oricum 2,900 la 35 s. e fain de tot. poate fii mare, daca nasti cu ceza. o sa se descurce mai bine si tu la fel. si depinde si cum pune markerul dr. la eco. daca nu nimereste exact pe os...
urschuletz, sa-ti fie de biine! si bomboanele si restul mancarii! daca nastem dupa ce intra in vigoare, clar ca ne incadram. dar sa nu sari in sus ca cine stie ce bazaconie le mai trece prin caput...nervos
elena, nu-mi dai si mie nr de tel, daca te ocupi tu de anunturile cu nasterea jenat ?
apropos, tare fain localul si aranjamentul. o sa va simtiti de minune! apropos de burta tare, a mea e moale doar dimineata! rad
ice, las ca nu mai e mult si... alaptam si iar nu avem chef de regim rad
fie-mea cea mare viseaza, ca spune bavooo!(bravo) prin somn foarte fericit

sus

Denunta
ralus

Copii

30.06.2009 6:01     citat 

ankka, sa te bucuri de masina noua, pupici.
abramburica, ma bucur pentru voi. mai prindeti iesiri, oricum! eu speram la un mers cu cortul, dar la cum ma simt...mai bine lipsa! ai grija cu tensiunea. nu-ti poti cumpara un tensiometru, sau sa imprumuti?
adina, te pupam si o sa ne poti intreba cd vine printisorul... o sa avem experienta de o luna rad rad rad
smiri sarut, ce mai zici?
bubu, cat mai lucrezi si ce?
eu m-am simtit mai bine in ultimele zile, ma streseaza ca dr. e in concediu pana luni..., am mai achizitionat o tableta de glucoza pentru travaliu, m-a ajutat mult cu anna si daca ma gandesc, pun si o sticluta cu apa, ca n-o sa se streice foarte fericit oricum geanta nu e facuta!
va pup si sper ca ne vedem mai tarziu!

sus

Denunta
ralus

Copii

30.06.2009 6:05     citat 

pentru topicul cu copilasii, propun bebelusi de vara-toamna 2009, ca sa ne incadram toate. sau e prea mare diferenta din iunie pana-n noiembrie? si atunci bebelusi de vara...?
de la Bobocei de toamna 2006 stiu ca e bine sa fie varsta apropiata, dar facem cum spuneti voi!
ce verdicte dau! rad rad rad

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

30.06.2009 6:31     citat 

Buna dimineata!
Ralus matinala sarut multam de mic dejun arata bine trag cu ochiul
Mai eu sunt educatoare numa ca ne-am bagat intr-un proiect international cu niste tineri si m-a cam lasat rece ieri. trist In proiect ne spuneau ca vin sa ne ajute sa facem ceva prin gradi nu material ci fizic ..si ieri am vazut cum sta treaba ..nu au nici un chef de treaba ,au venit sa se distreze ...ca i-am si intrebat ce vreti sa realizati? ..pai improvizam sa ne jucam cu copii....sa vizitam ....deja s-a dus proiectu cu care si ei fusesera deacord.
Si azi trebuie sa mergem la gradi poate reusim sa facem macar un sfert din ce ne-am propus .
Mai cum e cu lege asta cu 168 de zie ..cate sunt obligatorii ?

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 9 luni

30.06.2009 8:05     citat 

Neata si de la noi sarut
Mirumati..ce bebe grasut ai sarut .Eu zic sa nu iti faci griji atata timp cat dr. a zis ca e ok trag cu ochiul sarut
Bubu..nu te mai agita..sper sa reusesti sa rezolvi ceva azi cu ei sarut
Ralus.. multumim de coffee sarut ,nu vrei sa ne pui si noua o pozica cu fata ta foarte fericit ?
Elena..ce analize faci?
Urschuletz...cum te mai simti azi? sarut
Anka,Icemoon,Rome,Smiri.. sarut sarut sarut
Eu tre sa fac de papa azi si trebuie sa si calc hainele lui bebe,ca le-am spalat ieri.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 10 luni

30.06.2009 8:18     citat 

Neata burtici!!!
ralus saru'mana ptr cafeluta si gustarica!!!
Am ajuns si eu acasa, iar m-au intepat astia trist Pai analizele sunt cele de sange si urina si trebuie sa sunt acum sa vad daca la medlife se face cultura din colul uterin si gata sunt ultimile analize.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

30.06.2009 9:35     citat 

Neata!

Multumim de mic dejun! sarut

Bubu, neseriosi tinerii astia. Cam asa trateaza din pacate orice problema.

Elena, ar treb sa aibe si serviciul asta de recoltare e ditamai clinica.

Adina ne-ai amagit cu pozele..... sarut

Restul burticilor sarut

Eu sunt intacta, nimic nu e plecat de la locul lui. foarte fericit

sus

Denunta
ankkka

Copii

30.06.2009 10:30     citat 

Elena eu amfacut la medlaife ,secretie si culturi dar in 2007 ,mi-e mi-a recoltat asistentele si m-a si ciupit putin surprins

Abia azi incerc masina de spalat ,sunt asa incantata !!!! '
Eu am inceput sa spun la toata lumea ca nasc duminica ,poate nu nasc rad rad rad rad si vin astia cu cadouri rad rad rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

30.06.2009 10:39     citat 

Lasa-i Anka sa vina ca doar de nascut tot vei naste!

Eu am plecat sa-l scot pe socru din spital si apoi ma duc la serv sa-mi iau banii.

sus

Denunta
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 13 ani, 1 luna
am nascut deja!

30.06.2009 10:45     citat 

mirumati- DBP inseamna diametrul biparietal. adica la cap.

sus

Denunta
ankkka

Copii

30.06.2009 11:08     citat 

mitaloli - scuze daca gresesc ,dar parca tu ai nascut mai devreme ??

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 9 luni

30.06.2009 11:36     citat 

Urschuletz..stiu ca am promis poze..dar inca nu am aranjat tot...de exemplu patutul e inca in cutie scot limba ...tre sa isi faca iubi timp sa il monteze.El a montat caruciorul ca il interesa cum functioneaza frana prostit rad .Cum terminam pun pozici...nu uit foarte fericit
Anka..tu ce faci?Ai emotii?Cum te simti? sarut
Elena..asta e a doua oara cand faci analizele de sange?Eu le-am facut pe la 29 saptamani si vad ca acum gata,nu mai facem nimik..doar eco.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: