· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(81)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(81)     
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 9 luni

30.06.2009 12:03     citat 

Salutare burtici,

Am citit si eu din urma cat am putut.
Elena mami avem botezul in aceeasi zi ca si noi tot pe 10 octombrie l-am pus. Sti ca la un mom dat ti-am dat o adresa a unui blog, postata de AlexandraS cu tot felul de informatii. Acolo vazusem ceva de genul ca beneficiem de zile de concediu de odihna si pentru zilele de prenatal si postanatal.
Vreau sa ma uit exact in legea respectiva sa vad despre ce e vb. Pana la urma tu te-ai lamurit cu asta, cum e, avem dreptul la asta sau nu.

Mai citesc cate ceva din urma si revin.

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 10 luni

30.06.2009 12:07     citat 

Adina ,inca , nu am emotii ,imi e teama sa nu fie bebe mai mic ,decat 2700 g ,macar atat sa aibe ochi peste cap
Stii tu ecograful mai are si erori !! ma gandesc ca la 2,7 kg ,ar scadea cam la 2,5 kg si nu as sta in spital ,numai sa nu fie mai mic de 2,5 kg ca atunci trebuie sa stau mai mult prostit

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 10 luni

30.06.2009 12:11     citat 

Si mai am si o problema eu pe 5 iulie fac exact 11 luni de cotizare ,si o sa am nevoie de adeverinta de la dr ca am nascut mai devreme ,oricum am ecograful cu care pot demonstra ca am nascut inainte de termen prostit Sper sa nu imi respinga dosarul de CIC nervos

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 10 luni
Adina: 23 ani, 3 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 8 luni

30.06.2009 12:14     citat 

Buna!
Am citit tot ce ati scris pe acest forum inca din martie; am intrat atunci din intamplare, cautand pe Google o anumita informatie, si de atunci nu m-am mai putut dezlipi de voi...Insa abia acum am ajuns la zi si m-am hotarat sa intru si eu in vorba cu voi, desi e prima oara cand postez pe un forum; sper ca nu va suparati...

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 9 luni

30.06.2009 12:14     citat 

Ankkka, poate o faci pe bebelina de 4 kg. Nici eu nu prea am incredere in ecograf pentru ca stiu ca da erori.

sus

Denunta
nikodumi

Copii

30.06.2009 12:21     citat 

Am citit multe lucruri interesante aici, si multe sfaturi bune; de ex ce acte trebuie depuse pt.banii de trusou etc.. Am facut si gogosi dupa reteta Adinei si au iesit foarte bune!! Pentru toate astea va multumesc!

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 9 luni

30.06.2009 12:21     citat 

Nikodumi..normal ca nu ne suparam trag cu ochiul .Bine ai venit si o sarcina usoara in continuare sarut .
Anka..asa e,ecograful are erori dar in general bebe e mai mare decat ce arata la eco.Daca nu se intampla nimic pana duminica faci cezariana,nu?Nu iti mai face griji ca acum esti la termen si vezi ca DD tine cu tine trag cu ochiul sarut
Anthurium sarut ..ce face tizul nostru? foarte fericit

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 9 luni

30.06.2009 12:23     citat 

Nikodumi...ma bucur ca ti-au placut gogosile foarte fericit trag cu ochiul .

sus

Denunta
nikodumi

Copii

30.06.2009 12:30     citat 

Eu cred ca sunt cea mai in varsta dintre voi. Bebele meu a venit pe neasteptate, fara sa fie programat, dar in urma consiliului de familie s-a hotarat sa-l pastram... zambet jenat Fetele mele sunt mari, au 15 si 10 ani; o sa fie rasfatata familiei...Am uitat sa mentionez ca este tot fetita.

sus

Denunta
mitaloli

Copii
Alexia Maria: 13 ani, 1 luna
am nascut deja!

30.06.2009 12:45     citat 

ankkka, da, mai devreme, la 35 de saptamani si 2 zile. insa multumesc lui DD ca a fost totul ok. am nascut-o cu 3,200 si 51 cm. hai ca ai ajuns la final, asa ca nastere usoara!

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 10 luni

30.06.2009 1:58     citat 

ooo gata m-am trezit si eu si m-am si umflat cu papica!!!
nikodumi bine ai venit!! Sarcina usoara si sa iti traiasca fetele!!!! sarut sarut sarut sarut
AdinaGr da am mai gacut si la 35 de sapt analize de sange si ptr ca imi iesisera fosrte proste, dar nimeni nu mi-a zis pe moment ca sa nu ma sperii, le-am mai repetat o data acum. Din cate am inteles eram amenica rau de tot si nu prea era bine la valorile care erau acolo.
anthurium nu stiu exact la ce te referi dar treaba sta cam asa:
concediu de odihna ai dreptul(ex. 21 de zile pe an si ar fi 1,75 /luna si inmultesti la cate luni ai lucrat anul asta si iti iei)
Am vazut ca gata au scos astia legea cu 168 de pre si post natal, am incercat sa dau cateva tel sa vad daca ne incadram noi care suntem deja in pre si inca nimeni nu stie nimic!

sus

Denunta
nikodumi

Copii

30.06.2009 2:09     citat 

Multumesc Adina, Elena! Si voua va urez nastere usoara! Mai aveti putin...

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 10 luni

30.06.2009 2:32     citat 

Da asa e nikodumi putin putin!!!
Pe mine in periada asta cate o data zici ca m-a lovit trenul asa ma simt!!! rad
Dar na astept momentul cu mare nerabdare.... Eu deja imi fac vise cum o sa ies cu fimea la shoping, chiar imi doresc sa o am aprope si sa nu fie o relatie strict mama fica..stiti cum sunt in unele situati foarte fericit

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 8 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

30.06.2009 2:54     citat 

30 sapt

si acum la 32 sapt prostit

si multi multi sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut pt voi ca mi-a fost dor de voi scot limba

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 8 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

30.06.2009 2:57     citat 

serviti va rog foarte fericit

ciocniti cu mine???

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: