· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > noua lege privind concediul de maternitate
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor noua lege privind concediul de maternitate     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
andreeameme

Copii
mihai: 15 ani
iustin gabriel: 10 ani, 10 luni
am nascut deja!

26.06.2009 9:38   noua lege privind concediul de maternitate  citat 

buna fetelor,
pe 24.06 am citit pe net ca s-a votat noua lege privin concediul de maternitate in loc de 126 zile 168 de zile
63 de zile de prenatal si 105 zile postnatal
are cineva idee daca se poate imparti si altfel? stiu ca vechea lege spune ca poti sa ai 84 de prenatal si 42 obligatorii de postnatal .
sarcini usoare si pupici
http://www.realitatea.net/senatul-a-dec...46987.html

sus

Denunta
Kara

Copii
Gabriela: 15 ani, 6 luni
Lucian: 10 ani

26.06.2009 11:49     citat 

Si mie imi convenea mai mult legea veche in care puteam sa imi iau mai multe zile inainte de nastere. Asa cum e formulata acum legea ma vad obligata sa imi iau concedii medicale daca trebuie sa stau mai mult de doua luni inainte acasa. trist
Totusi care e avantajul avand in vedere ca diferenta intre concediul de lauzie si cel de ingrijire a copilului nu e chiar asa de mare? Sau nu inteleg eu ....

sus

Denunta
Andreina

Copii
David: 12 ani, 1 luna

26.06.2009 11:59     citat 

eu inainte de a naste mi-am luat doar 30 de zile si restul dupa. nu mi-a zis nimeni ca ar fi o problema. mi s-ar parea normal ca fiecare gravida sa si le ia cum doreste,in functie de cum se simte.

sus

Denunta
Onush

26.06.2009 12:23     citat 

andreeameme, Daca Senatul a votat o lege nu inseamna ca va si intra in vigoare in urmatoarele 9 luni sau ca va intra vreodata.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

26.06.2009 5:36     citat 

Exact Onush! S-ar putea sa nastem noi si sa fie copii deja mari pana va fi si publicata in monitor. Pana nu e publicata nu se aplica asa ca...e cam egal cu zero!
Si daca va fi publicata va fi la el ca prima. Adica la recomandarea medicului in mod sigur vei putea sa-ti iei mai multe mai devreme. Ma indoiesc ca va fi batuta in cuie cum n-a fost nici prima. Cand vor specifica ca tb obligatori sa-ti ramana 105 zile dupa nastere (asa cum te obligau cu cele 42 de zile) atunci sa stii ca nu te lasa sa-ti iei mai multe inainte. Oricum intai sa se publice si apoi ne bucuram si facem planuri!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: