· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(82)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(82)     
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani

01.07.2009 11:12     citat 

Initial am gandit si eu la fel cu sterilizatorul dar am zis ca pt 130 de lei il si gata. Nu o sa am timp de stat langa oaloa sa sterilizez.

Cat despre aceasta glicerina am tot auzit pareri, bineinteles ca o sa astept unda verde de la dr dar am prietene care au folosit-o si nu s-a intamplat nimic. Cred ca multe le mai vedem si la fata locului ca na asa se intampla nu se potriveste cu ce planuiesti dinainte.

Abramburica tu cum te mai simti?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

01.07.2009 11:14     citat 

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 11 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 11 luni

01.07.2009 11:23     citat 

Ok urschuletz....suzetele nu sunt alea fara gaurele?bebe tine suzeta pur si simplu in gurita ca sa aiba ceva in gurita....si are un maneras si ca un suport pt buze ca sa nu intre toata in gurita.Tetinele sunt alea cu gaurele.eu asa stiu.
Fa-ma sa inteleg, ca m-am tampit rad rad

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 16 ani, 7 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani, 8 luni

01.07.2009 11:25     citat 

Eu am ajuns la concluzia ca am un betiv in burta...cum beau apa imi vine sa vomit...de 3 ori am baut de la inceputul sarcinii , de doua ori am vomitat, azi am reusit sa omit dar nici mult nu mai aveam....am baut bere si n-am avut nimik prostit ...in rest sunt ok.....mai putin ca obosesc repede, am stari maxime de moleseala, am o burta de zici ca nasc, dc va pun poze va speriati.. surprins ...dc ma gandesc la sarcina cu dana cred ca burta asa de mare am avut-o la 7 luni...
Simt ca explodez, dubios este ca pot sa dorm pe burta prostit ...

sus

Denunta
urschuletz

Copii

01.07.2009 11:26     citat 

Scuze din repezeala am incurcat borcanele. asa e suzeta e aia de tinut in guritza si tetinele sunt de la bibe.

sus

Denunta
Loredana023

Copii

01.07.2009 11:32     citat 

----------
urschuletz a scris:
Am luat 3 prosoape de baitza 2 cu colt si unul normal.

geanta la carucior . Poate gasesti inclusa.
Vad eu ce am ami uitat, am mai intrebi si tu.

Acum bagajul o iau cum imi vine in functie de ce am pus si eu:

2 camasi noapte cu halat. Am gasit speciale de lapatat.
papuci
chiloti vreo 5 daia de baba
sutien alaptat
tampoane san
garmastan pt sani
bpanten
serveteleumede de care te poti folosi si tu
servetele normale
hartie igienica
vata comprese serile
tampoane normale
ser fiziologic
fineturi
paturica subtire din bb
caciulita, manusi, ciorapi
2 bady tip maieu
2 costumase maneca pantalon scurt
un costumas intreg pt scos din spital
ceva de prins parul
prosop si si
un gel dus pt tine, pasta de dinti, periutza de dinti
sapun sanosan am luat sa fie daca e ceva pt ea
linguritza, furculitza, cutin, cana, pai
incarcatoate
pieptan
deodorant discret
pampersi
sosete pt tine
apa plata sa ai la tine ca iti treb la reanimare indiferent de nastere
cerceii
cred ca ajunge
----------

Eu am mai adaugat:
-crema fata
-strugurel
-ceva de papa usor(travaliu si dupa)
-pahare si tacamuri de unica folosinta(eu asa cred ca o sa iau)
-BANIIIIIIIII rad
-1sticluta de spirt(mica poate am nevoie)
-prosopele de alea mici moi ca sa sterg sanii cu apa calduta inainte de alaptat
-supozitoare glicerina
-un pac subtire de serv de masa
-serv demachiante(nu ma despart de ele)
-bluetooth tel sau hands free(pt muzica)...

sus

Denunta
Loredana023

Copii

01.07.2009 11:36     citat 

aaaa si hartie igienica ft ft multa.Poate mi se face clisma si cand ma duc la baie pun multa in wc ca sa nu sara stropi si sa ma murdaresc rad rad rad
merci ca m-ai lamurit urschuletz ,cu suzetele.
Asadar ai luat tetine de toate felurile?Pt apa,lapte,ceai ,cereale?
Mai tre sa nu uitam de acte.\Sa le avem in geanta de umar,nu?

sus

Denunta
Loredana023

Copii

01.07.2009 11:39     citat 

AAA....si inca cateva intrebari:
-pompa de san o luam cu noi la spital?
-pudra de talc ne trebuie?
-ceai de pelin pt toaleta intima a proaspetei mamici,ce spuneti e bun?
-lotiune de corp pt bebe luam la spital?
Stie cineva ce e ala baneocin si la ce ne foloseste?

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 10 luni
Mathias Andrei: 15 ani, 4 luni
Patrick Elias: 12 ani

01.07.2009 11:51     citat 

Hello girls!
Lore, Baneocin e pt. buricul bebeului. Bine ca mai postati voi, dupa ce am citit listele voastre mi-am dat seama ca nu am pus o multime de lucruri in bagaj! Ma miram eu ca e cam usoara geanta! prostit
Suzete am luat si eu, de ambele feluri, si de silicon si de cauciuc...sa vad de care i-o placea! Si Miruna si Mathias au vrut suzeta, asa ca am luat si acum. Eu ii calmam mai usor cu suzeta, mai ales in parioada colicilor. Deci s-a dovedit utila in cazul nostru. Si amandoi au renuntat usor la ea. Pur si simplu nu le-a mai trebuit.
Eu azi am o gramada de umblat si am o stare nasoala...ametesc si mi-e cam greata, nu stiu de la ce....

sus

Denunta
Loredana023

Copii

01.07.2009 11:56     citat 

miru imi pare rau ca te simti asa...eu cand mai am stari de astea bag putin lapte...si multe lichide.Ai grija de tine,ia-o usurel,da?
Eu ma duc sa fac un duhuletz......

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 11 luni

01.07.2009 12:10     citat 

Mama mia ce vorbarete sunteti, foarte bine fetelor ca si eu mi-am luat carnetelul si am mai notat una alta, multumim sarut sarut sarut

Urschuletz pe-acasa am fost, v-am citit tot timpul, am ramas in locul Ankai agentul 007 rad , pe-ascuns

Am fost sa vedem si noi de o mobila de tineret pt camera mica, pana acum a fost pe post de debara jenat , camera pt calcat si uscator scot limba , de-acum gata trebuie sa luam ceva ca n-avem loc sa-i punem hainele la bebe foarte fericit

Am fost la un magazin si era acolo un scaun de masina care scria ca e de la 0 luni, dar.... degeaba nu se lasa decat umpic pe spate, sunt curioasa sa-l vad maine pe cel de la Real, tot asa e confuz in nici un caz nu puteai sa-l pui bebe decat de pe la 6 luni ochi peste cap

Miru sarut , multa sanatate,ai grija de tine trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii

01.07.2009 12:30     citat 

Miru, si eu ma simt la fel ca tine azi!

Loredana, eu pompa nu o iau in spital, pudra de talc cica nu e buna(nu stiu de ce). Ceaiul de pelin nu cred ca te lasa sa-l folosesti ca te spala ele cat esti in spital.Iti fac ele toaleta. Nimic pt bebe in afara de serv umede, bpanten si sapun dupa caz. Cel putin la mine asa mi-a zis.

baneocin este tot o pudra de talc dar cu antibiotic. S-ar putea sa fie util pt buric. dar asta am inteles ca e de la dr la dr si de la spital la sptal.

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani
Adina: 22 ani, 6 luni
Aiyana Maria: 11 ani, 10 luni

01.07.2009 2:14     citat 

Buna, burticilor!
Eu sunt la servici si nu am reusit sa intru pana acum, s-a tot fatzait seful pe aici trist Dar am citit pe furis tot ce ati scris...
Urschuletz ce de lucruri ai luat, te-ai gandit la toate! Eu nu am decat hainute cumparate (mai am si de la fete, le-am pastrat ca amintire, si acum imi sunt de folos), cadita cu stativ (asta am gasit-o la Quelle la reducerile de iarna, am dat 150 lei pe ea), cosmetice (am luat de la Bubchen, or fi bune?), si niste pampersi si paturici abs. Cand citesc ce ati scris voi...imi dau seama ca mai am o groaza de lucruri de cumparat!!!!!

sus

Denunta
Loredana023

Copii

01.07.2009 2:16     citat 

urschuletz,la bagajul de spital de care ser fiziologic iau>La punga sau la fiole?

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani
Adina: 22 ani, 6 luni
Aiyana Maria: 11 ani, 10 luni

01.07.2009 2:24     citat 

Loredana, tu intrebai de carut 3 in 1. Eu nu am vazut asa decat la Chicco si de la Cam. Tot asa vreau si eu sa cumpar, pt.ca daca nasc in a doua jum.a lui sept., o sa prind iarna cu ea micuta, si landoul este f.folositor. Chicco este cam 1500-1600 ron, iar la Cam am gasit cu pana in 1500 ron. Avem un magazin in Ploiesti care distribuie de la Cam (nu prea am gasit pe net aceasta marca), te duci si-ti alegi din catalog ce model si culoare vrei si ti-l aduc in 2 zile. Au si in magazin o buc, ca sa-l poti studia, si cred ca de acolo o sa iau. Are si geanta si acoperitori pentru ploaie, si pt.landou, si pt.sport...Ca si Chicco de altfel. Plus scoica pe care o poti pune de asemeni si pe carucior.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: