· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(82)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(82)     
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 3 luni

30.06.2009 9:47     citat 

Da e foarte bine sa fie locul curat!!!

Cred ca ies la o plimbare in jurul blocului, ca nu am stare si as manca incontinu. Plus ca dupa ce fac o mica plimbarica dorm si eu un pic mai bine!!! zambet

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 3 luni

30.06.2009 9:50     citat 

Eu una chiar nu as manca nimik ,ma fortez pt fata sau mananc cand imi e foame !! dar mananc putin ca nu mai intra si mancare rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 3 luni

30.06.2009 10:05     citat 

Anka rad auzi paianjeni scuturati rad rad

Mi-a dat 1 pe zi timp de 10 zile, dar acum nu am ami dus la capat trat de lene ca stiam ca ecurat de la analize.

Cat despre transmis am inteles ca se poate transmite. Mai ales streptococul B care l-am avut eu da la ochi ...nu-mi vine sa-i zic la boala aia care te ustura ochii de zici ca ai nisip. Dar daca stie ca ai ceva atunci baga antib pe perfuzie si nu se intampla nimic.

sus

Denunta
ankkka

Copii

30.06.2009 10:12     citat 

Mie mi-a dat 1 la doua zile ,si doar 5 ovule ,dar daca nasc duminica nu apuc decat 3 ovule ,dar oricumnu mi-a gasit nimik !!

Paiejeni cred ca sunt sigur pe acolo ,nu-ti dai seama din oct 2008 !!

sus

Denunta
urschuletz

Copii

30.06.2009 10:14     citat 

Atunci nu ai de ce sa-ti faci griji. Am luat si eu vreo 5 si m-am plictisit. Am luat atunci cand a zis el ca eprea multa secretie. Dar asa e in sarcina asa ca....si iesise bine analiza.

sus

Denunta
ankkka

Copii

30.06.2009 10:20     citat 

Am si eu secretie ,dar putina ,vad eu cate ovule pun !!

Deci mie imi cad ochii in gura de somn ,ma culc ,mai vorbim maine !!
noapte buna !!

sus

Denunta
urschuletz

Copii

30.06.2009 10:22     citat 

Noapte buna! sarut

Ma duc si eu la patutz, nu ca mi-ar fi somn dar ma rup picioarele!

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

01.07.2009 6:43     citat 

Buna dimineata !
Tot matinala ca de obicei!
O cafea :

Azi iar merg la serviciu trist

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 15 ani
mara: 12 ani, 3 luni

01.07.2009 7:19     citat 

bubu!
multumim ce-ti fac strainezii?
fa-te ca nu-i mai poti intalni si relax! si eu o sa merg ... intr-o zi rad
ursculetz, da pe gugal dupa negru... decat nik! cumparaturi.... i, pai io-s tot cu mana in portofel! daca o tin asa... nu mai am bani de spaga trag cu ochiul
mirumati sa fie intr-un ceas bun!
ankkka, stai calma ca la 37 sapt are bb plamanii dezvoltati, mai ales fetele-s mai "aspre", nu-ti trebuie dexa, se da pe la 7 luni. cine stie de ce-i face lui miru?! tu, fete, la paianjeni ma gandesc ca nu le place umed...intrebare si c al meu are ciuda pe ei... aha! asta o fi explicatia ca subit...

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 15 ani
mara: 12 ani, 3 luni

01.07.2009 7:25     citat 

adina, da, are talent... sa vezi ce urme de manute am pe pereti!
elena, pofta mare, ieri am mancat o groaza de pepene si jumari cu paine:mad: plus dulciuri si pe la 11 seara o felie de unt de arahide, asta pe langa mesele normale rad
anthurium sarut
lore, las ca scazi tu, dupa nastere!
va pup.

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 1 luna
Erica-Teodora: 9 ani, 2 luni

01.07.2009 7:49     citat 

Neata!!!!
Urschuletz saru'mana pt listuta!!!
Bubu saru"mana de papita.Eu nu am voie sa pap 2 ore ca am luat fier plang sau sunt foarte trist
Ankkka,adu-ti aminte ca toata perioada sarcinii ai fost agitata ...acum vezi ca ai ajuns aproape de termen???Nu te mai agita ca fata e mai mult decat o luptatoare ,ca si tine si ai sa vezi ca e totul ok. sarut
De paianjeni ce sa zic rad rad rad eu nici nu imi pot da chilotii jos rad rad
Mai fetelor tare e bine acasa....nicaeri nu e ca acasa zambet
Trezirea fetelor!!!
Dati-mi niste idei de caruturi faine cu landou,scaun de masina si sport si daca se poate sa aiba si maner reversibil......ca eu is in pana

sus

Denunta
Loredana023

Copii

01.07.2009 7:56     citat 

Stiu ca vorbeati acum cateva saptamani in urma despre antiperspirante si alaptat.Eu stiu ca ii schimba gustul laptelui si ca nu e indicat sa folosim,nici macar sapun surprins dar am invatat la scoala mea de infrumusetare ca bicarbonatul de sodiu diluat in apa e bun pt a opri mirosurile.
Vaccinurile....stiti ca eu va ziceam ca dr de fam vrea sa imi faca la 32 sapt antitetanosul.Dar cum mi-am schimbat medicul si bine am facut,nu voi mai face antitetanosul ca are efectele lui secundare si ea nu e de acord.In schimb o sa imi faca alt vaccin ...nu mai stiu cum se cheama(e din 3 litere)O sa va spun pe 6 cand ma duc.

sus

Denunta
Loredana023

Copii

01.07.2009 8:02     citat 

Urschuletz...te rog daca ai chef sa iei toate lucrurile pe care le-ai cumparat pt meli si pt tine de la A la Z(inafara de hainitele obisnuite..pantaloni,body,rochite etc)Lista pt maternitate o am .Dar nu as vrea sa omit ceva...te rog. sarut Si tu elena...
Ma apuc sa caut pe net diverse...patut,carut...

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 2 luni

01.07.2009 8:19     citat 

Buna dimineata tuturor sarut sarut
Multumim BUBU de micul dejun sarut ; servici usor trag cu ochiul

LOREDANA welcome back sarut , te cred ca nicaieri nu e mai bine ca acasa.
Icemoon ne-a recomandat sa luam scaun de masina de la 0-4 ani, nu scoica, aceea merge doar pana pe la 1 an maxim zambet ; eu cumpar maine de la Real ca e la oferta scaunul numai cu 230 lei (Kreis ii zice)

sus

Denunta
Loredana023

Copii

01.07.2009 8:29     citat 

O sa ma uit sa vad pe net.Eu as vrea 3 in 1....ti-ai luat carutul?Tu ce ti-ai mai luat?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: