· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > Ce sunt slingurile, wrap-urile, mei tai-urile? II
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ce sunt slingurile, wrap-urile, mei tai-urile? II     
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 13 ani, 4 luni
Matei: 10 ani, 11 luni

17.07.2009 3:58     citat 

Brishtara ... da, este usor elastic. Cat despre purtatul "cu fata la public", sincer nu mai stiu ce varsta scrie in carti pentru asta, dar pentru Matei nu exista alta optiune, caci este un turbo-baby (nascut cu greutate peste 4kg si dezvoltare motorie ulterioara precoce) avid dupa socializare. Ar fi trebuit sa faca 6 luni, sau cat? L-am simtit ca asta vrea si l-am ascultat. zambet

sus

Denunta
JoannaV

Copii
Andreas - Our little sunshine
11 ani, 3 luni

17.07.2009 4:59     citat 

La 4 luni este absolut in regula sa il tii cu fata catre public, atat timp cat se simte bine. Daca da semne de suprastimulare, mai ales in locurile aglomerate, il intorci catre tine si gata. Eu prefer pozitia pe sold tocmai pt ca ii da posibilitatea sa priveasca inainte, inapoi, si sa puna capul pe san sa doarma cand vrea. Depinde de copil, oricum. Un prematur poate ca va prefera sa stea cu fata catre mama, un copil bine dezvoltat social va dori sa vada lumea, nu numai nasul mamei. scot limba

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 13 ani, 3 luni
alaptat, purtat, rasfatat

17.07.2009 7:39     citat 

Ruxi ce ma bucur sa te vad in aceasta postura! sarut sarut sarut Iar Matei.........wow........e un frumos!

Cei de la didymos (si nu numa'!) nu recomanda pozitia in wrap cu fata catre lume.Motivele si le expun aici:
http://www.didymos.com/index.php?s=nachvorn

Poti incerca asa (acesta e un copil de 6 luni):

e cu fata la "public", dar nu ii atarna picioarele.

sarut

rox

sus

Denunta
adita

Copii
Antim: 18 ani, 4 luni
Elena: 16 ani, 8 luni
Nectarie Ioan: 15 ani, 1 luna
Stefan: 13 ani, 1 luna
Nicolae: 10 ani, 4 luni

17.07.2009 9:57     citat 

eu l-am purtat si cu fata la lume pt ca ii placea, dar de fiecare data am avut senzatia ca nu sta prea bine, chiar daca el era multumit

sus

Denunta
Ruxi_Mici

Copii
Alexandra: 13 ani, 4 luni
Matei: 10 ani, 11 luni

17.07.2009 1:48     citat 

Rox ... zambet am si specificat cand am pus poza ca nu este asezat perfect, tocmai din cauza pozitiei picioarelor. Intr-adevar, in manualul cu care a venit wrap-ul, pentru4 - 6 luni se recomanda "Lotus Hold", adica cea din poza postata de tine.
Merci pt articol, l-am gasit f interesant. sarut

sus

Denunta
bebeKoS

Copii
Ana Sofia: 8 ani, 6 luni
Maria Anastasia: 12 ani, 3 luni

17.07.2009 2:00     citat 

brish, cam asa o purtam anul trecut:

acum prefera asa:

sus

Denunta
brishtara

Copii
THEA MARIA - Irezistibila: 13 ani, 6 luni
LUCAS PAUL - Alaptat de: 11 ani, 4 luni

17.07.2009 2:05     citat 

Ce frumoase sunteti...si ce wrap frumos zambet ( mocuta care imbratiseaza strans strans).

Ma bucur ca ni te-ai alaturat. Acum voi cauta sa iti citesc si alte postari. Va pupam sarut

sus

Denunta
bebeKoS

Copii
Ana Sofia: 8 ani, 6 luni
Maria Anastasia: 12 ani, 3 luni

17.07.2009 2:16     citat 

multumesc mult

a, eu va urmaresc de mult scot limba si va admir pt toata straduinta cu care incercati sa faceti ceva bun zambet

sus

Denunta
brishtara

Copii
THEA MARIA - Irezistibila: 13 ani, 6 luni
LUCAS PAUL - Alaptat de: 11 ani, 4 luni

18.07.2009 12:18     citat 

Eu port, Tu porti, Ei/Ele poarta!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: