· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(86)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(86)     
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 10 luni

07.07.2009 9:57     citat 

Gata fetelor!!! m-am intors!!!
Se pare ca Alesia, o copiaza pe Meli. Adica steapta pana in ultima zi!!! foarte fericit
Colul este inchis si lung si fata este sus, deci mai am de asteptat!!!
Nu mai mi-a zis greutatea a zis ca suntem in grafic!!!! TRebuie sa ma mai duc joia viitoare!!!

va pup, fug sa pap si dupa prin oras putin!!! foarte fericit sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

07.07.2009 10:41     citat 

Printese in toata regula si Alesia si Meli se lasa asteptate sarut sarut sarut
Elena bine ca totul e ok ...ii place la mami in burtica trag cu ochiul
Adina buna dimineata sarut iau gyprinal pt contractii am cam avut duminica seara si noaptea si mi-a dat sa-l linistim trag cu ochiul
Elena pofta mare

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 9 luni

07.07.2009 10:49     citat 

Urschuletz,Elena..ce domnisoare cuminti aveti sarut .
Bubu..am intrebat pentru ca mie nu mi-a dat nimik pentru contractii...oare de ce confuz
Lory...hai ca o sa terminati si voi cu cumparaturile trag cu ochiul sarut .Despre servetelele de la Nivea nu stiu..noi am luat de la o firma de aici.
Eu am facut curat in bucatarie..am spalat aragazul,si ma doare spatele deja ochi peste cap ..trebuie sa fac si cev de mancare..dar ma odihnesc putin ca am obosit scot limba

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

07.07.2009 10:50     citat 

Vezi, Elena, iti faceai probleme ca te cheama vineri. Las-o sa mai stea ca la tine sunt 37 s.

Misiune indeplinita la BCR. Trebuia sa fac cont pt indemnizatie si alocatie.

Lasa Bubu ca si al tine va sta trag cu ochiul

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 8 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

07.07.2009 10:54     citat 

Elena,e bine ca mai sta la mami in burtica sarut Ar fi bine sa fie si la mine asa,ca dr meu vine cu o saptamana inainte de dpn din concediu si nu vreau sa nasc cu altcineva.
La mine e oribil de cald plang sau sunt foarte trist simt ca lesin in casa si nici nu vreau sa ma gandesc cum e afara ochi peste cap
Voi ce culori ati luat la hainitele pt spital ale bebeilor?adica ati luat albe sau colorate?

sus

Denunta
Loredana023

Copii

07.07.2009 10:59     citat 

Ce bine ca ai rezolvat urschuletz trag cu ochiul
Urschuletz tu le ai cu servetelele si cosmeticele...sunt bune serv nivea baby?
Bubu stai cumintica sarut
Ma duc sa ma lungesc un pic in pat ca poate e mai racoare plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii

07.07.2009 11:07     citat 

Loredana, am luat de la sanosan si de la nivea. Cele de la nivea sunt acceptabile la pret. Pot spune ca am desfacut unele de la jonson si sunt cam uscate. le-am folosit eu ca si servetele intime. Dar nu mi se par asa bune, vb pt bebe.

Haine am luat si si ca asa s-a nimerit.

Fetele daca ati luat si voi glicerina pt bebe ne-am cam luat teapa. Am intrebat la farmacie si de alta glicerina cu nu stiu ce in ea ca am uitat care cica ar fi mai buna. Si ma intreaba daca e acasa bebe confuz Zic nu e in burta si a zis ca nu imi da decat atunci cand imi va treb ca e valabil doar 15 zile. Asa ca ala care l-am luat e de pomana.

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 15 ani, 7 luni
mara: 12 ani, 10 luni

07.07.2009 11:23     citat 

----------
Loredana023 a scris:

Urschuletz tu le ai cu servetelele si cosmeticele...sunt bune serv nivea baby?

----------

eu am un raspuns: is bune serv. nivea, dar cele de la pampers sunt mai ude si mi-au folosit mai bine. numai folosind o sa vezi care-ti plac scot limba
vad ca s-a raspuns deja jenat
mie imi plac hainitele albe caci le spal separat pe ale bblusului si nu mai stau sa aleg. din cand in cand mai schimbam si cu ceva culoare.
ai grija cu caldura.
urschuletz, chiar am omis glicerina trag cu ochiul cum te simti? las' ca stie ea, meli, de ce sta atat!
a mea s-a intors, e in prezentatie craniana flectata!!!! rad sarut sarut sarut sarut , DECI POT SA SCAP DE CEZARIANA!
are varsta, dupa biometrie, mai mica decat cea estimata de ultima menstruatie cu o saptamana, iar greutatea de 2,700 gr, deci e cam mica, dupa dorintele mele scot limba
asa ca, fetele, inscrieti-ma si pe mine pe lista celor in asteptare prelungita!
adina, poate a considerat ca nu este nevoie de medicamente.
bubu, sa nu te mai agiti atat. lasa ca se fac ele si treburile!
elena sarut sarut sarut ma bucur ca sunteti bine. asteptam impreuna.
oricum, meli e la rand, nu? sarut

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 15 ani, 7 luni
mara: 12 ani, 10 luni

07.07.2009 11:28     citat 

mirumati, casa de piatra, si sa vie copilul intr-un ceas bun!
icemoon, da-de o sa terminati si voi si o sa te bucuri din plin de sarcina!, are K de lucru cu zugravelile? rad
abramburica, capul sus, burtica in fata. o sa dea DD sa fie bine!

sus

Denunta
Loredana023

Copii

07.07.2009 11:28     citat 

Eu mi-am luat 11 pac de nivea rad rad rad ca sa le am prostit Oricum o sa le folosesc cam dupa 2-3 luni si mai devreme doar daca nu am de ales.
Ralus o sa creasca mult in 2 sapt trag cu ochiul ai sa vezi...se face cam de 3200 sarut
Intrebam de culori ca poate la maternitate nu ne da voie cu hainite colorate confuz

sus

Denunta
Loredana023

Copii

07.07.2009 11:33     citat 

Adina,mie mi-a zis sa iau no-spa la nevoie dar nu iau...le am dar stau acolo.Am luat cand am fost racita din cauza ca stranutam ft ft des si se incorda burtica trist
Nu iei nici vit?
Fetelor voi cum treceti peste caldura asta? surprins
Urschuletz serv sanosan sunt ft scumpe trist si am ales nivea.Am gasit la oferta...5,90ron foarte fericit

sus

Denunta
urschuletz

Copii

07.07.2009 11:34     citat 

Ralus, dar ebine la 38 s 2700. Ce vrei copil de 4000? Si mie mi-au tot spus ca e mai mica. Noi ne-am nascut la 3000. Acum vad ca sunt copii mai mari.

Lasa ca e bine ca s-a intors trag cu ochiul Si asa ce ti-a zis? Mai sta mult? Sau respecti traditia?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

07.07.2009 11:36     citat 

Pai sanosan nu am decat 2 pachete si vor fi si ultimile ca sunt ingrozitor de scumpe. Am luat cand eram in luna a5a. Si m-am lamurit ca nu o sa facem fata la pretul de 18 lei pachetul.

sus

Denunta
Loredana023

Copii

07.07.2009 11:38     citat 

Eu nu am cumparat nici un fel de medicament,
garmastan,baneocin,glicerina boraxata,ceai babycalm am zis ca intreb luni dr cand ma duc la el.Am luat doar bepanten.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

07.07.2009 11:42     citat 

Baneocin pt ce? Am inteles ca nu se mai fol la bebe. NU am mai auzit pe nimeni. Dar nu as putea sa explic de ce. Ca am intrebat si eu.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: