· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici de iulie-decembrie(86)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici de iulie-decembrie(86)     
pota_honey

am nascut deja!

06.07.2009 11:12     citat 

Doamneee! Ma bucur foarte mult pt Ankkka! Felicitari! Sa va traiasca!

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 9 luni

06.07.2009 11:24     citat 

Eu sunt ffff plictisita si parca n-am nici o putere ochi peste cap , nici eu nu prea mai am mare lucru in frigider, dar n-am chef sa fac nimic plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 10 luni

06.07.2009 11:25     citat 

Neata burticilor!!!

Eu sunt cam ametita!!! De la 4 pana la 6 am avut niste dureri....offff, dar nu ma doare burta cum ma doare spatele si picioarele, exact durerea insuportabila de la ciclu si parca cand mi s-a intarit burta de doua ori, eram deja transpirata!!! rad rad rad
Am adormit si acum sunt fresh!!!! oricum la 1 o sun pe dr. ca s-a intors!!! foarte fericit

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

06.07.2009 11:33     citat 

Elena, macar acum stai linistita, daca e ceva nu? Dr e aici!
Dar ciudate dureri! Dar nu ti-a curs nimic nu? Hai ca poate o iei si tu inainte mea rad Ce tare, raman codasa!

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

06.07.2009 11:36     citat 

Nu mi-a curs nimik!!! surprins
Abia astept sa vb cu ea si sa ma duc la un control!!! sincer as vrea sa mai stea o sapt macar....
Azi am intrat in 39 de saptamani ( adica am implinit 38 si am intrat in 39 nu?!)
Nu vreau sa ti-o iau inainte!!! rad rad rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii

06.07.2009 11:50     citat 

Daca ai implnit 38 da ai intrat in 39. Pai suna nu sta asa.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

06.07.2009 11:56     citat 

Ai mai vb cu Anka? Am sunat dar nu mi-a rasp i-am dat mesaj si astept.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

06.07.2009 11:58     citat 

nu am mai vb, ca i-am dat ieri un sms si am rugat-o sa de-a un semn cand poate fi sunata, ca eu stiu cum e pe acolo!!! si anu am primit nimic inca!! dar eu cred ca se bucura de bubulina ei
sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 9 luni

06.07.2009 12:13     citat 

urschuletz am vorbit cu o femeie sa ma ajute cu curatenia, dar astept sa termine cu zugravitul. am zis ca ma apuc incet incet sa fac ordine in camara si in debara, ca in sufragerie nu pot nici sa ma intorc de atata mobila.
deci bebelusa ta nu e gata sa iasa in lume? draga de ea, ii e bine la tine in burtica. sarut

azi ma duc si eu la control. primul control la dr cu care o sa nasc scot limba . abia astept sa imi zica cum e bebelusa mea .
sambata seara am avut niste dureri de numa numa. nu stateam bine pe nici o parte in pat. m-am cam speriat un pic. dar ieri a fost totul ok.
ieri de dimineata m-a trezit bubulina si cu taica-su ....dormeam pe spate si a vazut ca fetita face tumbe si Vio a inceput sa se joace cu ea, si cu cat mangai burtica cu atat mai tare se misca rad

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

06.07.2009 12:15     citat 

sunt o fericita!!! rad rad rad rad AM VB CU DR. MEA!!! rad rad rad poate ma crede-ti nebuna dar mi s-a luat o piatra de pe suflet!!!
Maine dimineata sunt prezenta la control!!!

Am intrebat-o de durerile pe care le am....si mi-a zis ca daca durerile cedeaza can merg sau cand stau in pat si nu am dureri de burta (contractii regulate) si nu mi-a curs nimic, nu e rau. Ca se pregateste corpul....si oricum vedem maine cum stam!!! ochi peste cap m-au luat niste emotii surprins

sus

Denunta
lorellayy

Copii

06.07.2009 12:17     citat 

vai ce cafea chioara mi-am facut rad rad

elena ce bine ca te-ai mai linistita acuma ca s-a intors doctorita ta sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

06.07.2009 12:21     citat 

Da m-am linistit, asa e....dar cum am mai spus m-au luat niste emotii...parca simt linistea din inaintea furtunii...ma rog astea sunt numai in capul meu nu... ca mai sta fimea o sapt... foarte fericit sper foarte fericit nu vrem sa o suparam pe Meli sa sa io luam inainte!!!! rad rad rad

Ce dragut se juca tati cu fata lui...foarte frumos oricum te-au trezit intr-un mod foarte frumos!!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii

06.07.2009 12:27     citat 

asa e, chiar e frumos sa ma trezesc asa. ce dor o sa imi fie de burtica si de miscarile ie in burtica .

sunt sigura ca o sa mai stea inca o sapt in burtica trag cu ochiul ; dar meli ce se lasa asa asteptata rad

eu cred ca am luat-o un pic razna foarte fericit ma apuca din cand in cand cate o stare naspa si cate un plans .....ma minunez si eu ce stari pot sa am

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

06.07.2009 12:31     citat 

lorellayy cred ca sunt normale starile astea..eu bocesc de cand a nascut Anka....
Acum ma luase iara...nu stiu....am o stare asa poate si de putina frica...frica de nastere nu de cresterea bebelinei, nu stiu ma gandesc asa ca o sa am un copil si nu imi vine sa cred...ca imi aduc aminte cat am bocit cand mi s-a spus ca nu mai pot face!!! trist
si ma uit si la burtoi care ia toate formele posibile si abia astept sa o tin in brate.... hai ca va molipsesc!!! scot limba sarut sarut sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii

06.07.2009 12:39     citat 

frica de nastere inca nu am; chiar o astept ca sunt curioasa cum o sa fie.
la fel ca tine patesc si eu ....
cand ma gandesc ca in atatia ani am tot plans ca nu raman gravida, cu toate tratamentele si controalele lunare la dr de mi se acrise sa ma mai duc la dr, cu operatii si de toate, parca nu imi vine sa cred ca mai am un pic si devin mamica ...parca nu imi vine sa cred ca in sfarsit traiesc si eu momentele minunate cand o simt pe bebelusa miscand la mine in burtica ...atata timp m-am intrebat cum e sa simti bebelusul in burtica .
in anii astia cat nu am ramas gravida tot faceam greseala sa ma gandesc ca daca duceam cu bine prima sarcina copilasul meu ar fi avut atatia ani , ar fi fost asa de mare etc.. finutul nostru s-a nascut in aceeasi perioada cand trebuie sa nasc si eu , iar cand il vedeam faceam comparatiile astea.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: