· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > lista gravidutzelor 315
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor lista gravidutzelor 315     
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 7 luni

08.07.2009 5:15     citat 

Anthu...daca ar fi doar oboseala ar fi ok... Dar nu sunt asa sigura! Cred ca o nasc pe bebelina direct cu codite...la ce arsuri am deja!...iar de carcei dimineata nici nu mai vorbesc. Ma dor pana la lacrimi, si vase de sange care se sparg...si fac poze la toate...ca intr-o zi cand o sa-mi spuna ca nu sunt o mama buna sa le scot sa le arat scot limba Glumeam! Abia astept sa uit starile astea!

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 9 luni

08.07.2009 5:19     citat 

Eu nu prea am avut arsuri. Am grija ce mananc, am observat ca e foarte strans de alimentatie la mine. Eu am si burtica destul de jos, nu imi apasa foarte tare pe stomac, asa ca si asta poate sa fie una din cauza. Cred ca numai atunci cand mananc mult imi apasa stomacul pe burtica rad rad rad

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 12 ani, 3 luni

08.07.2009 5:40     citat 

am aparut si eu...am fost de mi a dat jos unghiile false,erau frumoase dar nu le mai suportam prostit
Delia,ma intrebai cum de nu imi mai vin pantalonii.eu purtam de obicei pantalonii f stramti(de obicei taglia 38 sau max40) si cele 2kg luate in ultimul timp sau pus pe burta,iti dai seama ca ma sufoc acum dupa ce ma inchei la blugi prostit
mama se uita ieri la burtica mea si razand mi a spus ca poate doctorita nu a vazut ca is 2,de asta am burtica asa rad

sus

Denunta
corybalan

Copii
PAULA SILVIANA: 17 ani, 6 luni
CARINA MARIA: 12 ani, 9 luni

08.07.2009 7:50     citat 

am venit si eu
noi suntem bine , bebelina creste si mia spus medicul sa-mi pregatesc bagajul la usa ca nu se stie niciodata cand vrea sa iasa. Daca nu intervine nimic pana in 22 merg iarasi la control.

sus

Denunta
kimberly

Copii
Matei: 12 ani, 7 luni
Robert: 12 ani, 7 luni
am nascut deja!

08.07.2009 8:01     citat 

Fetelor, care stiti mai exact de ce se incoarda asa burtica cateodata?
Din cate am citit eu, sunt un fel de contractii nedureroase, cica se "antreneaza" uterul pt nastere sau cum spun unii, sunt copii care dau senzatia asta confuz
Am inceput sa am de cateva zile si sunt neplacute trist

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 8 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

08.07.2009 8:22     citat 

Da sunt contractii si cel mai bine e sa vorb cu dr.Mie mi-a dat no-spa...Aveamcam 25 sapt cnd am inceput sa iau.
Le simti ca si cum se aduna tot ce ai in burtica intr-un fel asa ca o minge.

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 8 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

08.07.2009 8:31     citat 

Oricum vorbeste cu dr...ca e cel mai bine trag cu ochiul
Eu ies la o plimbare trag cu ochiul

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

08.07.2009 9:02     citat 

Kim, atata timp cat nu te doare si cedeaza in momentul in care stai relaxata la orizontala nu ar treb sa creeze probleme. Daca acolo unde esti tu poti lua nospa ia ca te ajuta. Si cat mai multa odihna. Banuiesc ca tu nu mai lucrezi.

sus

Denunta
kimberly

Copii
Matei: 12 ani, 7 luni
Robert: 12 ani, 7 luni
am nascut deja!

08.07.2009 9:26     citat 

Nu ma dor deloc, si dureaza putin, sunt doar neplacute. O sa-i spun Dr la urmatoarea vizita. Incep sa ma doara si oasele de la bazin ....,
Eu nu lucram nici inainte foarte greu, munca mi-e acasa, dar sunt zile cand ma obosesc tare daca bat orasul sau am altele de facut, voi incerca sa ma limitez la mai putin, desi nu-mi place doar sa stau.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

08.07.2009 10:15     citat 

Da te inteleg ca si eu sunt facuta sa fiu titirez. dar treb sa te menajezi. Cu oasele bazinului nu stiu ce sa zic ca eu u am simtit pana acum. Se pregatesc oasele. Tu la cate sapt in mod normal data fiind sit poti naste?

sus

Denunta
byannca

Copii
Karina Ioana: 12 ani, 11 luni

09.07.2009 9:00     citat 

buna fetelor

ce mai faceti?

urschuletz te pregatesti pt marele eveniment......cand mai mergi la control?

anthu si tu mai ai putin....

acum le inteleg pe fetele care spuneau ca scriu cu o mana, iar cu cealalta il tin pe bebe... foarte fericit asta se intampla si in cazyul meu...

noi suntem bine...am inceput sa papam mai mult si nu prea mai plangem sa n o suparam pe mami...

sus

Denunta
urschuletz

Copii

09.07.2009 9:19     citat 

Neata! sarut

Bianca, asteptam si noi o poza cu voi 2! Cum e cu colicii?
In rest esti ok?

Crisugelu, eu nu recoltez din motiv de bani si de nebunia din capul meu. Ca eu zic ca o sa fie sanatoasa si nu o sa aibe nimic! Dar nu treb sa faci ca mine.

sus

Denunta
D3lia

Copii
Ayan Gabriel: 12 ani, 6 luni

09.07.2009 9:43     citat 

Buna dimineata aproape de pranz! zambet
Semnez si eu condica azi. Va pup! sarut sarut

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 12 ani, 3 luni

09.07.2009 10:13     citat 

neatza foarte fericit ,hop si eu la facut prezenta
eu va las ca trebuie sa fug pana in primarie ca de luni de zile ma tin astia pe drumuri pt cetatenie nervos ,nu de alta dar daca imi expira apostilele am dat degeaba atatia bani pe ele in tara
pup si am fugit

sus

Denunta
urschuletz

Copii

09.07.2009 10:21     citat 

Angelll, bafta , sa rezolvi usor!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: