· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > lista gravidutzelor 315
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor lista gravidutzelor 315     
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

09.07.2009 10:25     citat 

Pe mine ma doare burtica de dimineata. Nu e ceva de nesuportat. Am contractii dar parca nu ma dor asa tare nu am eliminta nimic. Cand stau nu ma doare asa tare. De la 6 dim se intampla. Culmea e ca am si dormit. Mamicile cer au nascut banuiesc ca poate dura si cateva zile asa-i?

sus

Denunta
ella_rari

Copii
Rares: 14 ani, 4 luni

09.07.2009 10:38     citat 

----------
urschuletz a scris:
Pe mine ma doare burtica de dimineata. Nu e ceva de nesuportat. Am contractii dar parca nu ma dor asa tare nu am eliminta nimic. Cand stau nu ma doare asa tare. De la 6 dim se intampla. Culmea e ca am si dormit. Mamicile cer au nascut banuiesc ca poate dura si cateva zile asa-i?
----------

urschu, sa fi venit momentul cel mare confuz sunt regulate contractiile, le-ai cronometrat? in privinta eliminatului, nu-i obligatoriu. eu n-am pierdut dopul cand au inceput contractiile, iar suportabile au fost cateva ore de la debut.
eu zic sa-l suni pe dr, vezi ce zice si el so eventual sa fie pus in tema, daca azi e ziua , sa mai stea pe langa spital. zambet
hai urschuletz! sarut

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 12 ani, 6 luni
Albert Stefan: 10 ani, 10 luni

09.07.2009 11:01     citat 

----------
Loredana023 a scris:
Da sunt contractii si cel mai bine e sa vorb cu dr.Mie mi-a dat no-spa...Aveamcam 25 sapt cnd am inceput sa iau.
Le simti ca si cum se aduna tot ce ai in burtica intr-un fel asa ca o minge.
----------

Asa am zi eu dar cred ca e bebelul ca se misca,imi stramba burta..si se aduna asa ca o minge cand vb cu el sau cand il mangai...nu am stiut ca sunt contractii, eram convinsa ca e bebele,a inceput asa cam de la 18 sapt era cat o palma,acum e cat 3

sus

Denunta
urschuletz

Copii

09.07.2009 11:02     citat 

Pai asta e ca de dimineata parca aveau oarece regualritate cam la 20 de min dar am adormit pt caeram obosita. Acum pe la 10 cand m-am trezit ma doare asa burtica iar contractiile nu sunt dureroase si vad ca nu mai au regularitate. De aia zic ca poate cine stie....o fi abia maine poimeine ceva

sus

Denunta
yubi

Copii

09.07.2009 11:04     citat 

urschu incepem galeria???????? sa fi puternica si calma,da???? sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

09.07.2009 11:06     citat 

Nu incepem deocamdata ca vad ca nu e nimic serios, spun eu. dar in comp cu ce a fost pana acum e ceva in plus de aia zic ca poate poate

sus

Denunta
yubi

Copii

09.07.2009 11:10     citat 

cum vrei tu...sa nu te iei de noi dc ramai fara galerie foarte fericit

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 9 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

09.07.2009 11:11     citat 

Neata si de la mine!!!Iubi e posibil sa fie si bebe trag cu ochiul
Ma duc sa ii dau de papa burticii trag cu ochiul
sarut sarut sarut
Urschuletz sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

09.07.2009 11:12     citat 

Nu plec la spital pana nu vad galeria trag cu ochiul

sus

Denunta
crisugelu

Copii
Stefan Alexandru: 12 ani, 9 luni
Dragos Mihai: 10 ani, 9 luni
am nascut deja!

09.07.2009 11:17     citat 

urschultez, sora mea in ziua cand a nascut a inceput sa aiba tot asa niste dureri de burta ..nu cine stie ce...a sunat dr. si i-a dat un scobutil...parca ca sa vada daca e travaliu fals..asta se intampla pe la 6 seara...durerile s-au oprit pt. o scurta perioada apoi au revenit in forta si pe la 10.30 seara m-a sunat ca era la spital..s-a chinuit pana la 3 noaptea...si cum a avut dilatatie numai 8 si tensiunea ii scazuse f. mult..au bagat-o la cezariana
anthurium..nu le mai speria pe fete:) eu acum am intrat in sapt. 34 si sunt ca un titirez...merg pe jos o gramada..n-am treaba cu urcatul scarilor, etc..intr-adevar...seara nu mai sunt in forma ..mi se care ca sunt grea si umflata..adica nu mi se pare...asa sunt dar nu vreau sa recunosc:)

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 9 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

09.07.2009 11:17     citat 

Fetelor eu mi-am cumparat ceai de chimion si anason.Stie cineva cand trebuie sa incep sa beau?In timpul sarcinii(la cate sapt)sau dupa ce nasc?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

09.07.2009 11:19     citat 

Loredana am vazut ca fetele pe aici au baut ca la cate sapt ai tu. Eu nu am baut, dar il am

Crisu, macar de ar fi semne. Parca nu imi vine sa cred ca ma insel. Mai ales ca pana acum nu am avut asa. Deci am gandesc ca ar treb sa fie ceva nu?

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 13 ani
Al mic: 9 ani, 4 luni

09.07.2009 11:24     citat 

Urschu sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut mai ai cateva zile si ma ajungi cu nascutul. rad eu in dimineata cand am plecat la spital sa ma internez, aveam niste contractii usoare, nedureroase, neregulate. Dupa control doctorita mi-a zis ca nu e deschis complet colul si ca am de asteptat. Dupa o ora jumate m-a controlat iar, nimic notabil, insa mi-a rupt membranele si dupa aceea in 30 de minute au inceput adevaratele contractii (alea urate rau...de tot..) Deci la 9:30 m-am internat, pe la 10:30 mi-a rupt membranele si la 15:47 am nascut. scot limba
Nu am mai intrat de cateva zile pe forum ca au fost ai mei la mine, dar acum am intrat special sa te felicit... dar vad ca mai ai rad

sus

Denunta
urschuletz

Copii

09.07.2009 11:41     citat 

Suns! sarut Multumesc ! Toata lumea ma pazeste. dar eu nu ma las rad

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 11 luni
Radu Stefan: 9 ani, 8 luni

09.07.2009 11:54     citat 

Salut fetele,
urschuletz a venit ziua cea mare???? Hai ca se poate. Curaj!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: