· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de iunie- decembrie 2009(91)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Burtici si mamici de iunie- decembrie 2009(91)     
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

13.07.2009 7:50     citat 

Loredana eu cred ca daca ar fi fost ceva grav ti-ar fi spus ...nu stiu ce inseamna imbatrinirea placentei...el nu ti-a spus?
El decand pleaca in concediu?
O sa fie totul ok sarut sarut
Nik arati tare bine sarut
Ice si eu am contractii da ma cam sperie imi e tema sa nu vina mai devreme .
Bafta la job trag cu ochiul

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 4 luni
Zuza: 11 ani, 11 luni

13.07.2009 7:53     citat 

Bubu teoretic se zice ca fetele vin mai repede si cu 2 saptamani, dar uite la Meli, la Ale ca nu au respectat regula rad
Eu imi doresc sa mai pot duce sarcina vreo 10-12 zile, dupa care ce o vrea D-zeu. Nici nu ma astept la mai mult, am fost tare nedreapta cu sarcina asta si nu m-am menajat deloc, inca il car pe K in brate, daca stau intinsa 1h pe zi e record si altele de genul...

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 11 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 11 luni

13.07.2009 8:10     citat 

Dr mi-a zis ca imbatranirea inseamna ca sunt depuneri mari de calciu pe placenta...nu a vrut sa imi zica altceva....a zis sa nu imi fac probleme.El de pe 17iul pana 17 aug e in conc.Problema mea e sa nu nasc fara el!!!Ca daca nu e dr meu stiu ca se comporta aiurea tare!!Chiar daca mi-a dat deje biletul de internare(asta e alt semn ca as putea naste mai devreme)tot nu stiu cum se vor purta cu mine ceilalti!
Bubu trebuie sa sa stai la linistita... sarut
Icemoon sarut sarut sarut
Eu ma duc sa intind hainutele rebecai pe uscator...revin trag cu ochiul

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 10 luni

13.07.2009 8:18     citat 

Fetelor am fost plecata cateva zile la mare...asa inopinat....si a fost super...am stat imbracata mai mereu si sub umbreluta la plaja intre 7.30-11 si 17-20. Si asa nu prea era soare, mai mult norisori...vreme ideala pentru burtici. Nu am vazut decat f putine burtici pe plaja. Incerc sa atasez si o poza cu mine si marea!

Abi asteptam sa revin acasa sa vad ce ati mai facut...si am vazut-o pe frumoasa melania care seamana cu mamica ei...e o dulceata! sarut Urschuletz are o expresie minunata in poza...e f fericita si calma... sarut

[img][/img]

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

13.07.2009 8:41     citat 

Va arat si eu burtica mea trag cu ochiul
Ice asa se zice ca fetele vin mai devreme ...depinde de organism cred.
trag cu ochiul

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

13.07.2009 8:58     citat 

Smiri superba poza cu marea in decor! si tu arati super! ma bucur ca te-ai relaxat! sarut

Bubu de mult nu te-am vazut!!! ce a a crescut burtica! minunat! sarut

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani
Adina: 22 ani, 6 luni
Aiyana Maria: 11 ani, 10 luni

13.07.2009 9:33     citat 

Loredana, Icemoon, Bubu, multumesc mult!

Bubu, si tu arati f.bine; ai o burtica superba!

Ice, fetele au 15 si 10 ani...sunt mari! O sa am 2 bone pt.mezina! rad rad rad

Mie medicul echografist mi-a zis ca dupa 7-8 luni trebuie monitorizata placenta, pt.ca daca imbatraneste si nu-si mai indeplineste cum trebuie functia de hranire a fatului, medicul poate recomanda sa se scoata copilul. Dar, Loredana, daca ti-a zis ca nu e nici o problema deocamdata, stai linistita! Oricum, dupa 36-37 sapt, copilul e maturizat complet, si doar ia in greutate, cum zicea si Ice. Dar pana pe 17 aug cand vine dr. din concediu nu te mai vede nimeni? In ultima luna stiu ca se fac controale mai dese, la 1 sapt., max 2.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

13.07.2009 9:35     citat 

Ah! ce te invidiez Niko! ai ajutoare de nadejde nu teroristi atomici cum e K al meu plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
nikodumi

Copii

13.07.2009 9:49     citat 

Asa sper si eu, sa ma ajute...Macar o sa am incredere sa le las cu BB daca o sa am vreo treaba in oras, mai ales pe cea mare.Dar o sa ma ajute si la treaba in casa, sunt sigura; eu si acum le mai pun: pe una sa spele vasele, cealalta sa dea cu aspiratorul, etc...Dar o sa inceapa scoala si nu o sa mai aiba prea mult timp liber...

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

13.07.2009 9:52     citat 

O sa te ajute sunt sigura! sora mea e mai mare cu 14 ani decat mine si mi-a fost ca o mama sarut

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
11 ani, 8 luni
DARIA CATALINA - fata lui tata
8 ani, 5 luni

13.07.2009 10:01     citat 

Buna seara fetele!
BUBU eu am intrebat de rochie si multumesc de raspuns! Acum imi dau seama ca am si eu una si cred ca nu mai iau alta! sarut sarut
ABRAMBURICA ce bine ca ai luat patut! M-am hotarat si eu , oarecum , dar astept Baby-Expo in sept . si mai vad atunci!
ICE rad rad Chiar asa " atomic" e K ? Si totusi iti mai iei si job!? Asta e bine! Felicitari! sarut sarut sarut
ADINA sa ne spui cand sa incepem galeria! MIRU la tine cam peste 5 zile , nu? sarut sarut sarut
LOREDANA o sa pun si eu poze , dar sunt cam lenesa ! Am zis ca le descarc si pe cele din vacanta sa pun , dar parca nu mai am timp de nimic! trist Sa nu-ti faci probleme ca daca nu e dr. tot trebuie sa te ajute cineva , nu se poate sa te lase asa! sarut sarut
ELENA ce cumintica esti!! Cand incepem galeria? sarut sarut
ROME pot sa iau acum micul dejun , ca tare bine arata!! sarut sarut
URSCHULETZ si MELI bine ati venit acasa si va asteptam pe la noi!! sarut sarut sarut sarut

pupam toate burticile , mamicile si bebelusii lor !! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani

13.07.2009 10:24     citat 

Fetelor , am intrat sa va pup si sa va spun noapte buna...sunt rupta de oboseala nu stiu ce am am fost la o plimbare si m-am intors super obosita...nu prea mai pot merge!!! trist

Vb maine..noapte buna va pup sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
nikodumi

Copii

13.07.2009 10:26     citat 

Eu ma duc la nani, ca maine am multe treburi de facut...printre care sa pregatesc bagajele pt.mare... foarte fericit foarte fericit

Noapte buna! Vise placute! Pupici!!!

sus

Denunta
crysy_m

Copii
11 ani, 8 luni
8 ani, 5 luni

13.07.2009 10:26     citat 

Noapte buna ELENA ! Noapte buna ALESIA!! Sa visati frumos!!

Uuups ., am facut o prostie . prostit prostit M-am dezabonat de la primirea mail pt. raspunsuri pe forum ! Sa vad cum o dreg! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
crysy_m

Copii
11 ani, 8 luni
8 ani, 5 luni

13.07.2009 10:27     citat 

NIKO , noapte buna si voua si vise placute ! sarut sarut sarut
Vreau si eu la mare!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: