· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de iunie- decembrie 2009(91)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Burtici si mamici de iunie- decembrie 2009(91)     
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 3 luni

13.07.2009 10:38     citat 

Noapte buna si vise placute sarut sarut sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii

13.07.2009 10:39     citat 

pup burticile ca sunt frumoase..bubu si smiri sarut sarut sarut
Smiri dar mititica ai mai pus poza scot limba

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

14.07.2009 8:10     citat 

Neata fetele!

Elena cum te simti?

Crysy ia fa-ti un pic de timp si de poze trag cu ochiul Cat e de atomic K? cred ca mai mult decat realizez eu, oricum s-a mai linistit in ultima vreme, incepe sa inteleaga mai multe si altfel coloboram.

Niko spor la bagaje!

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 3 luni

14.07.2009 9:12     citat 

Buna dimineata sarut sarut sarut ; sunt foarte happy ca am dormit tare bine azi-noapte, cred ca de la fumul inhalat de la petrecere rad

Ice multumim de micul dejun sarut , asteptam poza cu tine si cu camera bebelinei , inca nu e gata?

Loredana daca ti-a zis sa nu-ti faci probleme nu cred ca e grav, iar in cazul in care nasti cu altcineva...atata timp cat cotizezi (ca asta sigur trebuie sa faci cu oricare medic) nu or sa fie probleme ca doar asta asteapta toti sarut sarut sarut

Smiri, Bubu, Nikodumiaratati foarte bine si burticile sunt foarte frumoase sarut sarut

Elena
cum esti ? inca nu te-ai trezit? sarut

Crysy, Adina, va pupam sarut sarut sarut

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

14.07.2009 9:35     citat 

Buna dimineata!
Ice multumim de tratatie sarut ce trebaluiesti azi?
Rome multumesc sarut
Eu invat de mama focului foarte fericit maine am examen .
Elena ce faci ,ne tii in suspans !
Adina cum te simti?

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 3 luni

14.07.2009 9:37     citat 

Bubu bafta multa la examen.

Deja e super cald, nu vreau sa ma gandesc ce o fi la amiaza prostit [/list]

sus

Denunta
Loredana023

Copii

14.07.2009 9:43     citat 

Neata!!!
Merci de papa icemoon sarut
Pai am vorbit si cu mami meu din ital si mi-a zis ca psihicul conteaza ft mult si sa stau cumintica fara efort.Eu nu am facut deloc efort pe toata perioada sarcinii..singurul meu efort e sa ma ridic din pat si sa ridic picioarele s mi le spal.
rome..sper ca te-ai distrat foarte fericit ma bucur ca ai dormit bine! sarut
Si cu dr...stii ca ei nu primesc bani inainte...asa ca o sa fie la risc.Sper sa fie ok.
As vrea sa nasc dupa 17 aug ca atunci vine si mami meu si dr din conc.Mama vrea sa ma prinda cu burta.
Ea mi-a zis ca o sa nasc pe 20 aug rad
Adina nu cred ca ne face surprize...mai degraba ma astept la elena rad
Bafta la examen bubu... trag cu ochiul

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 11 ani, 3 luni

14.07.2009 9:45     citat 

Neata si de la noi sarut
Bubu..de mult nu te-am mai vazut .Ai o burtica tare frumoasa trag cu ochiul .Bafta la examen sarut
Lory sarut ...nu mai te speria in legatura cu placenta,daca ar fi fost ceva grav,banuiesc ca ti-ar fi spus trag cu ochiul .Dar cum el pleaca in concediu o luna,tu la cine te duci la control...mai ales ca acum tre sa te duci mai des?
Elena..esti bine? sarut
Eu sunt bine,tot cu contractiile mele..deja ne-am imprietenit rad .Maine fac 38 sapt...adica intru in 39 foarte fericit
Dar Lorellay nu a mai intrat confuz Sau nu am fost eu atenta?
Rome,Icemoon,Niko,Crysy,Smiri... sarut sarut sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

14.07.2009 9:48     citat 

Rome inca nu e gata camera, am comandat ceva stickere pt pereti si abia sapt viitoare ajung, la fel si lustra, mai e de montat masa de infasat/vanita etc. Cand sunt gata pun poze.
Ma bucur ca te-ai odihnit!

Bubu spor la invatat! si bafta la examen!
Ce trabaluiesc? la 6 calcam sus in spalatorie prostit pana nu e prea cald, haine la spalat, gatit si diseara avem amici la gratar pe terasa. Ii tot invitam acum pana ma pot ocupa de gateli ca pe urma le-am zis ca ma autoinvit pe rand la fiecare sa scap eu de gatit rad

Loredana foarte bine ti-a spus mama: fii optimista! totul va fi bine si bebelina o va astepta pe buni! sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii

14.07.2009 9:51     citat 

Adina,eu ma duc la dr de fam ft des sa vada cum crestem...dar daca o sa simt ceva in neregula ma duc singura la un dr pe care il stiu si e si el bun...si poate tratez cu el nasterea in caz de o sa fie mai devreme.Ar trebui sa accepte ca doar primeste bani de la mine confuz nu?
Lorellay nu a mai intrat...nu are nimeni nr ei?
Pupici lui andrei si mamicii sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

14.07.2009 9:51     citat 

Neata Adina! Bine ca mi-am amintit ca ieri ti-am raspuns cu testul respectiv si am realizat tarziu ca m-am exprimat ca o cizma jenat
Deci: testul masoara contractiile- intensitatea si intervalul si mai ales bataile inimii fatului sa vada daca contractiile il afecteaza: in timpul contractiilor dureroase din travaliu bataile inimii fatului cresc destul de mult si pe baza asta se decide grabirea expulziei sau nu. Daca ai contractii insa nu sunt regulate, nu sunt dureroase si nu este afectat fatul este asa numitul: travaliu fals- exercitii ale organismului sa zic asa.

sus

Denunta
Loredana023

Copii

14.07.2009 9:56     citat 

Icemoon,si eu ma apuc mai spre seara cred de calcat...ca azi tre sa merg la dentist...si sa imi fac plimbarea de frumusete rad
Nu te agita prea tare cu gatitul...pupam pe ksenia si pe mamica ei sarut

sus

Denunta
mirumati

Copii
Miruna Bianca: 18 ani, 2 luni
Mathias Andrei: 14 ani, 8 luni
Patrick Elias: 11 ani, 4 luni

14.07.2009 10:23     citat 

Hello girls!
Ieri am facut-o de oaie... prostit pe la 10 seara vroiam sa chem salvarea ca am facut o criza urata de calciu. Noroc ca a putut pleca sotul de la serviciu si a venit sa imi aduca niste fiole de calciu. Imi amortisera mainile si picioarele, nu ma mai puteam misca si nici respira ca lumea. Cred ca pe fond nervos a fost...ca am avut niste zile... plang sau sunt foarte trist Farmacista a zis sa iau macar 5 zile...normal ar trebui sa le fac intravenos, dar le beau, sper sa aiba acelasi efect...Dar eu stiu ca, calciu da si contractii in ultimul trimestru...sper sa nu patesc nimic. ochi peste cap
Azi dimineata am fost si mi-am luat si analizele...ultimele inainte de "marea finala". Vineri ma duc dupa rezultate...sa vad cum or iesi. M-a intepat si in vena si in ureche si in deget...o gramada de sange.
Ieri am fost si la dr. de familie, am luat in cele 9 luni 10 kg. Eu zic ca n-am luat mult...Si aveam tensiunea 9 cu 6 dupa 0,5 l de coca cola...cica e cam mica.
Mi-a facut si vaccinul antitetanos...si acum ma doare mana de mor! plang sau sunt foarte trist
Ma duc sa mananc ceva si sa beau o cafea, ca iar mi-a scazut tensiunea cred si revin.
Pupici la mamici si burtici!

sus

Denunta
Loredana023

Copii

14.07.2009 10:30     citat 

Aoleu mirumati....ai grija mami...calciu se ia in ultimul trim eu asa stiu...nu are ce sa iti faca rau...Tu ai numarul cuiva dintre noi ?eu iti trimit un mp...poate o sa ai nevoie sarut

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 11 ani, 3 luni

14.07.2009 10:33     citat 

Icemoon...da,despre testul asta e vorba,doar ca nu stiam cum se numeste jenat .Si asa e,am contractii neregulate dar puternice ca intensitate si dureroase.Dar na..nu am ce face decat sa astept scot limba Dr. a zis ca bebe nu e afectat chiar daca sunt dureroase.Mersi ca mi-ai explicat sarut
Mirumati..ai grija de tine sarut .Hai ca nu mai e mult trag cu ochiul
Lory...asa sa faci...daca simti ca e ceva in neregula,nu ezita sa te duci la alt dr. ..mai ales daca stii ca e bun trag cu ochiul sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: