· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de iunie-decembrie 2009(95)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de iunie-decembrie 2009(95)     
ankkka

Copii
Antonia Maria : 10 ani, 8 luni

19.07.2009 9:17     citat 

OFF , dupa pediatru are 2.500 g ,dar mie mi se pare ca a mai luat ceva ,dar eu oricum sunt stresata rau ,daca e asa inseamna ca nu a luat nimik de la iesirea din spital pana acum !!!

Acum mergem vineri ,iar la dr sa vedem ,ca acum am inceput si cu vitamine si vad ca papa mai mult ,eu ma mulg si ii dau cu beberonul sa vad cat papa ,iar cand nu am laptic papa si lapte praf care o mai constipa putin dar ce sa ii fac !!!!!

sus

Denunta
ankkka

Copii

19.07.2009 9:19     citat 

Ursuletz eu de colici ii dau ceiut baby drink ,si vad ca nu mai plange asa !!!!!!!

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 8 luni

19.07.2009 9:23     citat 

Da , dar e ceai si nu pot da ceai la alaptat sau asa stiu. Acum vad ca e ok. Nu stiu ce sa te sfatueisc cu luatul in greutate. Mananca bine asa? Chiar daca e supliment.

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 13 ani, 6 luni
mara: 10 ani, 8 luni

20.07.2009 7:39     citat 

nu stiu daca am mai postat asta:

http://www.imagebam.com/gallery/5b11313...013285d25/

sus

Denunta
ralus

Copii

20.07.2009 7:46     citat 

sus

Denunta
ralus

Copii

20.07.2009 7:56     citat 

urschuletz, probabil meli nu poate papa din cauza colicilor. poti detalia un pic cum ai crezut ca nu se satura si ii dai nan?... daca vrei? sarut
oricum, instinctul tau e pe primul loc, asa ca... are mamica iubitoare desteapta si grijulie!
ankka,si eu i-am dat baby drink, 15 ml, cu SAB si a ajutat-o. cand nu face tare urat nu ii dau decat sab direct in gurita.
stai linistita cu greutatea. o sa aiba un puseu imediat!
mirumati, te pupam si suntem cu tine!
ovi, multumim de informatii! pupam fetele!

ioi ce de pupici, tare pupaciosi ardelenii astia!

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 10 ani, 7 luni

20.07.2009 8:09     citat 

Neata si de la noi sarut
Ralus..multumim de cafea foarte fericit ,Ce iti fac printesele sarut ?
Anka,Urschuletz..sper sa se rezolve problemele cu lapticul sarut sarut sarut
Mirumati..sper ca sunteti bine amandoi..asteptam vesti sarut .
Eu ma pregatesc sa plec la dr...in caz ca ma opreste acolo,va anunt..desi nu prea cred scot limba
Va pupic pe toate sarut sarut sarut

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

20.07.2009 8:33     citat 

Buna dimineata! sarut
AM sosit si eu de prin tarile calde scot limba .Am fost ocupata cu examenu ...apoi am plecat la tara si ieri am fost la o mica balaceala trag cu ochiul .
Felicitari Elena pentru micuta si te asteptam sa vii acasa sarut sarut
Ralus multumim de cafea sarut cum e micuta?
Miru nastere usoara sarut
Fetelor cine imi da si mie nr de tel pentru momentul cand voi naste?
Urschu si eu ii dadeam Stefaniei ceiut pt colici ,o mai calma trag cu ochiul ,ii dadeam intre mese ,era preferatul ei ca lapte nu prea papa trist
Anka asa suntem noi mamicile mai panicate de greutate ... o sa fie bine sarut

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

20.07.2009 8:34     citat 

Adina bafta sarut sarut sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii

20.07.2009 8:57     citat 

Asta e problema ca nu papa chiar asa bine ,cam 60 ml la 4 ore ,si mai mult lapte de la mine ,praf ii dau doar in caz ca nu am eu !! Si de la praf se si constipa ,i-as schimba ,eu acum ii dau nan ,dar imi e frica ca nu primeste acum altul.

Iar despre ceai si alaptat nu cunosc ,eu ii dau si piept si praf si ceai ,mi-a zis dr. ca ceai cat vrea ea pt hidratare ,si ajuta si la colici si pt constipaie ,iar picaturi de sab i-am dat doar doua zile pana am luat ceaiut trag cu ochiul

Duminica merg si eu la control ,si sa vad ce pediatru e la polizu de garda sa o vada si acolo ,!

sus

Denunta
ralus

Copii

20.07.2009 9:03     citat 

adina, sa fie intr-un ceas bun!
bubu, cum fu cu examenul? balaceala sigur,buna.
multumim de intrebare, si ieri si asta noapte a fost liniste. mara a papat putin si a dormit toata noaptea... cu pauze de o gura de laptik, adica 3, nu stiu la ce ore!
miru cred ca e mai bine acum!
Ice, ce mai faceti? mai ai rabdare sa astepti printesa? Keane ce mai zice?
smiri, si mie imi place blogul roxanei. si filmiletul e induiosator! si mie mi-au lasat-o pe mara pe piept imediat si ce mi-a placut ca nu au clampat imediat cordonul, au lasat sa se intoarca sangele la copil, cat inca cordonul pulsa! nu ma asteptam sa fie asa in vf muntelui, la Borsa, Maramures, unde am nascut cool plus ca daca am zis, mi-au dat-o pe fetita la san mediat ce am ajuns in salon, adik la vreo ora si ceva dupa nastere. am insistat un pic, dar a reusit rapid sa suga si laptele a venit de a doua zi.

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

20.07.2009 9:05     citat 

Buna dimineata Anka ,mai eu zic ca papa bine micuta trag cu ochiul ,pediatru ce ti-a spus?
Din cate stiu eu orice formula constipa oricum e bine ca papa mai mult de la tine .Sana singurica nu papa?sau papa putin?

sus

Denunta
ralus

Copii

20.07.2009 9:08     citat 

ankka, ceaiul inlocuieste o parte din laptele pe care l-ar suge. daca are burtica plina cu ceai nici n-o sa se chinuie sa suga. plus ca ceaiul nu e hranitor. e doar calmant. in ml, cam cat primeste?... ioi! pozele... e o scumpete de fetita. da-i pupici din partea noastra!

sus

Denunta
ankkka

Copii

20.07.2009 9:09     citat 

Pediatra mi-a zis sa ii dau la beberon sa vad eu cat papa ,ca la san e cam riscant ca nu stii cat papa !!
Are cateva zile ,de vineri ,de cand papa 60 pana atunci papa 30 ,dar de vineri am inceput si cu vitamine si s-a dublat poria de laptic !!

M-a zapacit cu constipatul ,ca o si doare si nu poate sa faca ,acum i-am pus supozitor cu glicerina si e toata agitata ,si nu vrea sa iasa nimik !! imi vine sa plang cand o vad ca se chinuie asa !!

sus

Denunta
ankkka

Copii

20.07.2009 9:11     citat 

Ralus ,ceai bea cam 50 ml ,un pliculet ,in 24 ore ,eu zic ca nu-i mult !!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: