· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Bebelusi de iarna-primavara (18)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Bebelusi de iarna-primavara (18)     
mirene

Copii
Hannelore: 11 ani, 6 luni
Adelheid: 9 ani, 1 luna

23.07.2009 9:39   Bebelusi de iarna-primavara (18)  citat 

------------------------ sarut --------------------------- Ianuarie 2009 ----------------------------- sarut ---------------------------
05.01 - Dayana-Ioana- pui de 75ella
08.01 - Timeea Maria- pui de Vioelena

10.01 - Sebastian- pui de Criscros
16.01 - Imam- pui de Rabiatiron

24.01 - Bianca Ioana- pui de Nicols
24.01 - Paula Maria- pui de Micutza_25
28.01 - Raluca Maria- pui de Naty_1974

------------------------ sarut -------------------------- Februarie 2009----------------------------- sarut ---------------------------
08.02 - Maia Liana- pui de Mtl
08.02 - Dorothea Maria- pui de Dianabv
12.02 - Ioana Teodora- pui de Ruxu
13.02 - Hannelore- pui de Mirene
17.02 - Andreea- pui de Innuta_85
17.02 - Elisa- pui de Elidia_st

17.02 - Eduard-Andrei- pui de Alinutza_s
22.02 - Matei- pui de Ruxi_Mici

23.02 - Ana Maria- pui de Blackspell
25.02 - Timeea Alexandra- pui de Ambraa
26.02 - Maria-Denisa Ariana- pui de Ingeras-dolce

------------------------ sarut --------------------------- Martie 2009 --------------------------------- sarut ---------------------------
02.03 - Andrei Cosmin- pui de Dusenca
03.03 - Lucas- pui de Diutza
26.03 - Vlad- pui de Yazmine

28.03 - Alexia Maria- pui de Mitaloli
29.03 - Iulia Teodora- pui de Danimo

------------------------ sarut ---------------------------Aprilie 2009 --------------------------------- sarut ---------------------------
06.04 - Denis-Florin - pui de Bianca_90
20.04 - Laurentiu-Andrei- pui de Katya
24.04 - Eduard-Gabriel- pui de Georgy26
29.04 - Mihnea Andrei- pui de Golden_daffodil

------------------------ sarut ------------------------------Mai 2009 ------------------------------------ sarut ---------------------------
02.05 - Deniz-Andrei- pui de Dakar
05.05 - Diana Maria- pui de Mihaela12
07.05 - Teodora- pui de Tamy
07.05 - Maya Cristiana- pui de Sim0n3l
09.05 - Andreea-Maria- pui de Cleos06
15.05 - Ema- pui de Sunshineme
19.05 - Carla Alexia- pui de Ourbaby

20.05 – Robert Alexandru- pui de Mika_22
22.05 – Teodor Luca- pui de Lara_ro

29.05 - Dinu-Iancu - pui de Cristianka

------------------------ sarut ------------------------------Iunie 2009 ------------------------------------ sarut ---------------------------
06.06 – Vlad Andrei- pui de Roxy_xyz
07.06 - Lia Sophie- pui de AlexandraS
09.06 – Bogdan-Gabriel- pui de Gimiloasa
11.06 – Sonia Sorina- pui de Marina_auto
26.06 - Albert- pui de Ssimona
28.06 – Mihnea Mihail- pui de Mf13

Avem 43 bebelusi, 24 fetitze si 19 baietzei ! asteptam si alti bebelusi si mamici sa ni se alature!!

pentru a posta poze,urmati acesti pasi:
-va faceti cont in www.photobucket.com
-incarcati pozele preferate(optiunea upload)
-dati click pe o poza ca sa va apara singura in pagina
-pe latura de sus a pozei daca miscati mouse-ul veti vedea mai multe optiuni-alegeti resize,si apoi alegeti din marimile aparute optiunea Large sau Medium
-mai aveti si optiunea rotate in caz ca e nevoie sa rotiti poza
-dupa ce alegeti Large,nu uitati sa dati Save,altfel v-ati chinuit degeaba
-in dreapta pozei vor aparea 4 coduri-alegeti IMG Code,il copiati cu copy si faceti paste in mesaj
Bafta si spor la poze!!

Capitolul 1,2, 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17.

sus

Denunta
micutza_25

Copii
Alina- Georgiana: 12 ani, 11 luni
Paula-Maria: 11 ani, 6 luni

23.07.2009 9:49     citat 

Daca tu crezi ca/i ok ceea ce ai facut...chiar daca/i alimentatie artificiala....nu mai am ce comenta.
Daca tu asa ai citit....
Divesificarea inseamna orice aliment nou(chiar si sucuri) introdus.
Avea timp sa manance o viata...nu era musai sa incepi asa devreme.

Am ramas8O mai ales ca esti o persoana care ai acces la net si nu numai!
Poate or sa mai intre si alte mamici sa /ti spuna ca n/ai facut bine....

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 11 ani, 3 luni
Alexandra-Iulia: 8 ani, 4 luni

23.07.2009 9:50     citat 

Multumim de listutza mirene sarut sarut sarut
Chiar ma gandeam ca fetele vad ca s-au lansat in discutii si listuca era deja la pagina 5 scot limba

sus

Denunta
dakar

Copii
Deniz - Andrei: 11 ani, 3 luni

23.07.2009 9:51     citat 

multumim de noul capitol mirene sarut sarut sarut

in legatura cu diversificarea cred ca nu am gresit atat de tare bebele meu nu a avut niciodata colici si la urma urmei daca asta mi s-a recomandat confuz de unde sa stiu eu ca doar nu am avut pana acum 7 copii foarte fericit

sus

Denunta
mihaela12

Copii
Diana - Maria: 11 ani, 3 luni
Alexandra-Iulia: 8 ani, 4 luni

23.07.2009 9:53     citat 

Eu una ma lupt sa nu ii dau lapte formula si sa alaptez exclusiv zambet
Mai mult decat sigur ca nu vom incepe diversificarea inainte de 5 luni, poate sa zica doctora ce vrea ea scot limba
Cainii latra ursul merge jenat

sus

Denunta
micutza_25

Copii

23.07.2009 10:03     citat 

Noi facem 6 luni...si inca n/am inceput diversificarea...
dakar, nu trebuie sa te superi ....
mirene, multumim de listuta! sarut sarut sarut

sus

Denunta
micutza_25

Copii

23.07.2009 10:05     citat 

Poze

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 11 ani, 2 luni

23.07.2009 10:31     citat 

mitaloli imi pare rau ca te-am botezat , daca nu imi zicea mihaela azi nici ca imi dadeam seama jenat asa ca sunt datoare cu un miel

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut si scuze .

Si noua ne-a propus dr. diversificarea la 3 luni zice ea ca o sa-l ajute sa aiba scaun si nu o sa se mai constipe ceea ce nu prea cred. Nu a vrut sa ne schimbe laptele a zis sa ne mai chinuim cu supozitoare trist insa e tare greu . Despre diversificare ne mai documentam inante sa incepem pana atunci am vazut la humana lapte special pt. constipatie humana milchzucker si o sa-l incerc sa vad daca ne ajuta macar putin daca tot nu vrea sa ne recomande alt laptic.
dakar tu ce Lp ai dai lui bb ? Vad ca va merge bine la cate kg are bb , ati avut probleme cu constipatia ?

sus

Denunta
roxmaryn

23.07.2009 10:54     citat 

Micutza..pupam printesele tale, sunt minunate. sarut
Vazusem mai sus in cap anterior o mamica speriata ca bebe a scazut 100 gr.
Scumpa de ea.. rad Sunshineme parca avea nick-ul.
Vreau doar sa-i spun sa stea linistita si sa nu se mai streseze..are destul timp si multe alte motive pe viitor sa-si toceasca nervii. sarut Bebe va fi bine si va creste in ritmul lui, asa cum simte.Luca intotdeauna cand avea un boom de crestere in lungime, ramanea putin in urma cu greutatea.Apoi cand se oprea din lungit..recupera zambet
Sunteti asa de scumpe cu grijile ce le aveti rad Ma faceti sa-mi aduc aminte de mine, la primul bebe, apoi la al doilea jenat Ma suparam si plingeam din nimicuri.Imi pare rau acum ca mi-am consumat energia in felul ala, in loc sa ma bucur mai mult de momentele cand copii mei erau mici.Cresc asa de repede...

sus

Denunta
sim0n3l

am nascut deja!

23.07.2009 11:29     citat 

am intrat si eu sa va salut...avem botezul sambata si sunt f stresata...nu reusesc sa termin liste listute mese si masute...deja tampesc
gimiloasa ai incercat cu ceai de musetel? pe a mea o scoate afara imediat ceaiul de mustel...am luat ceva instant de la milupa..sper sa nu imi sara nimeni in cap cu ceaiul ca se pare ca si aici parerile sunt impartite
legat de diversificare cred ca pana la urma fiecare face cum vrea indiferent ce zice medicul cartle netul...
asa ca dakar eu cred ca sunt printre putinele persoane care te inteleg..am si eu multe cunostinte care au inceput cu suculete de la 2 luni jumate si au niste copii sanatosi si f important..nepretentiosi la mancare...fata de altii la care s-a inceput diversificarea mai tarziu si au avut diverse probleme...asa ca fa cum vrei mami si asta e
eu cred ca voi incepe diversificarea la 4 luni...mai intai cu suculete apoi supica si restul...a mea e pe lapte praf si consider ca e ok asa
pupici la toate mamicile

sus

Denunta
cristianka

Copii
Dinu-Iancu: 11 ani, 2 luni

23.07.2009 11:42     citat 

va salutam si noi de la munte foarte fericit
ca toti vorbiti de cat de voinici sunt micutii vostri... noi de cateva zile zambim

am decoperit ca ne putem ridica in coate si mai nou cand stam pe burta suntem tot cu capul sus ca o broscuta testoasa

si evident... ca frangem inimi deja cu privirile astea

va pupaaam!!!
noapte buna ingerasilor!

sus

Denunta
criscros

Copii
Alexandra Maria: 13 ani, 11 luni
Sebastian: 11 ani, 7 luni

23.07.2009 11:56     citat 

cristianka super e tare dulce in ultima poza.

micutza La multe lunite, trece ffff repede vremea sarut .

fetelor am mai auzit povesti cu copii diversificati devreme nu sunt mofturosi , astea is povesti de la coltul strazii, dar stomacelul acela micut nu are nevoie asa devreme de mancare, si nu degeaba au descoperit ca in mod normal il vezi pe copil in jurul varstei de 6 luni cand cere de mancare. La mine Ale a primit cu 3 zile inainte de 6 luni , iar Sebi cu o sapt si nu am nici un mofturos in casa, totul tine de mame cum ii invata sa accepte frumos mancarea. AM ex in fam sora mea a incercat sa fenteze copilul sa manance si acuma la ei masa dureaza si o ora cu jucarele cantecele bla bla. Chiar au vreme sa manace toata viata, la inceput lor nu le trebe decat laptic si daca se paote sanul mamei jenat

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 3 luni
David : 9 ani, 7 luni

24.07.2009 5:43     citat 

Neata! Suntem in continuare la puseu, sunt cu ochii cat cepele ca doarme f putin.
Nici eu nu ma gandesc la diversificare inainte de 6 luni. Uitati aici cine recomanda asta si ce beneficii sunt pentru copil sa amanati suculetele si alte minuni: http://www.kellymom.com/nutrition/solid...olids.html

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 2 luni
Al mic: 7 ani, 7 luni

24.07.2009 9:58     citat 

roxmaryn multumesc sarut sarut m-am linistit oricum din aceeasi seara, pentru ca daca vad ca fetita e bine, voioasa, activa, zambareata.. n-am de ce sa ma sperii.
Am descoperit insa o problema.. in ultima saptamana a avut scaun numai la 2-3 zile. Nu m-am panicat, insa dr. mi-a zis ca nu e bine sa o obisnuiesc asa ca se leneveste si pe viitor chiar vor aparea probleme cu constipatia. Si mi-a zis ca daca trece 1 zi si nu face, sa ii pun un varf de supozitor cu glicerina... dar eu nu prea sunt de acord... O sa incerc sa mananc eu alimente cu fibre, poate isi revine si scap de sfaturile astea nervos
Cat despre intarzierea (ma rog, vorba vine) diversificarii si refuzul mancarii.. astea sunt chiar povesti. Pe mine mama m-a alaptat 1an si 2 luni si pana la 1 an nu mi-a dat nimic altceva in afara de lapticul ei si am mancat de atunci bine merci absolut tot, fara mutre.
Hi hi azi e si la noi ultima zi de necrestinate.. foarte fericit maine botezul! foarte fericit
V-am pupat! sarut sarut

sus

Denunta
blackspell

Copii
Ana Maria - o printesa dulce!
11 ani, 5 luni

24.07.2009 9:59     citat 

si eu sunt de parere ca e cam devreme pentru diversificarea...bebe a mea are 5luni...si incep la 6 ...nu mai devreme!!! e pacat sa ii chinuim ..au stomacelul crud...si efectele nu se vad acum....parerea mea..doctora mi-a zis nici sa nu ma gandesc...e pacat..eu si o alaptez...si bine...ii mai dau ceai ca e cald...si are nevoie de lichide...si de multe ori nu vrea lapte din cauza caldurii ..dar ia ceaiul...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: