· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(105)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(105)     
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 9 luni

09.08.2009 12:14     citat 

Salutare mamici si burtici,

Si noi intram mai rarut, ca deh pana ce ne obisnuim si noi cu noul program.
Andrei este cumintel foc, mai avem noi ceva probleme noaptea, ca uneori o confundam cu ziua, insa cand ma uit la mutrita lui nevinovata, nimic nu mai conteaza.
In rest ce sa va spun, suntem bine, eu sunt putin cam obosita, insa incerc sa mai trag si eu un pui de somn ziua cand doarme el.
Icemoon sa iti traiasca comoara ca e frumoasa tare!
Bubu si tie sa iti traiasca mami micuta ta!
Burticute voi lasati treaba si puneti mana si va odihniti, ca nu stiti ce va asteapta dupa.
Ssimona, niste minunatii ai! sa va traiasca!
Sunshineme pupici multi si tie si Emei. La fel si pt Roxy si Vladut sarut sarut
Eu ma pun acum in pat, ca la ora 4 sigur se trezeste bebelinul si vrea de papa.

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 9 luni

09.08.2009 7:12     citat 

Neata! sarut
Poftiti la cafeluta

daca ieri nu ne-am riscat sa mergem la gratar , azi nu o mai aman...tare imi e ca nasc si nu mai merg deloc anul asta rad ; ma suc sa pregatesc cosuletul.
Va pup sarut sarut sarut sarut si va doresc o duminica frumoasa! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

09.08.2009 9:24     citat 

neata! sarut

Lorelay, vreme buna! sarut multumim de tratatie!

Antu! Macar nu plange! sarut

Suns in ce parc?

Am sa incerc si la mini blu pt amprenta trag cu ochiul

noi cu plansete pana la 1 si la 6 s-a trezit si a mai adormit credc ca pe la 8 ca a luat--o mama ca-mi cadeau ochii in gura. si acum tot maraita nu stiu de ce

sus

Denunta
corybalan

Copii
PAULA SILVIANA: 17 ani, 6 luni
CARINA MARIA: 12 ani, 9 luni

09.08.2009 10:24     citat 

buna fetelorsi de la noi
ne e dor de voi dar cu noul program cam greu de intrat
Va multumesc pentru felicitari , sunteti niste scumpici sarut sarut sarut
acum va pun niste poze cu minunea mea si cand am timp am sa va spun povestea nasterii carinei
imediat dupa ce m-au scos din burtica

putin mai tarziu

sus

Denunta
urschuletz

Copii

09.08.2009 10:35     citat 

Cory, sa-ti traisca frumusetea! Sanatosi cu totii! sarut

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 13 ani
Al mic: 9 ani, 4 luni

09.08.2009 1:08     citat 

Urschu merg in herastrau ca e cel mai apropiat. Pentru celelalte trebuie sa strabat bucurestiul. rad

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 15 ani, 7 luni
mara: 12 ani, 10 luni

09.08.2009 1:14     citat 

ICE, ai o dulceata. doar 2 zile ai stat in spital?
cory, ce trasaturi cu caracter are printesa! sa creasaca mare ca va fi o frumusete!
urschuletz
, va pupam si va uram zile mai bune!
Elena, tot cuminte e comoara? tu esti mai bine. asa-i? iar a vazut poze anna cu voi si a zis ca sunt eu!
lorell... stii tuu.. o gura de bere pt moi!
anthu, daca doarme atat e f bine! ai liniste!
Sunshine si anna urla in carut de parca era abandonata! doar pe teren accidentat era ok!
smiri, rome sarut sarut sarut

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 10 luni

09.08.2009 1:42     citat 

Neata fetelor!!!

corybalan sa iti traiasca frumusetea!!!! sarut sarut sarut sarut

ralus tot cumintica e Alesia....acum a inceput sa stea mai mult treaza si scoate la sunete noi!!!! rad rad rad rad tot rad de ea.....ca da din manutele alea si vb acolo pe limba ei de parca iti explica ceva rad rad rad rad
Draga de Anna...o pupicim mult mult mult...si pe Mara ca sa nu se supere!!!
Cum mai e mititica cu colici?Tu cum te simti...arati tare bine!!!
La mine incepe sa se prinda operatia la loc.....mai curge ceva grasime dar nu mult...si nu mai ma doare cand ma ridic din pat sau cine stie ce fac, si sunt si bucuroasa ca mi s-a tras burtica ceva ceva fata de cum venisem din spital. MAi am de lucrat cu ea dar totusi arat si eu mai normal rad rad rad

Off abia astept sa cresca si printesa mea mai mare sa poata sa isi tina capul singurica sa ne prinda de gat...sa ne pupicim pana ne albim.... tati vrea sa se joace cu ea..nu mai are rabdare
foarte fericit sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 10 luni
Adina: 23 ani, 4 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 8 luni

09.08.2009 2:48     citat 

Elena, nu fi nerabdatoare sa creasca, ca oricum trece timpul asa de repede...ca nici nu-ti dai seama cand face 1 an, 2, ..... Eu nici nu stiu cand fetele mele s-au facut asa mari...si eu imbatranesc!

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 15 ani, 7 luni
mara: 12 ani, 10 luni

09.08.2009 4:01     citat 

niko! intinerim! din ce an esti, ca ziceai ca tu esti decana noastra sarut ... indiscret, nu? jenat
elena, asa ma bucur de tonul tau optimist!
din pacate ieri a plans toata ziua. asta noapte a avut iar serii de plans! plang sau sunt foarte trist dar sper sa-mi pastrez mina buna si sa nu ma enervez/pierd, ca totul tine de psihic!

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 9 luni

09.08.2009 5:21     citat 

Va salut si eu din nou!

Despre urlat ce sa zic, am avut si noi 2 nopti de groaza, nu imi pot imagina de la ce a plans in halul ala, de la 12 la 3 dimineata si inca o repriza de la 4 la 5. Am zis ca innebunesc nu alta. Ma gandeam ca poate a facut colici insa e prea mic, desi am gasit articole care spun ca poate face colici si de la 3 zile prostit .
Urschu cat despre pitica ta, poate ai papat ceva interzis fara sa iti dai seama si de-aia plange atat de tare.
Eu inca ma documentez despre alimentatie ca mi-e frica tare, asta imi mai lipsea sa mananc ceva sa ii fac rau piticaniei, care oricum face legea la noi in casa...toata lumea face ce vrea el cool
Azi noapte mi-a dormit foarte bine, sper ca si la noapte sa se intample acelasi lucru. Am mancat un patratel de milka, sper sa nu aiba efecte secundare ca ma impusc singura. foarte fericit

sus

Denunta
urschuletz

Copii

09.08.2009 6:54     citat 

Antu, mananc dim paine prajita cu iaurt su cremwusti, la pranz o supa sau o mancarica si seara in general nu mai apuc. Mai bag un biscuite sau ceva de genu.

Azi a fost ceam mai tare zi de la 9 30 plange(urla) doarme cel mult o jumate de ora si o luam de la capat. De mancat nu mananca de nervi. Am iesit in parc sa stam si noi la o terasa cu nasii si a mancat din bibe lapte de al meu 120ml si in rest nimic, exceptand masa de dim. Simt ca nu mai pot psihic plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Sunt varza si nu inteleg de ce am asa ghinion. Miane face o luna si credeam ca lucrurile merg spre bine. Preferam serile cu colici si atat, dar sa fie non stop?
I-am pus si feonul pe burta ca si aseara a fost la fel.I-am luat espumisan ca vad infacolul e vax pt noi.

sus

Denunta
urschuletz

Copii

09.08.2009 6:56     citat 

Incerc sa fiu calma sa ma imbarbatez sa zic ca trece dar....si toata lumea imi zice sa nu ma ami gandesc ca-i transmit dar stau ei cu ea in continuu

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 13 ani
Al mic: 9 ani, 4 luni

09.08.2009 7:16     citat 

Urschu sarut sarut rabdare mami! sarut sarut O sa treaca stai linistita! Te inteleg perfect cu psihicul.. Si eu am momente cand clachez pur si simplu si fac crize la al meu, el saracul n-are nicio vina. Incearca sa te calmezi cat poti pentru ca intr-adevar ii transmiti si fetitei. Cand sunt nervoasa, e agitata, plange isteric, eu ma enervez mai tare si tot asa ma invart intr-un cerc vicios. Apoi ma calmez si-mi dau seama ca nu rezolv absolut nimic. Si brusc si ea se calmeaza, rade, e vesela.
Nu esti ghinionista, asta e rolul de mamica. sarut sarut
Dar e bine sa te descarci, iti face bine. Iti spun din experienta mea vasta de pana acum. rad rad rad
Si ai sa vezi ca pe masura ce creste va fi mai bine. A avut ea azi o zi mai altfel. zambet
Rabdare! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

09.08.2009 8:09     citat 

Urla de nu stiu ce sa-i mai fac. E groaznic de dureros cred. Banuiesc ca odata si odata o inceta.....dupa 12 ore.....

Temperatura nu are, caca a facut, mancata nu e ca nu vrea sa manance e prea nervoasa. Iar de obosita cred ac e moarta de somn...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: