· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(107)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(107)     
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 6 luni
Adina: 22 ani, 11 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 4 luni

12.08.2009 2:34     citat 

SSimona, ti-am trimis mp cu adresa de mail...Multumesc frumos!

Si eu conduc...si probabil o sa conduc pana nasc, dar merg mai mult prin oras.

Abramburica, ce iaurtzele ne recomanzi pt.cand o sa incepem diversificarea? Care zice tatal tau ca sunt mai bune? Cand era Adina mica manca f. multe Danonino; ii placeau f.mult...

sus

Denunta
nikodumi

Copii

12.08.2009 2:42     citat 

Ralus, numele de fam.este Dumitrescu.

Al doilea nume vrem sa-i punem Gabriela, la primul nu ne hotaram...

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 17 ani, 1 luna
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 12 ani, 2 luni

12.08.2009 3:52     citat 

Am venit fetele de la morfo, avem 650 de gr, si varsta eco este de aproape 24 de sapt prostit ...
Suntem bine nu mai avem chistul a disparut ... scot limba foarte fericit
Va pup si mai vb
sarut

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 8 luni
Al mic: 9 ani

12.08.2009 3:54     citat 

Rome daca as fi avut baiat, Luca l-ar fi chemat. imi place f mult. Rafael il cheama pe fratele meu si e un frumos(fratele). rad
Am condus pana la 40 de sapt, dupa nu m-a mai lasat al meu. Statea chiar si acasa si ma pazea. rad Adevarul e ca daca s-ar fi dus la munca, ii lua minim o ora sa vina acasa si apoi pana la spital inca o ora...din cauza traficului. rad
Niko mie Amelia imi place mai mult. L-am retinut dintr-o melodie a formatiei blue system. zambet
Elena noi am facut infanrix hexa. Am dat pe el 330ron.. desi se spune ca e bine tolerat, fetita mea a facut reactie la el. Dar voi continua cu el. Nici nu am medic de familie in bucuresti.. Rotarixul sau cum se numeste, nu mi l-a recomandat dr. Nu il facem.

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 5 luni

12.08.2009 4:09     citat 

Ok fetele , am priceput, e adevarat ca sunt riscurile mai mari daca intra careva in noi, dar macar nu sunt singura care conduce foarte fericit scot limba
Si mie imi place mult Luca, dar am stabilit de comun acord sa-i punem fiecare dintre noi un nume, sotului i-ar placea sa-i spuna Rafi rad nu stiu de unde l-a scos, dar ma rog daca asa am stabilit....ma conformez scot limba
Pai oricum eu il inregistrez prima data in maternitate dupa aceea merge el la primarie nu asa se procedeaza? si-atunci Luca va fi primul rad

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 5 luni

12.08.2009 4:10     citat 

Abramburica felicitari pt. puiut sunteti mari deja foarte fericit ; ma bucur ca a disparut chistul macar te-ai scapat de-o grija trag cu ochiul

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 8 luni
Al mic: 9 ani

12.08.2009 4:23     citat 

Rome sa stii ca Rafi ii spunem si noi. zambet Acum spune tu ca nu am un frate frumos scot limba

Pe fetita al meu a inregistrat-o si la maternitate si la primarie. Dar oricum am ales un singur nume de comun acord. zambet

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

12.08.2009 4:24     citat 

Abramburica, felicitari! Sanatosi! sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 4 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 5 luni

12.08.2009 4:26     citat 

eu am o carte cu diversificare.cine o vrea sa-mi trimita mesaj privat cu id-ul de mess...
ssimona ...poti sa-mi trimiti mail in caz ca nu sunt pe messenger?
ramane sotul la pc...ne auzim mai spre seara

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 5 luni

12.08.2009 5:11     citat 

Salutare burtici si mamici ! sarut
De dimineata nu am avut net si nu am putut intra pe forum trist ; azi am calcat si acuma aproape am terminat si mancarea (in sfarsit i-am facut varza calita lui Vio, deci pot naste linistita rad rad rad ).

rome sa sti ca eu am condus , am zis ca daca ajung inca la pedale si la volan de ce sa nu conduc foarte fericit scot limba (mie imi place ff mult sa conduc)

Lore, Rome sunt frumoase numele ce le-ati ales puiutilor vostri sarut

nikodumi mie imi place Medeea ( imi place mai ales ca e un nume mai rar intalnit, e mai special ) sarut

urschuletz imi pare rau pt supararile din cauza lapticului si al doctorului; sunt sigura ca totul va fi bine cu lapticul sarut

abramburica ma bucur ca si tu si bebe sunteti bine si ca ti-a disparut chistul sarut

elena ce grasuta e Ale, chiar ma gandeam ca trebuie sa iti rupa bratele ca e maricica sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

12.08.2009 5:42     citat 

Rome, eu la primul bb am creazut initial ca voi avea baiat...Asa simteam eu. rad Si intr-o seara m-am disputat rau cu sotul caci eu vroiam ne-aparat sa-i punem numele Stefan iar el nu pt ca asa il cheama pe nas si nu vrea sa putem un nume pt ca asa il cheama pe nu stiu cine. ei bine eu sunt mai capoasa si m-am tinut asa pe pozitie si sotul la fel incat m-am enervat si i-am zis ca el n-are decat sa-l inregistreze la primarie cum vrea ca eu Stefan il voi striga si cum el va sta cu mine mai mult si de eu sunt mama lui...la numele asta va raspunde! nervos rad
Ei bine Stefan ne-a aratat care-i e sexul abia cu o luna si jumatate inainte sa nasc si ne-a zis ca e o ea si o va chema Bianca. La numele de fata a fost asa de simplu sa-l stabilim de comun acord... zambet

Sunshineme ai un frate tare macho... jenat rad Aratati tare bine amandoi si samananti bine unul cu altul. sarut

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 12 ani, 4 luni

12.08.2009 6:56     citat 

Fetelor, sa va intreb ceva: eu am inceput sa am niste greturi. Ce poate fi oare?

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 5 luni

12.08.2009 7:05     citat 

poate o fi de la ceva ce ai mancat si nu ti-a cazut bine confuz
de mult te-au luat greturile?

asa am patit si eu sapt trecuta - vreo ora m-au tinut, dar dupa ce am varsat mi-au trecut

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 12 ani, 4 luni

12.08.2009 7:28     citat 

Daca e normal e ok. Eu am avut o sarcina f usoara, multumesc lui DD si de aia ma intreb la orice simptom daca e normal sau nu.Multumesc mult sarut

sus

Denunta
nikodumi

Copii

12.08.2009 8:53     citat 

Loredana, ti-am trimis un mp cu rugamintea sa-mi trimiti si mie cartea aceea. L-ai primit?

Smiri, si eu mai am ocazional greata...Dar cred ca e de la mancare, alt motiv la varsta aceasta a sarcinii nu are ce sa fie, mai ales daca sunt izolate...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: