· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(107)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(107)     
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 5 luni

12.08.2009 9:00     citat 

Smiri sigur nu ti-a picat ceva bine sarut

Multumesc fetelor sarut ;
Biencut sa sti ca o sa-i spun si eu varianta asta daca nu se lasa induplecat rad
Sunshineme este frumos intr-adevar scot limba , semanati foarte bine trag cu ochiul

Eu n-am treaba, pot conduce linistita, doar ca dr. zicea ceva de genu: sa nu pun o frana brusca sa ma lovesc de volan sau sa ma loveasca cineva in spate si la fel sa ma lovesc, la asta se referea cand zicea ca ar fi mai bine sa evit, dar oricum decat pe jos mai bine conduc scot limba

Lorellayy poffta mare la varza , papa acum ca dupa....nu prea mai poti; si eu am gatit fasole si in week-end vreau sa fac vinete, de astea stiam ca sigur nu e voie, sa dea DD sa avem laptic ca de astea mai papam noi ... rad

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 5 luni

13.08.2009 6:56     citat 

Neata burtici si mamici ! sarut
Va invit la cafeluta si la micul dejun trag cu ochiul

L-am sperita pe Vio in dimineata asta......am fost la baie si cum nu am mai reusit sa adorm la loc l-am sunat sa vb cu el ....si cand a vazut ce devreme il sun a crezut ca vine bebe scot limba

Rome ai dreptate, principalul e sa avem noi laptic ca o sa avem timp sa mancam de toate trag cu ochiul

Smiri cum te mai simti? ti-a trecut greata?

Lore, Biencut, abramburica, niko, Icemoon, urschuletz, elena, SSimona, sunshineme, ralus, roxy, sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

13.08.2009 7:44     citat 

Neata!

Lorelay, multumim de mic dejun! sarut E cu ochii sotul tau ca pe butelie! foarte fericit

Smiri, te simti mai bine? Se mai intampla poate vei avea si arsuri eu nu am avut asa multe cateva nopti.

Suns, in primele sec cand m-am uitat la poza fara sa citesc am zis ca treb sa fie o poza cu sotul tau dar mi-a parut ca semanati. Si zic na oamenii care se iubesc incep sa semene dupa un timp. Ca asa se zice. Pe urma am vazut ca ai ascris ca e fratele tau foarte fericit E sg? Ca am o cumnata sg foarte fericit

Aseara, a urlat din nou si la 2 noaptea a adormit. Ea nu mananca cand o doare burtica si abia dupa ce s-a linistit a mnacat si a dormit.

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 6 luni
Adina: 22 ani, 11 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 4 luni

13.08.2009 7:54     citat 

Lorellayy, multumim de mic dejun!

sarut sarut sarut sarut sarut pentru toate!

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 16 ani, 11 luni
ALBERT: 12 ani, 6 luni

13.08.2009 7:56     citat 

Smiri, vorbeste cu medicul daca persista

eu zic ca nu e normal, daca nu e ceva izolat

sus

Denunta
SSimona

Copii

13.08.2009 8:08     citat 

Niko, ti-am trimis. Lore, sa dai adresa email.

Ralus, nu mi-am luat sling, era cat pe ce. M-a speriat cineva ca o sa stau cu el de gat, ca o sa refuze carutul, mersul pe jos.............nu stiu daca e pe bune, insa, avand-o si pe Maya, nu ma risc

nici nu vreau sa fie geloasa ca pe Albert il car legat de mine si pe ea nu

Ambramburici, spune cu iaurturile, ca noi luam destul danone ( nici cremoso, nici actimel ?)

Legat de sughit, sunt miscari repetate, la acelasi interval de timp ( ritmice ) - el nu are cum sa miste chiar asa de coordonat, deci e sughit trag cu ochiul ( stii si tu cam cat tine un sughit ) - eu simteam in partea de jos, in bazin scot limba

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 15 ani, 9 luni
Zuza: 12 ani, 5 luni

13.08.2009 8:26     citat 

----------
SSimona a scris:
Ralus, nu mi-am luat sling, era cat pe ce. M-a speriat cineva ca o sa stau cu el de gat, ca o sa refuze carutul, mersul pe jos.............nu stiu daca e pe bune, insa, avand-o si pe Maya, nu ma risc

nici nu vreau sa fie geloasa ca pe Albert il car legat de mine si pe ea nu

----------

Exact din acelasi motiv am renuntat si eu si iau sling.
Am wrap, dar pe caldurile astea nici nu l-am incercat si sincer desi K deocamdata nu se arata gelos si nu avem probleme nu as risca sa schimb situatia.

Neata fetele!

Lore ma gandeam la tine ca zicea Vio ca nu apuci luna august, ia uite ce cumintica sta bebelina! sarut

Urschuletz sorry ca situatia e la fel, sper sa scapati cat de repede.
E drept ca bubulina mea e micuta, dar la ea de are sanul e totul ok, chiar daca asta inseamna sa sta la san si 1h-1h30min si apoi dupa 10 min sa vrea din nou si atunci o pun la celalalt.

Eu am dormit printre picaturi, a dormit max 2h legate, am si pus-o la san noaptea langa mine in pat ca nu mai ma tinea spatele si am lasat-o langa mine cand a adormit.

O zi frumoasa fetele!

sus

Denunta
SSimona

Copii

13.08.2009 8:35     citat 

eu am avut iar o seara de certuri cu domnul sot ( chestii gratuite, de ce l-am intrebat ceva din alta camera, ca el nu avea cum sa auda, ca expres am facut chestia asta ca sa il enervez, ca ce am eu in cap, bineinteles ca sunt si dusa cu capul etc etc etc )

sunt cu nervii intinsi ca guma de mestecat

aaaaaa, bebe e foarte plangacios, exact ca Maya, deci, cine e de vina ? EU ca nu fac copii "normali" - ca el ( spuse de mama lui ) statea si 3 ore cu ochii in tavan si nu urla
un moment de cumintenie

in rest

sus

Denunta
lorellayy

Copii

13.08.2009 8:38     citat 

ICEMOONchiar ca sta cuminte bebelina; de obicei presimtirilelui Vio se adeveresc, numai ca de data asta nu a nimerit-o scot limba
tu ai avut noroc de o nastere usoara si de o bebelusa cuminte sarut asa mi-as dori si eu trag cu ochiul

urschuletz imi pare rau ca iar a plans atata Meli; pupici pt amandoua sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

13.08.2009 8:39     citat 

Ah! Simona ce-i inchideam gura cu o tigaie! nervos cat despre soacra asta asa is de la mama natura: bune de ... nervii nu-s in stare sa-ti spuna o vb buna sau de incurajare nici cand te vad la -0 nervos nervos nervos

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

13.08.2009 8:41     citat 

Lore Ksenia deocamdata daca primeste ce vrea e tot ok, cand deschide ochii cand incepe sa-si pape manutele si sar cu tzitzi( cum zice Keane scot limba )

sus

Denunta
lorellayy

Copii

13.08.2009 8:42     citat 

Simona sarut sarut sarut sarut
cum poate sa zica asa ceva? nervos imi pare rau ca ai avut o seara asa rea;
Albert e un scump si cand e cuminte si cand plange sarut ce falcute are! sarut sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii

13.08.2009 8:43     citat 

Icemoon cred ca Keane roieste in jurul ei , nu?

sus

Denunta
ICEMOON

Copii

13.08.2009 8:46     citat 

Da Lore cam asa! cand ii dau san vine si imi zice: mami pot sa o pup aici? si aici? si aici? scot limba sarut , dar in rest daca doarme nu o deranjeaza: sttt! doarme Ksenia nu-i voie galagie prostit
Asta deocamdata, nu stiu cat o tine.

sus

Denunta
lorellayy

Copii

13.08.2009 8:50     citat 

ce frumos trebuie sa fie sa ii vezi pe amandoi sarut o sa aibe grija K de surioara lui trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: