· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(107)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(107)     
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 6 luni

13.08.2009 8:57     citat 

Ce frumos din partea lui! sarut E protector cu surioara lui. Nu are de ce sa schimbe.

Am plecat pe afara, vb mai tarziu

pupici sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
SSimona

Copii
MAYA: 17 ani - La Multi Ani!
ALBERT: 12 ani, 6 luni

13.08.2009 9:00     citat 

Maya l-a cam chinuit pe Albert, insa a fost ok, per total

La fel, l-a zapacit cu pupici, s-a cam suparat ca a plans la ea in brate si a tras concluzia ca nu isi iubeste surioara

A e oricum plangacios si ea nu reusea sa il tina cum trebuie, de aici alte urlete

in fine, trecem noi si peste astea ; Icemoon, stii cum e, dupa circ, vine si ma intreaba de ce sunt suparata, ca sa il inteleg, ca e si el stresat si sa nu pun la inima

trist

sus

Denunta
SSimona

Copii

13.08.2009 9:03     citat 

deci, dupa cum se vede din poze, maaareeee plangacios scot limba si el sa raspunda ca in reclama : Eu ? Mare ?

dar e plangaciosu' meu si nu mai pot de dragul lui....creste el pana la urma si nu o sa mai plaga atata rad

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 12 ani, 5 luni

13.08.2009 9:13     citat 

dragutul de el sarut
dar cand o sa creasca o sa se mai reduca plansetele , nu?
eu asa ma consolez de pe acuma...plange la inceput si apoi , cand va fi mai maricica se va potoli foarte fericit

sus

Denunta
cristyangeleu

Copii
Vlad Mihai: 12 ani, 2 luni

13.08.2009 9:21     citat 

buna fetele... ce bebe frumos ai ssimo sa va traiasca si sa va bucurati de el.

sus

Denunta
SSimona

Copii

13.08.2009 9:25     citat 

la Maya au incetat spre 5 -6 luni

insa sunt si copii care nu plang, mananca, dorm si stau singurei in patut, care tac daca le vorbesti sau ii mangai

nu sunt toti la fel, eu incerc tot felul de chestii ca sa il calmez, insa si in brate face asa, nu mereu, are senzori, daca il am in brate si ma plimb, e ok ; insa ma lasa spatele si ma asez.......URLA rad

are si momente cand il doare burtica si de aia plange

insa are niste plamani ; nu poti sa te intelegi cand plange ( ca am vazut ca unii plang pe silent )

sus

Denunta
SSimona

Copii

13.08.2009 9:26     citat 

Multam, Cris.......Maya ii zice "ragatorul" rad ( cu toate ca i-am explicat ca animalele rag )

sus

Denunta
nikodumi

Copii
Tania: 27 ani, 6 luni
Adina: 22 ani, 11 luni
Aiyana Maria: 12 ani, 4 luni

13.08.2009 9:48     citat 

SSimona, am primit mail-ul, multumesc! Este f.interesant cursul, cred ca toate mamicile sau viitoare mamici ar trebui sa-l citeasca.
Albert e un scump! Chiar daca acum e mai plangacios, lucrurile or sa se indrepte...Ce bine le sta la amandoi, Maya si Albert!

Icemoon, ma bucur tare ca este Ksenia cumintica, si ca va intelegeti bine, tu, Keane si Ksenia.

Urschuletz, plimbare placuta si o zi mai buna!

sus

Denunta
SSimona

Copii

13.08.2009 9:49     citat 

seamana bine cu Maya, nu ? uitati o poza de la botez, avea 3 luni

sus

Denunta
nikodumi

Copii

13.08.2009 9:54     citat 

Vai, ce scumpa era! Parca e o papusica!!! Si intr-adevar, se cunoaste ca sunt frati, seamana mult!

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 5 luni

13.08.2009 9:54     citat 

Neata si de la noi sarut sarut sarut , Lorellayy multumim de tratatie tocmai ce-mi savurez cafeaua trag cu ochiul ;

Icemoon eu ti-am tot spus ca ai baiat mare si o sa aiba grija de surioara lui scot limba sarut sarut sarut

Simona imi pare rau, urat din partea lui, dar sunt vorbe spuse la nervi; in legatura cu soacra-ta ..... no comment, ma abtin ca si a mea e la fel.
E un scump Albert si seamana foarte mult cu Maya. Un pupic pt. amandoi sarut sarut

Urschuletz plimbare placuta si obositoare va doresc, ca sa dormiti mult cand intrati in casa scot limba sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 5 luni

13.08.2009 9:55     citat 

Niko tu esti la lucru asa-i ? Servici usor sarut

sus

Denunta
nikodumi

Copii

13.08.2009 9:57     citat 

Multumesc, Rome! Mai am astazi si maine si gata! De luni stau acasa!

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 17 ani
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 12 ani, 2 luni

13.08.2009 10:09     citat 

In leg cu iaurturile...desi stiu de ele acum si Danutza papa, danette, danonino si actimel, iar eu papa activia...
Eu nu i-am dat pana pe la 2 ani...ma refer sa nu le folositi cand incepeti diversificarea , ca au o concentratie mare de amidon, din acest motiv stau asa tzepene si chiar si dupa termen sunt la fel...
Eu i-am dat campina sau milli , pe principiu ca milli se fabrica mai spre vest si na poate sunt influentati mai pozitiv trag cu ochiul si campina mi-a parut ok...
Defectul de la danone este cu amidonul, care-l pun cam in exces...

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 17 ani
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 12 ani, 2 luni

13.08.2009 10:17     citat 

Asa...in leg cu cine seamana copilul...aseara am trait senzatie maxima...
Danutza a fost ffff cuminte....si cumnata mea a hotarat ca a semanan cu ea, ca ea era asa surprins ....desi eu am fost monument de cumintenie pana la 2 ani, adika mi-a zis mama ca am fost si mai cuminte decat Danutza...dar na copilul MEU nu seamana cu mine , MAMA lui...seamana cu matusa ochi peste cap ...
Si mi-a exprimat f clar ca acum Dumbo ma va face sa inteleg ce inseamna sa ai copil...asta pt ca ea a avut-o fata care nu prea se intelegea cu somnul si mancarea ...
Si am mai intalnit cazuri de mamici care au avut copii cu nopti nedormite , colici si concerte nocturne care si-au exprimat clar parerea ca nu am cum sa am acest noroc de doua ori...
Si ca la cum misca Dumbo la mine in burta clar asa va fii de agitat si dupa nastere...mama mi-a zis ca eu nu statea deloc in burta, ca noaptea n-o lasam sa dorm , ca mereu isi facea pb ca voi fi sub greutate ( am a vut 4,5 kg) si ca nu stia cand dorm....eram un adevarat spectacol pt cei din jur cand vedeau cum impingeam in burta mamei sa ies mereu in evidenta foarte fericit ...si mama zice ca am fost mai cuminte decat Danutza...
Asa ca ...de ce nu ar fi Dumbo mai cuminte, sa moara dusmanii de ciuda? rad rad rad rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: