· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Ghioceii primaverii 2008 (6)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Ghioceii primaverii 2008 (6)     
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

16.08.2009 8:25   Ghioceii primaverii 2008 (6)  citat 

eli78.............................................domnisoara Alexia Ioana...............1.03.2008
the_pretty_nurse.......................domnisoara Iulia Alexandra..........3.03.2008
apalada......................................domnisorul Mihnea Gabriel.........4.03.2008
elena83......................................domnisoara Carla Maria................8.03.2008
Emilia2006................................domnisorul Vlad.............................10.03.2008
Mxshk..........................................domnisorul Vladone......................14.03.2008
Iliutza...........................................domnisoara Marie Elizabeth..........15.03.2008
Leelloo.......................................domnisorul Matei Cristian............16.03.2008
IrinicaR…...................................domnisorul Paul Razvan..............17.03.2008
fanuca.........................................domnisorul Radu.........................19.03.2008
Biencutza...................................domnisoara Ingrid Anna.................20.03.2008
Cobrata......................................domnisoara Francesca Ana..........31.03.2008

Connie_drg..............................domnisoara Bianca Antonia...............03.04.2008
blondeana24...........................domnisorul Stefan Ioan......................04.04.2008
Ilicutz..........................................domnisorul Alexandre Tiberiu...........08.04.2008
Rorabebeloi.............................domnisoara Sara Sofia........................09.04.2008
Galactic.....................................domnisorul Akos..................................12.04.2008
gatlanalina...............................domnisorul Rares Alexandru.............12.04.2008
Relly..........................................domnisorul Eric Alexandru.................13.04.2008
gina_d......................................domnisorul Robert Constantin..........13.04.2008
Bebe_lusi................................domnisoara Sarah Angelina...............14.04.2008
Camilili.....................................domnisorul Cezar Andrei....................14.04.2008
Manam.....................................domnisorul Marius...............................14.04.2008
mishk........................................domnisoara Irina..................................15.04.2008
roxy27.......................................domnisoara Natalia Nicoleta..............16.04.2008
Bjmaryo...................................domnisoara Bianca Maria.....................18.04.2008
alp.............................................domnisoara Anna...................................22.04.2008
Cotuca......................................domnisorul Cristian.............................23.04.2008
ari_adna...................................domnisoara Mara..................................29.04.2008

dflavia.......................................domnisoara Stefania..............................11.05.2008
jakueline..................................domnisorul Darius-Andrei....................11.05.2008
ioanab81.................................domnisoara Maia Alessia......................12.05.2008
Alinagr31.................................domnisorul Razvan Mihai Catalin ......15.05.2008
mamik_monik........................domnisorul Raul-Adrian ......................16.05.2008
Sorinadaniela........................domnisoara Giulia Anna........................19.05.2008
Petit_coeur.............................domnisorul Patrick Alexandru .............19.05.2008
untaticfericit............................domnisorul Eric Andrei...........................20.05.2008
redroserou.............................domnisoara Delia.....................................22.05.2008
bitzulache...............................domnisorul Gabriel..................................23.05.2008
ari05........................................domnisorul Darius..................................26.05.2008
Tania3.....................................domnisoara Claudia-Teodora...............28.05.2008
Danutza07..............................domnisorul Mark Andreas.....................29.05.2008

Avem 42 de copilasi, 23 si 19!! Sa ne traiasca!!!!!

Si mai avem si 3 burticute, Ildi, Ileana si Marcela.Felicitari si Sarcina usoara!!!!!

Aici am fost bebelusi:
Capitolul 77,(76),(75),(74),(73),(72),(71),(70),(69),(68 ),(67),(66),(65),(64),(63),(62),(61),(60),(59),(58 ),(57),(56),(55),(54),(53),(52),(51),(50),(49),(48 ),(47),(46),(45),(44),(43),(42),(41),(40),(39),(38 ),(37),(33),(32),(31),(30),(29),(28 ),(27),(26),(25),(24),(23),(22),(21),(20),(19),(18 ),(17),(16),(15),(14),(13),(12),(11),(10),(9),(8 ),(7),(6),(5),(4),(3),(2),(1)

Aici suntem ghiocei:
Capitolul 5,(4),(3),(2),(1)

sus

Denunta
leelloo

Copii
Matei Cristian: 12 ani, 10 luni

17.08.2009 10:22     citat 

neatza!
cum e Darius???
si Matei poarta acum 22 la piciorong!si lui ii creste laba repede vad.. socat

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

17.08.2009 11:33     citat 

hello fetelor!
laura ce faceti, a mai scazut febra? ati fost la spital?
ana si noi am schimbat sandalele, i-am luat acum cateva zile nr.22 si ea poarta 21 dar are si piciorul lat si nu vreau s-o stranga.... asa ca nu te mai stresa zambet asteptam pozaaaaa...
ileana si pe tine vrem sa te vedem sarut

aseara am fost la o nunta si sunt tare chiauna, nu pt ca as fi stat mult dar pana am luat copilu' de la nasi, pana am ajuns acasa, n-o mai lua somnu pe biancal si se tot foia...., azi nu fac nimic de mancare ca nu sunt in stare, mancam paste foarte fericit

sus

Denunta
ari05

Copii
Darius: 12 ani, 8 luni

17.08.2009 12:21     citat 

ceau gagici ! cred ca am scapat de febra... nu a mai facut de aseara de la 6 ... n-am mai mers la spital, pt ca suntt aproape sigura ca o fi facut de la dinti trist ieri am vazut ca de fapt pe langa maseluta ii mai iese si un canin plang sau sunt foarte trist
sper acum sa fie ok, ca de aseara nu i-am mai pus nici supozitor, si nici nu i-am mai dat eferalgan...
app de incaltari... tre sa ma duc la cumparaturi ca i-a crescut dintr-o data piciorul, de la 19 am sarit direct la 21 surprins si nu mai am cu ce sa-l incalt nervos

sus

Denunta
ari05

Copii

17.08.2009 9:22     citat 

trist am fost acuma seara la spital totusi... ca nu imi placea cum se comporta Dari... era tare bleg, se tot punea pe jos, punea capu jos unde apuca, si nu-i sta in fire... si plus ca pe la 6 a facut iar 38 temp plang sau sunt foarte trist asta dupa ce a fost super ok toata ziua... si ajungem la spital... si ... SOC !!!!! surprins surprins surprins parca se sparsese conducta cu tigani nervos DD iarta-ma ca nu am nik cu ei, da ma scot din minti cand vad ca tot timpu ii plin cu ei la Urgente... dk se kk pruncu stramb hop la urgente ! apoi ei merg sa stea acolo confortabil sa alapteze tzancii... bleahhhh !!!! poate am eu pitici pe creier, da cand vad tiganca cu tzatza afara , da nu asa un pic, ci cu totu afara, si alapteaza... nervos deci sincer mi se intoarce stomacu pe dos nervos na si ajungem acolo, nu ne baga nimeni in seama, a meu mai ca nu se urca pe receptionera sa-i dea una ca se uita urat la noi de parca deranjam ca am intrat si noi la Urgente... si apoi vine alta si ne spune in scarba sa asteptam , ca nu vedem ce ii acolo? deci era FULL !!!! bineinteles ca mi s-a ridicat tensiunea... pai frate !!! intrebi omu ce probl are !!! nu? k poate e ceva grav !!! in fine, nervoasa ies afara, o sun iar pe pediatra, sa intreb unde drq pot sa ma duc cu Darius, sa mi-l vada careva... fiind deja tarziu, si sa nu stau la Urgente sa mai ia si alte minuni de pe acolo, mi-a zis sa ii mai scad febra peste noapte, sa il tin la regim, si dimineata la prima ora sa ma duc la o dra pe care mi-a recomandat-o... asa ca... traiasca UPU de la Spit de Copii Oradea nervos jegosii drq !!! nervos si se oftica dc zice toata lumea ca is varza... deci DD fereste sa avem realmente o urgenta ca nush ce ne facem... acum sper sa trecem cu bine peste noapte, si la dimi mergem direct la dr...
trist

sus

Denunta
leelloo

Copii

17.08.2009 9:52     citat 

mda...chiar nasol acolo la voi, nu mi se pare normal sa te lase sa stai pe holuri in nestire, fara sa te intrebe nimeni ce problema are copilul.. nervos
baga-i panadol/nurofen la 4 ore, chiar daca trebuie trezit peste noapte..altceva nu ai ce-i face pana maine..daca ajunge la 39 si sare peste, supozitor, ai incercat diclogesicul? la noi a fost miraculos!

sus

Denunta
camilili

Copii
Cezar- Andrei: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

17.08.2009 10:00     citat 

Ioiii Laura, dar ce ghinion ai mai avut!!!dupa atata timp in care te-ai luptat cu febra , cand ai hotarat samergi in final la upu ce sa patesti???chiar ca sunt cu capul dr astia!!!mai ales ca e vb de un biet copilas....saracutul Darius!!ii dorim multa sanatate!!!
Dupa ce tot weekendul am fost pe drumuri azi am ajuns in final si pe la bunica mea si l-am lasat pe Cezarica la o baita in cadita in curte...toate bune si frumoase insa cand mi s- a trezit dupa amiaza avea nasucul infundat...nu m-am panicat..am iesit afara...cam marait micutul..dar se juca....iar dintr-o datanu a mai vrut in parc ci imi arata sa il pun in carut...si l-a luat o febra...apoi a mai si vomat....iar cand am ajuns acasa am spart si termometrul!!!!!offff.....in fine avem si noi febra...38.9... plang sau sunt foarte trist ..suntem plagaciosi si moi...am administrat repede un supozitor de paracetamol..fiindca nurofenul l-a vomat..asteptam acum sa vedem peste 6 ore cum mai e....sper sa ii treaca ca mor aici langa el!!!!
Relly, te rog schimba-ne si noua fotografiile..ca am pus si noi mai de la mare...in ton!!!cat despre incaltari si Cezar poarta 22 spre 23...am luat 3 perechi de sandalute vara asta...si ultma oara la dr la 1 an si 3 luni avea 80 cm si 10 kg....

sus

Denunta
manam

Copii
Marius: 12 ani, 9 luni

17.08.2009 10:15     citat 

Sara buna
Si eu cand aud de spitale mi se ridica parul peste tot pe unde am socat
sincer aici la noi daca dai banul te trateaza super. a fost cazul meu cand am nascut si apoi de cate ori am avut nevoie. doar ca habar n-au, orice are copilul e mult ptr ei si desigur ca nu stiu cu ce se mananca ochi peste cap
Laura, sper sa aveti succes dimineata, sa nu fie nimic grav
si cezar de la ce are febra, Cami?

sus

Denunta
camilili

Copii
Cezar- Andrei: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

17.08.2009 10:19     citat 

pai cred ca l-a prins o raceala ceva...ca tot intra in apa...se balacea putin si apoi umbla prin curte sa se usuce...si iar in apa....ca de la altceva nu are de la ce....

sus

Denunta
manam

Copii

17.08.2009 10:42     citat 

daca tot ati cerut sa vedeti, uitati plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
leelloo

Copii

18.08.2009 8:22     citat 

Ana, dar nu-ti sta rau deloc, si nici asa scurt nu e! trag cu ochiul

sus

Denunta
Connie_drg

Copii
Bianca Antonia: 12 ani, 9 luni
am nascut deja!

18.08.2009 8:38     citat 

----------
leelloo a scris:
Ana, dar nu-ti sta rau deloc, si nici asa scurt nu e! trag cu ochiul
----------

are dreptate anca, credeam ca esti mult mai scurt, iti sta bine, e o tunsoare moderna, o sa creasca repede, ai sa vezi sarut

sus

Denunta
manam

Copii

18.08.2009 9:01     citat 

pai in varful capului are 3-4 cm si nu-i scurt? prostit
mersi fetelor, m-am cam obisnuit acum trag cu ochiul

sus

Denunta
relly

Copii
Eric Alexandru: 12 ani, 9 luni

18.08.2009 10:22     citat 

Of Laura, ce nasol!!! Dar chiar nesimtite cele de la receptie, le doare gura sa intrebe care e problema cu copilul..... poate chiar este o urgenta.... ce faci in cazul asta... stai la rand ca asa vor ele. Faceam un scandal acolo. Nesimtitele naibi!!!
Ana, nu-ti sta rau deloc asa. Si eu ma asteptam sa fie mult mai scurt.
Cami, o sa schimb pozele, stiu ca ai pus, dar nu am avut timp ca le schimbam la toata lumea. Sanatate lui Cezar!!

sus

Denunta
ari05

Copii

18.08.2009 10:23     citat 

am fost de dimi la dr... da vaisamar !!! mi l-a consultat f superficial, pe fuga... sare direct cu diagnostic rosu in gat... ma uit la ea, ii zic sa ma lase cu rosu in gat ,ca la orice dr ma duc, numa asta stie sa spuna nervos nu cred ca i-o convenit,da mi se falfaie !!! apoi am mers la asist pediatrei noastre, si i-a zis si ea doctoritei ca nu e rosu in gat ,ca asa e gatul lui, i-a aratata fisa, si a schimbat placa, cum ca poate ar avea ceva la stomac, infectie, ceva salmonela surprins imi da trimitere sa ii fac coprocultura, dupa ce initial zisese ceva de 2 analize de scaun, printre care si parazitologicul... apoi ii spun ca tocmai i-am facut coprocultura si ca a iesit negativa... la fel si antigen giardia a iesit negativ... a dat din colt in colt ... si ne-a zis sa facem totusi coprocultura, si sa ii dau Sumetrolim, Hidrasec, Biotics, antitermice dk ii mai creste temp, si sa-l trec pe regim... asa ca... suntem tot in plop nervos o sa ii refac pana la urma ceva analize de scaun, sa vedem... si ne-a mai zis ca de la dinti nu face temp, in nici un caz ci ca de la temp ii ies dintii (adik temp accelereaza procesul...) surprins deci, pareri si pareri... na, vai de noi... azi dimineata am mai vazut ca ii iese si caninul 2, se vede alb in gingie... mi-e groaza de perioada urmatoare plang sau sunt foarte trist dk ii ies acum toti unul dupa altul... ne-am scos !

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: