· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(109)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(109)     
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 4 luni

20.08.2009 10:50     citat 

Nu am apucat sa citesc mai nimic. Sunt cu nervii nervos toata ziua nu a dormit de mancat prea putin si acum tot cu gura mare e.

Am vb cu Lorelay si e bine se simte bine Natalia e la bebelusi inca pt ca ea este la reanimare. Nu prea are inca laptic dar spera sa se rezolve cat mai repede. Luni ii da drumul acasa. Ne amuzam ca in salon e o tipa care sforaie si nu poate dormi si i-am zis sa se obisnuiasca ca maine le aduce bebeii si cred ca va fi concert. Va pupa pe toate si abia astepata sa ajunga acasa.

Loredana mi-a zis ca Vio ti-a trimis un emaile cu poze....daca e sa postezi tu pozicile please!

sus

Denunta
urschuletz

Copii

20.08.2009 10:55     citat 

Abramburica ce dr nebuna! Ce nesatui au devenit! Si ce faci cauti alt dr?

Alexya, cam ciudat ce zici tu ca ai slabit. Ma gandesc ac explicatia lui Antu e cea mai reala. Ai vb cu dr?

Loredana ce tare faza rad

Yubi, felicitari! sarut

Niko, nu-ti face probleme si a mea avea la 32 de s 1500 si a fost ok pana la urma. Nu stiu cat ar fi avut daca as fi nascut mai devreme. Atata timp cat placenta e ok si bebe e bine o sa ia cat treb pana la final. trag cu ochiul

sus

Denunta
urschuletz

Copii

21.08.2009 7:37     citat 

Buna dimineata! sarut

Ce liniste pe aici! Poftiti la mic dejun

Sunt in picioare d ela 7 30 a mancat gagalicea si acum se joaca doarme d-ale ei. Ca aseara nervos

Voi ce faceti?

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 8 luni
Zuza: 10 ani, 4 luni

21.08.2009 7:59     citat 

Buna fetele!

Imi cer scuze ca am iscat asa incurcaturi plang sau sunt foarte trist , Loredana imi pare rau! sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 3 luni

21.08.2009 8:12     citat 

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 10 ani, 1 luna
Albert Stefan: 8 ani, 4 luni

21.08.2009 8:12     citat 

Neata si de la noi!
Multumim Urschu de cafea si pupici lui Meli ca tot e ea mai cumintica sarut
Nu prea m-am odihnit,mi s-a parut cam cuminte si bebe,ma chinuit stranutul si nasul plang sau sunt foarte trist si stinghia piciorului drept...bebe e pe dreapta si cred ca apasa...

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 10 ani, 1 luna
Albert Stefan: 8 ani, 4 luni

21.08.2009 8:14     citat 

ce falcute avem noi sarut si o mami fericita sarut
va pupam si refacere grabnica sarut sarut sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii

21.08.2009 8:18     citat 

Neata!!!!
Merci de bunataturi Urschu sarut sarut

Icemoon....nu m-am suparat in schimb am ras...si acum ma doare burta rad rad rad si cam ar fi timpul sa nasc...numai ca vad ca nu prea vrea prostit

Urschuletz o sa pregatesc capitolul cu colajele noi si iti trimit pagina de word prin mail...e ok asa?

sus

Denunta
urschuletz

Copii

21.08.2009 8:20     citat 

Vai Lorelay, sa-ti traiasca scumpetea! sarut Ce plange ea acolo sarut

Yubi, imi pare rau ca nu te simti bine. Din fericire in sarcina nu am racit am avut asa niste mucisiori nesemnificativi. Dar cand simteam ca ma ia bagam lamaie si miere. Am mai luat si polen. Cat despre picior nu prea ai ce sa-i faci... trist Trece sarut

Ice, nu-ti face probleme poate asa naste mai repede foarte fericit

sus

Denunta
urschuletz

Copii

21.08.2009 8:21     citat 

Da Loredana si daca nu-mi iese las asa cum e si le descurcam dupa

sus

Denunta
Loredana023

Copii

21.08.2009 8:25     citat 

ok...acum ma pregatesc sa o fac trag cu ochiul

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 10 ani, 5 luni

21.08.2009 8:57     citat 

Simona - eu ii dau humana ,nu ii mai dau san deloc ,si fata nu face kk decat cu supozitor ,Eu ii pun zilnic supozitor ,atunci cand vad ca incearca si nu poate ,dupa 2-3 ore ,ii pun ,consider ca s-a chinuit destul fara rezultate ,eu ii pun o jumatate de supozitor !!
Constipatia este de la laptele praf ,indiferent de care ,am inteles ca o sa scapat atunci cand vom diversifica si ca supozitorul nu provoaca dependenta ,
Nu las copilul sa treaca ziua fara sa faca kk ,NICIODATA !!

Fetelor ce sa ii fac ,de ieri vomita cam mult dupa masa ,aproape tot !! Acum vad ca a papat si nu l-a dat afara ,de o saptamana papa 130 ml ,acum i-am dat100 ml ,sa fie asta motivul ,o fi fost prea mult lapte la o masa ?? adevarul este ca ultimii ml ii cam dateam un pic mai fortat !!

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 6 luni
Radu Stefan: 7 ani, 2 luni

21.08.2009 9:27     citat 

neata fetele,
Mai lore tu ai puf foto fata sa scri nimic acolo, poate iti mai uram din nou rad. De data asta nu ma mai pacaligi pentru ca recunosc camasa de noapte de pe Lorellay ca este din maternitatea din Brasov, asa am avut si eu, de aceea scot limba.
Felicitari Lorellay, este o scumpete sa fiti fericite si poate atunci cand tre recuperezi iesim la o plimbare prin parc, vedem noi care este mai aproape de amandoua zambet
urschuletz multumim de tratatie. Stai linistita si Vlad ieri parcas a avut mancarici toata ziua a marait si a mancat aiurea, de dormit a dormit putin, ceai cand ii dadeam rodea tetina de la biberon. Si de dimineata vad ca tot asa a fost foarte agitat a trebuit sa-l adorm pe brate, sa vedem cat doarme, sunt tare curioasa.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 8 luni
Zuza: 10 ani, 4 luni

21.08.2009 9:36     citat 

Ankkka poti incerca sa-i dai doar 110ml chiar daca va papa mai des, poate e prea mult pt ea 130ml la o masa, K de ex nu a papat niciodata cantitatea recoamndata in functie de varsta si kg-me, totdeauna a papat mai putin la o masa.
Plus de asta ce a functionat la noi impotriva constipatiei: atunci cand preparam formula puneam un pic mai multa apa, o faceam mai diluata: de ex de trebuia sa pun 90 ml apa puneam 95ml, pediatru ne-a recomandat asta si la noi a fost ok.

Cat e de fericita Lore cu minunea langa ea! sarut sarut sarut

Yubi sanatate multa!

Apropo de maraieli si la noi ieri a fost o zi cu cantec: colici, gaze, suparari. Apoi asta noapte a dormit de la 22 si la 4:30 am trezit-o ca nu mai puteam de sani s-a mai trezit la 9 si acum iar doarme.
Asa sunt la inceput: nu seamana 2 zile una cu alta prostit

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

21.08.2009 9:45     citat 

Buna dimineata!
Azi pleaca socri ..iupii rad
Anka incearca varianta cu paatu mai putin .Stefi a varsat frecvent ppana la 4 luni si nu manca mult ,nici medicul nu a gasit o explicatie la aceasta cauza.
Sa va pun si eu foto cu Teo sarut
Aici a 2-a zi dupa nastere:

Aici acasa

Si cu Stefi

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: