· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(109)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(109)     
ralus

Copii
anna: 15 ani, 7 luni
mara: 12 ani, 10 luni

21.08.2009 9:55     citat 

ICEMOON, cata dreptate ai! noi am iesit ieri pe la 7, bb in wrap, acasa cum am lasat-o asa a dormit pana pe la11 apoi maraieli si supt si somnik pana dimineata. pana acum dormea bine doar de pe la 11 seara cool. despree anna sa stii ca ai dreptate. nu ma pot ocupa de ea mai deloc. de abia fac ceva de mancare... o neglijez de mult caci cu contractiile nu prea aveam curajul sa fac prea multe! si sufar si pentru ca se ataseaza din ce in ce mai mult de soacra, iar eu lacrimez neputincioasa cu bb in brate cand se cere la ea sau nu mai vrea sa vina acasa plang sau sunt foarte trist
Mara plange toata ziua. ar dormi numai in brate! suge putin si mai da o tura... e agatata de titi... de multe ori merg la baie cu ea in brate.
cei din jur ma sprijina: "Ai invatat-o in brate..." si restul sfaturilor... nervos na ca prea mult ma plang!

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

21.08.2009 9:59     citat 

Ice nici la noi nu prea seamana zilele ,a avut 2 zile cand dormea noaptea 6 ore ,azi noapte s-a trezit la 3 ore.Da ma bucur ca nu plange ,papa si se culca trag cu ochiul

sus

Denunta
ralus

Copii

21.08.2009 10:05     citat 

bubu, ce dulceata! si ce bine seamana cu stefi! sa-ti creasca mari! cu socrii e tare complicat... eu nu stiu cum ar fi mai bine... cred ca e bine cu ei dar asa, fiecare cu treaba lui, ne ajutam cand putem.
elena, apropo de soacre si a ta vad ca o sa faca ce vrea... a mea de cate ori prindea ocazia o imbraca pe anna si imi rascolea dulapul, 1 la mana; 2-mereu ii da ceva sa manance, sa bea, sa rontaie si ii creeaza un comportament alimentar nesanatos; 3 - mereu fata e patata si fac alergie ca poarta o data o hainuta si are pete, alti bani...4 ma anunta ca mara are ceva in scutec... de fiecare data. 5- baga degetul in pampers ca sa verifice plus ca o si schimba imediat ce o las cu ea. nervos si nu am de fiecare data rabdare sa explic... plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ralus

Copii

21.08.2009 10:16     citat 

felicitari lorellayy ce bine arati! si printesa ce frumoasa e! sa fiti bine si sa mergeti acasa la tati!
roxy, las ca se fac mari si o sa vina alte greutati! scot limba sarut rad
ankka, cum de ai renuntat la san? si mie mi se pare mult 130, plus ca din experienta stiu ca nu e de fortat copilul sarut
loredana, stii ca te iubim si esti pregatita!... cu toate... si felicitata esti! tare faza!
yubi, o sa treaca toate. merita sa rabdam! sa te faci bine sarut sarut sarut

sus

Denunta
ourBaby

Copii
Carla Alexia: 13 ani
Emma Lara: 10 ani, 11 luni

21.08.2009 11:34     citat 

ralus nu-mi distruge visele!si eu vreau cam pe cand are carla 2ani sa nasc al doilea bebe ca sa intru din cic in cic...tocmai la asta ma tot gandeam: o sa ma pot ocupa de ea si de bebe??as muri incet sa o vad ca merge la soacra-mea la cat de tare ma dispera - stiu fetele povestile - ..nu vreau asa ceva...
ma gandesc ca va fi greu pana face bebele 3luni ca vad ca, cam asa e acum! deja ma inteleg altfel cu carla decat cand era mai mica!
faza e ca eu stau cu soacra in curte! nu e rea dar e super incuiata si cred ca un copil mic ar baga-o in buzunar fara probleme...si chestia e ca tre sa stau cred ca de pe acum cu ochii in patru ca dupa mintea ei i-ar baga ceva in gura de-acuma!!
spuneti-mi ca se poate si cu 2copii mici...PLSSSSSSSSS sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralus

Copii

21.08.2009 11:57     citat 

ourBaby sarut sarut sarut , ma doare pe mine, ma doare zambet dar i-am facut cel mai frumos cadou annei - o surioara. adica un partener, un sprijin, o prietena! si il vroiam mai repede (cadoul), dar asa a vrut dd sarut
se intampla (rar), sa ii pregatesc ceva annei iar mica se apuca de ce stie ea mai bine... A: "plange mala" eu: "merg imediat" A: "du-te lepede" ia-o in batze -vlei titi mala"

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 12 ani, 10 luni

21.08.2009 12:04     citat 

lorellayy wooouuu ce grasunica frumoasa ai tu acolo!!!

Vio sa iti traiasca fetele mai tataicule!!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

si noi avem in fiecare zi alt program... prostit

Mai fetelor cand va aud ca va dorm copii pana dimineata...asa ma bucur...ca a mea...cum v-am mai zis iar se trezeste nopatea ptr tzatzi!!! surprins

Am si eu o intrebare.... Voi cam in ce interval de ore le faceti baita?

Si HAHA HAHA....de soacre.... amea cand a auzit ca vreau si al doilea bebe asa repede, adica cand o avea Ale 2 ani 3 maxim, deja a innebunit de parca imi creste ea copii rad rad eu o las in pace si ii spun numai asa sa o vad cum ia foc!!!! rad rad rad rad Am devenit si eu o mica scorpie cu ea....ca daca tot m-a calcat pe coada atat timp am zis sa imi dau jos caracterul si sa "ma joc"si eu un pic cu nervii ei rad rad rad rad rad

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

21.08.2009 12:06     citat 

ralus rad rad rad rad o mananc pe anna sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut iubita de ea ce grjulie e ea cu "mala" sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralus

Copii

21.08.2009 12:12     citat 

elena, a mea ne batea de mult la cap sa facem bb 2! e draguta dar e soacra, na!
despre anna precizez ca mazice si "pune la loc" adica pe mara in patut rad dar se razgandeste rapid!
de mancat noaptea... si a mea se trezeste la 3 ore, dar bine face, ca sa creasca mare!

sus

Denunta
crisugelu

Copii
Stefan Alexandru: 12 ani, 9 luni
Dragos Mihai: 10 ani, 9 luni
am nascut deja!

21.08.2009 12:14     citat 

buna fetelor,

bubu-stefi..e f. bine ca pleaca socrii azi..noi de cand ne-am casatorit am stat singuri ca sotul meu avea deja apartament cand ne-am cunoscut si a fost super..nu cred ca m-as obisnui sa stau cu cineva..mie mi-e teama ca dupa ce nasc o sa stea soacra-mea pe capul meu toata ziua si sincer nu-mi doresc asta..stiu ca o sa fie greu dar sper sa ma descurc:)
urschuletz..stiu ca o sa treaca repede dar mie tot mi-e frica pt. ca n-am fost niciodata in spital...n-am suferit niciodata o operatie nici macar de apendicita:)
alexya..esti mortala..de ce vrei sa ajungi in capul listei?? uite eu sunt si tremur ..nu-s curajoasa ca Loredana023 si recunosc
nikodumi..ai doua fetite si mai astepti una?? ce frumos!! e super sa ai surori:)
Loredana023..de luni ai intra normal in sapt. 41..nu?? poate vrea sa-ti declanseze nasterea!!
eu miercurea viitoare intru in sapt., 41..sper sa nasc de luni incolo ca acum am aflat ca dr. meu del uni vine la serviciu asa ca sunt super nervoasa ca nu vreau sa ma opereze oricine!

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 9 luni

21.08.2009 12:16     citat 

Buna fetele, am ajuns si noi acasa ieri, suntem cam buimaci umpic pana ne invatam unii cu altii.
va multumesc din suflet pt. toate urarile si felicitarile sarut sarut sarut sarut sarut

Mamicilor care alaptati, cum trebuie sa fie sanii, ai mei ard si sunt destul de tari toata lumea ma sperie cu mastita;

Icemoon tu ai de la avent pompa manuala sau electrica?

Plus ca am facut o iritatie urata pe burta si sub brat vad ca acum urca si mai sus pe umar si nu stiu cu ce sa ma dau plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ; ati patit careva?

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
12 ani, 9 luni

21.08.2009 12:18     citat 

Fetele care schimbati listuta va rugam sa ne modificati numele, am pus Lucas Rafael totusi scot limba .multumim mult

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

21.08.2009 12:29     citat 

Cris si noi stam singuri da uite mai avem vizite dinastea prelungite ochi peste cap mai rar ce-i drept ...nu au mai venit de 3 ani foarte fericit da...f bine ca pleaca scot limba .
rome sani ard cand e furia laptelui cam a 2-a zi dupa ce vine lapticul .Can se umplu cu laptic sunt tari .Daca frig de mult timp cred ca ar trebui sa vb cu un medic.in maternitate ce ti-a spus?
Ourbaby mai decamdata vad ca ma descurc cu 2 copii .Sa vedem ce urmeaza foarte fericit .
Elena cea mica dupa ce papa face nani noaptea?

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

21.08.2009 12:41     citat 

rome bine ati revenit!!! sarut sarut sarut

Ma bucur ca ai laptic, eu sunt de parere ca sanii tai sunt plini cu laptic...de sunt asa de tari asa sunt si ai mei cate o data si la inceput asa au fost mai tot timpul...si fierbinti..daca nu papa bebe sa simti ca se mai lasa sanul incearca sa te mulgi ca oricum e bine ptr tine si vine si laptic nou!!! sarut sarut sarut sarut

Bubu face nani Ale asa de la 12 la 2 si de la 2 jumate la 4- 4 jumate, si dupa de la 5 pana la 6 jumate cand se trezeste Ovi ca zici e pe senzori ca e treaza pana pleaca el si sta si il urmareste prin camera!!! foarte fericit sarut

sus

Denunta
ralus

Copii

21.08.2009 12:53     citat 

rome!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! sa cresteti mari! fain numele! sanii trebuie goliti putin. e prea mult laptik. pompele electrice sunt mai bune, dar eu ma descurc de minune cu a mea, manuala, de sticla. te poti masa cu bepanthen sau garmastan, iar compresele calde inainte ajuta la muls. pana vine pompa incearca manual! sarut
crisu, cateodata e buna o mana de ajutor. depinde si de sot. poate nu e nevoie! o sa vezi ca nu e asa de grav cu nasterea. fii tare! daca nu te lasi si are cine sa te supravegheze nu e nici o problema!
alexya, cand ajungi in capul listei e greu! si poate prinde alta un sprint(ca mine) si te lasa tot in capul listei. te pup si sa stea bb pana la termen!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: