· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(109)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(109)     
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 11 luni
Radu Stefan: 9 ani, 8 luni

19.08.2009 10:31     citat 

la multe lunite patrik si catalin, sa va faceti mari si sa ascultati parintii.
Pupici si pentru mamici.

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 12 ani, 9 luni

19.08.2009 11:20     citat 

Va pup si eu repede asa ca incerc sa fac piticania sa doarma foarte fericit . A dormit si azi noapte destul de bine, asa ca nu ma plang, dar tot incerc cat mai mult sa dorm si eu ziua cand doarme el..avanatajul de a fi ajutata de soacra, eu ma ocup doar de bebe si atat, in rest...soacra mea. foarte fericit

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 12 ani, 10 luni

19.08.2009 11:46     citat 

Anthu ,esti fericita ca ai soacra acasa ,Andrei e tare dulce ,asteptampoze si cu mami sarut sarut sarut
Noi suntem bine ,nu mai plangem asa tare ,dar nu facem kk decat cu supozitor ,o sa rezolvam noi si problema asta zambet
Seara facem baita cam pe la ora zece si ne culcam pe la ora 12 prostit ,si se mai trezeste dimineata pe la 5 ,cateodata pe la trei ,depinde de foame prostit
Azi noapte ,de ex ,ne-am culcat la 11 iar la 2.30 s-a trezit ,a papat si a dormit pana la 7.30 dimineata ,cand urla foamea ochi peste cap ,e foarte rea de foame prostit
Diseara mergem in vizita la nasi ,prima noastra vizita ,sper sa ma inteleg cu ea ochi peste cap

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 12 ani, 10 luni

19.08.2009 12:24     citat 

Buna fetele acum am intrat si nu am reusit sa citesc nimic.

A nascut Lorelay la 11 40. A facut cezariana de urgenta(suferinta fetala),Natalia e bine are 3650 si 53 cm. Deocamdata atat mi-a zis.

Sa o felicitam aici:
http://www.parinti.com/modules.php?name...795#958795

sus

Denunta
urschuletz

Copii

19.08.2009 12:44     citat 

Hai ca am citit.

Catalin si Patrik La multe lunite! sarut sarut sarut

Vero, dragalas flacaul tau! sarut sarut

Anka, scumpica foc cum doarme ea! sarut Aveti program ca al nostru trag cu ochiul

Aseara a urlat vreo 2-3 ore s-a potolit pe la 12 si ceva a papat si al 1 s-a culcat si al 6 s-a trezit. Chiauna m-am trezit din pat sa ma duc si eu la baie inainte sa-i dau sa manace si se misca in pat si radea. Am inceput sa rad era asa haioasa cum statea ea asa si radea sg. Ii dau drumul la carusel sia sculta si rade. Am mai dormit amandoua de pe la 7 dim dupa ce a papat si am pus-o pe mij patului si eu pe partea mea. M-am trezit cu ea lipita de mine cu nasul lipit de mine. Eu bineinteles ca eram tot la locul meu.

Loradana, hai ca mamaie e acasa ce faci? Nici un semn? sarut

Adina, sarut mananca numai de la san. Nu am las cat pott ii dau. Tu cam cat reusesti sa dormi?

Alexya, stiu ca par odihnita in poze ca asa zice toata lumea cand ma vede ca afara cand ies ma simt bine intr-adevar. Abia astepts a se faca dim sa iesim afara in parc sa ne plimbam. Cat despre somn sunt la fel ca tine dar sa stii ca organismul te ajuta sa rezisti. Chiar daca seara te iau toti nervii din lume ca nu doarme si tu esti prostit Cat despre mancare la inceput desi se invartea casa cu mine nu putam manca deloc. Curaj ai sa vezi ca va fi bine. sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 12 ani, 7 luni

19.08.2009 2:47     citat 

Fetele, D3lia a scris
----------
citat:
am postat listuta noua dar va rog sa scrieti tot la asta pana la sfarsitul celor 10 pagini
----------

Aveti idee, cele care faceti listuta, gasesc listuta undeva pe forumul asta, sau trebuie sa asteptam sa o adauge ea. Asta pt ca a scris ca deja a postat-o... confuz

sus

Denunta
alexxya

Copii

19.08.2009 2:55     citat 

Urschu...e tare haios ce ai scris tu de papusa ta. Asta mi-a adus aminte de o emisiune cu o nastere. Nu mai stiu unde am vazut-o... parca tot aici pe forum.... Un bb nou-nascut pus pe burtica mamei- parca erau indieni, nu mai stiu. Si dupa putin timp bb a inceput sa se tarasca singur, fara ajutor, asa ca o omida, oricat de nou-nascut era el, si s-a indreptat incet dar sigur catre sanul mamei. Asa de haioasa mi s-a parut inregistrarea. Uite ca nu sunt chiar neajutorati.

La gravidute nu intru paNA nu se rezolva cu listuta, ca nu vreau sa depasesc eu 10 pag. Sa va zic ceva. Sapt trecuta m-am cantarit si aveam 74, iar azi, cantarita iar, aveam 71.6 kg. De fiecare data ma cantaresc la sculare pe acelasi cantar cu stomacul gol si doar in chilotei. De ceva vreme nu prea mananc pt ca am iar greturi. Dar e posibil sa slabesc atata intr-o sapt? Bb oare e afectat de chestia asta?

sus

Denunta
alexxya

Copii

19.08.2009 2:58     citat 

Ankkka ai o frumusete de fetita... si are si cercei sarut Eu inca nu ma hotarasc daca sa-i pun din maternitate sau nu...

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 11 luni
Radu Stefan: 9 ani, 8 luni

19.08.2009 3:19     citat 

fetele va rog sa ma ajutati si pe mine cu o informatie privind masajul oftalmologic pentru canal infundat. Se pare ca Vlad are aceasta problema si daca pana la 4 luni nu se vindeca o sa-l adoarma si o sa-i aspire canalul. Mi-a spus sa-i fac masaj, dar nimeni nu imi spune exact cum sa fac acest lucru. Eu il apas putin la coltul ochiului langa nasuc dar nu stiu daca este suficient sau mai trebuie sa fac si altceva.

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 17 ani
Maria: 13 ani, 7 luni

19.08.2009 3:34     citat 

Roxy,uite aici niste discutii,pe la mijlocul paginii se discuta chiar despre masajul in sine. http://www.parinti.com/Canale_lacrimale...4edcc98006
Poate te ajuta
sanatate multa puiului

sus

Denunta
urschuletz

Copii

19.08.2009 4:19     citat 

Roxy, noi am avut problema asta si mi-a zis sa-i dau cu picaturi NETACIN. Inainte de ai pune 1-2 picaturi la 3 ore iistergi ochisorul cu vata inmuiata in ceai de musetel. Cand stergi ochisorul o faci dinspre ext spre int iar cand ajungi spre nas apesi un pic. Nu mi-a zis de un masaj anume. Desi mamicile de aici mi-au zis ca ele au facut masaj. Abia dupa vreo luna s-a remediat situatia. Si ca in 4-5 luni s-ar fi remediat de la sine ca acest canas s-ar indrepta ca si traiesct. Iar daca nu se ajunge la o mica intyerventie. Asta mi-a zis mie dr.Succes si sanatate! sarut

Alexya, e schimbata listutza! trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

19.08.2009 4:21     citat 

Loredana ce e cu tine? Esti bine?

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 12 ani, 9 luni
Erica-Teodora: 9 ani, 9 luni

19.08.2009 4:34     citat 

Fetelor sunt bine...merci de intrabare urschuletz....
sarut sarut

Nu vreau sa fiu egoista,dar nu prea pot...a venit mama si nu ma mai pot dezlipi de ea foarte fericit scot limba
Nu imi vine sa cred cum a nascut lorellay sarut sarut sarut ce repede...nu credeam ca s e va intampla astazi prostit

Cui o sa ii trimit colajul noi???Daca ma apuca si pe mine si nu am timp sa le trimit???

Trebuie sa o bagam si pe ourbaby la noi foarte fericit foarte fericit sarut
Eu am facut colajele...cine vrea sa i le trimit sa imi zica trag cu ochiul

sus

Denunta
AdinaGr

Copii
Andrei...minunea mea: 12 ani, 9 luni

19.08.2009 5:17     citat 

Wow..a nascut si Lorellay sarut .
Urschuletz...bine faci ca nu renunti la alaptat trag cu ochiul sarut .Eu reusesc sa dorm cam 6 ore pe noapte..in 3 reprize a cate 2 ore rad scot limba .Sper sa fie altfel peste o luna-doua scot limba .
Anka..ce printesa ai sarut .E frumusica foc sarut .
Uitati si o poza mai noua cu Andrei..care am uitat sa va zic,seamana leit cu iubi..nu are absolut nimik de la mine scot limba

sus

Denunta
bubulina77

Copii
Thia: 14 ani, 10 luni
Patric: 12 ani, 7 luni

19.08.2009 5:41     citat 

Ce bebelusi minunati am vazut,offf asa dor mi-e si mie sa tin in brate un bebe mic ,abia astept sa nasc,parca uitasem deja cum e sa ai un ghemotoc asa micut.
Cat despre alaptat eu zic doar sa aveti rabdare multa,se vor aseza lucrurile la loc,o sa vina si vremea cand bebe va dormi aproape toata noaptea,stiu ca e foarte greu eu deja acuma ma gandesc cu frica cum o sa fac fata cu 2 copii si mi-e teama iarasi de ragade.cand am nascut-o pe Thia am avut vreo 3 saptamani de cosmar,imi cugrea sange din san,plangeam cand alaptam dar nu am cedat si uite asa am reusit s-o alaptez pana la 10 luni.
Sambata ma duc sa fac un eco 3D ca dr mi-a zis ultima oara ca s-ar putea sa am baiatel si pana saptamana trecuta stiam ca e fetita ,dar nu a fost sigur ca el nu are aparat 3D iar bebe statea intr-o pozitie din care nu se vedea sexul asa clar.
Adevarul e ca intru foarte rar si nu prea am timp sa scriu ,mai alesin luna asta e vacanta la cresa asa ca micuta ma solicita dar fac si eu ce pot.
Va pup,va doresc celor care tb sa nasca o nastere usoara,celor care inca nu o sarcina usoara iar mamicilor multlaptic si bebei cuminti.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: