· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(109)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Burtici si mamici de mai-decembrie 2009(109)     
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

19.08.2009 6:08     citat 

Waw ce de-a bebei frumosi am vazut aici! Sa va traiasca fetelor si sa va aduca numai fericire! sarut sarut sarut

Urshuletz sper sa nu te superi pe mine ca te contrazic dar contrar celor stiute musetelul nu face bine pt ochi! Am vazut un documentar s la tv unde spunea ca e gresita ideea ca musetelul vindeca si ca el din contra inrautateste situatia.
noua oftalmologul ne-a recomandat sa-i stergem ochisorii doar cu ser fiziologic cat despre masaj...nu mai stiu exact cum se face. Se pune un degetel in coltul ochiului cel imediat langa nas si se fac miscari circulare fara a se apasa exagerat. Ceea ce nu mai stiu exact e sensul in care se fac miscarile circulare.
Cert e ca noi ne-am chinuit cu fel de fel de picaturi pana pe la 2 luni. Abia cand ne-a aratat dr cum se face masajul i-a trecut. Desigur ca am folosit si picaturi pt tratarea infectie si dupa ce am scapat de infectie pt ca am continuat cu masajul si stergerea ochisorilor cu ser, infectia n-a mai revenit si in fix o luna a trecut si problema cu canalul lacrimal infundat.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 10 ani, 4 luni

19.08.2009 6:22     citat 

Biencutz, nu te contrazic cu musetelul ca si eu stiam la fel. Dar daca asa ne-a zis asa am facut.
Tu ce mai faci? Ai mai fost la B?

Bubulina, cand mai ai timp mai treci pe la noi! Si ai grija de tine! sarut

Adina, ce scump e! sarut

Loredana, as mai schimab si eu doar ca mi-am cam iesit din mana iar despre colaje nu am facut niciodata daca imi explici am ofer trag cu ochiul

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 10 ani, 4 luni

19.08.2009 6:25     citat 

Adina, Andrei e un scump, daca ma uit bine la el, e la fel de falcos ca si al meu, au urechile cam la fel si parca si seamana asa cat de cat....si jur ca eu cu iubi al tau nu m-am intalnit si nici tu cu iubi al meu rad

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 2 luni

19.08.2009 6:33     citat 

Fetelor nici nu-mi vine sa cred ca a nascut lorellay. zambet Ce repede mai trece timpul. Bebe mic al meu ma cam preseaza jos si ma cam doare, de fapt ma doare cam tare...sper sa nu se grabeasca bebe foarte fericit

sus

Denunta
urschuletz

Copii

19.08.2009 7:02     citat 

Smiri, cand te duci la control? Sau suna dr si spune-i? Ai nr cuiva de aici sa dai un mesaj la o adica?

sus

Denunta
smiri

Copii

19.08.2009 7:12     citat 

vai de mine...dar tu zici ca sunt semne serioase?eu ma gandeam ca e normal sa te doara daca el coboara putin mai jos. Nu ma speria surprins N-am nr nimanui...dati-mi un mesaj privat cu un nr de tel. Eu vreau sa sun dr vineri si sa vad cand ma cheama...pana atunci mai vad cum decurg simptomele. Sa ma panichez? confuz zambet

sus

Denunta
urschuletz

Copii

19.08.2009 7:24     citat 

Smiri, ziceam ca sa stai linistita. nu te speria sarut sarut

sus

Denunta
smiri

Copii

19.08.2009 7:33     citat 

M-am mai linistit zambet sarut sarut Eu nu sunt panicoasa din fire...numai ca nu am bagajul pregatit...cred ca ar fi timpul sa-l fac zambet

sus

Denunta
urschuletz

Copii

19.08.2009 8:32     citat 

Cam pe la 36 de s l-am facut si eu. E bine sa fi pregatita. Te dor oasele sau cum e durerea?

Eu scriu in pauze ca ca iar e concert si cand tace vin la calc repede foarte fericit

sus

Denunta
anthurium

Copii
Andrei Cristian: 10 ani, 4 luni

19.08.2009 9:46     citat 

Noapte buna, s-a culcat puiutzul, ma culc si eu. sarut

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
10 ani, 1 luna
DARIA CATALINA - fata lui tata
6 ani, 9 luni

19.08.2009 11:09     citat 

Buna seara fetelor!
Abia astept sa intru seara sa vad poze cu bebelusii vostri. mie oricum imi placeau copiii , dar acum sunt pur si simplu fascinata !! ma opresc pe strada si ma uit la bebelusi! prostit prostit abia astept sa-mi vad si eu puiutul! dar sa mai stea putin , ca inca nu e momentul! trag cu ochiul sarut sarut

A nescut si LORELLAY!!! si tot fara galerie!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist URSCHUsa ne tii la curent cu starea ei si a Nataliei! Multumim!! sarut sarut sarut

Eu am o problema cu un picior! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Pe la 14 sapt. am cazut prostit si cred ca am facut o entorsa sau o luxatie , ceva ! nu am fost la dr. ca ma duceam degeaba , nu puteam sa iau trat. sau sa fac radiogarfie. Dupa vreo luna mi-a trecut , dar se umfla piciorel stang mai mult decat dreptul . Problema e ca de sambata a inceput sa ma doara! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Si parca e din ce in ce mai rau!! Cred ca de la surplusul de kg. il fortez mai mult si a cedat iar! Asta e !! inca 11 sapt, trtebuie sa suport , ca n-am ce face! Stiti cum e : unde nu-i cap , vai de picioare!! rad rad ca daca ma uitam pe unde merg , nu mai cadeam!!

Va pup pe toate!! sarut sarut sarut sarut

LOREDANA sa ne anunti , ca n-am mai facut de mult galerie!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 6 luni
Radu Stefan: 7 ani, 2 luni

20.08.2009 8:11     citat 

multumesc de sfaturi. Si mie mi-a dat tot nettacin sa-i pun de 4 ori pe zi cate 2 picaturi. Asa rau imi pare ca nu l-am pus sa-mi arate cum sa-i fac masaj. Acum asta e. O sa incerc sa-l masez circular cum mi-ati spus ca pana acum apasam si miscam putin degetul. Sper sa treca pentru ca deja mie mi se pare ca are ochisorul respectiv mai mic, sau poate doar il tine el inchis mai mult pentru ca doctorul a zis ca are negrul ochiului de aceiasi marime.

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 13 ani, 2 luni
mara: 10 ani, 4 luni

20.08.2009 10:10     citat 

roxy, la ochiul stang in sensul acelor de ceasornic, la dreptul-invers.
crysy, repaus, piciorul ridicat, fara dulciiuri,ca sa nu te ingrasi, fara sare, sa nu faci retentie de lichide, mers pe jos cat mai putin, nu cara greutati, misca bine piciorul cand te trezesti, iar mai tarziu pune-ti bandaj elastic plang sau sunt foarte trist
smiri, poate-s doar oasele si articulatiile, nu te stresa. vb cu dr si vezi sarut si... odihna!
anthu, esti figura cu bebelusii si cu intalnirile!

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 13 ani, 2 luni
mara: 10 ani, 4 luni

20.08.2009 10:29     citat 

ursch, ati trecut la completare cu formula?
lore... mai ai asa de putin!
bubulina, intra cand poti! asteptam vesti.
adina, am vazut un print frumos. sa creasca mare.
elena, arati foarte bine si ai slabit mult. sa fiti tot voiosi si sanatosi!
bubu_S cum sunteti?
noi am facut botezul duminica, dar nu am poze plang sau sunt foarte trist inca, pentru ca noi am fost ocupati, nasii trebuie sa le trimita, iar cumnata lucreaza si nu reusim... plang sau sunt foarte trist
cu colicile e mai bine, dar ne-am obisnuit in brate, acum plangem toata ziua! asa ca mami sau tati is permanent cu maruta, anna o iubeste tare si e foarte intelegatoare, dar si ea e mica si are nevoile ei. uneori e concert pe 2 voci rad
pun poze cand reusesc

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 8 luni
Zuza: 10 ani, 4 luni

20.08.2009 11:02     citat 

Buna fetele!

A nascut Lore!!!! draga de ea isi tine minunea in brate deja! sarut

Adina ce scump e Andrei! sarut
Cum ma descurc cu amandoi? cam asa uneori prostit , iar uneori e totul simplu si firesc. Lasa ca ne facem noi mari! scot limba

Crysy foarte bune sfaturile lui Ralus! sanatate multa.

Smiri se pregateste organismul si din cauza hormonilor articulatiile sunt mai elastice si efortul se face simtit mai repede decat inainte. Incearca sa te odihnesti cat poti de mult.

Loredana ce bine de tine ca esti cu mama! si vei avea ajutor si dupa ce nasti.

Ralus cum te descurci? eu desi e K tare intelegator am impresia ca nu reusesc sa-i acord destul timp trist , de multe ori se trezeste bubulina si trebuie sa-l las singur sa continue ce faceam impreuna. Nu protesteaza, dar parca ma simt cumva vinovata, sper sa mai recuperam pe parcurs.
Si bubulina are colici, deocamdata nu o deranjeaza tare, dar de adormit singura in patut nici gand- doar la tzitzi adoarme, la baitza e cu muzica si cam tot asa si la plimbare- dupa 20 min incepe sa se foiasca si apoi cantecccc exclamatie

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: